Κυνηγι μπεκάτσας με σκύλο τον Ιανουάριο και Φεβρουάριο!

Απάντηση
drahthaar
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 21 Ιούλ 2010, 09:33

Re: Κυνηγι μπεκάτσας με σκύλο τον Ιανουάριο και Φεβρουάριο!

Δημοσίευση από drahthaar »

Για οσυς πιστευουν οτι ειναι αυτονοητο δικαιωμα καθε κυνηγου να κυνηγα τον Ιανουαριο και τον Φεβραρη μπεκατσα με σκυλια φερμας εχω δημιουργησει ενα Group στο FB. Σκοπος του group ειναι η οργανωση και στην συνεχεια η διεκδικηση του αυτονοητου κατα εμενα δικαιωματος μας να κυνηγαμε μπεκατσα με τα σκυλια μας, τους πιο πανω μηνες. Ειναι καιρος πλεον να σταματησει η υπηρεσια Θηρας και η ΚΟΚ-ΔΑΖ να τιμωρει τους νομοταγεις κυνηγους γιατι οι ιδιοι δεν μπορουν να φερουν εις περας τα καθηκοντα τους. Την παταξη των ταλιμπαν-κυνηγων. Τροποι υπαρχουν πολλοι. Πρεπει ομως πρωτα να υπαρξει σωστη οργανωση για να νοιωσουν την πιεση του δικαιου αιτηματος μας. Το ονομα του group ειναι "κινημα για κυνηγι μπεκατσας με σκυλια"
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Κυνηγι μπεκάτσας με σκύλο τον Ιανουάριο και Φεβρουάριο!

Δημοσίευση από Anthimos »

drahthaar έγραψε:Για οσυς πιστευουν οτι ειναι αυτονοητο δικαιωμα καθε κυνηγου να κυνηγα τον Ιανουαριο και τον Φεβραρη μπεκατσα με σκυλια φερμας εχω δημιουργησει ενα Group στο FB. Σκοπος του group ειναι η οργανωση και στην συνεχεια η διεκδικηση του αυτονοητου κατα εμενα δικαιωματος μας να κυνηγαμε μπεκατσα με τα σκυλια μας, τους πιο πανω μηνες. Ειναι καιρος πλεον να σταματησει η υπηρεσια Θηρας και η ΚΟΚ-ΔΑΖ να τιμωρει τους νομοταγεις κυνηγους γιατι οι ιδιοι δεν μπορουν να φερουν εις περας τα καθηκοντα τους. Την παταξη των ταλιμπαν-κυνηγων. Τροποι υπαρχουν πολλοι. Πρεπει ομως πρωτα να υπαρξει σωστη οργανωση για να νοιωσουν την πιεση του δικαιου αιτηματος μας. Το ονομα του group ειναι "κινημα για κυνηγι μπεκατσας με σκυλια"

Εξαιρετικη Ιδεα!!
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
christosth
Full Member
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: 31 Ιαν 2011, 11:19
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Κυνηγι μπεκάτσας με σκύλο τον Ιανουάριο και Φεβρουάριο!

Δημοσίευση από christosth »

;)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος christosth την 28 Σεπ 2012, 13:01, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ολοι οι κυνηγοι ειναι λαγοκυνηγοι και το θηραμα πρεπει ολοι να κατανοησουμε οτι ανηκει σε ολους και σε κανενα. Ολοι το εχουμε δανειστει απο τα παιδια μας.
sotiris!129

Re: Κυνηγι μπεκάτσας με σκύλο τον Ιανουάριο και Φεβρουάριο!

Δημοσίευση από sotiris!129 »

οτι εφκικε τον καιρο του περτικου
τωρα που τες ειβρα ειπα εφκερια να τες ανεβασω, κριμας τωρα με τα νερα ηταν να εχει action
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
LOUIS SETTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 583
Εγγραφή: 18 Αύγ 2011, 13:08

Re: Κυνηγι μπεκάτσας με σκύλο τον Ιανουάριο και Φεβρουάριο!

Δημοσίευση από LOUIS SETTER »

admin έγραψε:Στα νυκτερινα κεντρα όπου συχναζουν νεοι διακινουνται ναρκωτικα. Τι κανουμε ?? Κλεινουμε ολα τα κεντρα και απαγορευουμαι στους νεους να βγαινουν η βρισκουμε τροπους να διωξουμε τους παρανομους και τα ναρκωτικα γενικοτερα???
Καταλαβες φιλε τι εννοω?? :)
πολυ ωραίες τοποθετήσεις...

...λοιπών επειδή ειναι καλο να μιλάμε για ιδεες αλλα ειναι ακομα καλύτερο να τις κανουμε πράξεις εγω δηλώνω πρόθυμος και διαθέσιμος να αφιερώσω χρονο και δουλειά για να βοηθήσω στη προώθηση αυτων των ιδεών. Θέλετε να συναντηθούμε να συζητήσουμε?

...εχω και εγω Αγγλικο Σεττερ, ειναι κρίμα[/quote]
Φιλε το ονομα μου ειναι Δημητρης και το τηλ 99013727. Μενω Λευκωσια παρε αν θες τηλ να πιουμε ενα καφε. Το σεττερ σου απο που το πηρες?[/quote]

Απο το Σταυρής dog farm :D[/quote]
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ
ΙΔΙΟΓΩΜΟΣΗ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Κυνηγι μπεκάτσας με σκύλο τον Ιανουάριο και Φεβρουάριο!

Δημοσίευση από marinos.a »

εννα βρεθούμε οι συμπεθέροι
Si vis pacem, para bellum
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Κυνηγι μπεκάτσας με σκύλο τον Ιανουάριο και Φεβρουάριο!

Δημοσίευση από admin »

o συμπέθερος ο τζουμέρκας εγίνικε και παπάς και τωρά (πρίν απο καμιά βδομάδα) έμεινε φερμαρισμένος πάνω που το γιό του. Εν νομίζω να σπάσει η φέρμα για καμιά δεκαριά μέρες. :)
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Κυνηγι μπεκάτσας με σκύλο τον Ιανουάριο και Φεβρουάριο!

Δημοσίευση από marinos.a »

πάντως προχτές τη τρίτη έσπασε τη για λίγο.
Si vis pacem, para bellum
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Κυνηγι μπεκάτσας με σκύλο τον Ιανουάριο και Φεβρουάριο!

Δημοσίευση από admin »

Καλημέρα κοπέλια, προχθές στον 51 Παγκύπριο συνέδριο της Κ.Ο.Κ & Δ.Α.Ζ ανακοινώθηκε ότι φέτος θα δωθούν δοκιμαστηκά 2 εξορμήσεις τον Ιανουάριο για το κυνήγι μπεκάτσας με σκύλο φέρμας. Νομίζω οι κουβέντες , τα άρθρα και η πίεση που ασκούμε όλοι μας πιάνουν τόπο!!!!!!
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
ΚΥΡΙΑΚΟΣ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: 17 Αύγ 2010, 14:10

Re: Κυνηγι μπεκάτσας με σκύλο τον Ιανουάριο και Φεβρουάριο!

Δημοσίευση από ΚΥΡΙΑΚΟΣ »

admin έγραψε:Καλημέρα κοπέλια, προχθές στον 51 Παγκύπριο συνέδριο της Κ.Ο.Κ & Δ.Α.Ζ ανακοινώθηκε ότι φέτος θα δωθούν δοκιμαστηκά 2 εξορμήσεις τον Ιανουάριο για το κυνήγι μπεκάτσας με σκύλο φέρμας. Νομίζω οι κουβέντες , τα άρθρα και η πίεση που ασκούμε όλοι μας πιάνουν τόπο!!!!!!

Αριστε δηλαδη σαν ο δικος μου που δεν ειναι φερμας αλλα για ξεσηκωμα - ξεφωλιασμα δεν θα μπορω να παω ?
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ”