Κυνηγι μπεκάτσας με σκύλο τον Ιανουάριο και Φεβρουάριο!

Απάντηση
AU-79
Full Member
Δημοσιεύσεις: 391
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2010, 11:13

Re: Κυνηγι μπεκάτσας με σκύλο τον Ιανουάριο και Φεβρουάριο!

Δημοσίευση από AU-79 »

πανικος έγραψε:
Anthimos έγραψε:
πανικος έγραψε:αν δωσουν ετσι πραγμα θα αφανιστη για παντα ο λαγος.πολλα λιγοι ειναι αυτοι που θα πυροβολουν μονο μπεκατσες.ΕΔΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΤΥΠΟΥΝ ΛΑΓΟΥΣ ΟΛΟΧΡΟΝΑ ΟΙ ΛΑΘΡΟΘΗΡΕΣ ΑΝΕΞΕΛΕΧΤΑ ΚΑΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΚΑΛΥΨΗ ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ :evil:

ακριβως , αυτος παρανομει δεν περιμενει την αδεια για μπεκάτσες!!!
δεν περιμενει την αδεια αυτη ρε ανθιμε αλλα θα την χρησιμοποια για καλυψη μαζι με πολλους αλλους που αμαν δουν λαγο νομιζουν οτι ηβραν τον λαχνο του τζοκερ και πρεπει να μην χασουν την ευκαιρια ;)


Aκριβως!! Αλλα ειναι κριμα να εχουμε ενα σωρο απαγορευσεις επηδει υπαρχουν ανεγκεφαλοι.

Θα αρκεστω σε αυτο που ειπε ο Ανθημος "χρειαζομαστε εκπαιδευση και παιδεια και παρα μα παρα πολυ αυστηρες ποινες για όσους παρανομουν"
Άβαταρ μέλους
demetris-demetriou
Full Member
Δημοσιεύσεις: 226
Εγγραφή: 09 Ιαν 2011, 20:48
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Κυνηγι μπεκάτσας με σκύλο τον Ιανουάριο και Φεβρουάριο!

Δημοσίευση από demetris-demetriou »

Εχεις δίκαιο. Και ό νόμος να εφαρμόζεται για όλους το ίδιο. Τουλάχιστον έτσι οι 900 που τους 1000 λαθροθήρες εν να το τριπλοσκεφτούν τους υπόλοιπους εν τους κόφτει.[/quote]

Φίλε αυτό είναι το θέμα που μας έφαγε στην Κύπρο ζούμε και ξέρουμε όλοι πολύ καλά ότι οι ποινές και οι νόμοι δεν εφαρμόζονται γιά όλους το ίδιο όταν ξέρεις τον κουμπάρο του κουμπάρου την γλυτώνεις όταν δεν ξέρεις ισχύουν οι νόμοι και οι ποινές.!!!!
Μακάρι να εφαρμόζονταν όπως έπρεπε σε όλους δίκαια και δεν θα συζητούσαμε σήμερα για λαθροθήρες.
Στο τέλος της ημέρας ΕΜΕΙΣ φταίμε που πάμε να ψηφίσουμε τον Α ή ΤΟΝ Β και τσακονώμαστε με τους συμπολίτες μας για το ποιόν ψηφίσαμε ή για τον ποίον έπρεπε να ψηφίσουμε και δεν βλέπουμε ότι δεν προσφέρουν δίκαιες λύσεις σε αυτόν τον τόπο. Και μετά σου λένε ζούμε σε ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΧΩΡΑ !!!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Κυνηγι μπεκάτσας με σκύλο τον Ιανουάριο και Φεβρουάριο!

Δημοσίευση από Anthimos »

english setter έγραψε:Κυνηγι μπεκάτσας με σκύλο τον Ιανουάριο και Φεβρουάριο!
αν και θα ήθελα πολύ να είχαμε αυτό το προνόμιο η γνώμη μου είναι , ούτε με σφαίρες να επιτραπεί τέτοιο πράμα
ούτε καν σε ελεγχόμενες περιοχές , θα είναι η ταφόπλακα για το ενδημικό μας θήραμα και εξηγούμε

Σεπτέμβρη και οκτώβρη που επιτρέπεται το κυνήγι ορτυκιού σε ορισμένες περιοχές με σκύλο γίνονται τα αίσχιστα , ειδικά στην περιοχή M1 όπου εκτελούνται ένα σορό υδρόβια , αυτές δεν είναι ελεγχόμενες περιοχές ? είναι , και πάλι ορισμένη κάνουν τα δικά τους . αν δώσουν ελεγχόμενες περιοχές για μπεκάτσα νομίζετε ότι η γνωστη άγνωστη δεν θα τις επισκεφτούν ? πάλι θα είναι εκεί να κάνουν τα δικά τους
σε άλλη περιοχή μεταξύ γερμασόγειας και αγίου αθανασίου πριν να ξεκινήσει το κυνήγι ορτυκιού τα περδίκια κάνουν παρέλαση , μετά κρανίου τόπος
επίσης δεν προσέξατε ότι πριν το κυνήγι τις φάσας τον αύγουστο όλοι μιλάμε για ένα σορό πέρδικα που τα συναντάμε όπου πάμε ? όμως μετά το συγκεκριμένο κυνήγι είναι λες και άνοιξε η γι και τα
κατάπιε , για αυτό φίλοι μου επειδή έτσι κελλέν έχουμε και έτσι ξουράφι θέλουμε , να μην επιτραπεί ποτε τέτοιο πράμα



Όσον αφορα τα περδικια σκεφτηκες οτι ίσως ν αλλαζουν απλα τόπο επειδή ενοχληθηκαν???
Μια παροιμια λεει " Απ εν θελει να παει στον μυλο 10 μερες κοσhινο"
Μπορω να προβαλω 100 δικαιολογιες γιατι ΔΕΝπρεπει να δωσει κυνηγι της τζικλας...
1. Εν μειωμενα τα πουλια τζαι αμα εν εχει πουλια παιζουν τους πευκους τζαι τις ταπελλες.
2,Επειδη δεν εχει πουλια ουλλοι καμνουν παντηματα μες τις ποταμωσιες , μες τις ποταμωσιες εχει φραγκολινες τζαι παιζουν τζαι φραγκολινες.
3.Να μην δινει την τζικλα επειδη αμα παντουν φκαλλουν λαους τζαι παιζουν τους
4. Να μεν δια την τζικλα επειδη για να πιασεις ποστο παεις πολλα πρωι τζαι οσοι εβρουν λαους παιζουν τους νυχτα
Δεν νομιζω ενω διαφοροι ανεγκεφαλοι καμνουν αυτα που εγραψα να διανοηται κανενας να κοψουν το κυνηγι της τζικλας
κτλ κτλ κτλ κτλ



Μπορειτε να γραψετε τροπους για να γινει μια σωστη δουλεια , απο νομικης πλευρα , κατι σαν νομος πλαισιο ή κανονισμοι που θα ισχυουν για συνοδεια σκυλου στο κυνηγι εκτος απο το ενδημικο.
Να γραψω παραδειγματα???
Ας πουμε για το κυνηγι μπεκατσας να συνοδευεσαι μονο απο σκυλια φερμας.....αν εχεις ιχνηλατη η αλλο σκυλο που φκαλλει μπεκατσες , αφης τον εσσω !!!Αν σ ευρει η θηρα στο βουνο με ιχνηλατες και όπλο να πληρωνεις εξωδικο 1000 Ευρω αν θελεις να παεις εκπαιδευτικο μεν παρεις όπλο!!
Να πληρωνεις ενα επιπροσθετο ποσο για αδεια μπεκατσας και ποσό ανα σκυλο και να εχεις αδεια μπεκατσας ,αν σε κοψει η Υπηρεσια θηρας με σκυλο και χωρις την αδεια να τρωεις προστιμο 1000 Ευρω , εξωδικο
Να βγαινει χαρτης με περιοχες όπως γινεται στη φασσα
Το κυνηγι μπεκατσας να γινεται Σαββατο

Γενικα ειμαι υπερ του να παιρνεις χοντρα εξωδικα μεταξυ 1000 και 5000 ευρω , απωλεια αδειας για 2 χρονια και να σου πιαννουν το οπλο ωσπου να ξαναδικαιουσαι να πιασεις την αδεια.

Οσον αφορα τις καθημερνες το φθινωπωρο αν αστυνομευετουν η περιοχη και ισχυαν τα πιο πανω ηταν να δω αν επαιζαν τα υδροβια ....

Να σας θυμησω οτι ο Κυπραιος μιαν φορα τζαι εναν καιρο δεν εφορεν ζωνη και προεβαλλεν ενα εκατομυριο δικαιολογιες για να μεν φορει ......τωρά????

Αμα μας καψει η πουγκα μας παιρνα μας ουλλους τζαι το στρινι τζαι η πελλαρα για παρανομιες!!!!!
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
tzoumerka
Full Member
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 08 Σεπ 2010, 15:39

Re: Κυνηγι μπεκάτσας με σκύλο τον Ιανουάριο και Φεβρουάριο!

Δημοσίευση από tzoumerka »

Παιδια αναμενετε στην νεα εκδοση του περιοδικου αρθρο για το Κυνηγι της Μπεκατσας στην Κυπρο τον Ιανουαριο.

Εγω προσωπικα που κυνηγαω μονο με Αγγλικα Σεττερ και μονο περδικα μπεκατσα δεν δεχομαι να τα κλειδωνωτελος Δεκεμβρη με την δικαιολογια οτι επειδη καποιοι αλλοι παρανομουν και δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα τοτε δεν δινουμε κυνηγι μεσα σε νομιμα πλαισια σε νομιμους και συνηδειτοποιημενους κυνηγους.

Οσοι οι ιδιοι λενε, απο αγαπη για το θηραμα και το αντιλαμβανομαι αυτο, οτι καλυτερα να μην δωσουν εξορμησεις για να μην κανουν ζημια οι παρανομοι δυστυχως θυματοποιουν πρωτα τον εαυτο τους και μετα ολους εμας που προτεινουμε λυσεις και εισηγησεις ωστε να κανουμε καλυτερα τα κυνηγετικα δεδομενα της Κυπρου. Η σταση του να μην επιτρεπουμε κυνηγι επειδη οι αχαπαροι και οι γαροι θα παρανομουν απειλει πρωτα απο ολους εμας τους νομοταγεις γιατι με αυτην ακριβως την αντιμετωπιση αφηνουμε πεδιο δοξης λαμπρο στο τελμα και τον ωχαδερφισμο και το δεν βαριεσαι! Αν υπαρχει θεληση και ορεξη για δουλεια προς την σωστη κατευθυνση πολλα μπορουν να αλλαξουν. Αν αποδεχομαστε οτι η κατασταση " τουτη ενει τζαι ηντα που να καμουμε σιορ εμεις" τοτε λυπαμαι αλλα...
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Κυνηγι μπεκάτσας με σκύλο τον Ιανουάριο και Φεβρουάριο!

Δημοσίευση από Anthimos »

tzoumerka έγραψε:Παιδια αναμενετε στην νεα εκδοση του περιοδικου αρθρο για το Κυνηγι της Μπεκατσας στην Κυπρο τον Ιανουαριο.

Εγω προσωπικα που κυνηγαω μονο με Αγγλικα Σεττερ και μονο περδικα μπεκατσα δεν δεχομαι να τα κλειδωνωτελος Δεκεμβρη με την δικαιολογια οτι επειδη καποιοι αλλοι παρανομουν και δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα τοτε δεν δινουμε κυνηγι μεσα σε νομιμα πλαισια σε νομιμους και συνηδειτοποιημενους κυνηγους.

Οσοι οι ιδιοι λενε, απο αγαπη για το θηραμα και το αντιλαμβανομαι αυτο, οτι καλυτερα να μην δωσουν εξορμησεις για να μην κανουν ζημια οι παρανομοι δυστυχως θυματοποιουν πρωτα τον εαυτο τους και μετα ολους εμας που προτεινουμε λυσεις και εισηγησεις ωστε να κανουμε καλυτερα τα κυνηγετικα δεδομενα της Κυπρου. Η σταση του να μην επιτρεπουμε κυνηγι επειδη οι αχαπαροι και οι γαροι θα παρανομουν απειλει πρωτα απο ολους εμας τους νομοταγεις γιατι με αυτην ακριβως την αντιμετωπιση αφηνουμε πεδιο δοξης λαμπρο στο τελμα και τον ωχαδερφισμο και το δεν βαριεσαι! Αν υπαρχει θεληση και ορεξη για δουλεια προς την σωστη κατευθυνση πολλα μπορουν να αλλαξουν. Αν αποδεχομαστε οτι η κατασταση " τουτη ενει τζαι ηντα που να καμουμε σιορ εμεις" τοτε λυπαμαι αλλα...

Ετσι φιλε μου
+1000
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Κυνηγι μπεκάτσας με σκύλο τον Ιανουάριο και Φεβρουάριο!

Δημοσίευση από Anthimos »

english setter έγραψε:
tzoumerka έγραψε:Παιδια αναμενετε στην νεα εκδοση του περιοδικου αρθρο για το Κυνηγι της Μπεκατσας στην Κυπρο τον Ιανουαριο.

Εγω προσωπικα που κυνηγαω μονο με Αγγλικα Σεττερ και μονο περδικα μπεκατσα δεν δεχομαι να τα κλειδωνωτελος Δεκεμβρη με την δικαιολογια οτι επειδη καποιοι αλλοι παρανομουν και δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα τοτε δεν δινουμε κυνηγι μεσα σε νομιμα πλαισια σε νομιμους και συνηδειτοποιημενους κυνηγους.

Οσοι οι ιδιοι λενε, απο αγαπη για το θηραμα και το αντιλαμβανομαι αυτο, οτι καλυτερα να μην δωσουν εξορμησεις για να μην κανουν ζημια οι παρανομοι δυστυχως θυματοποιουν πρωτα τον εαυτο τους και μετα ολους εμας που προτεινουμε λυσεις και εισηγησεις ωστε να κανουμε καλυτερα τα κυνηγετικα δεδομενα της Κυπρου. Η σταση του να μην επιτρεπουμε κυνηγι επειδη οι αχαπαροι και οι γαροι θα παρανομουν απειλει πρωτα απο ολους εμας τους νομοταγεις γιατι με αυτην ακριβως την αντιμετωπιση αφηνουμε πεδιο δοξης λαμπρο στο τελμα και τον ωχαδερφισμο και το δεν βαριεσαι! Αν υπαρχει θεληση και ορεξη για δουλεια προς την σωστη κατευθυνση πολλα μπορουν να αλλαξουν. Αν αποδεχομαστε οτι η κατασταση " τουτη ενει τζαι ηντα που να καμουμε σιορ εμεις" τοτε λυπαμαι αλλα...
φιλε μου μακάρι να βρεθεί μια λύση, όπως προανάφερα θα ήθελα και εγώ πολύ να κυνηγούσα με τα Σεττερ μου τι μπεκάτσα τους συγκεκριμένους μήνες , όμως έχω ένα προβληματισμό , επειδή ειπώθηκε από κάποιους φίλους εδώ μια εισήγηση να επιτραπτεί το κυνήγι σε καθορισμένες περιοχές έρχομαι και ρωτώ
τι παρανομία που διαπράττεται καθημερινός σε καθορισμένες περιοχές για κυνήγι ορτυκιού με σκύλο κατάφεραν να την πατάξουν ? για μένα όχι ,
τότε ? , ποιος λόγος να δοθούν και άλλες καθορισμένες περιοχές για άλλο θήραμα
εγώ έτσι το βλέπω και μην νομίζετε ότι τις εισηγήσεις που κάνετε δεν τις θεωρώ σοβαρές , το θέμα είναι να γίνουν πράξεις , αλλα ακούει κανεις ?

Φιλε θα ηταν τραγικο να στηριξουμε ενα αιτημα για να επιταπει το κυνηγι της μπεκατσας και ταυτοχρονα να μην εχουμε εμπιστοσυνη αν θα τηρηθει ο νομος.
Εχεις απολυτο δικιο σε οτι αφορα τις παρανομιες αλλα να σου δωσω ενα παραδειγμα εκτος κυνηγιου για να καταλαβεις τι εννοω οτι δεν θα επρεπε να συνδεουμε την παρανομια με το αν θα επρεπε να επιτραπει το κυνηγι !!
Παραδειγμα:
Στα νυκτερινα κεντρα όπου συχναζουν νεοι διακινουνται ναρκωτικα. Τι κανουμε ?? Κλεινουμε ολα τα κεντρα και απαγορευουμαι στους νεους να βγαινουν η βρισκουμε τροπους να διωξουμε τους παρανομους και τα ναρκωτικα γενικοτερα???
Καταλαβες φιλε τι εννοω?? :)
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Κυνηγι μπεκάτσας με σκύλο τον Ιανουάριο και Φεβρουάριο!

Δημοσίευση από marinos.a »

Anthimos έγραψε:
tzoumerka έγραψε: Αν υπαρχει θεληση και ορεξη για δουλεια προς την σωστη κατευθυνση πολλα μπορουν να αλλαξουν. Αν αποδεχομαστε οτι η κατασταση " τουτη ενει τζαι ηντα που να καμουμε σιορ εμεις" τοτε λυπαμαι αλλα...
Στα νυκτερινα κεντρα όπου συχναζουν νεοι διακινουνται ναρκωτικα. Τι κανουμε ?? Κλεινουμε ολα τα κεντρα και απαγορευουμαι στους νεους να βγαινουν η βρισκουμε τροπους να διωξουμε τους παρανομους και τα ναρκωτικα γενικοτερα???
Καταλαβες φιλε τι εννοω?? :)
πολυ ωραίες τοποθετήσεις...

...λοιπών επειδή ειναι καλο να μιλάμε για ιδεες αλλα ειναι ακομα καλύτερο να τις κανουμε πράξεις εγω δηλώνω πρόθυμος και διαθέσιμος να αφιερώσω χρονο και δουλειά για να βοηθήσω στη προώθηση αυτων των ιδεών. Θέλετε να συναντηθούμε να συζητήσουμε?

...εχω και εγω Αγγλικο Σεττερ, ειναι κρίμα
Si vis pacem, para bellum
tzoumerka
Full Member
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 08 Σεπ 2010, 15:39

Re: Κυνηγι μπεκάτσας με σκύλο τον Ιανουάριο και Φεβρουάριο!

Δημοσίευση από tzoumerka »

marinos.a έγραψε:
Anthimos έγραψε:
tzoumerka έγραψε: Αν υπαρχει θεληση και ορεξη για δουλεια προς την σωστη κατευθυνση πολλα μπορουν να αλλαξουν. Αν αποδεχομαστε οτι η κατασταση " τουτη ενει τζαι ηντα που να καμουμε σιορ εμεις" τοτε λυπαμαι αλλα...
Στα νυκτερινα κεντρα όπου συχναζουν νεοι διακινουνται ναρκωτικα. Τι κανουμε ?? Κλεινουμε ολα τα κεντρα και απαγορευουμαι στους νεους να βγαινουν η βρισκουμε τροπους να διωξουμε τους παρανομους και τα ναρκωτικα γενικοτερα???
Καταλαβες φιλε τι εννοω?? :)
πολυ ωραίες τοποθετήσεις...

...λοιπών επειδή ειναι καλο να μιλάμε για ιδεες αλλα ειναι ακομα καλύτερο να τις κανουμε πράξεις εγω δηλώνω πρόθυμος και διαθέσιμος να αφιερώσω χρονο και δουλειά για να βοηθήσω στη προώθηση αυτων των ιδεών. Θέλετε να συναντηθούμε να συζητήσουμε?

...εχω και εγω Αγγλικο Σεττερ, ειναι κρίμα
Το σεττερ σου απο που το πηρες?
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tzoumerka την 16 Δεκ 2011, 21:05, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Κυνηγι μπεκάτσας με σκύλο τον Ιανουάριο και Φεβρουάριο!

Δημοσίευση από admin »

Στα νυκτερινα κεντρα όπου συχναζουν νεοι διακινουνται ναρκωτικα. Τι κανουμε ?? Κλεινουμε ολα τα κεντρα και απαγορευουμαι στους νεους να βγαινουν η βρισκουμε τροπους να διωξουμε τους παρανομους και τα ναρκωτικα γενικοτερα???
Καταλαβες φιλε τι εννοω?? :)[/quote]

πολυ ωραίες τοποθετήσεις...

...λοιπών επειδή ειναι καλο να μιλάμε για ιδεες αλλα ειναι ακομα καλύτερο να τις κανουμε πράξεις εγω δηλώνω πρόθυμος και διαθέσιμος να αφιερώσω χρονο και δουλειά για να βοηθήσω στη προώθηση αυτων των ιδεών. Θέλετε να συναντηθούμε να συζητήσουμε?

...εχω και εγω Αγγλικο Σεττερ, ειναι κρίμα[/quote]
Φιλε το ονομα μου ειναι Δημητρης και το τηλ 99013727. Μενω Λευκωσια παρε αν θες τηλ να πιουμε ενα καφε. Το σεττερ σου απο που το πηρες?[/quote]

Απο το Σταυρής dog farm :D
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Κυνηγι μπεκάτσας με σκύλο τον Ιανουάριο και Φεβρουάριο!

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

marinos.a έγραψε:
Anthimos έγραψε:
tzoumerka έγραψε: Αν υπαρχει θεληση και ορεξη για δουλεια προς την σωστη κατευθυνση πολλα μπορουν να αλλαξουν. Αν αποδεχομαστε οτι η κατασταση " τουτη ενει τζαι ηντα που να καμουμε σιορ εμεις" τοτε λυπαμαι αλλα...
Στα νυκτερινα κεντρα όπου συχναζουν νεοι διακινουνται ναρκωτικα. Τι κανουμε ?? Κλεινουμε ολα τα κεντρα και απαγορευουμαι στους νεους να βγαινουν η βρισκουμε τροπους να διωξουμε τους παρανομους και τα ναρκωτικα γενικοτερα???
Καταλαβες φιλε τι εννοω?? :)
πολυ ωραίες τοποθετήσεις...

...λοιπών επειδή ειναι καλο να μιλάμε για ιδεες αλλα ειναι ακομα καλύτερο να τις κανουμε πράξεις εγω δηλώνω πρόθυμος και διαθέσιμος να αφιερώσω χρονο και δουλειά για να βοηθήσω στη προώθηση αυτων των ιδεών. Θέλετε να συναντηθούμε να συζητήσουμε?

...εχω και εγω Αγγλικο Σεττερ, ειναι κρίμα
Εγω ειμαι μεσα για μια ωραια συζητηση!
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ”