ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2010 - 2011

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
panayiotis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 24 Οκτ 2010, 23:35

ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2010 - 2011

Δημοσίευση από panayiotis »

Ρε παιδια ενα μπου γινεται ???
Εν ακουσα φετος ακομα να πεχτουν μπεκατσες, ηρταν λια πουλια ???
Α και κατι ακομα, τελικα σκεφτουνται να επιτρεψουν το κυνηγι της με σκυλο μετα το τελος του ενδημικου ή ετελιωσε τζινο το θεμα ???
HUNTING FOR EVER
JiniosEmba
Full Member
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: 28 Σεπ 2010, 19:18

Re: ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2010 - 2011

Δημοσίευση από JiniosEmba »

αν το επιτρεψουν με σσιηλλο καλως,,,αλλα τζιαι που την αλλην ο κυπραιος εν κυπραιος,εννα μεν βαλει το σσιηλλο να φκαλει τζιαι κανενα λαουη,,,αν γινει ετσι πραμα οι παραπανω εν πας το λαο που να γυριζουν,,,εσσιη αλλου που εν τζιαι μπεκατσοτζινιοι τζιαι παση για τζην το σκοπο,,,
sotiris!129

Re: ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2010 - 2011

Δημοσίευση από sotiris!129 »

ε φιλε επαιξα μιαν εγω την περασμενη βδομαδα εντελος τυχεα
λογικα πρεπει να ηρταν λια πουλια τωρα με τα νερα περκει τα κρατισει
chrisostomos1
Full Member
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 04 Δεκ 2010, 14:43

Re: ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2010 - 2011

Δημοσίευση από chrisostomos1 »

Αχ αυτή η μπεκάτσα... Για αυτήν άρχισα το κυνήγι για αυτήν εκπαίδευσα το επανιελ μου για αυτήν έφτιαξα το όπλο μου. Αυτήν κυνηγούσα τόσα χρόνια στα βουνά του Κιλκίς και της Δράμας. Δεν ήξερα όμως ότι η μοίρα θα με φέρει στην Κύπρο. Δύστυχος εδώ για να κατεβεί η μπεκάτσα πρέπει να κάνει πολλά κρύα στην Τουρκιά και την Συρία και όταν συμβαίνει αυτό είναι πολύ αργά για το κυνήγι της εδώ. Δύστυχος μπεκάτσα χωρίς σκύλο δεν έχει κανένα απολυτός νόημα Τέτοια εποχή στην Συρία το Ιράκ και το Ιράν παρτυ κάνουν οι μπεκάτσες που κατεβαίνουν από την παγωμένη Ρωσία Δύστυχος τα δρομολόγια της είναι συγκεκριμένα και πολύ λίγες καταλήγουν εδώ Αυτός ήταν και ένας από τους λόγους που σταμάτησα να κυνηγάω και τα πουλάω όλα.
Άβαταρ μέλους
panayiotis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 24 Οκτ 2010, 23:35

Re: ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2010 - 2011

Δημοσίευση από panayiotis »

Επειδη εχτες η μερα εν εκαμνε για λαο πανω επια και εγω στες πεκατσες, εσηκωσα 3 και επαιξα τες2 αλλα επειδη εν ακουσα που αλλους να πεξουν ειπα να ρωτησω στο site να δω τι γινεται
HUNTING FOR EVER
Άβαταρ μέλους
ΚΥΡΙΑΚΟΣ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: 17 Αύγ 2010, 14:10

Re: ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2010 - 2011

Δημοσίευση από ΚΥΡΙΑΚΟΣ »

panayiotis έγραψε:Επειδη εχτες η μερα εν εκαμνε για λαο πανω επια και εγω στες πεκατσες, εσηκωσα 3 και επαιξα τες2 αλλα επειδη εν ακουσα που αλλους να πεξουν ειπα να ρωτησω στο site να δω τι γινεται
Βαρτε καμια φοτο πιλε μου να δουμε το χρωμα της και εχει που τα προπερσι να παιξω.
sotiris!129

Re: ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2010 - 2011

Δημοσίευση από sotiris!129 »

xaxaxa ε φιλε να σου πω την αληθεια ουτε εγω εκαταλαβα ζινι την ωρα οτι ηταν μπεκατσα ηταν 10 το προι λαλαρος ζε ερεξεν πουπανω μου ενομισα εν σσιαχινι ζε αρκισα να καταλαβω τη ηταν εσιρα της μιαν μολις εκαταλαβα ετσι που μακρια ζε εκατσε πιο κατω ζε επαιξα την αλλο 4 φορες για να την πιαω
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
Hunter25
Full Member
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: 06 Οκτ 2010, 22:20

Re: ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2010 - 2011

Δημοσίευση από Hunter25 »

JiniosEmba έγραψε:αν το επιτρεψουν με σσιηλλο καλως,,,αλλα τζιαι που την αλλην ο κυπραιος εν κυπραιος,εννα μεν βαλει το σσιηλλο να φκαλει τζιαι κανενα λαουη,,,αν γινει ετσι πραμα οι παραπανω εν πας το λαο που να γυριζουν,,,εσσιη αλλου που εν τζιαι μπεκατσοτζινιοι τζιαι παση για τζην το σκοπο,,,
φίλε αν μας επέτρεπαν το κυνήγι μπεκάτσας με σκύλο ήθελα νάξερα Ποιός θα τολμούσε να παίξη λαό η πέρτικό από τη στιγμή που θα ήξερε ότι αν τον έπιαναν θα του έπερναν την άδεια επαόριστο και θα πλήρωνε ένα πρόστιμο 10000 ευρώ και ήταν να δούμε αν o κυπραιος εν κυπραιος

αλλά δυστυχώς επειδή ξέρουμε όλοι που ζούμε και να μπορούσαν να επιβάλλουν τέτοιες ποινες θα το έκαναν επιλεκτικά και εκεί που μπορούν :evil:
Canis

Re: ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2010 - 2011

Δημοσίευση από Canis »

chrisostomos1 έγραψε:Αχ αυτή η μπεκάτσα... Για αυτήν άρχισα το κυνήγι για αυτήν εκπαίδευσα το επανιελ μου για αυτήν έφτιαξα το όπλο μου. Αυτήν κυνηγούσα τόσα χρόνια στα βουνά του Κιλκίς και της Δράμας. Δεν ήξερα όμως ότι η μοίρα θα με φέρει στην Κύπρο. Δύστυχος εδώ για να κατεβεί η μπεκάτσα πρέπει να κάνει πολλά κρύα στην Τουρκιά και την Συρία και όταν συμβαίνει αυτό είναι πολύ αργά για το κυνήγι της εδώ. Δύστυχος μπεκάτσα χωρίς σκύλο δεν έχει κανένα απολυτός νόημα Τέτοια εποχή στην Συρία το Ιράκ και το Ιράν παρτυ κάνουν οι μπεκάτσες που κατεβαίνουν από την παγωμένη Ρωσία Δύστυχος τα δρομολόγια της είναι συγκεκριμένα και πολύ λίγες καταλήγουν εδώ Αυτός ήταν και ένας από τους λόγους που σταμάτησα να κυνηγάω και τα πουλάω όλα.
φιλε συστήνω υπομονή. υπάρχουν πολλές περιοχές στη κύπρο ιδιαιτερα στα ορεινά που μπορείς να κυνηγήσεις μπεκάτσες από αρχές δεκεμβρίου. αν έχεις καλο σκύλο τότε 2-3 πουλια τη μέρα θα τα παίρνεις. φέτος ήτανε ανομβρία, πέρσι όμως δεν ήταν, εξαρτώνται όλα στο ποσο νωρίς θα μας έρθει ο χειμώνας
Hunter25 έγραψε:φίλε αν μας επέτρεπαν το κυνήγι μπεκάτσας με σκύλο ήθελα νάξερα Ποιός θα τολμούσε να παίξη λαό η πέρτικό από τη στιγμή που θα ήξερε ότι αν τον έπιαναν θα του έπερναν την άδεια επαόριστο και θα πλήρωνε ένα πρόστιμο 10000 ευρώ και ήταν να δούμε αν o κυπραιος εν κυπραιος

αλλά δυστυχώς επειδή ξέρουμε όλοι που ζούμε και να μπορούσαν να επιβάλλουν τέτοιες ποινες θα το έκαναν επιλεκτικά και εκεί που μπορούν :evil:
έχεις απόλυτο δίκαιο αλλα κάπου πρέπει να γίνει μια αρχή
NIKOLAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 14:47

Re: ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2010 - 2011

Δημοσίευση από NIKOLAS »

Canis έγραψε:
chrisostomos1 έγραψε:Αχ αυτή η μπεκάτσα... Για αυτήν άρχισα το κυνήγι για αυτήν εκπαίδευσα το επανιελ μου για αυτήν έφτιαξα το όπλο μου. Αυτήν κυνηγούσα τόσα χρόνια στα βουνά του Κιλκίς και της Δράμας. Δεν ήξερα όμως ότι η μοίρα θα με φέρει στην Κύπρο. Δύστυχος εδώ για να κατεβεί η μπεκάτσα πρέπει να κάνει πολλά κρύα στην Τουρκιά και την Συρία και όταν συμβαίνει αυτό είναι πολύ αργά για το κυνήγι της εδώ. Δύστυχος μπεκάτσα χωρίς σκύλο δεν έχει κανένα απολυτός νόημα Τέτοια εποχή στην Συρία το Ιράκ και το Ιράν παρτυ κάνουν οι μπεκάτσες που κατεβαίνουν από την παγωμένη Ρωσία Δύστυχος τα δρομολόγια της είναι συγκεκριμένα και πολύ λίγες καταλήγουν εδώ Αυτός ήταν και ένας από τους λόγους που σταμάτησα να κυνηγάω και τα πουλάω όλα.
φιλε συστήνω υπομονή. υπάρχουν πολλές περιοχές στη κύπρο ιδιαιτερα στα ορεινά που μπορείς να κυνηγήσεις μπεκάτσες από αρχές δεκεμβρίου. αν έχεις καλο σκύλο τότε 2-3 πουλια τη μέρα θα τα παίρνεις. φέτος ήτανε ανομβρία, πέρσι όμως δεν ήταν, εξαρτώνται όλα στο ποσο νωρίς θα μας έρθει ο χειμώνας
Hunter25 έγραψε:φίλε αν μας επέτρεπαν το κυνήγι μπεκάτσας με σκύλο ήθελα νάξερα Ποιός θα τολμούσε να παίξη λαό η πέρτικό από τη στιγμή που θα ήξερε ότι αν τον έπιαναν θα του έπερναν την άδεια επαόριστο και θα πλήρωνε ένα πρόστιμο 10000 ευρώ και ήταν να δούμε αν o κυπραιος εν κυπραιος

αλλά δυστυχώς επειδή ξέρουμε όλοι που ζούμε και να μπορούσαν να επιβάλλουν τέτοιες ποινες θα το έκαναν επιλεκτικά και εκεί που μπορούν :evil:
έχεις απόλυτο δίκαιο αλλα κάπου πρέπει να γίνει μια αρχή
παιδια εχετε απολυτο δικαιο πρεπει να γινει επιτελους μια νεα αρχη.ποτε ομως θα γινει αυτο?καθε χρονο ετσι λεμε και πανε οι σεζον .Νμζ πρεπει επιτελους να μπουν νεοι κανονισμοι για ολα τα θηραματα του τοπου μας ,να γινει το κυνηγι πιο αθλιτικο και να εχουμε περισσοτερα κυνηγια με τη συνοδεια σκυλλου οπως οι μπεκατσες,οσο για λαθροθηριες εεε ας τηρουντε οι νομοι και οχι να περιπεζουμαστεν.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ”