ΤΡΥΓΟΝΙΑ 2017

skimis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 331
Εγγραφή: 23 Αύγ 2010, 11:17

Re: ΤΡΥΓΟΝΙΑ 2017

Δημοσίευση από skimis »

Καλημερα λεβέντες...Η ίδια κατάσταση με χθες και σήμερα...είδα 3-4 πουλιά μόνα τους και ένα κοπαδάκι 4 πουλια μαζί ψηλούμενα! Είμουν τυχερός διότι μου έδωσαν την ευκαιρία 3 πουλια και πήρα τα 2...έκαμα και ένα ΒΑΡΒΑΤΟΟΟΟ καλλίκωμα αλλά υγεία να έχουμε!!! Συνεχίζουμε...
Olympia minimax 28gr 7no
olympia v-max 28gr 7.5no
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: ΤΡΥΓΟΝΙΑ 2017

Δημοσίευση από sotiris!129 »

αυριο θα γινει η μεγαλη αποβαση , στα οπλα !
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Αχερκωτης
Full Member
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2015, 13:20

Re: ΤΡΥΓΟΝΙΑ 2017

Δημοσίευση από Αχερκωτης »

Παντως παραλια Λεμεσου ακομα τπτ..2-3 ποτζι ποδα π γλυτωνουν απο γραμμες ενοπλων..για να φτασει πουλι κοντα μας πρεπει να περασει π 100 οπλα χωρις υπερβολη..ποσοι ναν στραβοι;ελπιζουμε σε κανενα δεντρομενο μονο
skimis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 331
Εγγραφή: 23 Αύγ 2010, 11:17

Re: ΤΡΥΓΟΝΙΑ 2017

Δημοσίευση από skimis »

Καλημέρα σας...Μεν μου πείτε ότι δεν επαίξετε ούτε σήμερα!!! :) Αρκετά πουλιά δεντρωμένα το πρωί..Είχα μια ευκαιρία και την πήρα! Κατα της 7 άρχισε το πέρασμα με αρκετά πουλια αλλά πολύ ψηλά με αποτέλεσμα να μείνουμε να τα βλέπουμε να συνεχίζουν την πορεία τους! Είδα 5-6 κοπάδια από 10-15 πουλιά το καθένα και ακόμα 8-10 πουλια το πρωινό μετά τις πρώτες σιεπεθκιές! Είχα και ένα βασιλικό καλλικωμα 50 καράτια διότι έφαν με η σιουρκα! Αυτά από εμένα από Παραλίμνι...
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
predator
Full Member
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 28 Αύγ 2012, 09:00

Re: ΤΡΥΓΟΝΙΑ 2017

Δημοσίευση από predator »

Επιστροφή στα πόστα μετά την περασμένη Κυριακή, είχα 2 ευκαιρίες σε δεντρωμένα πουλιά που σήκωσαν άλλοι το πρωί, ευτυχώς εκουτσήσατα :P . Αρκετή κίνηση απο πουλιά πιο μετά που ψηλοπετούσαν και όλα εκτός βολής.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: ΤΡΥΓΟΝΙΑ 2017

Δημοσίευση από sotiris!129 »

λιγα πραγματα εμας σημερα, ειδα 3-4 κοπαδακια απο μακρια
το πρωι 30 λεπτα κατι εγινε που ταρασαν οι αλλοι τα δεντρομενα
μαζι με τον συντροφο 4 πουλακια
μορ δαν χαππι, ετσι και αλλιως εμεις εν για να μεν ανησυχα η Κ.Δεσποινα που μας καρτερα με λουκανικα και αυγα τηγανιτα που παμε!
αυριο παλε μπας και παιξουμε αλλο 1-2 πουλια και κανει του χρονου παλε !
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: ΤΡΥΓΟΝΙΑ 2017

Δημοσίευση από sotiris!129 »

τιποτα σημερα 1 ζι 1 δα , εν τον εκαπνισα εγω , 1 ο συντροφος
αφου εφαμεν τα τιανητα μας στο καφενε επειαμε ζε ενα περιπατο θαλασσα να φκαλουμε το φαη μας
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
skimis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 331
Εγγραφή: 23 Αύγ 2010, 11:17

Re: ΤΡΥΓΟΝΙΑ 2017

Δημοσίευση από skimis »

Συγχαρητήρια για τα αποτελέσματα σας λεβέντες...Ουτε τον εκαπνισαμε σήμερα!! Είδα 3-4 πουλια που μακριά αλλά τπτ άλλο...Ελπιζω να μας δωκουν ακόμα λίγες ευκαιρίες τζε να μην ήταν το τελος το χθεσινό πέρασμα...Θα το παλέψω και αυτή την εβδομάδα πάντως εγω
predator
Full Member
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 28 Αύγ 2012, 09:00

Re: ΤΡΥΓΟΝΙΑ 2017

Δημοσίευση από predator »

Στο finale της season για μένα χθες εν τον καπνίσαμε. Κάποια πουλιά που είδα είχαν αντίθετη κατεύθυνση προς θάλασσα. Απογοητευτική χρονιά, του χρόνου με υγεία.
skimis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 331
Εγγραφή: 23 Αύγ 2010, 11:17

Re: ΤΡΥΓΟΝΙΑ 2017

Δημοσίευση από skimis »

Καλημέρα λεβέντες....Ακόμα μια προσπάθεια σήμερα και ακόμα 2 τρυγόνια ήρταν μαζί μου...Τα μοναδικά που είδα ...Είναι και τα 2 νεαρά πουλιά έτσι σιγά σιγά φτάνουμε στο τέλος μιας τραγικής χρονιάς για το τρυγόνι...
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΤΡΥΓΟΝΙΩΝ”