ΤΡΥΓΟΝΙΑ-2015

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΤΡΥΓΟΝΙΑ-2015

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Sergios έγραψε:Εν και λαλώ τους κάτι απλώς κάποιοι κάμνουν τους γκράντε κυνηγούς και καμπόσοι απλοικοί κομπάρσοι σύρνουν καμπόσα λάικ.....γιατί εν παίζουν όλοι 20-30-40 ορτύκια αφού εν γεμάτοι οι τόποι....εχτές επία 3 διαφορετικούς τόπους επερπάτησα 2 χιλιόμετρα μαζιά κι ένα ορτύκι εν εσήκωσαμε....τόπους που επαίζαμε 5-6 όλοι μας....θωρούν τα θηράματα για δίσκους.....την νύχτα εγώ κάμνω rewind την μέρα όλη βλέπω τις επιτυχίες και παθαίνω όπως το μωρό που περιμένει να πάει λούνα παρκ το άλλο Σαββατοκύριακο......νιώθει κανένας που τουτους ούλλους για ξέρουν τι παίζουν για θυμούντε τα στιγμιότυπα της ντουφεκιάς τους;
Εγώ είδα φωτογραφία συγκεκριμένου που μου κάμνει τάχατες τον κυνηγό με 100 και ξέρω γω ορτύκια και να λαλεί παίξετε και εσείς αν μπορείτε και στην επόμενη του φωτογραφία 100+ πεζούνια σκοτωμένα, άσπρα, μαύρα, καφέ, πολύχρωμα, ότι κινείται εκτελείται δηλαδή. Εγώ προσωπικά αηδίασα και σκέφτουμαι να κλείσω και τον λογαριασμό μου στο facebook διότι όλα γίνονται για τα likes. Αυτά τα άτομα είνα από αυτούς που βλέπουν τα 1-2 πουλιά που βάζουν κάποιοι όπως εγώ (που και με ένα πουλί νιώθω βασιλιάς) και από μέσα τους λαλούν δε τον τούτον, έπιασε ένα πουλί τζαι νομίζει εν τζινυός. Ενώ εννοείται αν πιάσουν 1-2 πουλιά αυτοί δεν τα βάζουν καν.
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΤΡΥΓΟΝΙΑ-2015

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΑ ΓΡΑΦΩΜΕΝΑ ΣΑΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΑΜΕΣΩΣ ΜΠΑΙΝΕΙ Ο ΣΠΥΡΟΣ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΚΑΙ ΜΕ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΕΙ ΜΕ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΟΥ....ΠΑΛΕ ΠΑΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΕΙ Ο ΜΑΡΙΟΣ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΚΑΙ ΜΕ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΕΙ ΜΕ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΟΥ.....ΠΑΛΕ ΠΑΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΕΙ ΤΟΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ Ο ΣΕΡΓΙΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΕΙ ΞΑΝΑ ΜΕ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΟΥ....ΕΝΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ....ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ ΜΕΣΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΧΩ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ!!!!
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΤΡΥΓΟΝΙΑ-2015

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΑ ΓΡΑΦΩΜΕΝΑ ΣΑΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΑΜΕΣΩΣ ΜΠΑΙΝΕΙ Ο ΣΠΥΡΟΣ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΚΑΙ ΜΕ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΕΙ ΜΕ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΟΥ....ΠΑΛΕ ΠΑΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΕΙ Ο ΜΑΡΙΟΣ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΚΑΙ ΜΕ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΕΙ ΜΕ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΟΥ.....ΠΑΛΕ ΠΑΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΕΙ ΤΟΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ Ο ΣΕΡΓΙΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΕΙ ΞΑΝΑ ΜΕ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΟΥ....ΕΝΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ....ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ ΜΕΣΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΧΩ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ!!!!
Φίλοι φίλοι αλλά σιεφταλιές φάσσας εν θωρούμε :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: ΤΡΥΓΟΝΙΑ-2015

Δημοσίευση από Sergios »

Άσυλα....:) επόμενη συνάντηση πότε; :) και εμείς χαιρόμαστε που διαβάζουμε τις συμβουλές σας και τις συνομιλίες σας εγώ προσωπικά είμουν σε μια φάση που δεν ήξερα πως να δω τα πράματα αλλά τώρα είμαι υπερήφανος που είμαι στον ίδιο δρόμο με εσάς....ασχέτως αν διαφωνώ κάποτε και με την δική μου παρέα σε απόψεις....δεν κοντεύουν καν στα επίπεδα των γκράντε στο φατσοβιβλίο
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: ΤΡΥΓΟΝΙΑ-2015

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

κοπελια καλημερα εγω εν τους καμνο ουτε μπλοκ για να τους βλεπω και να γελο που νωμιζουν οτι εν και κραντε κυνηγη εχουν πολλη χαζι νωμιζουν οτι η αλλοι εν παλαβη και εκεινη η εξυπνη αλλα εν θα νιωσουν ποττε την ικανοποιηση να γυρευκης το θυρεμα 1-2-3-4-5 ωρες και στο τελος να πετασσετε και να ειναι 50-50 η πιθανοτιτες και αν τα καταφερεις και το πιασης η ικανοποιηση ειναι ολα τα λευτα!

κρεας πουλα και ο μελης και κατα που λαλει εν τσιε μελι! :lol:
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: ΤΡΥΓΟΝΙΑ-2015

Δημοσίευση από andreasana210326 »

Sergios έγραψε:Εν και λαλώ τους κάτι απλώς κάποιοι κάμνουν τους γκράντε κυνηγούς και καμπόσοι απλοικοί κομπάρσοι σύρνουν καμπόσα λάικ.....γιατί εν παίζουν όλοι 20-30-40 ορτύκια αφού εν γεμάτοι οι τόποι....εχτές επία 3 διαφορετικούς τόπους επερπάτησα 2 χιλιόμετρα μαζιά κι ένα ορτύκι εν εσήκωσαμε....τόπους που επαίζαμε 5-6 όλοι μας....θωρούν τα θηράματα για δίσκους.....την νύχτα εγώ κάμνω rewind την μέρα όλη βλέπω τις επιτυχίες και παθαίνω όπως το μωρό που περιμένει να πάει λούνα παρκ το άλλο Σαββατοκύριακο......νιώθει κανένας που τουτους ούλλους για ξέρουν τι παίζουν για θυμούντε τα στιγμιότυπα της ντουφεκιάς τους;


την νύχτα εγώ κάμνω rewind την μέρα όλη βλέπω τις επιτυχίες και παθαίνω όπως το μωρό που περιμένει να πάει λούνα παρκ το άλλο Σαββατοκύριακο......νιώθει κανένας που τουτους ούλλους για ξέρουν τι παίζουν για θυμούντε τα στιγμιότυπα της ντουφεκιάς τους;
ε και σενα καμποση η αρρωστια σου φιλε Σεργιε. :D :D Μου θυμισες ενα βραδυ οταν πηγα για υπνο....λιγες νυχτες πριν την εναρξη του ενδημικου. Σκεφτομουν εντονα το κυνηγι του λαγου, τη φατσα του στη μονη του, τους τοπους που τον πιανει, χαρτουτσιες, τα αυτια του οταν θα τρεχει, τη σκοπευση του. Εκαμα 2 ωρες μεσα στο κρεβατι....Αποτελεσμα οταν τελικα με πηρε ο υπνος..ειδα ονειρο ενα λαγο....σε μεγεθος δεινοσαυρου :lol: :lol: Οταν τον ειδα που πεταχτηκε και ετρεχε....ξυπνησα σε νανοδευτερολεπτα και εκαμα αλμα απο το κρεβατι και σταθηκα στα ποδια μου με τα ματια μου ππυριλλες. :D
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: ΤΡΥΓΟΝΙΑ-2015

Δημοσίευση από πανικος »

σωστα τα λετε σπυρο μαριε σεργιε τι να κανουμε ομως δεν ειναι στο χερι μας.τα τελευταια χρονια ομως προσωπικα ας ειναι και 2-3 καθε δειλινο συνοδεια με τον λαμπρατορ και φετος με τον επανιελ για μενα ειναι 20 απο την ευχαριστηση.δυστυχως ομως και εγω παρανομος ειμαι αφου οι κυνηγοπατερες που διοικουν δεν εδωσαν περιοχη με συνοδεια σκυλλου στην επαρχια μας. :o ρισκαρω και βασιζομαι στην ανθρωπια του θηροφυλακα αν δωσει πανω μου να του εξηγησω τι γινεται καθε πρωι αν δεν ξερει και τι κανω εγω καθε απογευμα.τι να κανουμε μερικες φορες αξιζει να εισαι παρανομος για αυτη την ευχαριστηση να μου βγαλει ασ ειναι και ενα ορτυκι το σκυλλι μου μιλουμε οτι κατουρω απο την χαρα μου :lol: :lol:
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: ΤΡΥΓΟΝΙΑ-2015

Δημοσίευση από Sergios »

πανικος έγραψε:σωστα τα λετε σπυρο μαριε σεργιε τι να κανουμε ομως δεν ειναι στο χερι μας.τα τελευταια χρονια ομως προσωπικα ας ειναι και 2-3 καθε δειλινο συνοδεια με τον λαμπρατορ και φετος με τον επανιελ για μενα ειναι 20 απο την ευχαριστηση.δυστυχως ομως και εγω παρανομος ειμαι αφου οι κυνηγοπατερες που διοικουν δεν εδωσαν περιοχη με συνοδεια σκυλλου στην επαρχια μας. :o ρισκαρω και βασιζομαι στην ανθρωπια του θηροφυλακα αν δωσει πανω μου να του εξηγησω τι γινεται καθε πρωι αν δεν ξερει και τι κανω εγω καθε απογευμα.τι να κανουμε μερικες φορες αξιζει να εισαι παρανομος για αυτη την ευχαριστηση να μου βγαλει ασ ειναι και ενα ορτυκι το σκυλλι μου μιλουμε οτι κατουρω απο την χαρα μου :lol: :lol:
φίλε το να "παρανομείς" ποιοτικά και τηρώντας κάποιους άγραφους νόμους για μένα είναι περισσότερο ποιοτικό παρά να γυρίζω μες τα χωράφκια όλη μέρα και να έχω το ίδιο αποτέλεσμα μαζί σου.....το ίδιο γίνεται με τα παράνομα στήνουν δίκτυα θησαυρίζουν ενώ ο α ο β που κυνηγούν να παίξουν 5-6 για τον μεζέ της νύκτας τους βάζουν στο ίδιο καζάνι με τους δυκτάδες.....υπάρχουν οι άγραφοι νόμοι που είναι πιο δύσκολο να τηρηθούν παρά τους γραμμένους αλλά για να υπάρξει αυτό ο άλλος πρέπει να έχει κυνηγετικές γνώσεις και παιδεία....για μένα ισχύει κάτι εκεί που μπορείς να κλέψεις και να μείνει αθόρητο κλέψε η αλλιώς πρέπει να υποστείς τις συνέπειες και να σεβεσαι τους νόμους η μην κλέψεις καθόλου.....
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: ΤΡΥΓΟΝΙΑ-2015

Δημοσίευση από Sergios »

Θέλοντας και μη αυτή είναι η πραγματικότητα στις μέρες μας....ειδικά στο τελευταίο που είπα λόγω των δύσκολων καιρών υπάρχει αναγκαστικά στις ζωές μας στις δουλειές μας......
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΤΡΥΓΟΝΙΑ-2015

Δημοσίευση από MARIOSE »

Σόλωνα και εγώ ειλικρινά χαίρομαι που σας γνώρισα όλους και είμαι περήφανος για εσάς τις γνώσεις σας αλλά πάνω από όλα το χαρακτήρα σας και την ποιότητα σας σαν ανθρώποι και κυνηγοί. :D

ΥΓ1: Σπύρο εν πειράζει αν δεν εφάμεν ακόμα φασσο-σιεφταλιές, θα καρτερούμε τις τρυγονο-σιεφταλιές τις δικές σου :lol: :lol:
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΤΡΥΓΟΝΙΩΝ”