ΤΡΥΓΟΝΙΑ 2013-2014 !!!

Απάντηση
PB687 Diamond Pigeon

Re: ΤΡΥΓΟΝΙΑ 2013-2014 !!!

Δημοσίευση από PB687 Diamond Pigeon »

BAIKAL 1980 έγραψε:μετά τα χοιροστάσια έχω ανοσία στις μυρωδιές!!

Ανησυχητικό όπως γράφει ο φίλος ο Rai για τα πουλιά σήμερα. Εν η τύχη μας αλόπως να μην σύρουμε τουφεκιά αύριο;

..απο οτι θωρω με τους νοθκιαες εν ελπιζω τζαι πολλα πραματα...αλλα ειπαμε ποτε εν ξερεις...τζαι το μισο τζινι ε παντα η αγωνια που εσιεις πριν φεξει η μερα...![/quote]

We shall go and see and do what must be done!!
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: ΤΡΥΓΟΝΙΑ 2013-2014 !!!

Δημοσίευση από sotiris!129 »

το να δεις 5-10 τρυγωνια μεμονομενα 1-1 σε μια περιοχη δεν παει να πει πως εβαλε πουλια την προιγουμενη μερα-νυχτα... τες παραπανω φορες αυτα τα μεμονομενα πουλια ειναι τρυγωνια που ηταν ειδη στο νησι και εγκαλταλειπουν το εσωτερικο και πανε στα παραλια για να σχηματισουν ομαδες και να εγκαταλειψουν το νησι !
τα πουλια που μπενουν απο την θαλασσα ειναι σε κοπαδια απο 3-4 μεχρι και δυψιφιους αριθμους !
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
BAIKAL 1980

Re: ΤΡΥΓΟΝΙΑ 2013-2014 !!!

Δημοσίευση από BAIKAL 1980 »

sotiris!129 έγραψε:το να δεις 5-10 τρυγωνια μεμονομενα 1-1 σε μια περιοχη δεν παει να πει πως εβαλε πουλια την προιγουμενη μερα-νυχτα... τες παραπανω φορες αυτα τα μεμονομενα πουλια ειναι τρυγωνια που ηταν ειδη στο νησι και εγκαλταλειπουν το εσωτερικο και πανε στα παραλια για να σχηματισουν ομαδες και να εγκαταλειψουν το νησι !
τα πουλια που μπενουν απο την θαλασσα ειναι σε κοπαδια απο 3-4 μεχρι και δυψιφιους αριθμους !

...κυνηγω το τρυγονι μανιακα εδω και 15 χρονια...εγω δεν ειπα εβαλε πουλια...ουτε διαφωνω σε κατι με αυτο που λες...την μονη μερα που ειδα μπασιμο εγω και αυτο διηρκησε λιγο ηταν την Κυριακη οπως ειπα αλλα εν τον εκαπνισα...το μονο που ειπα ειναι για δεντρομενα...δεν ξερω πως καταλαβες εσυ πως μιλησα για μπασιμο...και ενα γερο μπασιμο βγαζει κοπες πολυ πιο μεγαλες απο 3-4 πουλια....10-15 ισως και 20+...και παλι ομως κανεις δεν μπορει να ξερει τα δεντρομενα πουλια απο που εμφανιστηκαν αν και η θεωρια σου σιγουρα ειναι εγκυρη...
Άβαταρ μέλους
Rai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 667
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010, 22:33

Re: ΤΡΥΓΟΝΙΑ 2013-2014 !!!

Δημοσίευση από Rai »

BAIKAL 1980 έγραψε:
sotiris!129 έγραψε:το να δεις 5-10 τρυγωνια μεμονομενα 1-1 σε μια περιοχη δεν παει να πει πως εβαλε πουλια την προιγουμενη μερα-νυχτα... τες παραπανω φορες αυτα τα μεμονομενα πουλια ειναι τρυγωνια που ηταν ειδη στο νησι και εγκαλταλειπουν το εσωτερικο και πανε στα παραλια για να σχηματισουν ομαδες και να εγκαταλειψουν το νησι !
τα πουλια που μπενουν απο την θαλασσα ειναι σε κοπαδια απο 3-4 μεχρι και δυψιφιους αριθμους !

...κυνηγω το τρυγονι μανιακα εδω και 15 χρονια...εγω δεν ειπα εβαλε πουλια...ουτε διαφωνω σε κατι με αυτο που λες...την μονη μερα που ειδα μπασιμο εγω και αυτο διηρκησε λιγο ηταν την Κυριακη οπως ειπα αλλα εν τον εκαπνισα...το μονο που ειπα ειναι για δεντρομενα...δεν ξερω πως καταλαβες εσυ πως μιλησα για μπασιμο...και ενα γερο μπασιμο βγαζει κοπες πολυ πιο μεγαλες απο 3-4 πουλια....10-15 ισως και 20+...και παλι ομως κανεις δεν μπορει να ξερει τα δεντρομενα πουλια απο που εμφανιστηκαν αν και η θεωρια σου σιγουρα ειναι εγκυρη...
Πολύ καλά εξηγιέσαι φίλε Baikal.Έλα παππού να σου δείξω τα αμπέλια σου ...
Πουλιά μπαίνουν καθημερινά μέσα αφού τα βλέπω με τα μάτια μου.Απλά είναι πάρα πολύ λίγα και οι πιθανότητες ελάχιστες να περάσουν απο τις επιτρεπώμενες περιοχές.Για να παίξουν μερικοί 5-6 πουλιά πέρασμα σημαίνει ότι έχουν μπεί πάρα πολλά πουλιά μέσα ή είναι αρκετά τυχεροί και όλα τα πουλιά που έχει η περιοχή τους έδωσαν χέρι.


Rai


Rai
Fa i cazzi tuoi
Rais Team
BAIKAL 1980

Re: ΤΡΥΓΟΝΙΑ 2013-2014 !!!

Δημοσίευση από BAIKAL 1980 »

...κυνηγω το τρυγονι μανιακα εδω και 15 χρονια...εγω δεν ειπα εβαλε πουλια...ουτε διαφωνω σε κατι με αυτο που λες...την μονη μερα που ειδα μπασιμο εγω και αυτο διηρκησε λιγο ηταν την Κυριακη οπως ειπα αλλα εν τον εκαπνισα...το μονο που ειπα ειναι για δεντρομενα...δεν ξερω πως καταλαβες εσυ πως μιλησα για μπασιμο...και ενα γερο μπασιμο βγαζει κοπες πολυ πιο μεγαλες απο 3-4 πουλια....10-15 ισως και 20+...και παλι ομως κανεις δεν μπορει να ξερει τα δεντρομενα πουλια απο που εμφανιστηκαν αν και η θεωρια σου σιγουρα ειναι εγκυρη...[/quote]

Πολύ καλά εξηγιέσαι φίλε Baikal.Έλα παππού να σου δείξω τα αμπέλια σου ...
Πουλιά μπαίνουν καθημερινά μέσα αφού τα βλέπω με τα μάτια μου.Απλά είναι πάρα πολύ λίγα και οι πιθανότητες ελάχιστες να περάσουν απο τις επιτρεπώμενες περιοχές.Για να παίξουν μερικοί 5-6 πουλιά πέρασμα σημαίνει ότι έχουν μπεί πάρα πολλά πουλιά μέσα ή είναι αρκετά τυχεροί και όλα τα πουλιά που έχει η περιοχή τους έδωσαν χέρι.


Rai


Rai[/quote]


..καλα εγω ειρωνευτικα σε η εμιλησα καπου ετσι οπως μιλας εσυ??χαιρω πολυ που φκαλει τρυονια καθε μερα...εχει κανενα που δεν το ξερει αυτο???λιο σεβασμο φιλε στους συναδελφους σου δεν βλαπτει...και τι εννοεις καλα ξηγουμαι??επροσβαλα εγω καθολου το σωτηρη η εσενα?...ρε κοπελια αν δεν δεχεστε νεα μελη μεσα στο φορουμ πετε μας το να μεν ξαναγραψουμε...εν καταλαβω το προβλημα σας...οπου μπουν νεα μελη πεφτει μεγαλη ειρωνια...και μαγκεια φιλε μου ενε να λαλεις εισε κυνηγος και τα ξερεις ολα...μαγκια ειναι να ακους απο ολους και να πιανεις οτι μπορεις να κερδισεις απο τον καθενα...και βλακεια να πει καποιος παλι μπορεις με πιο σωστο τροπο να του υποδειξεις 2-3 πραματα που ισως εσυ ξερεις περισσοτερα...και πιστεψε με εν θα με μαθεις εσυ ουτε πως να κυνηγω τρυονι ουτε ποτε μπαινει το τρυονι ουτε ποτε εν να ρεχτει η φασσα...αλλα εγω αντιθετως ακουω καθε μερα αυτα που λαλεις περιμενω να πεις την ανταποκριση σου απ το κυνηγι μια και εχεις την ευκαιρια να πηγαινεις καθε μερα...ποτε μου εν σε προσβαλα και ποτε μου εν σου ειπα οτι λαλεις μαλακιες η οτιδηποτε αλλο...

φιλικα η οπως θελεις παρτο
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: ΤΡΥΓΟΝΙΑ 2013-2014 !!!

Δημοσίευση από marinos.a »

Χαλαρώστε κοπέλια
Si vis pacem, para bellum
Άβαταρ μέλους
Rai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 667
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010, 22:33

Re: ΤΡΥΓΟΝΙΑ 2013-2014 !!!

Δημοσίευση από Rai »

Baikal μου άμαν σε ειρωνευτώ θα το καταλάβεις.....
Εγώ εν του Σωτήρη που την είπα για τον λόγο ότι εν φίλος μου και για αυτό και συμφώνισα μαζί σου.Μάλλον δέν κατάλαβες σωστά πάλι.
Coolare και κόψε την κρεατίνη 8-)

Rai
Fa i cazzi tuoi
Rais Team
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: ΤΡΥΓΟΝΙΑ 2013-2014 !!!

Δημοσίευση από sotiris!129 »

BAIKAL 1980 έγραψε:
sotiris!129 έγραψε:το να δεις 5-10 τρυγωνια μεμονομενα 1-1 σε μια περιοχη δεν παει να πει πως εβαλε πουλια την προιγουμενη μερα-νυχτα... τες παραπανω φορες αυτα τα μεμονομενα πουλια ειναι τρυγωνια που ηταν ειδη στο νησι και εγκαλταλειπουν το εσωτερικο και πανε στα παραλια για να σχηματισουν ομαδες και να εγκαταλειψουν το νησι !
τα πουλια που μπενουν απο την θαλασσα ειναι σε κοπαδια απο 3-4 μεχρι και δυψιφιους αριθμους !

...κυνηγω το τρυγονι μανιακα εδω και 15 χρονια...εγω δεν ειπα εβαλε πουλια...ουτε διαφωνω σε κατι με αυτο που λες...την μονη μερα που ειδα μπασιμο εγω και αυτο διηρκησε λιγο ηταν την Κυριακη οπως ειπα αλλα εν τον εκαπνισα...το μονο που ειπα ειναι για δεντρομενα...δεν ξερω πως καταλαβες εσυ πως μιλησα για μπασιμο...και ενα γερο μπασιμο βγαζει κοπες πολυ πιο μεγαλες απο 3-4 πουλια....10-15 ισως και 20+...και παλι ομως κανεις δεν μπορει να ξερει τα δεντρομενα πουλια απο που εμφανιστηκαν αν και η θεωρια σου σιγουρα ειναι εγκυρη...
1ον
φιλουι μου το post ηταν γενικο δεν ηταν απαντηση σε εσενα
2ον διαβασε ξανα τι εγραψα ...
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: ΤΡΥΓΟΝΙΑ 2013-2014 !!!

Δημοσίευση από sotiris!129 »

α και μπορεις να ξερεις αν το τρυγωνι ειναι ντοπιαρικο η εισαγωμενο
φτανει μονο να το καθαρισεις
1.jpg
τα 2 τρυγωνια στο κατω μερος της φωτογραφιας ειναι "εισαγωμανα" ενω τα αλλα 2 στο κεντρο του πιατου -αδυνατα πουλια ειναι made in Cyprus !
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
BAIKAL 1980

Re: ΤΡΥΓΟΝΙΑ 2013-2014 !!!

Δημοσίευση από BAIKAL 1980 »

@rai πουσαι να με δεις να πινω νιτρικο ακομα...καμνω καρτερι της φασσας πας την μουτη του ευκαληπτου!!!!τζαι που θελεις να ξερω ρε μαν οτι εν αναφερεσαι σε μενα αφου απαντας σε μενα!!! :lol: αλοπως ανακατευκεις και συ κρεατινη με ουισκη τζαι περιπεζεις μας!!!!

@σωτηρη μαν μα εγω εν εμιλησα για σενα....μια χαρα εσυμφωνησα μαζι σου και ειπα κατι για το μπασιμο που ειπες!!!και αμα μου πεις και γιατι τα εισαγωμενα πουλια που ερχονται στη Κυπρο εχουν ετσι μιλλουα εγω φκαλω σου το καπελο!!!!αν πινεις και συ κρεατινη ε να το ξερεις σιουρα!!! :lol:
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΤΡΥΓΟΝΙΩΝ”