ΤΡΟΠΟΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ ΤΑΞΙΔΙΟΥ

Άβαταρ μέλους
demetris-demetriou
Full Member
Δημοσιεύσεις: 226
Εγγραφή: 09 Ιαν 2011, 20:48
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΤΡΟΠΟΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ ΤΑΞΙΔΙΟΥ

Δημοσίευση από demetris-demetriou »

ΦΙΛΕ Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΣΧΗΜΑ ΚΥΚΛΟΥ ΑΣ ΤΟ ΠΟΥΜΕ ΗΤΑΝ 2 ΜΑΖΕΣ ΤΖΙΚΛΕΣ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΤΟ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΕ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ ΠΡΟΣ ΔΥΤΙΚΑ /////
Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑ ΕΙΧΑΝ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΝΟΤΙΑ ΠΡΟΣ ΒΟΡΙΑ ////
ΦΙΛΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΕΓΓΥΗΘΩ 99.99% ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΤΖΙΚΛΕΣ ΕΧΕΙ 18 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΠΑΩ ΚΥΝΗΓΙ ΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ 0.01% ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΟΔΗΓΟΥΣΑ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΛΟΓΟ.
ΣΕ ΜΙΑ ΦΑΣΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΘΗΚΑ ΣΕ ΜΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΩ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΖΙΚΛΑ !!!!!!!! ΣΕ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΦΑΣΗ ΑΚΟΜΑ ΛΙΓΟ ΝΑ ΤΟΥΜΠΑΡΩ :D
ΦΙΛΕ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑ ΦΑΝΤΑΣΤΟΥ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΤΖΙΚΛΕΣ (ΟΠΩΣ ΞΑΝΑΕΙΠΑ ΤΟ ΠΛΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΗΚΟΣ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΔΡΟΜΟΥ) ΠΕΤΟΥΣΑΝ ΔΙΠΛΑ ΔΙΠΛΑ ΟΧΙ Η ΜΙΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΙΧΑΝ ΜΑΚΡΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ 2 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΧΩΡΙΣ ΥΠΕΡΒΟΛΗ ΕΙΜΑΣΑΤΑΝ 4 ΑΤΟΜΑ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ( ΔΕΝ ΕΒΛΕΠΑ ΟΠΤΑΣΙΕΣ :D :D ) ΑΠΛΑ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΥΝΗΓΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥΣ.
ΤΩΡΑ ΓΙΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΑΞΙΔΕΥΟΥΝ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΩ ΠΑΝΤΟΣ ΟΥΤΕ ΨΑΡΟΠΟΥΛΛΙΑ ΗΤΑΝ ΟΥΤΕ ΤΡΑΧΙΛΕΣ ΞΕΧΩΡΙΖΩ ΤΑ ΠΕΤΑΜΑΤΑ.
ΑΛΛΑ ΞΑΝΑΕΙΠΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΟ ΝΑ ΠΩ ΨΕΜΑΤΑ. ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΣ ΑΠΛΟΣ ΚΥΝΗΓΟΣ ΟΥΤΕ ΧΑΡΤΟΥΤΣΙΕΣ ΠΟΥΛΩ ΟΥΤΕ ΟΠΛΑ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΕ.
Άβαταρ μέλους
demetris-demetriou
Full Member
Δημοσιεύσεις: 226
Εγγραφή: 09 Ιαν 2011, 20:48
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΤΡΟΠΟΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ ΤΑΞΙΔΙΟΥ

Δημοσίευση από demetris-demetriou »

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΗ ΤΟ ΥΨΟΜΕΤΡΟ ΠΟΥ ΠΕΤΟΥΣΑΝ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΝΤΑΝ ΑΛΛΑ ΠΕΤΟΥΣΑΝ ΣΧΕΤΙΚΑ ΧΑΜΗΛΑ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΩ ΜΕΤΡΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΑΝΤΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΓΥΡΙΖΑ ΟΠΛΟ ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ
Άβαταρ μέλους
demetris-demetriou
Full Member
Δημοσιεύσεις: 226
Εγγραφή: 09 Ιαν 2011, 20:48
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΤΡΟΠΟΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ ΤΑΞΙΔΙΟΥ

Δημοσίευση από demetris-demetriou »

πανικος έγραψε:κοπελια η τζικλα δεν πετα σε διαταξη αλλα οταν κανει περασμα ειναι κοπαδια των 15-25 πουλιων νεκατωμενες
μαλλον ψαρωνια ειδε ο φιλος χωρις παρεξηγηση .το λεω γιατι αν και κυνηγω χρονια τζικλα την επαθα πριν 10 μερες που ειχε πολλες τζικλες ενδιαμεςα ερχοταν και ψαρωνια οπου αφου τα κτυπησα και μετα καταλαβα τι ηταν :lol:
ΦΙΛΕ ΠΑΝΙΚΟ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΔΙΑΤΑΞΗ ΕΙΠΑ ΔΙΠΛΑ-ΔΙΠΛΑ ΟΥΤΕ ΚΥΚΛΟ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΕ ΑΠΛΑ ΗΤΑΝ ΥΠΡΒΟΛΙΚΑ ΠΟΛΛΕΣ.
ΤΑ ΨΑΡΟΝΙΑ ΕΝ ΠΙΟ ΣΚΟΥΡΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΤΣΙΚΛΑ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΧΕ ΑΡΚΕΤΟ ΦΩΣ ΤΗΝ ΩΡΑ ΕΚΕΙΝΗ !!!!
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: ΤΡΟΠΟΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ ΤΑΞΙΔΙΟΥ

Δημοσίευση από πανικος »

demetris-demetriou έγραψε:
πανικος έγραψε:κοπελια η τζικλα δεν πετα σε διαταξη αλλα οταν κανει περασμα ειναι κοπαδια των 15-25 πουλιων νεκατωμενες
μαλλον ψαρωνια ειδε ο φιλος χωρις παρεξηγηση .το λεω γιατι αν και κυνηγω χρονια τζικλα την επαθα πριν 10 μερες που ειχε πολλες τζικλες ενδιαμεςα ερχοταν και ψαρωνια οπου αφου τα κτυπησα και μετα καταλαβα τι ηταν :lol:
ΦΙΛΕ ΠΑΝΙΚΟ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΔΙΑΤΑΞΗ ΕΙΠΑ ΔΙΠΛΑ-ΔΙΠΛΑ ΟΥΤΕ ΚΥΚΛΟ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΕ ΑΠΛΑ ΗΤΑΝ ΥΠΡΒΟΛΙΚΑ ΠΟΛΛΕΣ.
ΤΑ ΨΑΡΟΝΙΑ ΕΝ ΠΙΟ ΣΚΟΥΡΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΤΣΙΚΛΑ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΧΕ ΑΡΚΕΤΟ ΦΩΣ ΤΗΝ ΩΡΑ ΕΚΕΙΝΗ !!!!
δημητρη μου μην με παρεξηγεις γραφω αυτα που γνωριζω με την πειρα μου δεν σε αμφισβητω αλλα αντιθετως ευχομαι να εχεις δικαιο να γεμισουν οι τοποι και ασ ερχοντε και σε τριγωνα και οχταγωνα :lol:
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
demetris-demetriou
Full Member
Δημοσιεύσεις: 226
Εγγραφή: 09 Ιαν 2011, 20:48
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΤΡΟΠΟΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ ΤΑΞΙΔΙΟΥ

Δημοσίευση από demetris-demetriou »

ΦΙΛΕ ΑΝ ΣΕ ΠΑΡΕΞΗΓΟΥΣΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΟΥΣΑ.
ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΠΙΘΑΝΩΣ ΝΑ ΤΟ ΑΜΦΙΣΒΗΤΟΥΣΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΒΛΕΠΑ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ.
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: ΤΡΟΠΟΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ ΤΑΞΙΔΙΟΥ

Δημοσίευση από Nikos »

Anthimos έγραψε:Φιλε Δημητρη δεν εχουν συγκεκριμενη διαταξη δηλαδη μπουλουκι οπως τα λαζουρκα (ψαρονια) . Αντιθετα εν 5-6 ποτζει τζαι 5-6 ποδα..
Μπορει να μπαινουν 200 πουλια αλλα εν αλλες πανω αλλες κατω αλλες τζει αλλες δα. Μολις αποφαισουν να κατεβουν μες τα δεντρα συνειδητοποιας οτι εν κοπαδι επειδη γεμωννουν τα δεντρα γυρον σου.
Τουτα για τις τζικλες

Οι τρυονες παν μπουλουκια !!!
Φίλοι μου μιας και τιθηκε το θέμα...

Τα λαζούρκα τρώγονται ή όχι..;;;
Ακουσα πολλους που λένε ότι δεν τρώγονται αλλά και απο άλλους ότι εν ωραίος μεζες...


Ευχαριστώ
Νίκος
Άβαταρ μέλους
demetris-demetriou
Full Member
Δημοσιεύσεις: 226
Εγγραφή: 09 Ιαν 2011, 20:48
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΤΡΟΠΟΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ ΤΑΞΙΔΙΟΥ

Δημοσίευση από demetris-demetriou »

Είναι παμφάγα πουλιά. Μέσα στη διατροφή του περιλαμβάνονται διάφορα έντομα (σαρανταποδαρούσες, αράχνες, σκώροι, σκουλήκια, και διάφορα είδη γαιοσκωλήκων), φρούτα (μήλα, αχλάδια, δαμάσκηνα, κεράσια, σταφύλια), ποικιλία σπόρων και ελιές. Έχει αναπτύξει μια τεχνική με το ράμφος του και μπορεί να ανοίγει σαλιγκάρια και κοχύλια. Επισκέπτεται επίσης τα απόβλητα τροφίμων των ανθρώπων στα χωριά και τις χωματερές σκουπιδιών.
http://birdplanet.gr/index.php?option=c ... &Itemid=29
ΦΙΛΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΟΧΙ ΝΑ ΤΟ ΦΑΩ ΚΙΟΛΑΣ :D :D
AU-79
Full Member
Δημοσιεύσεις: 391
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2010, 11:13

Re: ΤΡΟΠΟΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ ΤΑΞΙΔΙΟΥ

Δημοσίευση από AU-79 »

Το ιδιο συμβαινει και με τα πικατσονια πολλους εχει που λενε πως τρωνται παντος αλλο που μες σε σκουπιδοτοπους λυματα και ενα σωρο αλλες ξημαρισιες δεν συχναζουν.
sotiris!129

Re: ΤΡΟΠΟΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ ΤΑΞΙΔΙΟΥ

Δημοσίευση από sotiris!129 »

φιλε μου επαιξα 1 περσυ πικατσονι, παντος εν ακουσα να παιθανει κανενας γνωστος μου αρα πρεπει να τρωγοντε :lol:
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: ΤΡΟΠΟΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ ΤΑΞΙΔΙΟΥ

Δημοσίευση από Nikos »

Για αυτό είπα οτι απο αλλους τρώγονται και απο άλλους όχι :lol: :lol:
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ”