Κυνήγι τσίκλας 2018

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Κυνήγι τσίκλας 2018

Δημοσίευση από admin »

Εμένα το πρώτο μου κυνήγι για τσίκλες έγινε στην Θεσσαλονίκη, ένα τριήμερο ταξίδι να δώ ένα φίλο και να πάμε και κυνήγι. Για τσίκλες τα πράγματα και εκεί κάπως απαγοητευτικά. Ορισμένες περιοχές κρατούσαν λίγα πουλιά αλλά ήθελαν πολύ περπάτημα για να τα σηκώσεις και να πάρεις ορισμένα. Πήραμε δύο άτομα μετά παο πέντε ωρες περπάτημα καμιά 50 αριά και είχαμε και καμιά 10αρια΄χαμένες. Μετά πήγαμε και ένα τσίταστρο . Πήραμε άλλες καμιά δεκαπενταριά εκεί. Την επόμενη μέρα για μπεκάτσα. Έξη ώρες περπάτημα σε ένα απίθανο τοπίο γεμάτο με δρύες και οξιές. Σηκώσαμε τρία πουλιά τα δύο απο δύο φορές αλλά δέν καταφέραμε να πάρουμε καμιά λόγω του δύσκολου της περιοχής. Απόλαυσα όμως την Ελληνική φύση και την ταβερνούλα στις Σέρρες με πατσά απο μοσχάρι και τοπικό λουκάνικο με κρασί. Τώρα για Κύπρο μάλλον θα βγούνε έξω τα καλάμια να ξεκινήσει το ψάρεμα και τα εκπαιδευτικά.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
Chris B725
Full Member
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: 12 Οκτ 2015, 16:45

Re: Κυνήγι τσίκλας 2018

Δημοσίευση από Chris B725 »

Ωραίο ταξιδάκι έκανες Άριστε, μια χαρά πέρασες !!

Δυστυχώς εδώ έτσι αριθμούς ούτε με δέκα ώρες περπάτημα δεν βρίσκεις... πόσο μάλλον φέτος που η κατάσταση είναι τραγική...
I`d rather be hunting !!!
635marios
Full Member
Δημοσιεύσεις: 240
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010, 00:25

Re: Κυνήγι τσίκλας 2018

Δημοσίευση από 635marios »

περιοχη Δελικιπου και κορνου εφανικαν λιγα πουλια
Άβαταρ μέλους
Captain theodoros
Δημοσιεύσεις: 1716
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2011, 07:45
Τοποθεσία: ΜΗΛΕΣΙ !

Re: Κυνήγι τσίκλας 2018

Δημοσίευση από Captain theodoros »

ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΕΚΟΨΑΝ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΒΓΑΖΕΙ ΕΝΑΝ ΝΟΤΙΟΔΥΤΙΚΟ ΠΟΥΛΟΔΙΩΧΤΗ !!! :(
<<< ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ >>>

TO ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΜΑΣ ΣΤΟ F/B .

https://www.facebook.com/groups/326097290747122/
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Κυνήγι τσίκλας 2018

Δημοσίευση από admin »

Καπετάνιε καλημέρα και καλή βδομάδα. Σε βλέπω ενεργό πέραν απο τα κυνηγετικά και στα Εθνικά θέματα και σε χαιρομε. Συνέχισε ΔΥΝΑΤΆ
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
Captain theodoros
Δημοσιεύσεις: 1716
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2011, 07:45
Τοποθεσία: ΜΗΛΕΣΙ !

Re: Κυνήγι τσίκλας 2018

Δημοσίευση από Captain theodoros »

admin έγραψε:Καπετάνιε καλημέρα και καλή βδομάδα. Σε βλέπω ενεργό πέραν απο τα κυνηγετικά και στα Εθνικά θέματα και σε χαιρομε. Συνέχισε ΔΥΝΑΤΆ
ΕΙΣΤΕ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ !!!!!
<<< ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ >>>

TO ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΜΑΣ ΣΤΟ F/B .

https://www.facebook.com/groups/326097290747122/
Άβαταρ μέλους
Captain theodoros
Δημοσιεύσεις: 1716
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2011, 07:45
Τοποθεσία: ΜΗΛΕΣΙ !

Re: Κυνήγι τσίκλας 2018

Δημοσίευση από Captain theodoros »

Πολύ κρύο στο πρωίνο καρτέρι όσπου να βγεί ο ήλιος θέλει φωτιά .

Εικόνα
<<< ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ >>>

TO ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΜΑΣ ΣΤΟ F/B .

https://www.facebook.com/groups/326097290747122/
browning9
Full Member
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 31 Μάιος 2011, 01:49

Re: Κυνήγι τσίκλας 2018

Δημοσίευση από browning9 »

παιδιά καλησπέρα..μήπως δοκίμασε κάποιος στες τζίκλες την saga 28gr skeet κόκκινο χρώμα; έδωσε μου κάποιος φίλος 1 κάσια έφυγε μόνιμα για εξωτερικό και δέν ξέρω σε τί καιρό παίζουνται θερμοκρασίες κτλ.αν μπορεί κάποιος που τη δοκίμασε να βοηθήσει..ευχαριστώ!
Αχερκωτης
Full Member
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2015, 13:20

Re: Κυνήγι τσίκλας 2018

Δημοσίευση από Αχερκωτης »

browning9 έγραψε:παιδιά καλησπέρα..μήπως δοκίμασε κάποιος στες τζίκλες την saga 28gr skeet κόκκινο χρώμα; έδωσε μου κάποιος φίλος 1 κάσια έφυγε μόνιμα για εξωτερικό και δέν ξέρω σε τί καιρό παίζουνται θερμοκρασίες κτλ.αν μπορεί κάποιος που τη δοκίμασε να βοηθήσει..ευχαριστώ!
Παιζω την export 28γρ κοκκινη τη συγκεκριμενη που λες δε τη δοκιμασα αλλα φιλε θα σου ελεγα να την παιζεις μετα τις 7:30-8 ολη μερα χωρις ακραια φαινομενα κ θασαι ευχαριστημενος
Άβαταρ μέλους
Chris B725
Full Member
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: 12 Οκτ 2015, 16:45

Re: Κυνήγι τσίκλας 2018

Δημοσίευση από Chris B725 »

Χαιρετίζω την παρέα μετά από αρκετό καιρό.

Λόγω φόρτου εργασίας ήμουν λιγότερο ενεργός φέτος στο φόρουμ.

Ένα μικρό βίντεο από μερικές φετινές τουφεκιές στην τζίκλα. Δυστυχώς στις τελευταίες εξορμήσεις δεν είχα την κάμερα μαζί μου και έχασα κάποιες ωραίες βολές.

Καλά να περνάτε όλοι την περίοδο της διακοπής με σκοπευτήριο δοκιμές κτλ. και τα ξαναλέμε με την νέα κυνηγετική περίοδο. ;)

I`d rather be hunting !!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ”