ΤΖΙΚΛΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2011 - 2012

Απάντηση
AU-79
Full Member
Δημοσιεύσεις: 391
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2010, 11:13

Re: ΤΖΙΚΛΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2011 - 2012

Δημοσίευση από AU-79 »

RODOSTHENIS έγραψε:Και απο Χρονου!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Φτερα και πετσες φιλε μου!! :lol:
RODOSTHENIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 21:04

Re: ΤΖΙΚΛΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2011 - 2012

Δημοσίευση από RODOSTHENIS »

Βασιλη εσει εισε λεωεντι μου??????? :lol: :lol: :lol: οπος το ειπες φτερα και πετσες ενα!!!!! :D
AU-79
Full Member
Δημοσιεύσεις: 391
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2010, 11:13

Re: ΤΖΙΚΛΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2011 - 2012

Δημοσίευση από AU-79 »

RODOSTHENIS έγραψε:Βασιλη εσει εισε λεωεντι μου??????? :lol: :lol: :lol: οπος το ειπες φτερα και πετσες ενα!!!!! :D

Ε Ροδο εννα εσχις ακομα μια προσπαθεια...Κατι μερκα κατι μερκα!!! Αμα εν καταλαβεις ουτε τωρα.... :lol:
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΤΖΙΚΛΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2011 - 2012

Δημοσίευση από Laurona »

Μεν μου πειραζετε το Ροδον αα :D

Ατε για να μεν σας πω οτι εγω του τες εδωκα για να καμει χαρα τζιε εφκαλεν τες φωτογραφιαν :lol:
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: ΤΖΙΚΛΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2011 - 2012

Δημοσίευση από Nikos »

Laurona έγραψε:Μεν μου πειραζετε το Ροδον αα :D

Ατε για να μεν σας πω οτι εγω του τες εδωκα για να καμει χαρα τζιε εφκαλεν τες φωτογραφιαν :lol:

:lol: :lol:
635marios
Full Member
Δημοσιεύσεις: 240
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010, 00:25

Re: ΤΖΙΚΛΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2011 - 2012

Δημοσίευση από 635marios »

δεν ειναι η ευρωπαικη ενωση που φταιει για το οτι κλεινη το κυνηγι το φεβρουαριο αλλα εμεισ .εμεισ εχουμε το λαθοσ διοτι δεν χειριστικαμε σωστα το θεμα προ ενταξησ εχοντασ τουσ οικολογουσ να παραπληροφορουν εχασαμε τα καλυτερα κηνυγια τζικλα το μαρτιο και τρυγονι τον απρηλιο.να σασ πω ενα παραδειγμα περσι που επειαν να ζητησουν το απριλιατικο ωσ παραδοσιακο κυνηγι οι δικοι μασ ερωτηθικαν ΑΦΟΥ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΔΩΣΙΑΚΟ ΚΥΝΗΓΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΥΝΗΓΟΥΣΑΤΕ ΠΡΟ ΤΗΣ ΕΝΤΑΞΗΣ ΣΑΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ.και δεν πιστεψαν και δεν εδωσαν αδεια.εδιουσαν μασ αδεια κριφα υποτιθετε με καρακοοιδη οι οικολογοι εφωναζαν εν να σταματηση η ενταξιακη μασ πορεια μεν δοκε τε αδεια .ελαλουσαν οτι εν να φαμε προστιμο κλπ οσοι κυνηγουσατε τοτε θα θυμαστε οτι επειεναμε κυνηγι σαν τουσ κλεφτεσ ττουσ παρανομουσ .και ομωσ εδικαιουμαστε να το κυνηγουμε κανονικα μεχρι το 2004 που θα μπαιναμε στην ευρωπη ωσ πληρεσ μελοσ .γιαυτο και ο επιτροποσ εθεσεν αυτη την απορια γιατι δεν το κυνηγουσατε μεχρι να μπειτε στην εοκ και τωρα ερχεστε και μασ λετε ειναι παραδοσιακο .πωσ να μασ πιστεψουν.για πανω απο 10 χρονια επρεπε να το κυνηγουμε κανονικα και την τζικλα το μαρτη και οταν θα μπεναμε στην εοκ να το ζητουσαμε .εγω τοτε θημαμε που ανικα σε οργανομενο συνολο εφωναζα και εδιαμαρτυρουμουν αλλα μια δυο φωνεσ τι να σου καμουν .το παραπανο ηταν διοτι εκαταλαβα τισ ραδιουργιεσ των οικολογων που αυτοι φερουν μεγαλη ευθηνη.ελεγα 50000 κυνηγοι και να μασ κανουν οτι θελουν οικοικολογοι η απραξια και ημιμαθια εφεραν το αποτελεσμα τουτο .ακουστικε κατι τωρα αοριστο προσ το παρον για να ξαναδουν τα πραγματα για χωρεσ μικρεσ χωρισ μεγαλο κυνηγετικο ενδιαφερον ισωσ γινη κατι δεν ξερω ακριβωσ ειναι πολυ απομακρο .και να σασ πω και κατι αλλο ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΣΕ ΜΙΑ ΕΝΩΣΗ ΚΡΑΤΩΝ ΟΠΟΥ ΠΕΡΙΦΑΝΕΥΕΤΕ Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΕΓΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΟ ΟΠΛΟ ΜΟΥ ΣΤΟ ΕΡΜΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΕΥΡΟΠΑΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙ ΜΕΣΟΝ ΟΡΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΙΚΟΣΙ ΘΗΡΑΜΑΤΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΚΥΝΗΓΑ ΟΛΟΧΡΟΝΑ .ΔΕΝ ΓΕΙΝΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑΣ ΑΓΓΛΟΣ ΚΥΝΗΓΟΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΙΓΜΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ
HUNTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 311
Εγγραφή: 27 Σεπ 2010, 10:43

Re: ΤΖΙΚΛΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2011 - 2012

Δημοσίευση από HUNTER »

635marios έγραψε:δεν ειναι η ευρωπαικη ενωση που φταιει για το οτι κλεινη το κυνηγι το φεβρουαριο αλλα εμεισ .εμεισ εχουμε το λαθοσ διοτι δεν χειριστικαμε σωστα το θεμα προ ενταξησ εχοντασ τουσ οικολογουσ να παραπληροφορουν εχασαμε τα καλυτερα κηνυγια τζικλα το μαρτιο και τρυγονι τον απρηλιο.να σασ πω ενα παραδειγμα περσι που επειαν να ζητησουν το απριλιατικο ωσ παραδοσιακο κυνηγι οι δικοι μασ ερωτηθικαν ΑΦΟΥ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΔΩΣΙΑΚΟ ΚΥΝΗΓΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΥΝΗΓΟΥΣΑΤΕ ΠΡΟ ΤΗΣ ΕΝΤΑΞΗΣ ΣΑΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ.και δεν πιστεψαν και δεν εδωσαν αδεια.εδιουσαν μασ αδεια κριφα υποτιθετε με καρακοοιδη οι οικολογοι εφωναζαν εν να σταματηση η ενταξιακη μασ πορεια μεν δοκε τε αδεια .ελαλουσαν οτι εν να φαμε προστιμο κλπ οσοι κυνηγουσατε τοτε θα θυμαστε οτι επειεναμε κυνηγι σαν τουσ κλεφτεσ ττουσ παρανομουσ .και ομωσ εδικαιουμαστε να το κυνηγουμε κανονικα μεχρι το 2004 που θα μπαιναμε στην ευρωπη ωσ πληρεσ μελοσ .γιαυτο και ο επιτροποσ εθεσεν αυτη την απορια γιατι δεν το κυνηγουσατε μεχρι να μπειτε στην εοκ και τωρα ερχεστε και μασ λετε ειναι παραδοσιακο .πωσ να μασ πιστεψουν.για πανω απο 10 χρονια επρεπε να το κυνηγουμε κανονικα και την τζικλα το μαρτη και οταν θα μπεναμε στην εοκ να το ζητουσαμε .εγω τοτε θημαμε που ανικα σε οργανομενο συνολο εφωναζα και εδιαμαρτυρουμουν αλλα μια δυο φωνεσ τι να σου καμουν .το παραπανο ηταν διοτι εκαταλαβα τισ ραδιουργιεσ των οικολογων που αυτοι φερουν μεγαλη ευθηνη.ελεγα 50000 κυνηγοι και να μασ κανουν οτι θελουν οικοικολογοι η απραξια και ημιμαθια εφεραν το αποτελεσμα τουτο .ακουστικε κατι τωρα αοριστο προσ το παρον για να ξαναδουν τα πραγματα για χωρεσ μικρεσ χωρισ μεγαλο κυνηγετικο ενδιαφερον ισωσ γινη κατι δεν ξερω ακριβωσ ειναι πολυ απομακρο .και να σασ πω και κατι αλλο ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΣΕ ΜΙΑ ΕΝΩΣΗ ΚΡΑΤΩΝ ΟΠΟΥ ΠΕΡΙΦΑΝΕΥΕΤΕ Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΕΓΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΟ ΟΠΛΟ ΜΟΥ ΣΤΟ ΕΡΜΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΕΥΡΟΠΑΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙ ΜΕΣΟΝ ΟΡΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΙΚΟΣΙ ΘΗΡΑΜΑΤΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΚΥΝΗΓΑ ΟΛΟΧΡΟΝΑ .ΔΕΝ ΓΕΙΝΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑΣ ΑΓΓΛΟΣ ΚΥΝΗΓΟΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΙΓΜΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ

Μαριε συμφονο με τα λεγομενα σου. Στο ποστ μου ελεγα οτι τορα την συγγεκριμενη στιγμη η θηρα δεν μπορη απο μονη της να παρη αποφαση να παρατεινη το κυνιγη της τσικλας επειδη εχει τσικλες. Επειδη το ακουσα τσε τουτο " γιατι σιορ οι αχροιστοι εν διουν τσε τον Μαρτη τορα που εσηιη πουλλια."
635marios
Full Member
Δημοσιεύσεις: 240
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010, 00:25

Re: ΤΖΙΚΛΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2011 - 2012

Δημοσίευση από 635marios »

ουτε ενα στο εκατομυριο δεν μπορει να γινη τουτο .μονο ο προεδροσ τησ δημοκρατιασ μπορει να δωση αδεια τωρα και να παει διοτι ειναι παρανομο .το προστιμο που θα μασ επιβληθη που την ευροπαικη ενωση ειναι συγουρο και ετσι μονο αυτοσ μπορει να πει του υπουργου εσωτερικον δωσε αδεια και αναλαβανω την ευθηνη και τοτε το υπουργιο θα πει του ταμειου θηρασ δωσε παραταση .ξερετε οι Γαλοι κυνηγοι οταν ειχαν και αυτοι το ιδιο προβλημα δηλαδη εθελαν να κυνηγουν και μετα το φεβρουαριο φασσεσ και τρυγονια τουσ εδειδαν αδεια ονομαστικα και οταν ερχοταν το προστιμο το πληρωναν οι κυνηγοι που ειχαν παει .στην αρχη το προστιμο ηταν λιγο περιπου 10 ευρο ανα κυνηγο μετα την επομενη χρονια ποιο πολυ μεχρι που τα εκαταφεραν και επιασαν αδεια για περιστεροοιδη νομιζω 240 μερεσ το χρονο .αποφασισαν και επομιζουντα το προστιμο ολοι μαζι οσοι φυσικα ελαβαναν μεροσ τουσ ερχοταν πανω στην αδεια κυνηγιου.τωρα κυνηγουν σχεδον ολο το χρονο .εμασ αν θημαστε οσοι επειγεναμε στα τρυγονια του απριλη εγραφουμαστε πανω σε λιστεσ .ο καθε συλλογοσ εγραφε τα ατομα που εθελαν και εδιουσαν τα στη θηρα .εκαμνα το τουτο οι ασχετοι προ ενταξησ γιατι ελαλουσαν οι οικολογοι εν να φαμε προστιμο και για να ειναι καλυμενοι οι ασχετοι ποιοσ εν να πληρωση το προστιμο .αλλα προστιμο δεν ερχετουν διοτι δικαιουμασταν να το κυνηγουμε κανονικα μεχρι το 2004. τουτο εκαμνα το οι Γαλλοι οταν ηταν μεσ την ευρωπη και γιατι ο κοσμοσ να επωμισθει το προστιμο εβαλαν τουσ κυνηγουσ και επληρωνατο .εμασ εφαρμοζαν τα πριν την ενταξη γιατι η παραπληροφοριση των οικολογων ειταν τετοια που οι ασχετοι ακουαν την .μεχρι και το οτι εκυνδινευε και η ενταξη μασ ελεγαν για το τρυγονη που σε ολεσ τεσ ευρωπαικεσ χωρεσ που το κυνηγουν επιτρεπετε με τη φασσα σχεδον ολοχρονα .ξερετε οτι οταν εδειλωναν τα ειδη που θα κυνηγουμε δεν εβαλαν την τζικλα την τρασιηλα και την φραγκολινα και στο παραπεντε αφου το ειδαν καποιοι ετρεξαν και μολισ προλαβαν .σκεφτειτε να απαγορευετουν η τζικλα η τρσιηλα και η φραγκολινα .
635marios
Full Member
Δημοσιεύσεις: 240
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010, 00:25

Re: ΤΖΙΚΛΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2011 - 2012

Δημοσίευση από 635marios »

η ευροπαικη ενωση απαγορευη το κυνηγι κατα την περιοδο που τα πουλια φωλεωποιουν και κατα την περιοδο που οδηγουντε προσ τουσ τοπουσ φωλεωποιησησ .στην αρχη ηταν απο τα μεσα του μαρτη μετα ολοσ ο μαρτησ και τωρα μιλουν και για φεβρουαριο .αν ειναι δυνατο οι τζικλεσ για παραδειγμα που εφειγαν να γλειτωσουν το χειμωνα τωρα στρεφοντε πισω που οι θερμοκρασιεσ ειναι υποτομιδεν .ολα αυτα τα καμνουν οι οικολογοι οικολογικεσ οργανοσεισ αναλαβανουν μελετεσ και τισ παρουσιαζουν .ειναι αυτεσ που εγκριθικαν και εφαρμοζουντε .οτι εθελαν εκαμαν οι οικολγοι .και καιροφυλακτουν να φαν και τον φεβρουαριο .εμασ εδω αγκιξε μασ στο οτι τα πουλια οδηγουντε προσ τουσ τοπουσ φωλεωποιησησ κατα τον ισχυρισμο τουσ .σκεφτιτε τα πουλια να αυτοκτονισουν δηλαδη να καμουν το λαθοσ και να παν πισω που οι θερμοκρασιεσ ειναι κατω απο το μηδεν για να φωλεωποιοισουν .φυσικα εν πειτε καλα γιατι δεν διαμαρυρουντε καποιιεσ χωρεσ .μα οι αλλεσ ευρωπαικεσ χωρεσ τα θηραματα που θελαν να κυνηγουν μετα το φεβρουαριο τα εχουν ποιοαση κατα παρεκλιση και τα κυνηγουν .ετσι δεν εχει αλλη χωρα εκτοσ απο εμασ και εμειναμε μονοι μασ .και χωρισ να ασχολειτε κανενασ .πραβο φυσικα στο προεδρο τησ ομοσπονδιασ που πηγε να ζητηση επεισιμα το τρυγονι .μακαρι να συνεχισει και κατι μπορει να γινει .ειμαστε μαζι με την μαλτα οι ποιο χαμηλεσ χωρεσ οσον αφορα την κυνηγετικη καρποση και τα ειδη θηραματων που δικαιουμαστε να κυνηγουμε και δεν εχουμε μια αδεια κατα παρεκληση .ολεσ οι αλλεσ χωρεσ ειναι γεματεσ θηραματα και εχουν και κατα παρεκληση αδειεσ .εγω πισευω μονο στο ευρωπαικο δηκαστιριο θα δικαιοθουμε βαζοντασ αυτα τα επιχηριματα .με κανενα αλλο τροπο .ΔΕΝ ΓΕΙΝΕΤΕ ΚΥΡΙΟΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΤΕ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΤΡΙΑΝΤΑ ΘΗΡΑΜΑΤΑ ΝΑ ΚΥΝΗΓΙΣΕΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΑΔΕΙΕΣ ΚΑΤΑ ΠΑΡΕΚΛΙΣΗ ΟΛΟΧΡΟΝΑ ΕΝΩ ΕΜΕΙΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΡΕΣ ΦΩΡΕΣ ΠΑΜΕ ΧΩΡΙΣ ΘΗΡΑΜΑ ΣΠΙΤΙ .ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΟ ΚΑΙ ΑΝΤΙΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ .ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΜΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΗ ΑΠΡΙΛΙΟ.ΑΣ ΕΠΙΚΑΛΕΣΤΟΥΝ ΤΗΝ ΑΓΝΟΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΡΟ ΤΗΣ ΕΝΤΑΞΗΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΦΕΡΑΝ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΣΤΑ ΜΕΤΡΑ ΤΩΝ ΟΙΚΟΛΟΓΩΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΑΛΟΥ ΤΙΣ ΠΑΡΕΚΛΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΣΤΑΜΑΤΙΣΑΝ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΝΤΑΞΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΑΣ ΑΝΑΛΑΒΟΥΝ ΤΙΣ ΕΥΘΗΝΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΛΕΝΕ Η ΕΥΡΩΠΗ ΤΟ ΑΠΑΓΟΡΕΥΗ .
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΤΖΙΚΛΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2011 - 2012

Δημοσίευση από Anthimos »

635marios έγραψε:η ευροπαικη ενωση απαγορευη το κυνηγι κατα την περιοδο που τα πουλια φωλεωποιουν και κατα την περιοδο που οδηγουντε προσ τουσ τοπουσ φωλεωποιησησ .στην αρχη ηταν απο τα μεσα του μαρτη μετα ολοσ ο μαρτησ και τωρα μιλουν και για φεβρουαριο .αν ειναι δυνατο οι τζικλεσ για παραδειγμα που εφειγαν να γλειτωσουν το χειμωνα τωρα στρεφοντε πισω που οι θερμοκρασιεσ ειναι υποτομιδεν .ολα αυτα τα καμνουν οι οικολογοι οικολογικεσ οργανοσεισ αναλαβανουν μελετεσ και τισ παρουσιαζουν .ειναι αυτεσ που εγκριθικαν και εφαρμοζουντε .οτι εθελαν εκαμαν οι οικολγοι .και καιροφυλακτουν να φαν και τον φεβρουαριο .εμασ εδω αγκιξε μασ στο οτι τα πουλια οδηγουντε προσ τουσ τοπουσ φωλεωποιησησ κατα τον ισχυρισμο τουσ .σκεφτιτε τα πουλια να αυτοκτονισουν δηλαδη να καμουν το λαθοσ και να παν πισω που οι θερμοκρασιεσ ειναι κατω απο το μηδεν για να φωλεωποιοισουν .φυσικα εν πειτε καλα γιατι δεν διαμαρυρουντε καποιιεσ χωρεσ .μα οι αλλεσ ευρωπαικεσ χωρεσ τα θηραματα που θελαν να κυνηγουν μετα το φεβρουαριο τα εχουν ποιοαση κατα παρεκλιση και τα κυνηγουν .ετσι δεν εχει αλλη χωρα εκτοσ απο εμασ και εμειναμε μονοι μασ .και χωρισ να ασχολειτε κανενασ .πραβο φυσικα στο προεδρο τησ ομοσπονδιασ που πηγε να ζητηση επεισιμα το τρυγονι .μακαρι να συνεχισει και κατι μπορει να γινει .ειμαστε μαζι με την μαλτα οι ποιο χαμηλεσ χωρεσ οσον αφορα την κυνηγετικη καρποση και τα ειδη θηραματων που δικαιουμαστε να κυνηγουμε και δεν εχουμε μια αδεια κατα παρεκληση .ολεσ οι αλλεσ χωρεσ ειναι γεματεσ θηραματα και εχουν και κατα παρεκληση αδειεσ .εγω πισευω μονο στο ευρωπαικο δηκαστιριο θα δικαιοθουμε βαζοντασ αυτα τα επιχηριματα .με κανενα αλλο τροπο .ΔΕΝ ΓΕΙΝΕΤΕ ΚΥΡΙΟΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΤΕ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΤΡΙΑΝΤΑ ΘΗΡΑΜΑΤΑ ΝΑ ΚΥΝΗΓΙΣΕΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΑΔΕΙΕΣ ΚΑΤΑ ΠΑΡΕΚΛΙΣΗ ΟΛΟΧΡΟΝΑ ΕΝΩ ΕΜΕΙΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΡΕΣ ΦΩΡΕΣ ΠΑΜΕ ΧΩΡΙΣ ΘΗΡΑΜΑ ΣΠΙΤΙ .ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΟ ΚΑΙ ΑΝΤΙΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ .ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΜΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΗ ΑΠΡΙΛΙΟ.ΑΣ ΕΠΙΚΑΛΕΣΤΟΥΝ ΤΗΝ ΑΓΝΟΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΡΟ ΤΗΣ ΕΝΤΑΞΗΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΦΕΡΑΝ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΣΤΑ ΜΕΤΡΑ ΤΩΝ ΟΙΚΟΛΟΓΩΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΑΛΟΥ ΤΙΣ ΠΑΡΕΚΛΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΣΤΑΜΑΤΙΣΑΝ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΝΤΑΞΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΑΣ ΑΝΑΛΑΒΟΥΝ ΤΙΣ ΕΥΘΗΝΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΛΕΝΕ Η ΕΥΡΩΠΗ ΤΟ ΑΠΑΓΟΡΕΥΗ .

Μα ρε Μαριε μου η Ευρωπη εν η ευκολη λυση για ουλλους τους κυβερνοντες αμαν βρουν τα "θκυο στενα" :evil:
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ”