ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ 2015-2016

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ 2015-2016

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Στην αρχή ελοάρκαζα να μεν πάω σήμερα, αλλά έπρεπε να πάρω τον ξάδερφο μου στο αεροδρόμιο το πρωί τζιαι λαλώ θα σαστώ τζιαι θα πάω κυνήγι. Τράβα με τζαι ας κλαίω που λέμε. :lol:

Ακόμα μια περιπετειώδης μέρα, έκαμα 2 εικονικές επωμίσεις σε κάτι φασσάκκες, ήρταν όπως τες μαννές εκάτσαν κοντά μου, περπατώ, φαράζω τες η μιά ήρτεν μέσα στα μούτρα μου ππουφ να της έκαμνα έππεφτε, η άλλη ήρτεν ταπισώ της τζαι τζίνη όπως την μαννή. Επρόσεξα πάντως δεν είβρα φωλιά στο δεντρό που τες εσήκωσα. Αν εξέραν να θκιεβάζουν το χάρτη θα είχε και έλεος δηλαδή. :D

Αν και μόνος μου, είχα και μια "μαύρη παρεά" σε 3 τουλάχιστον περιπτώσεις, η πρώτη περίπτωση ο κουμπάρος έκαμνε ηλιοθεραπεία τζιαι εφοήτσιασα τον. :lol: :lol: Στες άλλες 2 περιπτώσεις ενώσαν με τζιαι εκάμαν κοπέ ντε βουρ. :D

http://s15.postimg.org/mvvcy34ej/WP_20160226_004.jpg

http://s15.postimg.org/asq1aitcb/WP_20160226_005.jpg

http://s15.postimg.org/93gy2gdmz/WP_20160226_006.jpg


Στο κυνηγετικό μέρος, εκατάφερα να πιάσω 11 πουλιά σήμερα, ο πελλοαέρας δεν εβοηθούσεν καθόλου την κατάσταση, τα πουλιά επαένναν κούφους σαν επετούσαν, άλλα επετάσσουνταν τζιαι ούτε που τα άκουα, απλώς τα έβλεπα 50μ πιο κάτω, πολλά πουλιά μέσα στην απαγορευμένη. Ευτυχώς σήμερα δεν έχασα πουλί (να μεν ταΐζουμε τζιαι τους παρέες τους Λεωνίδα δηλαδή), αλλά πολλά πουλιά επαένναν άπαικτα. Εκατάφερα τζιαι έκοψα τζιαι το δάκτυλο μου την ώρα που επροσπάθουν να σύρω πέτρα, είδα τα αίματα να στάσσουν και ούτε που το εκατάλαβα. Εγίνηκεν το γιέμαν μου αυλάτζιν :lol: :lol:

Σήμερα όλα τα πουλιά με Lambro, 3 πουλιά με Lambro Direct 32gr #9.5, 4 πουλιά με Lambro Mezzo 30gr #9 και 4 πουλιά με Lambro Tordo 30gr #9.

http://s10.postimg.org/acp84u0c9/IMG_0197.jpg

Aυτά για σήμερα από εμένα, Κυριακή τζιαι Δευτέρα τζιαι μετά πάππαλλα. :)
Άβαταρ μέλους
BAIKAL TEAM
Full Member
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: 26 Οκτ 2015, 19:43

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ 2015-2016

Δημοσίευση από BAIKAL TEAM »

Ε Σπυριδων αν εννοεις παρεες μου τους αλουπους εχω 2 αυπια πανω μου...αμα θωρω φιλικουτουνι η αλουπο σκοτωμένα ερκετε μου να βαλω τα κλαματα...εν ξερω γιατι αλλα εν μπορω να σκοτωνω ουτε το ένα ουτε το άλλο αν και ετυχε και τα 2...μετα χαζιρι να κλαψω...οποταν δεν εξανασημαθκιασα στη ζωη μου εκτος από 1-2 φιλικουτνια που επεξα καταλαθος και ακουσε με το βουνο ουλλο που τις φωνες μου...

Αν εννοεις ποντικες...αεις τες και σαζω τες!!!! :D
Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
sanguine tuo...
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ 2015-2016

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

BAIKAL TEAM έγραψε:Ε Σπυριδων αν εννοεις παρεες μου τους αλουπους εχω 2 αυπια πανω μου...αμα θωρω φιλικουτουνι η αλουπο σκοτωμένα ερκετε μου να βαλω τα κλαματα...εν ξερω γιατι αλλα εν μπορω να σκοτωνω ουτε το ένα ουτε το άλλο αν και ετυχε και τα 2...μετα χαζιρι να κλαψω...οποταν δεν εξανασημαθκιασα στη ζωη μου εκτος από 1-2 φιλικουτνια που επεξα καταλαθος και ακουσε με το βουνο ουλλο που τις φωνες μου...

Αν εννοεις ποντικες...αεις τες και σαζω τες!!!! :D
:D :D
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ 2015-2016

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

Χθεσινη απογευατινη προσπαθεια για κανενα πουλακι... πρωτη φορα με τα φυσιγγια ιδιογομωσης για μικροπουλια καλα τα πηγαμε νομιζω Στεφανε :D
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ 2015-2016

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:Χθεσινη απογευατινη προσπαθεια για κανενα πουλακι... πρωτη φορα με τα φυσιγγια ιδιογομωσης για μικροπουλια καλα τα πηγαμε νομιζω Στεφανε :D
Και λιγες χθεσινες φασεις...βαλτε 720p

ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
Chris B725
Full Member
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: 12 Οκτ 2015, 16:45

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ 2015-2016

Δημοσίευση από Chris B725 »

[emoji106][emoji106][emoji122][emoji122]
I`d rather be hunting !!!
KINIGOSS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2011, 20:47

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ 2015-2016

Δημοσίευση από KINIGOSS »

SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:Χθεσινη απογευατινη προσπαθεια για κανενα πουλακι... πρωτη φορα με τα φυσιγγια ιδιογομωσης για μικροπουλια καλα τα πηγαμε νομιζω Στεφανε :D
super!
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ 2015-2016

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:Χθεσινη απογευατινη προσπαθεια για κανενα πουλακι... πρωτη φορα με τα φυσιγγια ιδιογομωσης για μικροπουλια καλα τα πηγαμε νομιζω Στεφανε :D
Το 380 μιλησε! Πολλα καλα!

Οταν εχεις ετσι τζιηταστρον δεν χρειαζετε να παεις το πρωι!
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ 2015-2016

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Τελευταια εξορμηση για μενα 2015-16. Κλεισαμε ομορφα με τις αγαπημενες τζιηκλουες μας!

Σε ανοιξιατικες/καλοκαιρινες συνθηκες...

Εικόνα
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Αχερκωτης
Full Member
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2015, 13:20

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ 2015-2016

Δημοσίευση από Αχερκωτης »

Εικόνα
Ακομα μια ωραια κ ευχαριστη εξορμηση..το παν εν η παρεα!μαζι με τον Πανικκο..μπορουσα πολυ καλυτερα αλλα βαρκουμαι το καθαρισμα κ δεν παιζω σφιχτα!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ”