ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ 2015-2016

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ 2015-2016

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Καλησπερα και απο μενα.

Προτελευταια εξορμηση σημερα για μενα και παμε προς το τελος.

Τα φυσιγγια ιδιογομωσης προχωρουν ακαθεκτα!

http://uploads.tapatalk-cdn.com/2016022 ... 343f88.jpg
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ 2015-2016

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

Πραβο παιδες για την καρπωση σας...αρκετος μεζες :D

Πηγα και εγω σημερα για κανενα πουλακι το απογευμα να περασει η ωρα....3 πουλια τα 2 χαμενα :D

Θα δοκιμασω και αυριο να δουμε!

Στεφανε εφτιαξα και εγω τα πρωτα μου φυσιγγια για τσικλες....πηρα μια κασα RC CACCIA 32 GR (10)κουτια πριν 5-6 χρονια και ακομα δεν τα εριξα :D .....εχει μεινει 1 κουτι μονο και ειπα να αρχισω να φτιαχνω δικα μου......csp5 1.40x30g-616- goualandi spark 26mm.......390m/s (1*)
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ 2015-2016

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:Πραβο παιδες για την καρπωση σας...αρκετος μεζες :D

Πηγα και εγω σημερα για κανενα πουλακι το απογευμα να περασει η ωρα....3 πουλια τα 2 χαμενα :D

Θα δοκιμασω και αυριο να δουμε!

Στεφανε εφτιαξα και εγω τα πρωτα μου φυσιγγια για τσικλες....πηρα μια κασα RC CACCIA 32 GR (10)κουτια πριν 5-6 χρονια και ακομα δεν τα εριξα :D .....εχει μεινει 1 κουτι μονο και ειπα να αρχισω να φτιαχνω δικα μου......csp5 1.40x30g-616- goualandi spark 26mm.......390m/s (1*)
Σόλωνα μου, το Spark η ιστοσελίδα το δίνει 24/28 γρ, δεν υπάρχει πρόβλημα με τα extra 2gr να είναι έξω από το πιστονάκι;
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ 2015-2016

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Δεν μπορεις να πεξεις ετοιμα οταν γεμιζεις Σολων, θελεις να συρεις τα δικα σου να τα δεις στο θηραμα σου δινει πιο μεγαλη ικανοποιηση!

νομιζω ειναι οκ το 1.40 30 csb5 με πιο ανοικτα τσοκ θα πεσεις ακομα λιγο θα ειναι πιο καλο γυρω στα 380 αυτην την εποχη για τσικλα. Εψηλωσεν η θερμοκρασια δεν θελουμε πολλυ ταχυτητα.

Να δεις κατι "αργα" σιδερωνουν τα πουλια!
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
Chris B725
Full Member
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: 12 Οκτ 2015, 16:45

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ 2015-2016

Δημοσίευση από Chris B725 »

Καλησπέρα συνάδελφοι !!!

Απογευματινό 3ωρο χτες και σήμερα για μένα για το γνωστό περπατητό... ;)

Χτές τα πουλιά εξαφανισμένα... κατάφερα να πάρω 5 πουλιά σε πολύ λίγες ευκαιρίες που είχα... Σκέφτηκα να ακυρώσω το σημερινό... τελικά δεν άντεξα και επηα... (σιγά που δεν θα πήενα :lol: :lol: ) και ευτυχώς δηλαδή γιατί η μέρα σήμερα ήταν πολύ καλή... Πήρα 10 πουλιά :D έχασα και 3 δυστυχώς :( και με λίγη προσοχή θα μπορούσα και για περισσότερα ;) ...

Μία χαρά πέρασα... :D :D

Τελευταίο ραντεβού την Κυριακή εχτός αν καταφέρω και ένα απογευματινό την Δευτέρα ;)

Και ένα φιλμάκι με μερικές βολές ;) 1080p

Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
I`d rather be hunting !!!
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ 2015-2016

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

spyrosspyrou851 έγραψε:
SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:Πραβο παιδες για την καρπωση σας...αρκετος μεζες :D

Πηγα και εγω σημερα για κανενα πουλακι το απογευμα να περασει η ωρα....3 πουλια τα 2 χαμενα :D

Θα δοκιμασω και αυριο να δουμε!

Στεφανε εφτιαξα και εγω τα πρωτα μου φυσιγγια για τσικλες....πηρα μια κασα RC CACCIA 32 GR (10)κουτια πριν 5-6 χρονια και ακομα δεν τα εριξα :D .....εχει μεινει 1 κουτι μονο και ειπα να αρχισω να φτιαχνω δικα μου......csp5 1.40x30g-616- goualandi spark 26mm.......390m/s (1*)
Σόλωνα μου, το Spark η ιστοσελίδα το δίνει 24/28 γρ, δεν υπάρχει πρόβλημα με τα extra 2gr να είναι έξω από το πιστονάκι;
Σπυρο εξαρταται πως κλεινει ο καθε ενας το φυσιγγιο του. Ο κατασκευαστης σου δινει μια βαση και απο κει και περα εξαρταται απο πολλους παραγοντες ποσα σκαγια θα βαλεις. Ο Σολω κλεινει και πιο ψηλα με τη μηχανη του...
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ 2015-2016

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

spyrosspyrou851 έγραψε:
SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:Πραβο παιδες για την καρπωση σας...αρκετος μεζες :D

Πηγα και εγω σημερα για κανενα πουλακι το απογευμα να περασει η ωρα....3 πουλια τα 2 χαμενα :D

Θα δοκιμασω και αυριο να δουμε!

Στεφανε εφτιαξα και εγω τα πρωτα μου φυσιγγια για τσικλες....πηρα μια κασα RC CACCIA 32 GR (10)κουτια πριν 5-6 χρονια και ακομα δεν τα εριξα :D .....εχει μεινει 1 κουτι μονο και ειπα να αρχισω να φτιαχνω δικα μου......csp5 1.40x30g-616- goualandi spark 26mm.......390m/s (1*)
Σόλωνα μου, το Spark η ιστοσελίδα το δίνει 24/28 γρ, δεν υπάρχει πρόβλημα με τα extra 2gr να είναι έξω από το πιστονάκι;
Οχι δεν εχει προβλημα Σπυρο...θα γεμιζα 28g αλλα δεν ηταν σωστη η ογκομετρια...το αστερι γυριζε μεσα προς τα σκαγια...ετσι το εκανα 30g και ειναι μια χαρα και οπως ειπε και ο Στεφανος κλεινω ψηλα βαζω πιεση οσο πατα η γατα που λενε....αυτο ειναι κλειστο στα 59.80!

Στεφανε καλα υπολογισες...με το 4* ηταν ακριβως στα 380m/s!!!
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ 2015-2016

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

Chris B725 έγραψε:Καλησπέρα συνάδελφοι !!!

Απογευματινό 3ωρο χτες και σήμερα για μένα για το γνωστό περπατητό... ;)

Χτές τα πουλιά εξαφανισμένα... κατάφερα να πάρω 5 πουλιά σε πολύ λίγες ευκαιρίες που είχα... Σκέφτηκα να ακυρώσω το σημερινό... τελικά δεν άντεξα και επηα... (σιγά που δεν θα πήενα :lol: :lol: ) και ευτυχώς δηλαδή γιατί η μέρα σήμερα ήταν πολύ καλή... Πήρα 10 πουλιά :D έχασα και 3 δυστυχώς :( και με λίγη προσοχή θα μπορούσα και για περισσότερα ;) ...

Μία χαρά πέρασα... :D :D

Τελευταίο ραντεβού την Κυριακή εχτός αν καταφέρω και ένα απογευματινό την Δευτέρα ;)

Και ένα φιλμάκι με μερικές βολές ;) 1080p

Μπραβο Κρις...ωραια τα φιλμακια....φετος δεν θα σου φευγει Περδικι και με αυτη την εξασκηση που καμνεις στις τσικλες :D
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ 2015-2016

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

Breda Pegaso έγραψε:Δεν μπορεις να πεξεις ετοιμα οταν γεμιζεις Σολων, θελεις να συρεις τα δικα σου να τα δεις στο θηραμα σου δινει πιο μεγαλη ικανοποιηση!

νομιζω ειναι οκ το 1.40 30 csb5 με πιο ανοικτα τσοκ θα πεσεις ακομα λιγο θα ειναι πιο καλο γυρω στα 380 αυτην την εποχη για τσικλα. Εψηλωσεν η θερμοκρασια δεν θελουμε πολλυ ταχυτητα.

Να δεις κατι "αργα" σιδερωνουν τα πουλια!
Ειμαι σιγουρος φιλε :D
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
B725 Sporting
Full Member
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2012, 20:47

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ 2015-2016

Δημοσίευση από B725 Sporting »

Καλημερα κοπελλια, ισσιαλλα να φκαλει περασμα να παιξετε που 100 ο καθενας !!!
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ”