Κυνήγι Τσίκλας και καλή Παρέα

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Κυνήγι Τσίκλας και καλή Παρέα

Δημοσίευση από admin »

Το ήμιση μιας καλή κυνηγετικής εξόρμησης είναι η καλή παρέα. Σοβαρά άτομα με σεβασμό προς εσένα και το περιβάλλον να συνεργάζονται μαζί σου και να περνάς ωράια. Φέτος Δόξα τον Θεό έχει αρκετά πουλιά αλλά οι περισσότεροι αναλώνονται στο πώς θα κάνουν τον περιβόητο αριθμό. 20-60-100-180 και πάμε. Εγώ προσωπικά πάνω απο 12 τσίκλες δέν πέρνω σπίτι . Αν χτυπήσω πάνω απο 12 τις χαρίζω είτε σε συντρόφους μου που δέν έπαιξαν είτε σε φίλους μη κυνηγους έτσι ποτέ δέν έχω το άγχος του αριθμού. Προτιμώ καμια΄10αριά ωραία παιξίματα να απολαύσω βολές και είμαι HAPPY . Πολλές φορές αν και παίρνω και δυνατές πληροφορίες για πουλιά δέν πάω γνωρίζοντας τι θα γίνει όταν πάω- μηχανούες -τσακωμοί κ.τ.λ Απολαμβάνω όμως την καλή παρέα. μου αρέσουν πολύ τα τσίταστρα και οι βασιλικές βολές- Λόγω και οικογενιεακών υποχρεώσεων δέν κυνηγάω όλη μέρα αλλά προτιμώ είτε να γυρίζω μέχρι το μεσημέρι σπίτι να παίρνω και τον διαδοχο κανενα περίπατο είτε να πηγαίνω κυνήγι απογευματινό και το πρωί να το περνώ με την οικογένεια. όπως και να έχει προσπαθώ να κρατάω ένα ισοζύγιο στην τσίλα αφού στο κυνήγι του ενδημικού είμαστε 17 εξορμήσει πρωί νύχτα. Έτσι λοιπόν αν κάποιος δέν έχε ιπαρέα για κυνήγι τσίκλας και είναι μόνος του μπορεί ελέυθερα να επικοινωνήσει μαζί μου . Επίσης μέσα στον Φεβρουάριο προτείνω να κανονίσουμε και μια συνάντηση τα μέλη του φορουμ όσοι επιθυμούν για εξόρμηση και σουβλάκια !!
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Κυνήγι Τσίκλας και καλή Παρέα

Δημοσίευση από MARIOSE »

Άριστε μου σίγουρα είμαι μέσα για τη συνάντηση των μελών του φόρουμ! Όσο για το κυνήγι, μια μέρα πυ θα έρτω για τσίχλα στη Λεμεσό θα σου τηλεφωνήσω!
Άβαταρ μέλους
Priest+++
Full Member
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: 15 Αύγ 2014, 21:08

Re: Κυνήγι Τσίκλας και καλή Παρέα

Δημοσίευση από Priest+++ »

admin έγραψε:Το ήμιση μιας καλή κυνηγετικής εξόρμησης είναι η καλή παρέα. Σοβαρά άτομα με σεβασμό προς εσένα και το περιβάλλον να συνεργάζονται μαζί σου και να περνάς ωράια. Φέτος Δόξα τον Θεό έχει αρκετά πουλιά αλλά οι περισσότεροι αναλώνονται στο πώς θα κάνουν τον περιβόητο αριθμό. 20-60-100-180 και πάμε. Εγώ προσωπικά πάνω απο 12 τσίκλες δέν πέρνω σπίτι . Αν χτυπήσω πάνω απο 12 τις χαρίζω είτε σε συντρόφους μου που δέν έπαιξαν είτε σε φίλους μη κυνηγους έτσι ποτέ δέν έχω το άγχος του αριθμού. Προτιμώ καμια΄10αριά ωραία παιξίματα να απολαύσω βολές και είμαι HAPPY . Πολλές φορές αν και παίρνω και δυνατές πληροφορίες για πουλιά δέν πάω γνωρίζοντας τι θα γίνει όταν πάω- μηχανούες -τσακωμοί κ.τ.λ Απολαμβάνω όμως την καλή παρέα. μου αρέσουν πολύ τα τσίταστρα και οι βασιλικές βολές- Λόγω και οικογενιεακών υποχρεώσεων δέν κυνηγάω όλη μέρα αλλά προτιμώ είτε να γυρίζω μέχρι το μεσημέρι σπίτι να παίρνω και τον διαδοχο κανενα περίπατο είτε να πηγαίνω κυνήγι απογευματινό και το πρωί να το περνώ με την οικογένεια. όπως και να έχει προσπαθώ να κρατάω ένα ισοζύγιο στην τσίλα αφού στο κυνήγι του ενδημικού είμαστε 17 εξορμήσει πρωί νύχτα. Έτσι λοιπόν αν κάποιος δέν έχε ιπαρέα για κυνήγι τσίκλας και είναι μόνος του μπορεί ελέυθερα να επικοινωνήσει μαζί μου . Επίσης μέσα στον Φεβρουάριο προτείνω να κανονίσουμε και μια συνάντηση τα μέλη του φορουμ όσοι επιθυμούν για εξόρμηση και σουβλάκια !!
Ωραίος!!! Σουβλά του Σεττερα και είμαι μεσα
Istriano® reloaded
dimitris savva

Re: Κυνήγι Τσίκλας και καλή Παρέα

Δημοσίευση από dimitris savva »

σημερα απογευμα ειχε πολλες πειρα 19
Άβαταρ μέλους
Phinix
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 13 Οκτ 2010, 15:21
Τοποθεσία: Rizokarpaso

Re: Κυνήγι Τσίκλας και καλή Παρέα

Δημοσίευση από Phinix »

πολύ καλή ιδέα


και εγώ τα ίδια μαζί σου, τώρα που ήρθαν και τα δίδυμα είμαι πάντα με την έννοια, ΧΑΛΑΛΗΝ ΤΟΥΣ ΟΜΩΣ :D


ανάλογος η θα πάω πρωί και θα επιστρέψω κάπως γλιορα η θα πάω απόγευμα

καλή ιδέα να βρεθούμε και μετά να το συνδυάσουμε με φαγοπότι
Λαοι, που ξεχνανε την ιστορια τους, είναι καταδικασμενοι να την ξαναζησουν
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: Κυνήγι Τσίκλας και καλή Παρέα

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

πολλα καλη ιδεεα αλλα οτι παιξουμε να κατση παστην φουκου με τα σουβλακια να καμνουν παρεεα!!
πραγματικα το κυνηγη ειναι να περνας καλα με την παρεεα σου και μετα αν ερτει και η καρποση καλος!
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

Re: Κυνήγι Τσίκλας και καλή Παρέα

Δημοσίευση από kanaris »

Πραγματι πολυ καλη ιδεα! Ειδιποιατε λιγο έγκαιρα να το προγραμματισουμε
ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

Re: Κυνήγι Τσίκλας και καλή Παρέα

Δημοσίευση από Γιατρός »

Θα κάνουν σούβλες όσοι έχουν σέττερ;
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

Re: Κυνήγι Τσίκλας και καλή Παρέα

Δημοσίευση από kanaris »

Τούτη τη συνάντηση θα την κάνουμε?! Mr Laurona? ??
ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Κυνήγι Τσίκλας και καλή Παρέα

Δημοσίευση από Laurona »

Φιλε μου αφου ξαναεκανα υπενθυμιση κ δεν υπηρξε ενδιαφερον.

Εγω θελω πολυ να βρεθουμε οσοι μπορουμε να περασουμε ομορφα κ εαν εχει κ πουλια καλως.

Θελουμε εναν χωρο να εχει πλατσα να μπορουν να σταθουν λιγα άτομα ασφαλισμενα καπου στο ενδιαμεσο εαν υπαρξει ενδιαφερον απο πολλες επαρχιες.
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ”