ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ 2014-2015

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ 2014-2015

Δημοσίευση από Laurona »

Σε αντικολλητικο βαθυ τηγανι η κασαρολλα βαζεις 4-6 πουλια.
σκεπαζεις με νερο οσο να τα χωσει .
τα πουλια να ειναι μηλλαρωτα.
Τα βαζεις σε σιγανη φωτια για περιπου 15 λεπτα μετά που θα χογλασει το νερο κ ανακατεβεις καθε τοσο.
μετα αδειαζεις το ζουμι σε ξεχωριστο μπολ κ με δυο κουταλιες ελαιολαδο ροδοκοκκινιζεις τα πουλια ανακατωνοντας για 5-6 λεπτά σρ δυνατη φωτια.
δεν πρεπει να ξεροψηθουν.
Απλά να παρουν χρωμα.
προσθετεις πίσω το ζουμι αφου εχεις σφιξεις στα πουλια ενα λεμονι ακριβως πριν το τελειωμα με το ελαιόλαδο.
Αφηνεις γθα ακομη 5 λεπτα να καταστηθουν στο ζουμι τους.
καλη ορεξη :-D
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
dimitris savva

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ 2014-2015

Δημοσίευση από dimitris savva »

τελικα ειναι σοβαρη η κατασταση του ενδιμικου για να παραμιλατε για τσιχλες που τα τωρα. περσι ετσι καιρο ηταν ολο φερμες και λαγους και περτιτσιααα...... πολλλαααα..... τελος παντον παω να φκαλω τσικλουες που το θαλαμο να μου τις μαιρεψουν γιατι εν καταλαβω που μαιρισες μονο που φουκουες ξερω :lol:
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ 2014-2015

Δημοσίευση από Γιατρός »

Πολύ καλές οι συνταγές σας παιδιά νάστε καλά
Μακάρι να είναι και φέτος καλή χρονιά όπως και πέρυσι που βλέπαμε λαγούς να σηκώνοντε ομαδικά και να κουτουλλούν πάστα σκυλιά από την σύγχυση , φέρμα πάστη φέρμα να αλλάζει πόλη ο κυνηγός , περδίκια να ξεχάνουν να σηκωστούν , πάπιες και γερανοί στις λίμνες κτλ
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
Άβαταρ μέλους
marios10
Full Member
Δημοσιεύσεις: 451
Εγγραφή: 09 Αύγ 2010, 00:10
Τοποθεσία: ΛΑΡΝΑΚΑ

Απ: Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ 2014-2015

Δημοσίευση από marios10 »

Γιατρός έγραψε:Πολύ καλές οι συνταγές σας παιδιά νάστε καλά
Μακάρι να είναι και φέτος καλή χρονιά όπως και πέρυσι που βλέπαμε λαγούς να σηκώνοντε ομαδικά και να κουτουλλούν πάστα σκυλιά από την σύγχυση , φέρμα πάστη φέρμα να αλλάζει πόλη ο κυνηγός , περδίκια να ξεχάνουν να σηκωστούν , πάπιες και γερανοί στις λίμνες κτλ
:grin: :grin: :grin: :grin:
Εισαι δυνατος πολλα ρε Γιατρε μ
Τούτη τη λύτρωση ζει εκείνος που ζώνεται τα 'σιδερικά' και σέρνοντας πίσω του ένα σκύλο, ανηφορίζει για τα κυνηγοτόπια. Το κρέας τι το κάνει μπρος σε τούτη τη λύτρωση;
Λυτρώσου, λοιπόν και 'συ κι ακολούθησε το μονοπάτι που τόσοι πριν από σένα ακολουθησαν
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ 2014-2015

Δημοσίευση από MARIOSE »

Κοπέλια φέτος θα είναι καλύτερη χρονιά από πέρσι! :mrgreen: Το μόνο πρόβλημα είναι ότι άμα πέσουν τζιήκλες φοούμαι να κλάσω άμα είμαι στο πόστο διότι ακούεται τζιαί θυμώνουν οι υπόλοιποι 10 που στέκουν γυρώ μου... :shock:
ARRWSTOSFASSAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2013, 00:55

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ 2014-2015

Δημοσίευση από ARRWSTOSFASSAS »

MARIOSE έγραψε:Κοπέλια φέτος θα είναι καλύτερη χρονιά από πέρσι! :mrgreen: Το μόνο πρόβλημα είναι ότι άμα πέσουν τζιήκλες φοούμαι να κλάσω άμα είμαι στο πόστο διότι ακούεται τζιαί θυμώνουν οι υπόλοιποι 10 που στέκουν γυρώ μου... :shock:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ΕΙΜΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΣ...ΕΙΜΑΙ ΦΟΡΕΑΣ...ΕΧΩ ΤΖΙΝΙ!
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ 2014-2015

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

μαριε πριν 5-6 χρονια ειμουν ποστο ειχεν ενα μεσα σε δεκα λεπτα εσιρεν μας καμια 30 πετασσετε ενας πουπισω λαλει του <ρε κουμπαρε εν κοφκουν η χαρτουτσιες σου τακα τουκου και εν απιαεσ τιποτε ακομα?> μιλουμε πολλυ γελιο
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ 2014-2015

Δημοσίευση από MARIOSE »

ANTROS BREDA έγραψε:μαριε πριν 5-6 χρονια ειμουν ποστο ειχεν ενα μεσα σε δεκα λεπτα εσιρεν μας καμια 30 πετασσετε ενας πουπισω λαλει του <ρε κουμπαρε εν κοφκουν η χαρτουτσιες σου τακα τουκου και εν απιαεσ τιποτε ακομα?> μιλουμε πολλυ γελιο
:lol: :lol: είδες ρε φίλε που είχα δίκιο? Τζιαί φαντάστου ότι οι χαρτούτσιες του είναι από ιδιογόμωση... :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ 2014-2015

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

μα που το ηχο πρεπει να επεζε 40+ γραμαρια :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ 2014-2015

Δημοσίευση από MARIOSE »

ANTROS BREDA έγραψε:μα που το ηχο πρεπει να επεζε 40+ γραμαρια :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: αυτά είναι τα ωραία :lol: :lol:
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ”