ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ 2014-2015

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
giorgos80
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 20 Σεπ 2010, 10:33

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ 2014-2015

Δημοσίευση από giorgos80 »

ατε ρε κοπελια να σφογγισουμε τα χειλη μας.τελευταια εξορμηση 13 πουλια και 4 χαμενες.ρεσιταλ απο το Zamacola Hermanos το οποιο ξανακυνηγησε μετα απο 4 χρονια.
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ 2014-2015

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Τελευταία εξόρμηση για φέτος, αποφάσισα να αλλάξω τοποθεσία αφού εκτές στην κλασσική μου τοποθεσία τα πουλιά ήταν σχεδόν ανύπαρκτα, φάνηκα τυχερός καθώς είχε και αρκετά πουλιά στην περιοχή, είχε και κυνηγούς και έτσι δεν τις αφήναν να κουλιάζουν και κινούνταν συνέχεια. Τα σπερμένα ήταν ψηλά και έτσι αναγκαστικά δεν έκαμα περπατητό σήμερα καθώς αν εκτυπούσα κάποια πουλιά θα ήταν σχεδόν απίθανο να τα εύρω. Έμεινα κοντά σε κάτι πορτοκαλιές και αρκετά πουλιά έρκουνταν μέσα στις πορτοκαλιές ή ήταν κουλιασμένες τζιαι επετάσσουνταν που τζιμέσα. Τελικός απολογισμός 9 πουλιά (8+1 μαυρότζικλα) + 1 χαμένο το οποίο πήγε και έππεσε μέσα στην απαγορευμένη αλλά δεν είδα που ακριβώς και έτσι το έχασα. Θα μπορούσα να πιάσω και τουλάχιστον 1 αρκοπέζουνο καθώς την ώρα που έψαχνα να βρω μια τζίκλα επέρασαν 4 από πάνω μου και άρκησα να τα δω καθώς έβλεπα χαμέ.

Τα 4 πουλιά τα πέτυχα με Victory Super Tordo 32gr #9, 3 πουλιά με Victory Skeet 32gr #9 και 2 πουλιά με Victory Mirage 30gr #9.

Aυτά από μένα για το τέλος της σεζόν. Δυστυχώς ήρτεν η ώρα να αναστήσουμε το θέμα "AΣΧΟΛΙΕΣ ΝΕΚΡΗΣ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ". :( :(


http://i2.photobucket.com/albums/y10/Bu ... wyyoil.jpg
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ 2014-2015

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

Εικόνα
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
LEFKIOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2011, 20:20

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ 2014-2015

Δημοσίευση από LEFKIOS »

Βλέπω Σπύρο οτι ετέλιωσες τη φετινή σεζόν με επιτυχία, οπως την αρχησες. :D Μπραβπ και σε ανότερα. ;) Εγώ εκλεισα τη σεζόν .....με κατι ζεμπεκιες....χασαπικους ...τσιφτετέλια κλπ... ειναι ενα ειδος θηράματος που νομιζεις οτι δεν το πιάνει καμιά χαρτουτσια , ο Σαββής τσε ο Σπυρος κάτι ξέρουν. :!: Τελευταίο Σαββατοκυρίακο της σεζόν και επηρα την Κυρά μου , παρέα με αλλα 8 ζευγαρια και περάσαμε ενα ΑΞΕΧΑΣΤΟ 2ημερο στο ομορφο Ομοδος :D με φόντο το χιονισμένο Τροοδος. :) Το κυρίως κυνηγι εγεινε στη ταβέρνα του Κυρ Γιάννη παρέα με μπολικη ζηβανία και ωραία μουσική. Σας το συστήνω να το επισκεφτήτε καμία φορά.
Καλή ξεκούραση σε ολους, υπομονή μεχρι το Αυγουστο. :)
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ 2014-2015

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

LEFKIOS έγραψε:Βλέπω Σπύρο οτι ετέλιωσες τη φετινή σεζόν με επιτυχία, οπως την αρχησες. :D Μπραβπ και σε ανότερα. ;) Εγώ εκλεισα τη σεζόν .....με κατι ζεμπεκιες....χασαπικους ...τσιφτετέλια κλπ... ειναι ενα ειδος θηράματος που νομιζεις οτι δεν το πιάνει καμιά χαρτουτσια , ο Σαββής τσε ο Σπυρος κάτι ξέρουν. :!: Τελευταίο Σαββατοκυρίακο της σεζόν και επηρα την Κυρά μου , παρέα με αλλα 8 ζευγαρια και περάσαμε ενα ΑΞΕΧΑΣΤΟ 2ημερο στο ομορφο Ομοδος :D με φόντο το χιονισμένο Τροοδος. :) Το κυρίως κυνηγι εγεινε στη ταβέρνα του Κυρ Γιάννη παρέα με μπολικη ζηβανία και ωραία μουσική. Σας το συστήνω να το επισκεφτήτε καμία φορά.
Καλή ξεκούραση σε ολους, υπομονή μεχρι το Αυγουστο. :)
Να σαι καλά Λεύκιε μου, θα τα πούμε και που κοντά αύριο στη συνάντηση, ελπίζω να έχεις υπόψην σου να κάμεις καμμιά δοκιμή να περάσει πιο γρήγορα ο καιρός :D :D
RODOSTHENIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 21:04

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ 2014-2015

Δημοσίευση από RODOSTHENIS »

Τελευταία εξόρμηση από μένα. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στο ΦΙΛΟ/ΑΔΕΡΦΌ Μιχαήλ Λούκα, που είχε την καλοσύνη να με πάρει μαζί του για ακόμη μία φορά!!! Ειλικρινά το ευχαριστήθηκα πολλά πουλιά , 10-12 χαμένες λόγου αέρα, αλλα υγεία…. Και από χρόνου :lol: :lol: :lol: :lol:
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
sexyhunter
Full Member
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 29 Οκτ 2014, 18:48

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ 2014-2015

Δημοσίευση από sexyhunter »

RODOSTHENIS έγραψε:Τελευταία εξόρμηση από μένα. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στο ΦΙΛΟ/ΑΔΕΡΦΌ Μιχαήλ Λούκα, που είχε την καλοσύνη να με πάρει μαζί του για ακόμη μία φορά!!! Ειλικρινά το ευχαριστήθηκα πολλά πουλιά , 10-12 χαμένες λόγου αέρα, αλλα υγεία…. Και από χρόνου :lol: :lol: :lol: :lol:
Ρε φιλε κοψε λιες
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ 2014-2015

Δημοσίευση από Sergios »

spyrosspyrou851 έγραψε:
LEFKIOS έγραψε:Βλέπω Σπύρο οτι ετέλιωσες τη φετινή σεζόν με επιτυχία, οπως την αρχησες. :D Μπραβπ και σε ανότερα. ;) Εγώ εκλεισα τη σεζόν .....με κατι ζεμπεκιες....χασαπικους ...τσιφτετέλια κλπ... ειναι ενα ειδος θηράματος που νομιζεις οτι δεν το πιάνει καμιά χαρτουτσια , ο Σαββής τσε ο Σπυρος κάτι ξέρουν. :!: Τελευταίο Σαββατοκυρίακο της σεζόν και επηρα την Κυρά μου , παρέα με αλλα 8 ζευγαρια και περάσαμε ενα ΑΞΕΧΑΣΤΟ 2ημερο στο ομορφο Ομοδος :D με φόντο το χιονισμένο Τροοδος. :) Το κυρίως κυνηγι εγεινε στη ταβέρνα του Κυρ Γιάννη παρέα με μπολικη ζηβανία και ωραία μουσική. Σας το συστήνω να το επισκεφτήτε καμία φορά.
Καλή ξεκούραση σε ολους, υπομονή μεχρι το Αυγουστο. :)
Να σαι καλά Λεύκιε μου, θα τα πούμε και που κοντά αύριο στη συνάντηση, ελπίζω να έχεις υπόψην σου να κάμεις καμμιά δοκιμή να περάσει πιο γρήγορα ο καιρός :D :D
Το κρασί του δεν έχει λάθος Λεύκιε...χαλλούμι με το μέλι και σισάμι....κότσι κεμπάπ.... :D :D
RODOSTHENIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 21:04

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ 2014-2015

Δημοσίευση από RODOSTHENIS »

sexyhunter έγραψε:
RODOSTHENIS έγραψε:Τελευταία εξόρμηση από μένα. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στο ΦΙΛΟ/ΑΔΕΡΦΌ Μιχαήλ Λούκα, που είχε την καλοσύνη να με πάρει μαζί του για ακόμη μία φορά!!! Ειλικρινά το ευχαριστήθηκα πολλά πουλιά , 10-12 χαμένες λόγου αέρα, αλλα υγεία…. Και από χρόνου :lol: :lol: :lol: :lol:
Ρε φιλε κοψε λιες
Φιλέ είδι εκόψα τζίνες που μου εφίαν, εφαν μας το αμμάτι, έπρεπε να κρατό αλλό καμιάν τουζίνα!!! Τούτςν εν οι μίσες την κυριάκη την νικτά αν θέλεις έσχι πολλές πε μου την διευθινσι σου να σου στίλο, έσχι αλλό τοσες χαζίρι που τις εκαθάρισεν εκτές οι βουλγάρα!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
sexyhunter
Full Member
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 29 Οκτ 2014, 18:48

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ 2014-2015

Δημοσίευση από sexyhunter »

RODOSTHENIS έγραψε:
sexyhunter έγραψε:
RODOSTHENIS έγραψε:Τελευταία εξόρμηση από μένα. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στο ΦΙΛΟ/ΑΔΕΡΦΌ Μιχαήλ Λούκα, που είχε την καλοσύνη να με πάρει μαζί του για ακόμη μία φορά!!! Ειλικρινά το ευχαριστήθηκα πολλά πουλιά , 10-12 χαμένες λόγου αέρα, αλλα υγεία…. Και από χρόνου :lol: :lol: :lol: :lol:
Ρε φιλε κοψε λιες
Φιλέ είδι εκόψα τζίνες που μου εφίαν, εφαν μας το αμμάτι, έπρεπε να κρατό αλλό καμιάν τουζίνα!!! Τούτςν εν οι μίσες την κυριάκη την νικτά αν θέλεις έσχι πολλές πε μου την διευθινσι σου να σου στίλο, έσχι αλλό τοσες χαζίρι που τις εκαθάρισεν εκτές οι βουλγάρα!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
ρε φιλε εισαι καλο παιδι αλλα ουλοι ξερουν οτι σιναις τες τσικλες τις γητονιας των αδερφιον σου και τις παρεας σου και φκαλις φοτογραφιες.τωρα γιατι το καμνις ενας θεος ξερη ψαξετο λιον παντος
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ”