ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Απάντηση
Konstantinos P
Full Member
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: 05 Σεπ 2013, 15:31

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Δημοσίευση από Konstantinos P »

Anthimos έγραψε:Ρε κοπελια δηλαδη ωρες ωρες.... :roll:

Φυσικα να επιτρεπεται κυνηγι τζικλας με σκυλλο οπως και μπεκατσα με σκυλο και φασσα με σκυλο και ο σκυλος μας ο κυνηγετικος ο συντροφος μας θα επρεπε να μας συνοδευει απο τον Αυγουστο ως τον Φεβρουαριο

Επιτελους πρεπει να σταματησουμε να φοβομαστε την σκια μας επειδη πολλοι ανεγκεφαλοι εκμεταλλευονται καταστασεις για να λαθροθηρουν

Πρεπει να σταματησει ενα θηραμα ( Ο ΛΑΓΟΣ ) να οριζει τον τροπο διεξαγωγης κυνηγιου και τις ρυθμιστηκες νομοθεσιες που οριζουν ολα τα θηραματα

Αυτοι που αστυνομευουν και διαχειριζονται επιτελους να αναλαβουν τις ευθυνες τους εναντι αυτης της καταστασης και να που τα πραγματα εξω απο τα δοντια

Ας ξαπολυσουν 50,000 λιγοτερα περδικια φετος και ας επενδυσουν τα λεφτα στην αστυνομευση για να προστατευτει ο χιλιοκυνηγημενος και επικυρηγμενος λαγος να μπορεσει ο κόσμος να καμει το κεφι του με τα σκυλια του

Η μοναδικη ευρωπαικη χωρα στο κοσμο με κυνηγοσκυλα που κυκλοφορουν 2 μηνες

Τα απο φανατικους υποστηριζομενα εκπαιδευτικα ( με τον τροπο που γινονται ) ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ περισσοτερη ζημια κατα τον Μαρτιο , Απριλιο , Μαιο σε ολα τα επιπεδα της θηραματοπανιδας και μεχρι και διαδηλωση εκαμαν

Δηλαδη αντι να διεκδικουμε τα αυτονοητα φοβομαστε τον κακο μας εαυτο και αρνιομαστε τα δικαιωματα μας
Σαν να τζαι ειμαστε διεγνωσμενοι βιαστες και μας δινουν προσβαση σ ενα χωριο με γυμνιστες και εμεις λέμε οχι ειμαστε αρρωστοι εν θα τα καταφερουμε!!!!
Γειά σου ρε Άνθιμε... Όπως τα λέεις έτσι είναι
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

Ανθιμε αν εκαταλαβες και εγω αυτο ειπα ΝΑΙ να δωκουν οτι αδεια θελουν αλλα ΟΧΙ οπως εν τωρα τα πραματα διοτι με αστυνομευση 0 δεν γινετε να καμνεις ετσι βημα! σαστε την υπηρεσια θυρας να καμνει σωστα την δουλιεα τους και δωστε τες αδειες! οχι να μου λαλουν οτι ο θυροφυλακας εχει 8 χωρια την ημερα να καμει περιπολια! δηλαδη αν περαση απο καπου θα ξαναπερασει μετα που 2-3 ωρες? και αν περαση......πρεπει να γινουν πολλα αλλα με το σωστο τροπο!
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

ANTROS BREDA έγραψε:Ανθιμε αν εκαταλαβες και εγω αυτο ειπα ΝΑΙ να δωκουν οτι αδεια θελουν αλλα ΟΧΙ οπως εν τωρα τα πραματα διοτι με αστυνομευση 0 δεν γινετε να καμνεις ετσι βημα! σαστε την υπηρεσια θυρας να καμνει σωστα την δουλιεα τους και δωστε τες αδειες! οχι να μου λαλουν οτι ο θυροφυλακας εχει 8 χωρια την ημερα να καμει περιπολια! δηλαδη αν περαση απο καπου θα ξαναπερασει μετα που 2-3 ωρες? και αν περαση......πρεπει να γινουν πολλα αλλα με το σωστο τροπο!

Ούτε έχω πρόβλημα αρκεί να υπάρχει σωστή αστυνόμευση, πράγμα που ας παραδεκτούμε, δεν πρόκειται να γίνει, έχει τόσα χρόνια που πάω κυνήγι, είδα όλες τζαι όλες 2 φορές θήρα, 1 φορά σε περιοχή που μόλις άνοιξε και 2η τυχαία πριν 2 εξορμήσεις όπου τυχαία περνούσαν από το δρόμο τζαι μας είδαν. Επίσης φίλε Ανθιμε, σε κυνήγι τζικλας τζαι φάσσας δεν βλέπω τον λόγο που κάποιος θα χρειαστεί σκύλο φέρμας, ή λαγόσκυλο ή μπεκατσόσκυλο. Εγώ λέω αν μπορεί να εφαρμοστεί και με σωστή αστυνόμευση, ας επιτρέψουν τζαι το κυνήγι με κάττους.
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

και να μεν λαλουμε οτι γινουντε ουλλα για το λαο! τα περτιτσια εν θα τα πειραζουν ασπουμεν????
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Marinos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: 20 Οκτ 2011, 15:35
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Δημοσίευση από Marinos »

Προσωπικα πιστευκω δεν ειμαστε σε θέση την δεδομενη στιγμη να εφαρμοσουμε ετσι πραμα. Ισως σε μιαν ιδανική περιοδο με σωστη αστυνομευση κτλ να γίνει. Αλλα το να πουμε π.χ. με την επομενη κυνηγετική περιοδο επιτρεπονται οι σκυλλοι στη μπεκατσα&τζικλα και ταυτοχρονα θα κανουμε διαβήματα για να αυξηθούν οι περιπολιες... δεν το βλέπω να δουλευει.

Να εφαρμοστουν οι αυξημενες περιπολιες/αστυνομευση πρώτα και μετα βλέπουμε...
Φορούμε ΠΟΡΤΟΚΑΛΊ πάντα. Γιατί κάμνουμε το χόμπι μας, ΔΕΝ πάμε στον ανταρτοπόλεμο!!!!! Πίσω στες οικογένειες μας σόι και αβλαβείς!
andreas78

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Δημοσίευση από andreas78 »

Η καλήτερες λύσεις κατα την γνώμη μου είναι η εξής:

α) Πολλές νοικοκυρές καθώς μαγειρεύουν καιγονται, θα πρέπει να απαγορευτεί το σπιτίσιο φαγητό.
β) Πολλα παιδιά κτυπούν με τα ποδήλατα τους, θα πρέπει να απαγορευτεί η χρήση ποδηλάτου.
γ) Υπάρχουν πολλα τροχαία ατυχήματα, θα πρεπει να απαγορευτεί η κυκλοφορία οχημάτων.
δ) Πολλά ζευγάρια παθαινουν αφροδίσια νοσήματα κατα την ερωτηκή πράξη, με η χωρίς προφυλακτικο, θα πρεπει να απαγορευτεί το σεξ.
ε) Πολλοί απο εμάς, συμπεριλαμβανομένου και του εαυτού μου, λέμε μαλακίες, θα πρέπει να μας εξωρήσουν απο την Κύπρο...Διότι σε αυτό το νησί ο πολιτισμός και ο εκσυγχρονισμός είναι 200 χρόνια πιό μπροστά απο τον υπόλοιπο πλανήτη και θα πρέπει να κατοικείται μόνο απο τους ΑΡΕΙΟΥΣ ΙΘΑΓΕΝΕΙΣ...!!!!
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

andreas78 έγραψε:Η καλήτερες λύσεις κατα την γνώμη μου είναι η εξής:

α) Πολλές νοικοκυρές καθώς μαγειρεύουν καιγονται, θα πρέπει να απαγορευτεί το σπιτίσιο φαγητό.
β) Πολλα παιδιά κτυπούν με τα ποδήλατα τους, θα πρέπει να απαγορευτεί η χρήση ποδηλάτου.
γ) Υπάρχουν πολλα τροχαία ατυχήματα, θα πρεπει να απαγορευτεί η κυκλοφορία οχημάτων.
δ) Πολλά ζευγάρια παθαινουν αφροδίσια νοσήματα κατα την ερωτηκή πράξη, με η χωρίς προφυλακτικο, θα πρεπει να απαγορευτεί το σεξ.
ε) Πολλοί απο εμάς, συμπεριλαμβανομένου και του εαυτού μου, λέμε μαλακίες, θα πρέπει να μας εξωρήσουν απο την Κύπρο...Διότι σε αυτό το νησί ο πολιτισμός και ο εκσυγχρονισμός είναι 200 χρόνια πιό μπροστά απο τον υπόλοιπο πλανήτη και θα πρέπει να κατοικείται μόνο απο τους ΑΡΕΙΟΥΣ ΙΘΑΓΕΝΕΙΣ...!!!!
και πολλη θα παιζουν λαγους και περδικια φερμαριστα στην τσικλα και εμεις απλως θα καμνουμε σχολια στο φορουμ οτι ειδαμεντους αλλα εν θυμουμαστε φατσες αυτοκινητα και τα λοιπα...............
και τες μαλακιες που λαλεις μολις τες εγραψες πιο πανω
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Δημοσίευση από Anthimos »

Αντρο δεν αναφερομαι στη δημοσιευση σου απόλυτα ρε φιλε. Σ ενα βαθμο συμφωνω και με τον Μαρινο και με εσενα
Αστυνομευση πρωτα και μετα να γινουν τα πάντα
Επειδη εχω εμπλακει ενεργα για το θεμα μπεκατσας με σκυλια φερμας (Group 7 του FCI ) σας λεω οτι οι αντιρρησεις υπαρχουν και αφορουν προτιστως τον λαγο

Τα περδικια απο την στιγμη που επιτρεπεται η δραστηριοτητα σε ολες τις περιοχες απο τον Ιουλιο και γενικα δεν υπάρχει σεβασμος στους περιορισμους κατα τους αναπαραγωγικους μηνες Μαρτιο με Μαιο , αμεσως η αναπαραγωγη τους εν επιβαρυμενη.
Για τον λαγο εβαλα ενα αρθρο που αφορα την αναπαραγωγη του προσφατα απο εγκυρη πηγη ας βγαλει ο καθενας τα συμπερασματα του

Για να μην μακρυγορω και παρεξηγηθω παλε η αποψη μου ειναι οτι οι νομοι οι διαταξεις που διεπουν το κυνηγι και των περι οπλων νομων ειναι αποικιοκρατικοι και απαρχαιωμενοι και δεν ταιριαζουν σε συγχρονες κοινωνιες και ταυτοχρονα θεωρω οτι μια μεγαλη μεριδα των "κυνηγων" (με εισαγωγικα) ειναι ανηθικοι , κομπλεξικοι και εχουν το κυνηγι ως μεσον για να ικανοποιησουν τις ανασφαλειες τους και τα κομπλεξ τους

Οποταν ειτε εκσυγχρονιζονται οι νομοι και ταυτοχρονα με νομοθεσιες και αστυνομευσεις αποκλειουμε την μεριδα αυτη των κυνηγων απο το χομπυ μας, ειτε τ εγγονια μας παλε σ ενα φορουμ η ενα μπλογκ θα συζητουν ακριβως τα ιδια πραγματα αν υπαρχει θηραμα και κυνηγι σ αυτο το νησι μεχρι τοτε
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

εγω το ειπα και στη θυρα εψες μονο με το να οργανοθουν η κυνηγη και να φαν ορισμενοι 5-6 πατσους εννα παμε μπροστα!!!
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

ανθιμε εχεις μηνημα
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ”