ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
GRIGORIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 361
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2012, 18:32

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Δημοσίευση από GRIGORIS »

andreas78 έγραψε:
GRIGORIS έγραψε:
istriano ® έγραψε:Ότι φήμη, ακουστεί και γράψει ο καθένας δαμεσα ξεκινούμε το ίδιο τροπάριο ουλλοι που γύρω. Είναι πότε δυνατό να επιτραπεί δαμεσα πότε έτσι πράμα, με ,τις ισχύουσες καταστάσεις και νοοτροπία; Γιατί πλακωνεστε για υποθεσειος φαντασίας δεν μπορώ να καταλάβω!!

Αν γράψω φέρει πέιν άκουσα από κάποιο θηροφύλακας ότι σκεφτουνται να δώσουν κυνήγι αγρινου λόγο υπερπληθυσμού και καταστροφων που προκαλούν θα το πιστέψετε και θα αρχίσουν τα όργανα πάλε !!!!!
Ναι φιλε μου εχεις απόλυτο δίκαιο ίσως τα περισσότερα θέματα γράφονται για γίνετε κουβέντα. Το μόνο που κατάλαβα απο αυτήν το θέμα είναι ότι η παιδία και η αντροφή κάποιων βρίσκετε σε πολύ χαμηλά επίπεδα επικύνδυνα για οποιοδήποτε γκρουπάκι το οποίο είναι διαθέσιμο στους χρήστες τους για διάλογο και ανταλαγή απόψεων. Καλό θα ήταν οι διαχειρήστές να δίνουν ιδιέτερη προσοχή σε τέτοια άτομα. Πισω απο ένα υπολογιστή δεν γίνετε να κάνεις τον πολιτικατζή σσόουμαν αφήνοντας αρνιτηκά υπονοούμενα και κάνοντας ειρωνικά σχόλια σε οποιοδήποτε έχει αντί8ετη άποψη με εσένα το ίδιο. ;) ;)

Γρηγορη, η δικη σου έννοια του διαλόγου ειναι να χαρακτηριζεις οποιον εχει αντιθετη αποψη απο εσένα? ?
Λέγοντας να φέρουμε το νου μας..!!
Οτι είμαστε αλλου ξημερωμενοι..!!!
Οτι είμαστε για τα πανηγύρια ..!!!
Και αλλα παρόμοια..???
Αν αυτό έπρεπε να κανω και εγω, τότε σου απολογούμαι. ..!!
Λαγός χωρίς σκύλο, Αρσενικός χωρίς β@@ο!!!
Άβαταρ μέλους
GRIGORIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 361
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2012, 18:32

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Δημοσίευση από GRIGORIS »

[quote="GRIGORIS"][quote="andreas78"][quote="GRIGORIS"][quote="istriano


Γρηγορη, η δικη σου έννοια του διαλόγου ειναι να χαρακτηριζεις οποιον εχει αντιθετη αποψη απο εσένα? ?
Λέγοντας να φέρουμε το νου μας..!!
Οτι είμαστε αλλου ξημερωμενοι..!!!
Οτι είμαστε για τα πανηγύρια ..!!!
Και αλλα παρόμοια..???
Αν αυτό έπρεπε να κανω και εγω, τότε σου απολογούμαι. ..!!

κάτσε διάβασε ξανά αυτά που έχω γράψει σε παρακαλώ. Δεν θα δώσω άλλη έμφαση στο θέμα γιατί δεν είναι του χαρακτήρα μου αυτα! !!
Λαγός χωρίς σκύλο, Αρσενικός χωρίς β@@ο!!!
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Δημοσίευση από Anthimos »








Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Δημοσίευση από andreasana210326 »

istriano ® έγραψε:Ότι φήμη, ακουστεί και γράψει ο καθένας δαμεσα ξεκινούμε το ίδιο τροπάριο ουλλοι που γύρω. Είναι πότε δυνατό να επιτραπεί δαμεσα πότε έτσι πράμα, με ,τις ισχύουσες καταστάσεις και νοοτροπία; Γιατί πλακωνεστε για υποθεσειος φαντασίας δεν μπορώ να καταλάβω!!

Αν γράψω φέρει πέιν άκουσα από κάποιο θηροφύλακας ότι σκεφτουνται να δώσουν κυνήγι αγρινου λόγο υπερπληθυσμού και καταστροφων που προκαλούν θα το πιστέψετε και θα αρχίσουν τα όργανα πάλε !!!!!

Φιλε Ιστριανο εχει μια ωρα που διαβαζω το συγκεριμμενο 8εμα....ευτυχως ειπες την πιο σωστη και ευστοχη κουβεντα. Κανουμε σεναρια επιστημονικης φαντασιας ωρες ωρες εδω μεσα...και συχνα πυκνα πιππιλουμε ολοι την ιδια κουβεντα με διαφορετικες λεξεις, οι οποιες καταληγουν μαλιστα πολλες φορες στο ιδιο ακριβως συμπερασμα. Θα ηταν ευχης εργο πραγματικα να δοθει τετοιο κυνηγι με παρεα το πιο πιστο μας φιλο.......αλλα δυστηχως ζουμε στη Κυπρο, και καλα κανετε να ξυπνησετε οσοι ακομα ονειρευεστε.
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Δημοσίευση από andreasana210326 »

Φιλε Ανθιμε, δεν σε ξερω προσωπικα ,αλλα μεσω του φορουμ καταλαβα οτι εισαι ενα ατομο το οποιο διεπεται απο σωστες ανθρωπινες και κυνηγετικες αρχες, οπως και αρκετοι αλλοι μεσα σε αυτο το χωρο. Τα βιντεο τα οποια παρα8εσες ειναι απλα πανεμορφα. Στη Κυπρο που ζουμε ομως ειναι αδυνατο να γινει εφικτο. Δεν λεω να αφε8ουμε στο ελεος της μοιρα μας και να κατσουμε να βλεπουμε το κυνηγι μας χρονο με το χρονο να καταστρεφεται.....αλλα νομιζω να ειμαστε λιγακι πιο ρεαλιστικοι.

-Η Κυπρος ειναι μια τελεια πανω στο παγκοσμιο ατλαντα. Εκτος του οτι οι κυνηγοτοποι δεν μας χωρουν, κα8ε χρονο οι κυνηγοι αυξανονται.

-Δεν εχουμε την καταλληλη παιδεια για τετοιου ειδους κυνηγι. ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΑΠΛΟ: σκεψου ποση εκπαιδευση 8ελει ενας σκυλλος να κα8ετε διπλα σου, και να σου φερνει ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ ΤΖΙΚΛΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟΥ ΔΙΠΛΑΝΟΥ ΣΟΥ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΣΤΑ 30-40 ΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΣΕΝΑ. και αν κανει επαναφορα μπορει ναι ειναι και η μιση μασημενη και να αρχισουν οι διαπληκτισμοι με τα ΟΠΛΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ.

-ΕΛΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ...................ΠΟΥ ΕΙΣΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ?????????????????? ΦΩΝΕΣ, ΣΦΥΡΚΙΕΣ, ΒΡΙΣΙΕΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ 8ΕΑ8ΕΙ Ο ΣΚΥΛΛΟΣ ΣΤΟ ΑΠΕΝΤΑΝΤΙ ΒΟΥΝΟ. ε κουμπαρε ελα συναξε το σκυλο σου να μεν τον πεξω...και πιανει μου τις τζικλες και φευκει.

-8ελει γενικα αρκετη εκπαιδευση το εν λογω κυνηγι με σκυλλο, το οποιο δεν το den κατεχουν πολλοι, και τετοιου ειδους κυνηγια γινονται ΣΥΝΗΘΩΣ ΜΕ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΕΣ ΦΥΛΕΣ , ΠΟΥ ΠΟΛΛΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΚΑΤΕΧΟΥΝ.

-ΑΣ λυσουμε πρωτα αλλα πιο σημαντικα προβληματα που εχουν ζωτικη σημασια για το κυνηγετικο μας μελλον πχ λα8ρο8ηρια,αλεπου, κορακοειδη, δηλητηρια, πιο αυστηρη νομο8εσια, αυξηση της κυνηγετικης μας συνειδησης και παιδειας και εαν πετυχουμε εστω και τα μισα απο αυτα και δουμε βελτιωση τοτε ισως και παλι ισως κανουμε και τετοιο μεγαλο βημα να ενταξουμε τους τετραποδους φιλους μας σε ολα μας τα κυνηγια. Μεχρι τοτε μπορουμε ολοι να ονειρευομαστε και να ευελπιστουμε για το καλυτερο. Προς το παρον ομως ξεχαστε το, γτ δεν προκειται να ψηφιστει ουτε να εγκρι8ει τετοιο πραγμα.
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

επειδη εγω ανοιξα το θεμα και ακουστικαν πολλα τουτες τες μερες θελω να ξεκαθαρισω καποια πραματα!
α)εν ανοιξα το θεμα επειδη ειμουν αδκιασερος και εθελα κουβεντα,την κουβεντα ακουσα την απο επισημα ατομα οτι θα το βαλουν για μελετη και μαλλον θα γινει!
β)εν το ανοιξα για να ερτουμε σε αντιπαραθεση αλλα για να πουμε τες αποψης μας διοτι αφορα μας ολους!
γ)εν ειμαι εναντιον επειδη εχω ιχνιλατες ειπα και στην αρχη ΝΑΙ να γινει με σωστη αστυνομευση,δεν λεω οτι ολοι θα παρανομουν αλλα ορισμενι θα το εκμεταλευτουν!(εχω και laprator αλλα και να γινει μπορει να μεν τον περνο)
δ)μακαρι να γινει και να παν ολα καλα να μεν ακουσουμε τιποτε!

ΤΕΛΟΣ ΑΝ ΝΟΜΙΖΟΥΝ Η ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΟΤΙ ΑΝΟΙΞΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΓΡΑΨΟΥΝ!!!
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Δημοσίευση από Anthimos »

ANTROS BREDA έγραψε:επειδη εγω ανοιξα το θεμα και ακουστικαν πολλα τουτες τες μερες θελω να ξεκαθαρισω καποια πραματα!
α)εν ανοιξα το θεμα επειδη ειμουν αδκιασερος και εθελα κουβεντα,την κουβεντα ακουσα την απο επισημα ατομα οτι θα το βαλουν για μελετη και μαλλον θα γινει!
β)εν το ανοιξα για να ερτουμε σε αντιπαραθεση αλλα για να πουμε τες αποψης μας διοτι αφορα μας ολους!
γ)εν ειμαι εναντιον επειδη εχω ιχνιλατες ειπα και στην αρχη ΝΑΙ να γινει με σωστη αστυνομευση,δεν λεω οτι ολοι θα παρανομουν αλλα ορισμενι θα το εκμεταλευτουν!(εχω και laprator αλλα και να γινει μπορει να μεν τον περνο)
δ)μακαρι να γινει και να παν ολα καλα να μεν ακουσουμε τιποτε!

ΤΕΛΟΣ ΑΝ ΝΟΜΙΖΟΥΝ Η ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΟΤΙ ΑΝΟΙΞΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΓΡΑΨΟΥΝ!!!

Απο την στιγμη που γινετε διάλογος δεν διαγραφετε καμια δημοσιευση.

Δεν εχει σημασια αν ειναι εντονο το υφος , απο την στιγμη που ειναι κοσμια η συζητηση , χωρις επιθετα , χαρακτιρισμους κι επιθεσεις !!
Ειναι Θεμιτο ν ανοιγονται και να συζητονται"καυτα" θεματα για να εκφραζει ο καθενας τις απόψεις του (παντα σε κοσμια πλαισια).
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

ναι αλλα καποιος ειπεν οτι ανοιξα το θεμα διοτι ετσι μου ηρτεν εγω ακουσα την κουβετα και εθελα να την σχολιασουμε για να δω και αλλες αποψης! αφου αν διαγραφη θα ανοιξη ξανα του χρονου οταν θα πουν την κουβεντα προς τα εξω! :lol:
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

istriano ® έγραψε:Ότι φήμη, ακουστεί και γράψει ο καθένας δαμεσα ξεκινούμε το ίδιο τροπάριο ουλλοι που γύρω. Είναι πότε δυνατό να επιτραπεί δαμεσα πότε έτσι πράμα, με ,τις ισχύουσες καταστάσεις και νοοτροπία; Γιατί πλακωνεστε για υποθεσειος φαντασίας δεν μπορώ να καταλάβω!!

Αν γράψω φέρει πέιν άκουσα από κάποιο θηροφύλακας ότι σκεφτουνται να δώσουν κυνήγι αγρινου λόγο υπερπληθυσμού και καταστροφων που προκαλούν θα το πιστέψετε και θα αρχίσουν τα όργανα πάλε !!!!!
ναι φιλε μου ειναι δυνατον να γινει και εν το εβκαλα που το νου μου διοτι ειμουν αδκιασερος!
πολλα θα γινουν λογο κρισης με καθε τροπο για να πιαν λευτα διοτι θα υπαρχει και το ρευστο στην μεση,και δυστηχος εκαταλαβαν οτι κυνηγη και ψαραες αγαπουν πολλα αυτο που καμνουν και θα ειναι καλα τα τους πιαν το κατι τις τους!
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Δημοσίευση από MARIOSE »

Άντρο καλά έκανες και άνοιξες το θέμα. Ποτέ δεν έκανε κακό η συζήτηση.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ”