ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Απάντηση
mikros
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 18 Μαρ 2011, 18:55

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Δημοσίευση από mikros »

Στην ελλαδα που κυνηγουν ολοχρονα με τα spaniel KAI Epaniel γιατι δεν δημιοργειτε προβλημα
γιατι υπαρχει αστυνομευση...Ναι στο κυνηγι μπεκατσας με σκυλλους φερμας και ξεπετακτες ιανουαριο και φεβρουαριο Ναι στο κυνηγι τσιχλας,φασσας,τρυγωνιου κτλπ με σκυλια ολοχρονα. Ναι στο κυνηγι ορτυκιων με σκυλλους φερμας και ξεπετακτες ολοχρονα...

Θελουμε αστυνομευση,καποιος που θελει να κυνηγησει περδικια και λαγους,τα κυνηγαει και τωρα χωρις αλοθι ή με αλλους 1002 τροπους...
Εσχει και'αλλου παρτακαλιες,
που καμνουν μαντορινια
mikros
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 18 Μαρ 2011, 18:55

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Δημοσίευση από mikros »

Εσχει και'αλλου παρτακαλιες,
που καμνουν μαντορινια
karatzaferis11
Full Member
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: 04 Φεβ 2014, 20:35

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Δημοσίευση από karatzaferis11 »

εν καλα και ετσι που ειμαστε ΤΕΛΟΣ. δηλαδη αν εγλυτωνε τζαι κανενας λαος να μεν μεινει ενας αυτο θελετε ?
εν ξερουμε οτι εχει πολλους που εν να το εκμεταλευτουν.
andreas78

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Δημοσίευση από andreas78 »

ANTROS BREDA έγραψε:
andreas78 έγραψε:Η καλήτερες λύσεις κατα την γνώμη μου είναι η εξής:

α) Πολλές νοικοκυρές καθώς μαγειρεύουν καιγονται, θα πρέπει να απαγορευτεί το σπιτίσιο φαγητό.
β) Πολλα παιδιά κτυπούν με τα ποδήλατα τους, θα πρέπει να απαγορευτεί η χρήση ποδηλάτου.
γ) Υπάρχουν πολλα τροχαία ατυχήματα, θα πρεπει να απαγορευτεί η κυκλοφορία οχημάτων.
δ) Πολλά ζευγάρια παθαινουν αφροδίσια νοσήματα κατα την ερωτηκή πράξη, με η χωρίς προφυλακτικο, θα πρεπει να απαγορευτεί το σεξ.
ε) Πολλοί απο εμάς, συμπεριλαμβανομένου και του εαυτού μου, λέμε μαλακίες, θα πρέπει να μας εξωρήσουν απο την Κύπρο...Διότι σε αυτό το νησί ο πολιτισμός και ο εκσυγχρονισμός είναι 200 χρόνια πιό μπροστά απο τον υπόλοιπο πλανήτη και θα πρέπει να κατοικείται μόνο απο τους ΑΡΕΙΟΥΣ ΙΘΑΓΕΝΕΙΣ...!!!!
και πολλη θα παιζουν λαγους και περδικια φερμαριστα στην τσικλα και εμεις απλως θα καμνουμε σχολια στο φορουμ οτι ειδαμεντους αλλα εν θυμουμαστε φατσες αυτοκινητα και τα λοιπα...............
και τες μαλακιες που λαλεις μολις τες εγραψες πιο πανω
Καλησπέρα φίλε μου, δεν υπάρχει λογος να εξαπτεσε.
Για τις φάτσες, τα αυτοκίνητα και λοιπά δεν είμαι σε θέση ή αρμόδιος να σου απαντήσω.
Για τα γραφόμενα μου όμως και επιδη το θεμα το έχουμε υπέρ καταναλώσει τα τελευταία 10 χρονια, έγραψα ειρωνευομενος το σκεπτικό μας και την νοοτροπία μας, που και βέβαια ειναι μαλακιες.
Αντίθετα όμως με τα δικά σου γραφόμενα, έρχονται τα παραδείγματα που εχουν δημοσιοποιηθεί στο παρόν φορουμ, για τις αλλεπάλληλες παρανομίες που γίνονται κατ´ εξακολούθηση στο κυνηγι της τσικλας, δηλαδη απο την στιγμή που δεν μπορούν να ελεγχθούν και να παραπεμφθούν στην δικαιοσύνη αυτα τα συμβάντα, θα πρεπει λογικα να σταματήσει το κυνηγι της τσικλας και να μην μας νοιάζει πως νιώθουν οι νομοταγείς που πανε θύματα των παρανομουντων.
Πρεπει κάποια στιγμή να καταλάβουμε όλοι μας, οτι το κυνηγι ανήκει στους νομοταγείς κυνηγούς και οχι στους καιροσκοπους και παράνομους, προσωπικα εχω βαρεθεί να είμαι έρμαιο των συμφερόντων του καθε πολιτικαντη ή του καθε καριερίστα που περιμένει μέσω της κυνηγετικής κοινότητας να τον προωθήσει το οποίο κόμμα, εχω βαρεθεί να βλέπω ταινίες με κυνηγι μπεκατσας τους μηνες Γενναρη- Φεβραρη, να ψάχνω ορτύκια στην Σαχαρα διότι οι αξιόλογες περιοχές ειναι φέουδα των παράνομων, εχω κουραστεί να διερωτούμαι γιατι αυτο το νησί να ξεχωρίζει τοοοοσοοοο πολυ απο τις υπόλοιπες χώρες και να ακούω συνεχώς την ίδια, ηλίθια, χαζή και προσβλητική για την καταγωγή μου δικαιολογία περι νοοτροπίας των Κυπρίων.
Έχουμε παγώσει τα πάντα και έχουμε επικεντρωθεί στα κοτόπουλα των εκτροφίων και στη Θεοποίηση του λαγού, που και στις δυο περιπτώσεις αυτα μας εχουν καταστρέψει. Δημιουργούμε συλλόγους μονο για να λέμε ποσα μέλη έχουμε και την στιγμή που πρεπει να παρθουν σημαντικές αποφάσεις μας φταίνε όλοι οι άλλοι και οχι εμείς.
Κυνηγος ειναι ο Άγων τον Κύνα, αλλα έτσι όπως πάμε σε λίγο καιρό και οι συνάδελφοι λαγοκυνηγοί θα πηγαίνουν χωρίς συνοδεία σκύλου, όπως και οι περδικοκυνηγοι και σαν κυνηγος με σκύλο φέρμας που είμαι, θα βλέπω τα κοτόπουλα και πριν τα πυροβολήσω θα σηκώνω και το πόδι μου για να με κάνει συνεναιση ο συνκυνηγός μου...θα φταίει βέβαια η νοοτροπία των Κυπρίων..!!!!
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

andreas78 έγραψε:
ANTROS BREDA έγραψε:
andreas78 έγραψε:Η καλήτερες λύσεις κατα την γνώμη μου είναι η εξής:

α) Πολλές νοικοκυρές καθώς μαγειρεύουν καιγονται, θα πρέπει να απαγορευτεί το σπιτίσιο φαγητό.
β) Πολλα παιδιά κτυπούν με τα ποδήλατα τους, θα πρέπει να απαγορευτεί η χρήση ποδηλάτου.
γ) Υπάρχουν πολλα τροχαία ατυχήματα, θα πρεπει να απαγορευτεί η κυκλοφορία οχημάτων.
δ) Πολλά ζευγάρια παθαινουν αφροδίσια νοσήματα κατα την ερωτηκή πράξη, με η χωρίς προφυλακτικο, θα πρεπει να απαγορευτεί το σεξ.
ε) Πολλοί απο εμάς, συμπεριλαμβανομένου και του εαυτού μου, λέμε μαλακίες, θα πρέπει να μας εξωρήσουν απο την Κύπρο...Διότι σε αυτό το νησί ο πολιτισμός και ο εκσυγχρονισμός είναι 200 χρόνια πιό μπροστά απο τον υπόλοιπο πλανήτη και θα πρέπει να κατοικείται μόνο απο τους ΑΡΕΙΟΥΣ ΙΘΑΓΕΝΕΙΣ...!!!!
και πολλη θα παιζουν λαγους και περδικια φερμαριστα στην τσικλα και εμεις απλως θα καμνουμε σχολια στο φορουμ οτι ειδαμεντους αλλα εν θυμουμαστε φατσες αυτοκινητα και τα λοιπα...............
και τες μαλακιες που λαλεις μολις τες εγραψες πιο πανω

Καλησπέρα φίλε μου, δεν υπάρχει λογος να εξαπτεσε.
Για τις φάτσες, τα αυτοκίνητα και λοιπά δεν είμαι σε θέση ή αρμόδιος να σου απαντήσω.
Για τα γραφόμενα μου όμως και επιδη το θεμα το έχουμε υπέρ καταναλώσει τα τελευταία 10 χρονια, έγραψα ειρωνευομενος το σκεπτικό μας και την νοοτροπία μας, που και βέβαια ειναι μαλακιες.
Αντίθετα όμως με τα δικά σου γραφόμενα, έρχονται τα παραδείγματα που εχουν δημοσιοποιηθεί στο παρόν φορουμ, για τις αλλεπάλληλες παρανομίες που γίνονται κατ´ εξακολούθηση στο κυνηγι της τσικλας, δηλαδη απο την στιγμή που δεν μπορούν να ελεγχθούν και να παραπεμφθούν στην δικαιοσύνη αυτα τα συμβάντα, θα πρεπει λογικα να σταματήσει το κυνηγι της τσικλας και να μην μας νοιάζει πως νιώθουν οι νομοταγείς που πανε θύματα των παρανομουντων.
Πρεπει κάποια στιγμή να καταλάβουμε όλοι μας, οτι το κυνηγι ανήκει στους νομοταγείς κυνηγούς και οχι στους καιροσκοπους και παράνομους, προσωπικα εχω βαρεθεί να είμαι έρμαιο των συμφερόντων του καθε πολιτικαντη ή του καθε καριερίστα που περιμένει μέσω της κυνηγετικής κοινότητας να τον προωθήσει το οποίο κόμμα, εχω βαρεθεί να βλέπω ταινίες με κυνηγι μπεκατσας τους μηνες Γενναρη- Φεβραρη, να ψάχνω ορτύκια στην Σαχαρα διότι οι αξιόλογες περιοχές ειναι φέουδα των παράνομων, εχω κουραστεί να διερωτούμαι γιατι αυτο το νησί να ξεχωρίζει τοοοοσοοοο πολυ απο τις υπόλοιπες χώρες και να ακούω συνεχώς την ίδια, ηλίθια, χαζή και προσβλητική για την καταγωγή μου δικαιολογία περι νοοτροπίας των Κυπρίων.
Έχουμε παγώσει τα πάντα και έχουμε επικεντρωθεί στα κοτόπουλα των εκτροφίων και στη Θεοποίηση του λαγού, που και στις δυο περιπτώσεις αυτα μας εχουν καταστρέψει. Δημιουργούμε συλλόγους μονο για να λέμε ποσα μέλη έχουμε και την στιγμή που πρεπει να παρθουν σημαντικές αποφάσεις μας φταίνε όλοι οι άλλοι και οχι εμείς.
Κυνηγος ειναι ο Άγων τον Κύνα, αλλα έτσι όπως πάμε σε λίγο καιρό και οι συνάδελφοι λαγοκυνηγοί θα πηγαίνουν χωρίς συνοδεία σκύλου, όπως και οι περδικοκυνηγοι και σαν κυνηγος με σκύλο φέρμας που είμαι, θα βλέπω τα κοτόπουλα και πριν τα πυροβολήσω θα σηκώνω και το πόδι μου για να με κάνει συνεναιση ο συνκυνηγός μου...θα φταίει βέβαια η νοοτροπία των Κυπρίων..!!!!
ειδες οτι στο τελος λαλουμε τα ιδια πραματα?και εγω λεω να με αφηνουν περτιτσια κοτοπουλλα αλλα αυτα τα λευτα να πανε καπου αλλου να βοηθησουμε τα αγρια!να αφησουν τους συλλογους να καμουν εκτροφια και οχι με τους σημερινους κανονες! ρε κοπελια ακουσα απο στομα αρμοδιου οτι εν καλα να ξαπολουμε περτιτσια για να ασχολουνται μαζι τους και να γλιτονουν τα αγρια και η λαγοι :oops: :oops: εμεις να κυνηγουμε θελουμε οχι να μας κυνηγουν διοτι στη ουσια τα ημερα εννα μας βουρουν να τα ταισουμε!
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
ARRWSTOSFASSAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2013, 00:55

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Δημοσίευση από ARRWSTOSFASSAS »

ANTROS BREDA έγραψε:και να μεν λαλουμε οτι γινουντε ουλλα για το λαο! τα περτιτσια εν θα τα πειραζουν ασπουμεν????
φραγκολινες εν να ντραπουν???
ΕΙΜΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΣ...ΕΙΜΑΙ ΦΟΡΕΑΣ...ΕΧΩ ΤΖΙΝΙ!
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

τσινες εννα φαν τιν παραπανω πιεση
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Δημοσίευση από Laurona »

Το νοημα της κουβεντας ειναι οτι ειναι κατι που θσ μπορουσαμε να ειχαμε.
Που δικαιουμαστε να εχουμε.
Οπως κ ορτυκι με σκυλο.
Οπως περισοτερες περιοχες εκπαυδευτικων.
Οπως νομιμο κυνηγι με αεροβολο.
Οπως μπεκατσα με σκυλο μεχρι τον φεβρουαριο.

Το νοημα της κουβεντας ειναι οτι δεν τα εχουμε κ αδικουμαστε των δικαιωματων μας για ορισμενους κ την δικη μας ανοχη στην νοοτροπια τους.

Την λυση την εδωσα προσφατα

Απο κει και περα..... ας συνεχισουμε ολοι οι κυνηγοι να στερουμαστε εξορμησεις, θηραμα κ τα σκυλια μας επειδη ειμαστε ανικανοι να δουμε την σληθεια καταματα κ να πατησουμε τους παρανομους στο λαιμο.





.
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Δημοσίευση από πανικος »

δυσκολο το εργο (ΚΥΝΗΓΙ ΜΕ ΣΥΝΟΔΕΙΑ ΣΚΥΛΛΟΥ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΕΚΤΟΣ ΕΝΔΗΜΙΚΟΥ) ωραιο ανεκδοτο.
ξεκινω το αυτοκινητο το πρωι και κλαιει ακουει με ερχομαι και κλαιει.δεν ξερει απο λαγους και περδικια ξερει να φερνει οτι κτυπησω.
τωρα πια δεν κλαιει εχει την ευκαιρεια να τρεξει στα χωραφια να φερει καμια τζικλα καμια τραχηλα κανενα ορτυκι ειναι χαρουμενος .οι νομοι ειναι για τους παρανομους αν εισαι νομιμος παιρνεις τον πιστο σου φιλο και σου κανει παρεα ετσι το βλεπω εγω ;)
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
Savvas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 09 Αύγ 2010, 12:42
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Δημοσίευση από Savvas »

Ρε φίλε όσο και να κλαίει και να μαραζώνει ο Παντελής, ο νόμος πρέπει να τηρείται. Η μαγκιά είναι να αποδείξεις ότι αξίζεις κάτι τέτοιο, όχι να παρακαλάς.
Δώσε μου τη δύναμη ν' αλλάξω αυτά που μπορούν να αλλαχθούν, δώσε μου το κουράγιο ν' αντέξω εκείνα που δεν μπορούν να αλλαχθούν, και δώσε μου τη σοφία για να διακρίνω ανάμεσα σ' αυτά τα δυο.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ”