ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Απάντηση
istriano ®

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Δημοσίευση από istriano ® »

Όταν αποφασίσουν οι αρμόδιοι να χαλιναγωγήσουν τους λίγους επιτήδειους τοτε θα μπορούν και οι πολλοί να απολαύσουν όσα δικαιούνται!
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Δημοσίευση από Anthimos »

Δηλαδη ολοι εμεις που κατα τ αλλα ειμαστε μαγκες , σωστοι , αρτσιακκιές και δεν δεχομαστε μυγα στο σπαθι μας και παρεξηγουμαστε τζαι μουγιαζουμαστε που το ημιση , ανεχομαστε μια μεριδα ανθρωπων να οριζουν αυτα που δικαιουμαστε σαν ελευθεροι ανθρωποι ......

Πολλα καλα!!!!!!!
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
diomedes
Full Member
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: 26 Αύγ 2011, 09:08

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Δημοσίευση από diomedes »

πανικος έγραψε:δυσκολο το εργο (ΚΥΝΗΓΙ ΜΕ ΣΥΝΟΔΕΙΑ ΣΚΥΛΛΟΥ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΕΚΤΟΣ ΕΝΔΗΜΙΚΟΥ) ωραιο ανεκδοτο.
ξεκινω το αυτοκινητο το πρωι και κλαιει ακουει με ερχομαι και κλαιει.δεν ξερει απο λαγους και περδικια ξερει να φερνει οτι κτυπησω.
τωρα πια δεν κλαιει εχει την ευκαιρεια να τρεξει στα χωραφια να φερει καμια τζικλα καμια τραχηλα κανενα ορτυκι ειναι χαρουμενος .οι νομοι ειναι για τους παρανομους αν εισαι νομιμος παιρνεις τον πιστο σου φιλο και σου κανει παρεα ετσι το βλεπω εγω ;)
Και έτσι έπρεπε να είναι. Αλλα δυστυχώς στην πραγματικότητα οι νόμοι είναι για τους νόμιμους. Αυτοί την πληρώνουν.
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Δημοσίευση από MARIOSE »

Δεν είμαι κανένας ξερόλας ρε παιδιά αλλά νομίζω πως δεν είναι έτσι που πάει το πράμα...

Ο νόμος δεν εφαρμόζεται από κανέναν άλλο εκτός από τους αρμόδιους... Δυστυχώς... :?

Είτε το θέλουμε είτε όχι έτσι δουλεύει το πράμα. Εμείς φταίμε που στις θέσεις "κλειδιά" είτε δεν είναι οι σωστοί άνθρωποι είτε οι άνθρωποι αυτοί δεν μπορούν να δουλέψουν σωστά επειδή δεν τους αφήνουν. Αυτό είναι το περιβάλλον που ζούμε και το μέλλον μας φαίνεται ήδη προδιαγεγραμμένο...

ΜΠΡΑΒΟ σε αυτούς που έχουν τα κότσια να αντισταθούν αλλά από την άλλη δεν μπορώ να έχω παράπονο από αυτούς που ζούνε αυτό το χάλι αλλά είτε δεν έχουν τα κότσια να αντιδράσουν είτε δεν μπορούν λόγο άλλων καταστάσεων (έχουν οικογένεια). Κακά τα ψέματα δεν μπορώ να έχω παράπονο από τον πατέρα μου ο οποίος είναι συνταξιούχος και γυρίζει τα χωράφια όλη μέρα και βλέπει ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΩΣ παρανομίες αλλά δεν μπορεί να αντιδράσει διότι αυτοί οι "λεβέντες" θα μάθουν ποιος τους "κάρφωσε" και θα παν να τον βρουν και να του κάμουν κακό...(δεν είναι η πρώτη φορά).

Λυπάμαι αλλά δεν βλέπω τη λύση πουθενά...Το μόνο που χαίρομαι είναι πως σιγά σιγά ανακαλύπτω πως δεν είμαι ο μόνος που σκέφτομαι έτσι (μέσα σε αυτό το φόρουμ). Και αυτό είναι που μου δίνει κάποιες ακόμα ελπίδες...
istriano ®

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Δημοσίευση από istriano ® »

Anthimos έγραψε:Δηλαδη ολοι εμεις που κατα τ αλλα ειμαστε μαγκες , σωστοι , αρτσιακκιές και δεν δεχομαστε μυγα στο σπαθι μας και παρεξηγουμαστε τζαι μουγιαζουμαστε που το ημιση , ανεχομαστε μια μεριδα ανθρωπων να οριζουν αυτα που δικαιουμαστε σαν ελευθεροι ανθρωποι ......

Πολλα καλα!!!!!!!
Π.χ Πάεις γηπεδο. 50-100 αμπαλατοι, αλήτες, μαστουρηες κάνουν φασαρίες πετασσουν πραματα στο γηπεδο. Τιμωρία κεκλεισμένων των θυρών για ΟΛΟΥΣ
Π.χ 100-200 κοστουμαρισμενοι έκαναν πάρτυ δισεκατομμυρίων στην Κύπρο, Ελλάδα κτλ. Έρχεται τρόικα. Τιμωρία περικοπές, φόρους για ΟΛΟΥΣ!!!!!

Το πρόβληματα δυστυχως δεν ξεκινούν η' τελειώνουν στο κυνήγι!!!
andreas78

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Δημοσίευση από andreas78 »

Φίλε Istriano, εγω το βλέπω διαφορετικά αυτή την στιγμή και συγκρινόμενο με το παράδειγμα σου, σου λέω πως 500-1000 δειλοί, γυφτοι, παράνομοι λαθροθηρες κανουν αυτή την στιγμή οτι θέλουν στο κυνηγι.
Ξαφνικά ενας κουστουμαρισμενος "αρμόδιος", λέει....ΚΥΝΗΓΙ ΤΕΛΟΣ.....!!!!!!!
istriano ®

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Δημοσίευση από istriano ® »

andreas78 έγραψε:Φίλε Istriano, εγω το βλέπω διαφορετικά αυτή την στιγμή και συγκρινόμενο με το παράδειγμα σου, σου λέω πως 500-1000 δειλοί, γυφτοι, παράνομοι λαθροθηρες κανουν αυτή την στιγμή οτι θέλουν στο κυνηγι.
Ξαφνικά ενας κουστουμαρισμενος "αρμόδιος", λέει....ΚΥΝΗΓΙ ΤΕΛΟΣ.....!!!!!!!
Δεν διαφωνω. Αν συνεχίσουν οι το ίδιο βκιολι
α)οι παράνομοι (λαθροθηρες) και οι εξυπνοβλακες (κρεατοσυλλεκτες)
β) αλλά και οι αδιάφθοροι τοτε θα γίνει αυτό που λες σε συντομο χρονικό διαστημα
Άβαταρ μέλους
kyriakos304
Δημοσιεύσεις: 1044
Εγγραφή: 17 Αύγ 2011, 06:52

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Δημοσίευση από kyriakos304 »

Καλύτερα ένα θήραμα λιγότερο παρά ένας φίλος….
Άβαταρ μέλους
Phinix
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 13 Οκτ 2010, 15:21
Τοποθεσία: Rizokarpaso

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Δημοσίευση από Phinix »

κρίμας για τα τόσα που στερούμαστε (περί κυνηγιού)
Λαοι, που ξεχνανε την ιστορια τους, είναι καταδικασμενοι να την ξαναζησουν
Άβαταρ μέλους
GRIGORIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 361
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2012, 18:32

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Δημοσίευση από GRIGORIS »

Εγω το λεω και δημοσια αν ειναι να δωσουν έτσι πράμα θα είμαι ο πρώτος που θα πέρνει σκύλο για λαγό (χωρίς να τον κτυπίσω βέβαια). Θα με ρωτήσετε βέβαια το γιατί?? Επειδή γνωρίζω ότι όλοι οι άλλοι θα πέρνουν σκύλο για λαγό αλλά αυτοί θα έχουν σαν σκοπό να τον κτυπίσουν θέμα. Φερτε το νού σας ο ποιντερ δν κυνιγα λαγο ?? θα τους καμω ουλους ποιντερ πας το λαο καλο. Αφου ο κόσμος και αυτοί που μας διοικούν ειναι αμπάλατοι κάνει...θα πέρνουμε το πράμα όπως πάει!!!
Δαμε διούν εκπαιδευτικά στο λαγό και τσίχλα σε γειτωνικές περιοχές και κανονίζουν οι φίλοι μας και πιγαίνουν και κτυπούν λαγούς!! Οσοι πιστέυουν ότι πρέπει να δωθεί σκύλος στην τσίχλα ή άλλη περιοδος κυνιγιού για την μπκάτσα με σκύλο ή ακόμη ορτύκαι με σκύλο ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΥ ΞΗΜΕΡΩΜΕΝΗ, συγνώμη για το τρόπο μου αλλά αυτά που ακούω με εξοργίζουν!!
Λαγός χωρίς σκύλο, Αρσενικός χωρίς β@@ο!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ”