ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Απάντηση
mikros
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 18 Μαρ 2011, 18:55

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Δημοσίευση από mikros »

GRIGORIS έγραψε:
Αφου ο σκύλος δεν κάνει κακό στο ενδιμικό γιατί δεν επιτρέπετε ολόχρωνα η εκπαιδευση τους στα βουνα??
Φιλε γρηγορη,ενα λαμπρατορ ή ενα γκολντεν ριτριβερ ουτε ιχνηλατει,ουτε φερμαρει ουτε ξεπετα το θηραμα ΑΡΑ οι επαναφορεις δεν εχουν δημιουργηθει για να βρισκουν το θηραμα παρα μονο να το απορταρουν μετα απο τη βολη.
Ποιος ειπε οτι οι σκυλοι φερμας,και οι ιχνηλατες δεν κανουν κακο?
Για να σου δωσω ως παραδηγμα...βγενεις μια βολτα στο βουνο,στο καμπο με ενα πουτολ θα υπαρξει προβλημα?
Εσχει και'αλλου παρτακαλιες,
που καμνουν μαντορινια
andreas78

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Δημοσίευση από andreas78 »

Φίλε Γρηγόρη,
Προσωπικα με έχεις πείσει πλήρως, θα δώσω και τα σκυλια μου για να μην επιβαρυνω περισσότερο την πανίδα μας.
Ο ρεαλισμός, πραγματικά μας ανοίγει τα ματιά.
Άβαταρ μέλους
GRIGORIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 361
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2012, 18:32

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Δημοσίευση από GRIGORIS »

mikros έγραψε:
GRIGORIS έγραψε:
Αφου ο σκύλος δεν κάνει κακό στο ενδιμικό γιατί δεν επιτρέπετε ολόχρωνα η εκπαιδευση τους στα βουνα??
Φιλε γρηγορη,ενα λαμπρατορ ή ενα γκολντεν ριτριβερ ουτε ιχνηλατει,ουτε φερμαρει ουτε ξεπετα το θηραμα ΑΡΑ οι επαναφορεις δεν εχουν δημιουργηθει για να βρισκουν το θηραμα παρα μονο να το απορταρουν μετα απο τη βολη.
Ποιος ειπε οτι οι σκυλοι φερμας,και οι ιχνηλατες δεν κανουν κακο?
Για να σου δωσω ως παραδηγμα...βγενεις μια βολτα στο βουνο,στο καμπο με ενα πουτολ θα υπαρξει προβλημα?
Φιλε εγω ειδα λαμπρατορ να κθνιγαει λαγο και δεν πιστευα με ποσο παθος κυνιγουσε. Δηλαδη θα πρεπει να εχουμε χαρτια καθαροαιμιας οταν παμε στην τσιχλα με σκύλο ή είναι τόσες πολλες οι τσίχλες που κτυπατε και δεν προλαβενετε να τισς μαζέψετε?? Αν είναι τόσες πολλες καλό θα ήταν να αφήσουμε κανενα μεγαφονο για τα κλάπ!!!
Και το πιο απλό βάζω ημίαιμα με κυνιγόσκυλα και πάω στην τσίχλα με το σκυλή σαν τον άγιο.... Απλος εγώ θέλω να έχει και του χρόνου κυνίγη, δεν είμαι κρεατοσυλέκτης. Για τσίχλες πέξε την μια πιενε εβρετην και μετά πιενε πάλε στο πόστο σου. Αλλα οχι, εμεισ οι κυπρέοι να τα πεξουεμ ουλα να μας τα φέρνει ο σκυλος μηπως και σαν ψάχνουμε την τσιχλα που κτυπίσαμε μασ φύγη καμιά άπαιχτη!! Αυτά είμαστε.
Λαγός χωρίς σκύλο, Αρσενικός χωρίς β@@ο!!!
Άβαταρ μέλους
GRIGORIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 361
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2012, 18:32

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Δημοσίευση από GRIGORIS »

andreas78 έγραψε:Φίλε Γρηγόρη,
Προσωπικα με έχεις πείσει πλήρως, θα δώσω και τα σκυλια μου για να μην επιβαρυνω περισσότερο την πανίδα μας.
Ο ρεαλισμός, πραγματικά μας ανοίγει τα ματιά.
τουλαχιστο θα μαθεις να κανεις διαλογο χωρίς να χρησιμοποιας την ειρωνια!!
Λαγός χωρίς σκύλο, Αρσενικός χωρίς β@@ο!!!
mikros
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 18 Μαρ 2011, 18:55

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Δημοσίευση από mikros »

GRIGORIS έγραψε:Απλος εγώ θέλω να έχει και του χρόνου κυνίγη, δεν είμαι κρεατοσυλέκτης. Για τσίχλες πέξε την μια πιενε εβρετην και μετά πιενε πάλε στο πόστο σου. Αλλα οχι, εμεισ οι κυπρέοι να τα πεξουεμ ουλα να μας τα φέρνει ο σκυλος μηπως και σαν ψάχνουμε την τσιχλα που κτυπίσαμε μασ φύγη καμιά άπαιχτη!! Αυτά είμαστε.
Δε ρε φιλε,οταν δεν σε βοηθα ο τοπος και στις 5 που συρνεις βρισκεις τη μια εν κριμα που το θεο να χανωντε ετσι τα πουλια,εγω προσπαθω οσο ποιο πολυ γινετε ωστε να μην αφηνω τραυματισμενο πουλι στο βουνο,εν κριμα.Τωρα αν θελεις να δεις ποσες φεφκουν απεκτες που εμενα,εισαι ευπροσδεκτος οποτε θες να δεις.Μακαρι να φευγουν που ολους μας πολλες απαικτες και οσες κτυπαμε να τις βρισκουμε,μα οι να θωρεις τους γυρω σου να συρνουν και να συρνουν τσιχλες και στο τελος της μερας να εχουν κρεμασμενες 2-3
Εσχει και'αλλου παρτακαλιες,
που καμνουν μαντορινια
andreas78

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Δημοσίευση από andreas78 »

GRIGORIS έγραψε:
andreas78 έγραψε:Φίλε Γρηγόρη,
Προσωπικα με έχεις πείσει πλήρως, θα δώσω και τα σκυλια μου για να μην επιβαρυνω περισσότερο την πανίδα μας.
Ο ρεαλισμός, πραγματικά μας ανοίγει τα ματιά.
τουλαχιστο θα μαθεις να κανεις διαλογο χωρίς να χρησιμοποιας την ειρωνια!!
Παράθεσε μου τον δικο σου διάλογο, την συζήτηση που έκανες και οτι αλλο δικαιολογεί το δικτατορικό και απολυτο..." δεν πρεπει να γίνει τίποτα αλλο πέραν αυτου που απολαμβάνεις τωρα"...
Μου απαγορευεις με απολυτο τροπο το αναφαίρετο δικαίωμα μου να βρίσκομαι στην φύση με τον πιστό μου σύντροφο, κάνοντας με να πιστέψω οτι σαν κυνηγος με σκύλο είμαι εγκληματίας και παράνομος, αφου οι θέσεις σου, όπως και κάποιων άλλων, με βάζουν στο ίδιο καζάνι με ανεγκέφαλους, καιροσκοπους δήθεν κυνηγούς.
Ειναι δικαίωμα μου να κυνηγώ, νόμιμα και με σεβασμό, αν εσυ δεν το θεωρείς δικαίωμα σου, ειναι δικο σου πρόβλημα.
Οι απαγορεύσεις δεν ειναι μονο τους λαθροθηρες που καλύπτουν, καλύπτουν και προσωπικα συμφέροντα αλλα πάνω απο όλα προσωπικές αβάσιμες τοποθετήσεις απο μεμονωμένα άτομα που ουδεμιαν σχέση εχουν με το άθλημα κυνηγι, μια τοποθέτηση εξ´ αυτών, την οποία την εχουν παραδέχτει ουκ´ οληγες φορές, ειναι η προστασία του λαγού....!!!!!!
Το ακούω εδώ και δέκα χρονια, άλλοι το ακούνε πέραν των δέκα....!!!!.... Με τόση πολλή προστασία που εχει υποστεί ο λαγος, αυτή την στιγμή κανονικά αν βγω στο μπαλκόνι μου, στη Στασινου, ο δρόμος και τα πεζοδρόμια θα πρεπει να ειναι γεμάτα λαγούς...!!!!!!!
Που ειναι οι μελέτες για το κότα της περδικας στα 5 πουλια ανα εξωρμηση..!!,!!!!!!!
Που ειναι η μελετη για το κότα του λαγού στα 2 ανα εξωρμηση...!!!!!!!!
Που ειναι η μελετη που λέει 17-18-19 εξωρμησεις για το ενδυμικο...!!!!!
Που ειναι η μελετη που λέει 3 εξωρμησεις για την τσικλα, με προοπτική περισσότερων.....!!!!!
Που ειναι η μελετη ανεφ ορίου κότα για την φάσσα.....!!!!!!!
Συναφη... την γλώσσα μας πρεπει να την βάζουμε στο μυαλό μας πριν μιλούμε..
Αναφορικά με τις καταγγελίες, εγω όσες φορές εκανα, προχώρησαν όπως επίσης και απο πολλούς φίλους που γνωριζω, σε αρκετές περιπτώσεις δε σε ενώνουν με τον ασύρματο του οχήματος για ορθή καθοδήγηση, αρκετα δε λογικο ειναι να μην μπορει να ανταποκριθούν, αλλα οχι και ολο το φορουμ να παίρνει τηλέφωνο το Ταμειο και οι παλιανθρωποι να μην παρουσιάζονται ποτε....!!!!!
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Η ΑΣΤΥΝΟΜΕΥΣΗ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΜΕΓΑΛΗΤΕΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΟΧΗ ΚΑΙ ΤΑ ΣΤΡΑΒΑ ΜΑΤΙΑ.....!!!!!!
Χειρότερο δε όλων ειναι να νιώθω οτι μου κανουν και χάρη που με αφήνουν να κυνηγώ έστω και έτσι....!!!!!!
dimitris savva

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Δημοσίευση από dimitris savva »

δηλαδή ρε παιθκια οσοι εν εθελετε τα εκπαιδευτικα θελετε κυνηγι με σκυλους ολοχρονα. στην αρχη επαιρνα σοβαρα τα πραματα δαμεσα αλλα τωρα εκαταλαβα οτι εν για να γινετε κουβεντα. μονο χαλουμε την υγεια μας. εγω πριν κυνηγουσα με springel spaniel σκυλος επαναφορας αλλα δεν ειναι ετσι τα πραγματα γιατι μεσα του εχει και τον ιχνιλατη και τον ξεφολιαστη. ειναι ενας σκυλος που αν δοθει ετσι αδεια και τον εχει ενας λαθροθηρας θα κανει πολλη
ζημια.
για να γινουν τουτα ουλλα που λαλουμε για να ειμαστε ολοι happy πρεπει ολοι να σεβομαστε το θηραμα γιατι αν δεν ειναι αλλο αυτο ειναι που μας δινει ολη την χαρα.
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Δημοσίευση από MARIOSE »

andreas78 έγραψε:
GRIGORIS έγραψε:
andreas78 έγραψε:Φίλε Γρηγόρη,
Προσωπικα με έχεις πείσει πλήρως, θα δώσω και τα σκυλια μου για να μην επιβαρυνω περισσότερο την πανίδα μας.
Ο ρεαλισμός, πραγματικά μας ανοίγει τα ματιά.
τουλαχιστο θα μαθεις να κανεις διαλογο χωρίς να χρησιμοποιας την ειρωνια!!
Παράθεσε μου τον δικο σου διάλογο, την συζήτηση που έκανες και οτι αλλο δικαιολογεί το δικτατορικό και απολυτο..." δεν πρεπει να γίνει τίποτα αλλο πέραν αυτου που απολαμβάνεις τωρα"...
Μου απαγορευεις με απολυτο τροπο το αναφαίρετο δικαίωμα μου να βρίσκομαι στην φύση με τον πιστό μου σύντροφο, κάνοντας με να πιστέψω οτι σαν κυνηγος με σκύλο είμαι εγκληματίας και παράνομος, αφου οι θέσεις σου, όπως και κάποιων άλλων, με βάζουν στο ίδιο καζάνι με ανεγκέφαλους, καιροσκοπους δήθεν κυνηγούς.
Ειναι δικαίωμα μου να κυνηγώ, νόμιμα και με σεβασμό, αν εσυ δεν το θεωρείς δικαίωμα σου, ειναι δικο σου πρόβλημα.
Οι απαγορεύσεις δεν ειναι μονο τους λαθροθηρες που καλύπτουν, καλύπτουν και προσωπικα συμφέροντα αλλα πάνω απο όλα προσωπικές αβάσιμες τοποθετήσεις απο μεμονωμένα άτομα που ουδεμιαν σχέση εχουν με το άθλημα κυνηγι, μια τοποθέτηση εξ´ αυτών, την οποία την εχουν παραδέχτει ουκ´ οληγες φορές, ειναι η προστασία του λαγού....!!!!!!
Το ακούω εδώ και δέκα χρονια, άλλοι το ακούνε πέραν των δέκα....!!!!.... Με τόση πολλή προστασία που εχει υποστεί ο λαγος, αυτή την στιγμή κανονικά αν βγω στο μπαλκόνι μου, στη Στασινου, ο δρόμος και τα πεζοδρόμια θα πρεπει να ειναι γεμάτα λαγούς...!!!!!!!
Που ειναι οι μελέτες για το κότα της περδικας στα 5 πουλια ανα εξωρμηση..!!,!!!!!!!
Που ειναι η μελετη για το κότα του λαγού στα 2 ανα εξωρμηση...!!!!!!!!
Που ειναι η μελετη που λέει 17-18-19 εξωρμησεις για το ενδυμικο...!!!!!
Που ειναι η μελετη που λέει 3 εξωρμησεις για την τσικλα, με προοπτική περισσότερων.....!!!!!
Που ειναι η μελετη ανεφ ορίου κότα για την φάσσα.....!!!!!!!
Συναφη... την γλώσσα μας πρεπει να την βάζουμε στο μυαλό μας πριν μιλούμε..
Αναφορικά με τις καταγγελίες, εγω όσες φορές εκανα, προχώρησαν όπως επίσης και απο πολλούς φίλους που γνωριζω, σε αρκετές περιπτώσεις δε σε ενώνουν με τον ασύρματο του οχήματος για ορθή καθοδήγηση, αρκετα δε λογικο ειναι να μην μπορει να ανταποκριθούν, αλλα οχι και ολο το φορουμ να παίρνει τηλέφωνο το Ταμειο και οι παλιανθρωποι να μην παρουσιάζονται ποτε....!!!!!
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Η ΑΣΤΥΝΟΜΕΥΣΗ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΜΕΓΑΛΗΤΕΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΟΧΗ ΚΑΙ ΤΑ ΣΤΡΑΒΑ ΜΑΤΙΑ.....!!!!!!
Χειρότερο δε όλων ειναι να νιώθω οτι μου κανουν και χάρη που με αφήνουν να κυνηγώ έστω και έτσι....!!!!!!

Σεβαστές οι απόψεις σου αγαπητέ μου φίλε. Εύχομαι ειλικρινά να μπορείς να απολαμβάνεις το αγαπημένο σου άθλημα με τα πιστά σου σκυλιά όπως εσύ θέλεις.
Επίτρεψε μου όμως να έχω τις δικές μου απόψεις τις οποίες απέκτησα μέσα από την επαφή μου με το αγαπημένο μου χόμπυ, όπως και εσύ άλλωστε. Ναι δεν υπάρχει αστυνόμευση, ναι υπάρχει σοβαρή μείωση στο θήραμα και ναι υπάρχει ανοχή από τους πλείστους κυνηγούς (οι λόγοι για αυτό όμως ΔΕΝ είναι η αναισθησία...) και ναι αυτό είναι η πραγματικότητα και αυτό σημαίνει ρεαλισμός.
Επειδή δεν μου αρέσει να το παίζω έξυπνος ξαναλέω ότι και οι δικές σου απόψεις είναι σεβαστές. Και ξαναλέω πως αντιλαμβάνομαι την πικρία σου η οποία είναι η ίδια με αυτή που νιώθουν κι άλλοι οι οποίοι πιθανόν να έχουν διαφορετική άποψη. Όλοι μας το ίδιο πράγμα αγαπάμε και για το καλό του προσπαθούμε. Μακάρι να γίνει κάτι να μπορέσουμε ξανά να απολαύσουμε αυτό το άθλημα. Ο καθένας μας να κάνει αυτό που μπορεί γιατί αν τα περιμένουμε όλα από κάποιους άλλους ζήτω που καήκαμε.
Να μην πικραινόμαστε ο ένας με τον άλλο ειδικά σε αυτό το φόρουμ στο οποίο θέλω να πιστεύω έχει μόνο πραγματικούς ΚΥΝΗΓΟΥΣ.
mikros
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 18 Μαρ 2011, 18:55

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Δημοσίευση από mikros »

dimitris savva έγραψε:δηλαδή ρε παιθκια οσοι εν εθελετε τα εκπαιδευτικα θελετε κυνηγι με σκυλους ολοχρονα. στην αρχη επαιρνα σοβαρα τα πραματα δαμεσα αλλα τωρα εκαταλαβα οτι εν για να γινετε κουβεντα. μονο χαλουμε την υγεια μας. εγω πριν κυνηγουσα με springel spaniel σκυλος επαναφορας αλλα δεν ειναι ετσι τα πραγματα γιατι μεσα του εχει και τον ιχνιλατη και τον ξεφολιαστη. ειναι ενας σκυλος που αν δοθει ετσι αδεια και τον εχει ενας λαθροθηρας θα κανει πολλη
ζημια.
για να γινουν τουτα ουλλα που λαλουμε για να ειμαστε ολοι happy πρεπει ολοι να σεβομαστε το θηραμα γιατι αν δεν ειναι αλλο αυτο ειναι που μας δινει ολη την χαρα.
Κυριε Δημητρη,το σπρινγκερ οπως και το κοκερ σπανιελ ειναι σκυλοι που συγκαταλεγωντε στη κατηγορια ξεπεταγματος,επαναφορας,νερου.
Ομως ολα ειναι θεμα εκπαιδευσης και νοοτροπιας.Πως γινετε να βλεπω στην Ελλαδα να κυνηγουν με τα σπανιελς και ακομα και τα επανιελς τις τσιχλες χωρις κανενα προβλημα.Μηπως επιδη η θηροφυλακη και οι κυνηγετικοι συλογοι εχουν μηδενικη ανοχη ως προς την παρανομια? Μηπως επιδη γνωριζουν οι ιδιοι οι κυνηγοι οτι θα υπαρξουν επιπτωσεις για οτι θα κανουν? Πριν λιγο καιρο αναρτηθηκε δημοσιευση οπου επειασαν ενα στην Ελλαδα οπου ειχε κτυπησει 2 φιλικουτουνια και το προστιμο ηταν βαρυτατο...
Εσχει και'αλλου παρτακαλιες,
που καμνουν μαντορινια
Άβαταρ μέλους
GRIGORIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 361
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2012, 18:32

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΛΟ!!!

Δημοσίευση από GRIGORIS »

mikros έγραψε:
GRIGORIS έγραψε:Απλος εγώ θέλω να έχει και του χρόνου κυνίγη, δεν είμαι κρεατοσυλέκτης. Για τσίχλες πέξε την μια πιενε εβρετην και μετά πιενε πάλε στο πόστο σου. Αλλα οχι, εμεισ οι κυπρέοι να τα πεξουεμ ουλα να μας τα φέρνει ο σκυλος μηπως και σαν ψάχνουμε την τσιχλα που κτυπίσαμε μασ φύγη καμιά άπαιχτη!! Αυτά είμαστε.
Δε ρε φιλε,οταν δεν σε βοηθα ο τοπος και στις 5 που συρνεις βρισκεις τη μια εν κριμα που το θεο να χανωντε ετσι τα πουλια,εγω προσπαθω οσο ποιο πολυ γινετε ωστε να μην αφηνω τραυματισμενο πουλι στο βουνο,εν κριμα.Τωρα αν θελεις να δεις ποσες φεφκουν απεκτες που εμενα,εισαι ευπροσδεκτος οποτε θες να δεις.Μακαρι να φευγουν που ολους μας πολλες απαικτες και οσες κτυπαμε να τις βρισκουμε,μα οι να θωρεις τους γυρω σου να συρνουν και να συρνουν τσιχλες και στο τελος της μερας να εχουν κρεμασμενες 2-3
1) Πριν μια κυριακή στην φέξη μου έτυχε να τουμπλάρο δύο τσίχλες πρώτα έπεξα αυτην που ακολουθλουσε λίγο πιο μπροστα, μόλις την είδα να πέφτει σημάδε4α την δεύτερη (μετα καταλαβα ότι έκαμα λάθος και λειτούργησα σαν λέμαργος). Αποτέλεσμα ήταν να μην βρώ καμια απο τις δύο η οποίες ήταν σέκκές. Αν είχα σκύλο όπως λές σίγουρα θα έβρισκε τουλάχιστο την μια. Το νόημα είναι ότι εκεί που θα έπρεπε να κτυπίσω την μια και να αφήσω την άλλη έτσι ώστε να βρώ την σέκκα, εγώ εκαθάρισα και την δεύτερη.
2) Πόσοι απο εμάς έχουμε δεί κυνιγούς να κρατάνε διάφορες ράτσες σκύλων στο ενδυμικό?? εμένα μου έτυχε να δω ακόμη και κυνιγό να κρατά ημίαιμο σκύλο (μαλούρη) και να κρατά ακόμη και λαγό. Ειδα λμπρατορ να κυνιγά λαγό σαν δεμονισμένος ιχνιλάτης και να βγάζει και λαγό σε φάρμα.
3) Όλοι μάθαμε τι έχει γίνει στην περιοχή σταυροβούνη όπου έχει δωθεί μια περιοχή για εκπαιδευτικά. Πώς κάπιοι ανεγκέφαλη αντί για τσίχλα πίγαν στο λαγό σε περίοδο τσίχλας. Απολύτος 'νόμιμα', κυνιγούσαν τσίχλα και ήρ8ε ο λαγός πάνω τους απο τους φίλους τους που ΕΝΤΕΛΟΣ ΤΥΧΑΙΑ τύχαινε να βρίσκονται για εκπαιδευτικό. Παρόμοιο περιστατικό έγεινε και στην αρχή που δώσαν το εκπαιδευτικα, έγεινε η καταγγελία αλλα δεν είχε κανέαν αποτέλεσμα.
Αν επιτραπεί το κυνήγη τσίχλας, φάσσας με σκύλο πιστέυω ότι αυτές οι τρείσ παραγράφει θα γίνουν μια και θα δημιουργήσουν προβλήματα όχι μονο στο ενδυμικό αλλά και στο πληθυσιμό των άλλο θηραμάτων.
Λαγός χωρίς σκύλο, Αρσενικός χωρίς β@@ο!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ”