ΤΖΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΓΥΡΕΥΚΟΥΜΕ ΤΖΙΚΛΕΣ

mikros
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 18 Μαρ 2011, 18:55

Re: ΤΖΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΓΥΡΕΥΚΟΥΜΕ ΤΖΙΚΛΕΣ

Δημοσίευση από mikros »

Marinos έγραψε:να κάμουμε hack τα συστήματα τους να τες πέμπουν ποδα
ετω ρε κοππελια εκαμαμεν το επιστημη? αδενεν κανενας διαθετιμενος ουλλο και καποιος red villager or villager from Saint Theodoros εν να βρεθει να το χακκαρει και να τα στελλει ακριβως πας τα δυχτια του...ετω εν να πεζουμε και εμεις καμια που εν να φεφκει και εν να βρισουμε
Εσχει και'αλλου παρτακαλιες,
που καμνουν μαντορινια
axerkwtis

ΤΖΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΓΥΡΕΥΚΟΥΜΕ ΤΖΙΚΛΕΣ

Δημοσίευση από axerkwtis »

Συναδελφοι σε τουτο το θεμα υπαρχει μια προταση που ακουστηκε καποτε και πολλοι γελασαν αλλα..ειναι μια πολλα κσλη λυση..αφορα τα μηχανουθκια..εν δεδομενο πως εν κατι π δεν μπορει να το ελεγξει η Θηρα και καποιοι καμνουν παρτυ ενω αλλοι μενουν θεατες..η προταση λεει...ο καθε κυνηγετικος συλλογος σε σημεια π κρινει κεινος να βαζει μηχανουθκια που την νυχτα..ειδαμε κ ακουσαμε πολλα περασματα μεσα στην νυχτα ετσι θα κρατησεις πουλια..να τα σβηνουν το πρωι ή αναλογα οπως κρινουν κ τοτε ΟΛΟΙ θα εχουν την ευκαιρια τους ισοτιμα..αναζωγονητε το κυνηγι και η αγορα γενικα με φυσιγγια κλπ..



Sent from my iPhone using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: Re: ΤΖΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΓΥΡΕΥΚΟΥΜΕ ΤΖΙΚΛΕΣ

Δημοσίευση από Pathfinder »

axerkwtis έγραψε:Συναδελφοι σε τουτο το θεμα υπαρχει μια προταση που ακουστηκε καποτε και πολλοι γελασαν αλλα..ειναι μια πολλα κσλη λυση..αφορα τα μηχανουθκια..εν δεδομενο πως εν κατι π δεν μπορει να το ελεγξει η Θηρα και καποιοι καμνουν παρτυ ενω αλλοι μενουν θεατες..η προταση λεει...ο καθε κυνηγετικος συλλογος σε σημεια π κρινει κεινος να βαζει μηχανουθκια που την νυχτα..ειδαμε κ ακουσαμε πολλα περασματα μεσα στην νυχτα ετσι θα κρατησεις πουλια..να τα σβηνουν το πρωι ή αναλογα οπως κρινουν κ τοτε ΟΛΟΙ θα εχουν την ευκαιρια τους ισοτιμα..αναζωγονητε το κυνηγι και η αγορα γενικα με φυσιγγια κλπ..



Sent from my iPhone using Tapatalk
Εν θα ειναι τουτο ενας ακομα λογος για τσακωμους βρισιες σιηπεθκιες που τα 200 μετρα οι επιασες το ποστο μου οι εν δικο μου και παει η κουβεντα?αν ειναι ετσι καλυτερα να εχει ο καθενας το δικο του και κανει...με μαλακες να εχει με εξυπνους!!

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
Phinix
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 13 Οκτ 2010, 15:21
Τοποθεσία: Rizokarpaso

Re: ΤΖΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΓΥΡΕΥΚΟΥΜΕ ΤΖΙΚΛΕΣ

Δημοσίευση από Phinix »

σε άλλες ευρωπαϊκές χώρες, ιταλία, αγγλία, ρουμανια (δεν ξέρω για άλλες) επιτρέπεται η χρήση ομοιωμάτων και μιμητικών συσκευών

το caccia όλη μέρα δείχνει κυνήγι τραχηλας και τσίχλας στην ιταλία
οι ιταλοί, παν με το κλουβακι τους με τες τσίχλες μέσα ζωντανές :!: :!: :!: ,
βάλλουν το μεστό χωράφι μπροστά και αντε γεια

επίσης θα μπορούσε να επιτραπεί ΕΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΕΠΙΒΛΑΒΗ

Αλεπούδες, κοραζινους

αλλα....
Λαοι, που ξεχνανε την ιστορια τους, είναι καταδικασμενοι να την ξαναζησουν
axerkwtis

ΤΖΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΓΥΡΕΥΚΟΥΜΕ ΤΖΙΚΛΕΣ

Δημοσίευση από axerkwtis »

Pathfinder έγραψε:
axerkwtis έγραψε:Συναδελφοι σε τουτο το θεμα υπαρχει μια προταση που ακουστηκε καποτε και πολλοι γελασαν αλλα..ειναι μια πολλα κσλη λυση..αφορα τα μηχανουθκια..εν δεδομενο πως εν κατι π δεν μπορει να το ελεγξει η Θηρα και καποιοι καμνουν παρτυ ενω αλλοι μενουν θεατες..η προταση λεει...ο καθε κυνηγετικος συλλογος σε σημεια π κρινει κεινος να βαζει μηχανουθκια που την νυχτα..ειδαμε κ ακουσαμε πολλα περασματα μεσα στην νυχτα ετσι θα κρατησεις πουλια..να τα σβηνουν το πρωι ή αναλογα οπως κρινουν κ τοτε ΟΛΟΙ θα εχουν την ευκαιρια τους ισοτιμα..αναζωγονητε το κυνηγι και η αγορα γενικα με φυσιγγια κλπ..



Sent from my iPhone using Tapatalk
Εν θα ειναι τουτο ενας ακομα λογος για τσακωμους βρισιες σιηπεθκιες που τα 200 μετρα οι επιασες το ποστο μου οι εν δικο μου και παει η κουβεντα?αν ειναι ετσι καλυτερα να εχει ο καθενας το δικο του και κανει...με μαλακες να εχει με εξυπνους!!

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Συναδελφε εν μπορω να πω για να εχει ο καθενας το δικο του..σκεφτου παραδειγμα 20000 κυνηγοι να εχουν που ενα τι χρυσες δουλειες θα καμουν τα μονοπωλεια..η αποψη τουτη ειναι για να συμβαλουν ενεργα οι κυνηγετικοι συλλογοι κ να εχει λογο ο καθε κυνηγος να τους υποστηριξει..θεωρω αδιανοητο καποιοι να καμνουν παρτυ με δικτυα στο περβολι διπλα τους κ αλλοι να κοφκουν χιλιομετρα για 5 πουλια..αν ο καθε συλλογος εχει 3-4 σε καποιες περιοχες εμβελειας του και κρατησει πουλια της νυχτας τοτε εν υπαρχει θεμα τσακωμων κ ποστου..στο κατω κατω η καρπωση αντι να ειναι 100 ατομα μονο θα παει στις 6000-7000 οι τσακωμοι εν τωρα που συμβαινουν λογω μειωμενων αριθμων..με τουτο το μετρο μπορει να μπει κ ενα quota 50 πχ ανα εξορμηση..στην πορεια ελπιζω ο καθε κυνηγος καταλαβει την ουσια του κυνηγιου..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: Re: ΤΖΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΓΥΡΕΥΚΟΥΜΕ ΤΖΙΚΛΕΣ

Δημοσίευση από Pathfinder »

axerkwtis έγραψε:
Pathfinder έγραψε:
axerkwtis έγραψε:Συναδελφοι σε τουτο το θεμα υπαρχει μια προταση που ακουστηκε καποτε και πολλοι γελασαν αλλα..ειναι μια πολλα κσλη λυση..αφορα τα μηχανουθκια..εν δεδομενο πως εν κατι π δεν μπορει να το ελεγξει η Θηρα και καποιοι καμνουν παρτυ ενω αλλοι μενουν θεατες..η προταση λεει...ο καθε κυνηγετικος συλλογος σε σημεια π κρινει κεινος να βαζει μηχανουθκια που την νυχτα..ειδαμε κ ακουσαμε πολλα περασματα μεσα στην νυχτα ετσι θα κρατησεις πουλια..να τα σβηνουν το πρωι ή αναλογα οπως κρινουν κ τοτε ΟΛΟΙ θα εχουν την ευκαιρια τους ισοτιμα..αναζωγονητε το κυνηγι και η αγορα γενικα με φυσιγγια κλπ..



Sent from my iPhone using Tapatalk
Εν θα ειναι τουτο ενας ακομα λογος για τσακωμους βρισιες σιηπεθκιες που τα 200 μετρα οι επιασες το ποστο μου οι εν δικο μου και παει η κουβεντα?αν ειναι ετσι καλυτερα να εχει ο καθενας το δικο του και κανει...με μαλακες να εχει με εξυπνους!!

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Συναδελφε εν μπορω να πω για να εχει ο καθενας το δικο του..σκεφτου παραδειγμα 20000 κυνηγοι να εχουν που ενα τι χρυσες δουλειες θα καμουν τα μονοπωλεια..η αποψη τουτη ειναι για να συμβαλουν ενεργα οι κυνηγετικοι συλλογοι κ να εχει λογο ο καθε κυνηγος να τους υποστηριξει..θεωρω αδιανοητο καποιοι να καμνουν παρτυ με δικτυα στο περβολι διπλα τους κ αλλοι να κοφκουν χιλιομετρα για 5 πουλια..αν ο καθε συλλογος εχει 3-4 σε καποιες περιοχες εμβελειας του και κρατησει πουλια της νυχτας τοτε εν υπαρχει θεμα τσακωμων κ ποστου..στο κατω κατω η καρπωση αντι να ειναι 100 ατομα μονο θα παει στις 6000-7000 οι τσακωμοι εν τωρα που συμβαινουν λογω μειωμενων αριθμων..με τουτο το μετρο μπορει να μπει κ ενα quota 50 πχ ανα εξορμηση..στην πορεια ελπιζω ο καθε κυνηγος καταλαβει την ουσια του κυνηγιου..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Φιλε μου ξεκαθαριζω το οτι δεν εχω τιποτα μαζι σου απλα ειναι με το σκεπτικο της ιδεας που καποιοι καποτε ειπαν.προσωπικα δεν θα ειχα εμπιστοσυνη σε κανενα συλλογο να εχει τετοια ανιδιοτελεια προς ολους τους κυνηγους που θα εξορμουν στην περιοχη του. Καποια μελη τους μπορει να ειναι λεβεντες αλλα στο τελος θα σηκωσουν τα χερια ψηλα και αυτοι.τις πρωτες εξορμησεις μπορει...υστερα?εν θα το εκαμναν μονο για τους τοπακες?εν θα γινονταν οι κλικες με τους πουμεσα?εν κυπρο που ζουμε και λιο πολλα ξερουμε πως λειτουργουν τα πραματα.ειμαστε τατσιζιες, ζηλιαρηδες, εχασαμε την "αδρωπια"μας.εν το λεω τουτο οτι χαρακτηριζει μας ολους αλλα την πλειονοτητα.εχουμε και τους "αδρωπους" μας και τους τσιακκους μας και τους Κυνηγους μας αλλα εν πολλα λιοι και υπογραφω το παλε τουτη μεριδα ανθρωπων θα ειναι τα θυματα τουτης της ιστοριας οπως και σε τοσα αλλα σκανδαλα που συνεβηκαν μες τουτο τον μαυροτοπο.ειτε μηχανουθκια για ολους ΝΟΜΙΜΑ ειτε για κανενα.πρεπει ολοι να παιζουμε με τα ιδια χαρτια.εννα μου πεις τωρα τι γινεται?οι "εξυπνοι" εχουν τα και οι "μαννοι" καρτερουν να ακουσουν το τσιπ τσιπ. Φιλουι μου αχερκωτη ξαναλεω το οτι εν κ εχω τπτ μαζι σου μαλιστα εκτιμω και τις κουβεντες σου μες το φορουμ :):)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
axerkwtis

ΤΖΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΓΥΡΕΥΚΟΥΜΕ ΤΖΙΚΛΕΣ

Δημοσίευση από axerkwtis »

Εν συζητηση που γινεται καμια παρεξηγηση..την συγκεκριμενη προταση ειχα την τιμη να την συζητησω με ατομο που ηταν στην ΚΟΚ κ ηταν δικη του ιδεα..το σκεπτικο πιο ειναι;τωρα εποφελουντε 50-100 ατομα στα δυκτια κ αλλα τοσα περιπου που παρομοιες παρανομιες..αν εξορμουν 20000 σημαινει οι 19800 περιμενουν τον παραγοντα τυχη..με το να υπαρχουν που το βραδυ που γινονται τα περασματα απο συλλογους θα κρατα πουλια η περιοχη εν θα διουν ουλλες μονοτοπα κ στα δικτυα κ ενας σημαντικος αριθμος συναδελφων θα περασουν καλα..εστω ο αριθμος τους να ειναι 6-7-8 χιλιαδες..οι υπολοιποι σιουρα εν θα παν κ να πιασουν 1-2-3 αλλα ενα σεβαστο αριθμο πιο κατω απο τους αλλους..θεματα γενικα θα δημιουργουντε το θεμα ειναι οσο πιο πολλα να τα περιοριζεις..παρανομο δεν ειναι στην ευρωπη ειμαστε θελει ρυθμηση μονο


Sent from my iPhone using Tapatalk
nike powder
Full Member
Δημοσιεύσεις: 591
Εγγραφή: 09 Φεβ 2013, 19:09

Re: ΤΖΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΓΥΡΕΥΚΟΥΜΕ ΤΖΙΚΛΕΣ

Δημοσίευση από nike powder »

κοπελλια το πιο απλο πραμα ειναι να πεσουν οι τιμεσ των θυραματων. ΚΑΙ ΝΑ ΕΦΑΡΜΟΖΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΝΟΜΟΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΑΣΠΡΗ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ
Avis777
Full Member
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2013, 01:37

Re: ΤΖΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΓΥΡΕΥΚΟΥΜΕ ΤΖΙΚΛΕΣ

Δημοσίευση από Avis777 »

Παιδια να πω και εγω την γνωμη μου...ουλλα τουτα που λαλειτε εχουν βαση, αλλα εναν πραμα εν καταβαινω. Ειμαστε μια πιθαμη τοπος, πως γινεται να μεν μπορουμε να ελεξουμε την λαθροθηρια ( μεγαλης κλημακας εννοω οπως τα διχτυα ) και γυρεφκουμε αντισταθμηστικα μετρα.. σαν νεος αθρωπος και σαν νεος κυνηγος ( σχετικα δλδ γιατι εκοντεψαμε τα 30 η αληθκεια :lol: ) αρνουμε να δεχτω οτι 20-30 ασεν 100 μαλ...ες κλεφκουν ουσιαστηκα το κυνηγι που τον καθε τιμιο κυνηγο..και να σας πω και κατι αλλο...ακομα και εγω που θεωρω τον εαυτο μου νομοταγη κυνηγο εμπηκε μου η ιδεα να παω καμια μερα σε κανενα ποτουντα εστιατορια που σερβιρουν πουλλουθκια ( τζικλες αμπελοπουλια κτλ ).. και μετα εξανασκεφτηκα τα πραματα και η αληθκεια εν οτι σαν πελατες σε ετσι τοπους ειμαστε οι πρωτοι που διουμε "τροφη" σε τεθκιου ειδους λαθροθηρες..εντωμεταξυ χωρις να ειμαι σιουρος φανταζουμε οτι και οι τζικλες εν παρανομο να πουλιουντε σε εστιατορια εννε ?? Ασχετο αν ειναι με νομιμο τροπο που τες επιασαν ? Απλως η γνωμη μου ειναι να οργανωθουμε εμεις σαν κυνηγοι, και να μεν περιμενουμε ουτε την θηρα ουτε την αστυνομια ουτε κανενα γιατι πολλα απλα ρε κοπελια εν θα γινει ποττε καμια προοδος. Επισης, σηκωνουντε οι τρισχιες της τζιεφαλης μου αμαν ακουο κουβευντες του στηλ επιεν ενας περιβαλλοντιστης σε ενα χωραφι που εισχεν διχτυα τζιε εδεραν τον τζιε πουπανω !! Νομιζω εσχει δικαιο ενας συναδελφος που εγραψε στο φορουμ οτι η λυση ειναι μια: κουκκουλλες οι αστυνομικοι η εμεις τζιε ενα γερο ραφτι, εν γινεται αλλοσπως !!
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Δημοσίευση από Pathfinder »

Εν γινεται να ειμαστε οι 30-40000 νομοταγεις κυνηγοι και να προσπαθουν να μας αλλαξουν τον τροπο που κυνηγουμε για τον λογο του οτι εν μπορουν να ελεγξουν τα 100-200 ατομα με τα διχτυα.τωρα περιπαιζουμαστε?εν τους ξερουν?εν εχουν οι αστυνομια η θηεα το δικαιο και τον νομο με το μερος τους?εχουν το.γιατι εν καμνουν κατι για τζεινους και γυρευκουν να μας συρουν σταχτη μες τα μαθκια για να μεν φωναζουμε?ετσι ειμαστε γενικα σαν λαος, εχουμε ενα προβλημα και δεν μπορουμε να το λυσουμε και παμε δημιουργουμε αλλο προβλημα που μονοι μας για να "λυσουμε ταχα" το αλλο.τωεα περιπαιζουμαστε μεταξυ μας δλδ.αλλα φταιουμε και εμεις φιλε μου.αμαν εννα παμε οικογενειακως ποτζιει στους τοπους τους τζιε εν να παμε να φαμε εννα ζητησουμε και κανενα "μεζουι μαστρε" ηνταλως να μεν καμνουν οτι θελουν.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ”