Φυσιγγια που μας αφησαν ευχαριστημενους

Απάντηση
stelios97b
Full Member
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: 07 Δεκ 2014, 14:32

Re: Φυσιγγια που μας αφησαν ευχαριστημενους

Δημοσίευση από stelios97b »

πολλα ωραιο αποτελεσμα για τζικλες..δυσκολα θα ξεφυγει καποιο πουλι..φιλε με ποιο Νο σκαι η δοκιμη?10 η 12?
savvis25
Full Member
Δημοσιεύσεις: 358
Εγγραφή: 26 Αύγ 2013, 17:54
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Φυσιγγια που μας αφησαν ευχαριστημενους

Δημοσίευση από savvis25 »

νο. 10. ΑΝ θυμάμαι σωστά έχει περίπου 800 σκάγια το φυσίγγιο που άνοιξα. Πάντως το πρωί στις τσιχλοβολίδες :D το νο.12 από 10-25 μέτρα δεν χαρίζει!! ;)
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Φυσιγγια που μας αφησαν ευχαριστημενους

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

stelios97b έγραψε:την victory skeet την χρησιμοποιω...Ευχαριστω για τις συμβουλες..θα δοκιμασω την concorde..μου την προτειναν και αλλοι..επισης και η τιμη που μου ειπαν δεν ειναι ασχημη..για πρωτη βολη τι χρησιμοποιας Σπυρο?
To πρωί χρησιμοποιώ την Victory Super Tordo 32gr #9 (τσιοκ 4). Για ύστερα χρησιμοποιώ εκείνες που ανέφερα και στις 2 κάννες. Αν χρησιμοποιήσω νούμερο 8 την βάζω στο τσιοκ 2 και την 9 στο τσιοκ 4.
stelios97b
Full Member
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: 07 Δεκ 2014, 14:32

Re: Φυσιγγια που μας αφησαν ευχαριστημενους

Δημοσίευση από stelios97b »

ευχαριστω..θα δοκιμασω και τις δυο!!
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: Φυσιγγια που μας αφησαν ευχαριστημενους

Δημοσίευση από andreasana210326 »

spyrosspyrou851 έγραψε:
stelios97b έγραψε:Καλησπερα..τι προτεινετε για πιο μακρινες αποστασεις (πιο συγκεντρωτικο φυσιγγιο)?μετα τα 30-35μ?
Φίλε Στέλιο καλησπέρα, εγώ για την δεύτερη μου βολή (τσιοκ *2) χρησιμοποιώ Victory Concorde 31γρ #9 το πρωί, Victory Rocket 29gr #9 ή #8 μετά που θα βγει ο ήλιος και θα πυρώσει ή έχει αέρα. Φέτος θα δοκιμάσω για 2η την Victory Skeet 32gr #9 και την Lambro Tordo 30gr #9.
φιλε Σπυρο καλημερα.....

η victory skeet kitrini 32g ειναι για πρωτη βολη για μεσαιες και κοντινες αποστασεις......sto 4 σου 8α ειναι μελι.

την κιτρινη Tordo tis lambro 30g n9 σε σχετικο αρ8ρο που διαβασα με δοκιμες....ειναι για πιο μακρυνες αποστασεις. την χρησιμοποιω ανελλιπως τα τελευταια 2 χρονια σχεδον για δευτερη με τσιοκ 2 και ειναι 8ανατος. σε ΨΗΛΟΥΜΕΝΑ ΠΟΥΛΙΑ ΤΗΝ ΒΑΖΩ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 2 ΚΑΝΝΕΣ.

σου συστηνω επισης για δευτερη την lambro sporting 9No.

παντως καιρου την victory challenger την γκριζα.
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Φυσιγγια που μας αφησαν ευχαριστημενους

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

andreasana210326 έγραψε:
φιλε Σπυρο καλημερα.....

η victory skeet kitrini 32g ειναι για πρωτη βολη για μεσαιες και κοντινες αποστασεις......sto 4 σου 8α ειναι μελι.

την κιτρινη Tordo tis lambro 30g n9 σε σχετικο αρ8ρο που διαβασα με δοκιμες....ειναι για πιο μακρυνες αποστασεις. την χρησιμοποιω ανελλιπως τα τελευταια 2 χρονια σχεδον για δευτερη με τσιοκ 2 και ειναι 8ανατος. σε ΨΗΛΟΥΜΕΝΑ ΠΟΥΛΙΑ ΤΗΝ ΒΑΖΩ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 2 ΚΑΝΝΕΣ.

σου συστηνω επισης για δευτερη την lambro sporting 9No.

παντως καιρου την victory challenger την γκριζα.
Φιλε Ανδρέα καλημέρα, ευχαριστώ για τις συμβουλές, δικό μου λάθος που έγραψα 2η, εννοούσα 1η την Skeet και δεύτερη την Tordo. Για την Tordo έχω καμμιά 15αριά που μου έφερε ένας φίλος και θα τις δοκιμάσω αν μου δοθεί η ευκαιρία. Όσο για τις Sporting της Lambro τις δοκίμασα σε 8 στο σκοπευτήριο και μου άρεσαν. Αν έχει πουλιά και χρειαστώ και άλλα φυσίγγια θα τις δοκιμάσω και σε 9, τις Challenger τις έριξα πέρσυ και ήταν επίσης πολύ καλές αλλά επειδή έχω τις Rocket και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος δεν τις ξαναγόρασα, θέλω να έχω το πολύ 4 επιλογές πάνω μου, 2 το πρωί και δύο ύστερα, παραπάνω θα νεκατώνουμαι. Φέτος με το νέο μου όπλο δοκιμάζω αρκετά φυσίγγια για δω τι δουλεύει καλύτερα, με το τέλος της σεζόν θα βγάλω τα αποτελέσματά μου.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ”