ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ 2012-13

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
FRANCHI
Full Member
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: 12 Δεκ 2011, 18:53

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ 2012-13 .

Δημοσίευση από FRANCHI »

ναι!, πήγε γνωστός μου πριν 2 εβδομάδες βόρεια Ελλάδα για αγριόχοιρο και έκατσε και στις τσίκλες. 3 μέρες έπεξε 120 οι περισσότερες τσίταστρο. Έκανε και τριπλέ με την καραμπίνα
I believe half of what I see and nothing of what I hear
Άβαταρ μέλους
LAGOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 09 Σεπ 2010, 13:20

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ 2012-13 .

Δημοσίευση από LAGOS »

FRANCHI έγραψε:ναι!, πήγε γνωστός μου πριν 2 εβδομάδες βόρεια Ελλάδα για αγριόχοιρο και έκατσε και στις τσίκλες. 3 μέρες έπεξε 120 οι περισσότερες τσίταστρο. Έκανε και τριπλέ με την καραμπίνα
Φίλε εν έχει κότα στην Ελλάδα για τζήκλες? Τουλάχιστο μεν τα γράφετε δημόσια.
Αν βρέθηκε αντίδοτο....δεν το θέλω. ..
12345678
Full Member
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 29 Οκτ 2012, 16:02
Τοποθεσία: ελλαδα

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ 2012-13 .

Δημοσίευση από 12345678 »

Διαβαζοντς το θεμα,ενα θα σας πω,Η χρονια απο τσιχλες στην ελλαδα φετος ειναι τραγικη.Τα παντα πανε χαλια εκτος
απο το λαγο και το γουρουνι ,που παει εξαιρετικα.Εγω κυνηγαω κυνηγια φερμας,ορτυκια -περδικες ,αθλια τα πραγματα
της τελευταιες μερες εμφανιστηκαν, λιγες μπεκατσες,εγω απο 20 αυγουστου,χτες το ματωσα με 2 μπεκατσες.
Πανε πολυ καλα οι λαθροθυρες ομως,η καινουργια μαστιγα λεγετε ηλεκτρονικοι κραχτες.
Άβαταρ μέλους
FRANCHI
Full Member
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: 12 Δεκ 2011, 18:53

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ 2012-13 .

Δημοσίευση από FRANCHI »

LAGOS έγραψε:
FRANCHI έγραψε:ναι!, πήγε γνωστός μου πριν 2 εβδομάδες βόρεια Ελλάδα για αγριόχοιρο και έκατσε και στις τσίκλες. 3 μέρες έπεξε 120 οι περισσότερες τσίταστρο. Έκανε και τριπλέ με την καραμπίνα
Φίλε εν έχει κότα στην Ελλάδα για τζήκλες? Τουλάχιστο μεν τα γράφετε δημόσια.

ναι, έχει κότα ρε φίλε. Είχε πάει και άλλος μαζί του ο οποίος δεν είχε όπλο, έπεζε και για τους δύο..
Που την άλλη 1 εβδομάδα που έκατσε έφαγε πολλά λεφτά (άδειες, διαμονή, εισητήρια κ.α.) χαλάλιν
I believe half of what I see and nothing of what I hear
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ 2012-13 .

Δημοσίευση από πανικος »

σημερα μεχρι ωρα 9 περασμα τζικλας σε μεγαλους αριθμους 2 οπλα 23 τζικλες 2 μαυροτζικλες.
αποψε νομιζω θα αναψω το τζακι να τις ψησω και καθουμαι τσιτσιδος αν ειναι ζεστη και αναβω και κλιματιστικο :lol:
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
APOLLON_1
Δημοσιεύσεις: 1261
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010, 15:40
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ 2012-13 .

Δημοσίευση από APOLLON_1 »

πολύ η τσίκλα φέτος απότι φαίνεται εν η χρονια τις φέτος αν έπαιζα που την πρώτη κυριακή ως τώρα έπρεπε να κρατώ 100
EPANIEL POWER
sotiris!129

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ 2012-13 .

Δημοσίευση από sotiris!129 »

FRANCHI έγραψε:
LAGOS έγραψε:
FRANCHI έγραψε:ναι!, πήγε γνωστός μου πριν 2 εβδομάδες βόρεια Ελλάδα για αγριόχοιρο και έκατσε και στις τσίκλες. 3 μέρες έπεξε 120 οι περισσότερες τσίταστρο. Έκανε και τριπλέ με την καραμπίνα
Φίλε εν έχει κότα στην Ελλάδα για τζήκλες? Τουλάχιστο μεν τα γράφετε δημόσια.

ναι, έχει κότα ρε φίλε. Είχε πάει και άλλος μαζί του ο οποίος δεν είχε όπλο, έπεζε και για τους δύο..
Που την άλλη 1 εβδομάδα που έκατσε έφαγε πολλά λεφτά (άδειες, διαμονή, εισητήρια κ.α.) χαλάλιν
επαιζεν και για τους 2 :lol: :lol: :lol: ηντα εξυπνοι ημαστεν εμεις οι Κυπρεοι α! :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ 2012-13 .

Δημοσίευση από πανικος »

σημερα μειωθηκαν οι τζικλες αν και ψες εξω εκαναν πανυγηρι απο το περασμα :!:
σημερα κτυπησα 6 τζικλες 11 τραχιλες .πηρα πρωτη φορα το νεο μου αποκτημα τον ΤΟΖ 34 για τζικλα μου αρεσε πολυ γρηγορες βολες ωραιο σκοτωμα :D
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ 2012-13 .

Δημοσίευση από πανικος »

APOLLON_1 έγραψε:πολύ η τσίκλα φέτος απότι φαίνεται εν η χρονια τις φέτος αν έπαιζα που την πρώτη κυριακή ως τώρα έπρεπε να κρατώ 100
φιλε να με παιρνεις εμενα που τες παιζω :lol: περδικια και λαγους δεν πυροβολω :lol:
να τα κανονισουμε φετος να παμε τροοδος παλι φιλε μου αλλα οχι οπως περσι που χιονιζε εμεις ημαστε της θαλασσασ οχι του χιονιου :lol:
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ 2012-13 .

Δημοσίευση από Anthimos »

πανικος έγραψε:σημερα μειωθηκαν οι τζικλες αν και ψες εξω εκαναν πανυγηρι απο το περασμα :!:
σημερα κτυπησα 6 τζικλες 11 τραχιλες .πηρα πρωτη φορα το νεο μου αποκτημα τον ΤΟΖ 34 για τζικλα μου αρεσε πολυ γρηγορες βολες ωραιο σκοτωμα :D
Πανικο , απο την εμπειρια σου μπορεις να μας πείς αν θα ειναι καλοχρονια για τις τζικλες / τρασιλες?? Εν απλα συμπτωση οτι μπηκαν πουλια ή ειναι καλός οιωνός για την χρονια??
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ”