ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ 2012-13

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
virtualgreek
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1282
Εγγραφή: 31 Μαρ 2010, 16:33

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ 2012-13 .

Δημοσίευση από virtualgreek »

Ωραία πάντα τα βίντεο με κυνηγετικά στιγμιότυπα.

Ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με την κάμερα. Σωτήρη, εσύ έβαλες την κάμερα στο πλάι/αριστερά των καννών. Μπορεί να μπεί κάτω από τις κάννες? Υπάρχει τέτοια περίπτωση?

Σ.
Πρώτα από όλα πρέπει να είστε Κύριοι στο βουνό, και μετά κυνηγοί...
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ 2012-13 .

Δημοσίευση από marinos.a »

Σωτιρουιν μου εγω δεν θα σχολιάσω τις βολές σου, θα σχολιάσω τη πολυ καλη δουλειά και το μεράκι που έχεις με την κάμερα.

Απο μενα μπραβο
Si vis pacem, para bellum
sotiris!129

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ 2012-13 .

Δημοσίευση από sotiris!129 »

virtualgreek έγραψε:Ωραία πάντα τα βίντεο με κυνηγετικά στιγμιότυπα.

Ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με την κάμερα. Σωτήρη, εσύ έβαλες την κάμερα στο πλάι/αριστερά των καννών. Μπορεί να μπεί κάτω από τις κάννες? Υπάρχει τέτοια περίπτωση?

Σ.
μπενει και πανω που τες καννες αμαν λαχει , το θεμα ειναι που βολεφκει καλιτερα για να προλαβενεις να πατας το κουμπι να τραβα...
Άβαταρ μέλους
virtualgreek
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1282
Εγγραφή: 31 Μαρ 2010, 16:33

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ 2012-13 .

Δημοσίευση από virtualgreek »

sotiris!129 έγραψε:
virtualgreek έγραψε:Ωραία πάντα τα βίντεο με κυνηγετικά στιγμιότυπα.

Ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με την κάμερα. Σωτήρη, εσύ έβαλες την κάμερα στο πλάι/αριστερά των καννών. Μπορεί να μπεί κάτω από τις κάννες? Υπάρχει τέτοια περίπτωση?

Σ.
μπενει και πανω που τες καννες αμαν λαχει , το θεμα ειναι που βολεφκει καλιτερα για να προλαβενεις να πατας το κουμπι να τραβα...

Το κουμπί βρίσκεται στο πίσω μέρος της κάμερας ?
Σ.
Πρώτα από όλα πρέπει να είστε Κύριοι στο βουνό, και μετά κυνηγοί...
sotiris!129

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ 2012-13 .

Δημοσίευση από sotiris!129 »

οχι, κατακριβεια ειναι στο πανω μερος με αποτελεσμα τωρα που το σκεφτομαι να μην μπορεις να την βαλεις απο κατω απο το οπλο γιατι τοτε θα καλιψεις το κουμπι !
Άβαταρ μέλους
FRANCHI
Full Member
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: 12 Δεκ 2011, 18:53

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ 2012-13 .

Δημοσίευση από FRANCHI »

sotiris!129 έγραψε:οχι, κατακριβεια ειναι στο πανω μερος με αποτελεσμα τωρα που το σκεφτομαι να μην μπορεις να την βαλεις απο κατω απο το οπλο γιατι τοτε θα καλιψεις το κουμπι !

αν την βάλεις πλευρό και μετά να γυρίσεις το βίντεο μέσω προγράμματος φαντάζομαι γίνεται;
I believe half of what I see and nothing of what I hear
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ 2012-13 .

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

sotiris!129 έγραψε:http://www.youtube.com/watch?v=hpjtGt2v ... e=youtu.be
ελα και την αλλη φαση Κ.Σολωνα και μακαρι τουτο το πραμα να γινει σε ολους οσους ασχολουνται με τουτα τα πουλια!
ΣΩΤΗΡΗ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΩΡΑΙΑ....ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΠΕΡΝΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΡΑΙΑ ΑΥΤΗ ΦΑΣΗ ΑΚΟΜΑ 2-3-4-5 ΠΟΥΛΙΑ ΠΟΥ ΤΑ ΔΙΚΕΟΥΣΟΥΝ.... ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ......

ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΤΑ ΣΚΑΓΙΑ.....
ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΣΚΑΓΙΑ ΜΕΣΑ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΣΟΥ :D (ΑΣΤΕΙΟ)

Η ΜΟΝΗ ΕΞΗΓΗΣΗ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΠΡΩΤΗ ΝΤΟΥΦΕΚΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΗΤΑΝ ΕΞ ΕΠΑΦΗΣ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΜΒΕΝΕΙΣ ΕΙΤΕ ΕΙΧΕΣ 1* ΤΣΟΚ ΠΑΝΟ ΣΤΟ ΟΠΛΟ ΣΟΥ ΕΙΤΕ ΕΙΧΕΣ 5* ΤΣΟΚ.... ΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΥΤΟ.

Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΝΤΟΥΦΕΚΙΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙΝ ΗΤΑΝ ΣΕ ΚΟΝΤΙΝΗ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΜΕ 2*ΤΣΟΚ(2-3Μ ΔΙΑΦΟΡΑ) ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΤΟ ΛΑΘΟΣ.. ΔΕΝ ΑΦΙΣΕΣ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ....... ΠΗΓΕ ΣΕ ΕΝΑ ΑΝΟΙΓΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΤΗΝΑΓΜΑ ΤΩΝ ΠΟΥΛΙΩΝ!!!!

ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΗΤΑΝ ΝΑ ΤΟΥΦΕΚΙΣΕΙΣ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΣΕ ΠΟΛΥ-ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΙΝΗ ΑΠΟΣΤΑΣΗ...ΒΑΛΕ ΕΝΑ ΧΑΡΤΟΝΙ ΣΤΑ 7-8Μ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΣΤΑ 10-12Μ ΜΕ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ!!!!!!

ΑΝ ΑΥΤΗ Η ΙΔΙΑ ΦΑΣΗ ΓΙΝΟΤΑΝ ΣΤΑ 20-25Μ ΕΙΜΑΙ 1000% ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΕΠΕΡΝΕΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 5-6 ΠΟΥΛΙΑ
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
browning gp
Full Member
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: 08 Ιαν 2013, 09:59
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ 2012-13 .

Δημοσίευση από browning gp »

Σωτηρη αν την βαλεις αναποδα πουκατω που τες καννες το κουμπι θα ειναι πουκατω.αρα λογικα με ενα καλο προγραμμα γυριζεις το βιτεο αναποδα.γινετε ετσι πραμα σωστα?πολλα ωραιο βιτεο εντομεταξι :)
BROWNING THE BEST THERE IS
sotiris!129

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ 2012-13 .

Δημοσίευση από sotiris!129 »

FRANCHI έγραψε:
sotiris!129 έγραψε:οχι, κατακριβεια ειναι στο πανω μερος με αποτελεσμα τωρα που το σκεφτομαι να μην μπορεις να την βαλεις απο κατω απο το οπλο γιατι τοτε θα καλιψεις το κουμπι !

αν την βάλεις πλευρό και μετά να γυρίσεις το βίντεο μέσω προγράμματος φαντάζομαι γίνεται;
γυριζει αλλα τσαμπα κοπος... στο πλευρω λιγο μετα το παρακοντακο και κανεις την δουλεια σιγα και χωρις μεγαλη κινηση με το αριστερο σου χερι, και εχεις και οπτικη επαφη με την camera για να βλεπεις αν οντος βιντεοσκοπας ενο απο κατω θα πρεπει να γυριζεις το οπλο αναποδα για να δεις αν δουλεφκει! .

Κ.Σολωνα αν ημουν σωστα στιμενος πραγμα που παρολο που ειχα αρκετη ωρα δεν το εκανα τοτε ναι θα ειχα στην τσαντα ανετα 3-4 πουλια εστο και που ετσι κοντινη αποσταση! το λαθος στισημο σε αυτα τα πουλια δεν συχωρει και το ξερεις! αλλα οταν βλεπεις ενα συνεφο να ερχεται να καρφωσει πανω σου τοτε η καρδια σου χτυπα 10 φορες το δευτερολεπτο και περνανε απο το μιαλο σου 532 σκεψεις ταυτοχρονα!
Δυστιχος το Youtube για να ανεβασει ενα video μικρενει την ποιοτητα του video και λιγοστεβει τα frame (φωτογραφιες).
αυτο το video 12 δευτερολεπτον λογικα πρεπει να ειναι 3 000-4 000 frame εσυ στο youtube το βλεπεις με 1000!
στην πρωτη ντουφεκια οταν μετακινω frame by frame στο pc μου με το original video μπορω να δω πραγματα που στο youtube ειναι αδυνατον
Beretta22
Full Member
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: 29 Δεκ 2012, 13:08

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ 2012-13 .

Δημοσίευση από Beretta22 »

APOLLON_1 έγραψε:το χωριο που πήγαμε είναι λίγο έξω από την θεσσαλονίκη θα μάθω ακριβώς πιο είναι γιατί τώρα μου διάφεγγη και να σου πω
ε φίλε επειδή σπουδάζω τζε εγώ θεσσαλονίκη μπορείς να μου πείς τι χρειάζεται για να φκάλω άδεια δακάτω???
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ”