ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ 2012-13

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ 2012-13 .

Δημοσίευση από kypros »

sotiris!129 έγραψε:
kypros έγραψε:Ρε σωτηρη μεν μου πεις οτι εν επιασες 4 φασσες που τουντιν καρτζιλατιμενην τζιλιαν που σου εδωκε η κοπη διοτι εν να ερτω να σου τις αστραψω! :)
1 ζε ζινη με το ζοριν!!!
Καλαν ρε ιντα που καμες, εγυρισες τζε εσυρες που την αλλην??!!
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
Άβαταρ μέλους
lefteris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: 22 Οκτ 2010, 21:53

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ 2012-13 .

Δημοσίευση από lefteris »

sotiris!129 έγραψε:http://www.youtube.com/watch?v=hpjtGt2v ... e=youtu.be
ελα και την αλλη φαση Κ.Σολωνα και μακαρι τουτο το πραμα να γινει σε ολους οσους ασχολουνται με τουτα τα πουλια!
γιατι εν ανοιξες την βουρκα να μπουν μονες τουσ μεσα :?: :lol: :lol:
sotiris!129

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ 2012-13 .

Δημοσίευση από sotiris!129 »

kypros έγραψε:
sotiris!129 έγραψε:
kypros έγραψε:Ρε σωτηρη μεν μου πεις οτι εν επιασες 4 φασσες που τουντιν καρτζιλατιμενην τζιλιαν που σου εδωκε η κοπη διοτι εν να ερτω να σου τις αστραψω! :)
1 ζε ζινη με το ζοριν!!!
Καλαν ρε ιντα που καμες, εγυρισες τζε εσυρες που την αλλην??!!
να σου πω... ηταν μολις εκατσα μες το ποστο μου, ουτε την καρεκλα δεν την εβαλα καλα για να καταλαβεις, ο Αρτεμης ακομα δεν ειχε παει στο ποστο του... και τουτες καπου ζιαμε πογιρα εκαθουνταν ζε ενοσαν μας ζε αρκεψαν ζε εχαμιλοπετουσαν 100-200 μετρα κατω που μενα λογικα για να κατσουν πανω στο ποστο του Αρτεμη...μολις τον ειδαν εκλοσαν πανω μου... ζε ερκουνταν που κατω πανω γλυφτες με το βουνο , εγω εσφινοσα μεσα στην ελια για να μεν φενουμε (αρα ουτε τες εβλεπα) εφκαλα μονο τες κανες εξω για να πιανει η camera και εν υπολογισα σωστα την αποσταση και αρκησα να σικοθω με αποτελεσμα η πρωτη βολη να γινει στα 7-8 μετρα εγεμοσεν ο ουρανος φτερα και η δευτερη τουφετσια εσιμαθκιασα 1 ζε εν την εκουτσισα (λογικα) :lol: εσβισα λαλω εν γινεται να μεν επεσε 1!!!!!
τουτες εφιαν ουλες και εψηλοσαν θεμας, ενομιζα εσηιονιζε που τα φτερα που επεσαν .... και ξαναγυριζω και βλεπω το κοπαδι που εφεφκεν και μετα που 1-2 δευτερολεπτα βλεπω μιαν αρκεψεν και επεφτεν οπως το παπουτσοσικο που ζιπανω κατω! 4 σκαγια καταστιθα επερασαν ζε που την αλλη και πουκατω που την 1 γαλατη τα φτερα της ηταν σαμπος και εφαν τα ο σκορος εγιναν τρυπητηρι και δεν εφαεν 1 σκαι πας την γαλατη να πεσει ζιαμε!!! :lol: :lol:

βλεπω την φαση σπιτι slowmotion που εν καλη η πιοτητα, ε φιλε τουλαχιστο που 3-4 πουλια φεφκουν φτερα με την πρωτη μου χαρτουτσια και το 1 γυριζει θεμας αναποδα αλλα λογο της δευτερης τουφετσιας χανεται η φαση ζε αρκεψα ζε πιστεφκω πως αμπα ζε επεσε ζιαμε αλλα πας την φαση που εμαχουμουν να σιμαθκιασω δεν το ειδα :lol: :lol: !
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ 2012-13 .

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Φιλουι μου νομιζω επιασες τες με τα περιφερειακα σκαγια παλε... :)

Ας ειναι τζιαι η μια, παρα τιποτε.

Ολα τα γκολ μπαινουν και ολα χανονται!
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
sotiris!129

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ 2012-13 .

Δημοσίευση από sotiris!129 »

Breda Pegaso έγραψε:Φιλουι μου νομιζω επιασες τες με τα περιφερειακα σκαγια παλε... :)

Ας ειναι τζιαι η μια, παρα τιποτε.

Ολα τα γκολ μπαινουν και ολα χανονται!
ε φιλε ηταν λαθος ο τροπος που εχωστηκα, κανονικα επρεπε να βαλω μπροστα μου την αρκοελια και να ειμαι ετοιμος για την βολη πρην με δουν!
εγω ο μ****ς εκολισα με τον αριστερο ομο στην ελια τσουλοκαθιστος και το δεξι χερι με το οπλο γυρισμενο μεσα στην αρκοελια για να φκαλω ουλην την φαση ταχα video με αποτελεσμα να βαλω τες φασες που ερκουνταν ραμα πανω μου Αριστερα μου και να αναγκαστω να σικοστω για να καμω 1 βολη και ζινο το 1 δευτερολεπτο που αρκησα και την κινηση που εκαμα οσπου να επομισω να με εχουν δει τα πουλια ζε να σαντανοθουν αντι να κρατουν σταθερη πορεια ζε ετσι εγινεν η ματσουτσια
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sotiris!129 την 28 Ιαν 2013, 23:29, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ 2012-13 .

Δημοσίευση από kypros »

Breda Pegaso έγραψε:Φιλουι μου νομιζω επιασες τες με τα περιφερειακα σκαγια παλε... :)

Ας ειναι τζιαι η μια, παρα τιποτε.

Ολα τα γκολ μπαινουν και ολα χανονται!
Αφου κυνηγα με 2,1 τσιοκ σαν μπος και εν ο digweed!

Αστιευκο σωτηρη! Σε ετσι φασεις χωρις αστεια τωρα, χρειαζεταο ψυχραιμια και σημαδεμενη βολη σε συγκεκριμενα πουλια και οχι κουτουρου βολες.

Εχεις δικαιο οτι εαν δεν σηκωθεις εγκαιρα σε εφνιδιαζουν διοτι αντιλαμβανεσαι πολυ αργα ποσο γρηγορα πετουν.

Ιδανικα σηκωνεσαι και διαλεγεις μισο-ενστικτοδως το σημεια που παρουσιαζει πιο πικνα πουλια και εκει διαλεγεις και ριχνει. Σχεδον παντα θα παρεις παραπανω απο ενα με καθε ντουφεκια.
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ 2012-13 .

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Eτσι πραμα μπορει να το παθει ο καθε ενας. Λιο να χαλαρωσεις τζιαι να νομισεις οτι πριν να πεξεις επεσαν, εχασες το παιχνιδι. Τζιαι ηταν τζιαι πολλα κοντινη αποσταση που και το 5 τσιοκ δεν σε σωζει. Με την ταχυτητα που εκλωσαν οι ντουφεκιες καθουνται πολλα ευκολα πισω που τα πουλια που σημαδευεις.
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
sotiris!129

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ 2012-13 .

Δημοσίευση από sotiris!129 »

ειχα 4-2 ρε εχτες :lol:
ε φιλε μετα που τουτο λαλω εν θα καμω ξανα το ιδιο λαθος θα μενω που πρην σχεδον επομισμενος μολις δω το πουλι για να μεν καμω μεγαλες κυνησεις που να κοντεφκουν να τες φαραζω... μετα που 10 λεπτα που την φαση με το κοπαδι τσουπ εμφανιζεται 1 μονη της με τον ιδιο ακριβος τροπο που κατω πανω αλλα στα 35 -40 μετρα δεν ειμαι και σιγουρος γιατι ηταν κατιφορα ειχε 2 πευκουθκια τελεια μιτσια και εκατσεν ζιαμε γαμωτο αντι να ερτει!
εβλεπα την μουτρα αλλα ειχεν κλονια μπροστα της...αλασω το selector στο 2 και παιζω την!
γεμονει το πευκουην φτερα καμει κατι αλακαθκιες και φεεεεεεεεεφκει!!!! περνα γλιφτα που το ποστο του Αρτεμη (200 μετρα παρακατω ) που πρεπει να ζιματουν :lol: και παει αλλοτοσην αποσταση ισια ισια που την εβλεπα και καθεται πανω σε ενα πευκο, ατε λαλω ποση δυναμη να εχει ακομα εν να πεσει να πεθανει... παω ζιαμε ζε στα 40 μετρα φεφκει και βαλει μου μπροστα τον πευκο και δεν μπορουσα να παιξω και επειασε πορεια για τα αυτοκινητα που ηταν στα αναθεμα που ζιαμε που εκατσαμεν!
μετα που 2 ωρες που εφεφκαμε λαλω του Αρτεμη "ρε εχε ενεια και τουτι ηρτεν κατα τα αυτοκινητα δυναμη δεν ειχεν αρα καπου μες τουτι την εφθεια εκατσεν, τσιακαρισκε ζε πουκατω που κανενα πευκο αμπα ζε επεθανεν..."
στον τελευταιο πευκο πρην το αυτοκινητο ηταν πουκατω βουναρι και η γαλατη της ολοαιματη!
Άβαταρ μέλους
canastas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 368
Εγγραφή: 03 Ιαν 2013, 13:21

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ 2012-13 .

Δημοσίευση από canastas »

sotiris!129 έγραψε:ειχα 4-2 ρε εχτες :lol:
ε φιλε μετα που τουτο λαλω εν θα καμω ξανα το ιδιο λαθος θα μενω που πρην σχεδον επομισμενος μολις δω το πουλι για να μεν καμω μεγαλες κυνησεις που να κοντεφκουν να τες φαραζω... μετα που 10 λεπτα που την φαση με το κοπαδι τσουπ εμφανιζεται 1 μονη της με τον ιδιο ακριβος τροπο που κατω πανω αλλα στα 35 -40 μετρα δεν ειμαι και σιγουρος γιατι ηταν κατιφορα ειχε 2 πευκουθκια τελεια μιτσια και εκατσεν ζιαμε γαμωτο αντι να ερτει!
εβλεπα την μουτρα αλλα ειχεν κλονια μπροστα της...αλασω το selector στο 2 και παιζω την!
γεμονει το πευκουην φτερα καμει κατι αλακαθκιες και φεεεεεεεεεφκει!!!! περνα γλιφτα που το ποστο του Αρτεμη (200 μετρα παρακατω ) που πρεπει να ζιματουν :lol: και παει αλλοτοσην αποσταση ισια ισια που την εβλεπα και καθεται πανω σε ενα πευκο, ατε λαλω ποση δυναμη να εχει ακομα εν να πεσει να πεθανει... παω ζιαμε ζε στα 40 μετρα φεφκει και βαλει μου μπροστα τον πευκο και δεν μπορουσα να παιξω και επειασε πορεια για τα αυτοκινητα που ηταν στα αναθεμα που ζιαμε που εκατσαμεν!
μετα που 2 ωρες που εφεφκαμε λαλω του Αρτεμη "ρε εχε ενεια και τουτι ηρτεν κατα τα αυτοκινητα δυναμη δεν ειχεν αρα καπου μες τουτι την εφθεια εκατσεν, τσιακαρισκε ζε πουκατω που κανενα πευκο αμπα ζε επεθανεν..."
στον τελευταιο πευκο πρην το αυτοκινητο ηταν πουκατω βουναρι και η γαλατη της ολοαιματη!
ειδές εν τα καλή φάσσα ρε φίλε. λαλει σου το πουλι εντα να με κουβαλά του τος που τζιπανω τζι εν παω εγω να εβρω το αυτοκινητο του να τον περιμενω... :lol:
THE BEST THERE IS
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ 2012-13 .

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

canastas έγραψε:
sotiris!129 έγραψε:ειχα 4-2 ρε εχτες :lol:
ε φιλε μετα που τουτο λαλω εν θα καμω ξανα το ιδιο λαθος θα μενω που πρην σχεδον επομισμενος μολις δω το πουλι για να μεν καμω μεγαλες κυνησεις που να κοντεφκουν να τες φαραζω... μετα που 10 λεπτα που την φαση με το κοπαδι τσουπ εμφανιζεται 1 μονη της με τον ιδιο ακριβος τροπο που κατω πανω αλλα στα 35 -40 μετρα δεν ειμαι και σιγουρος γιατι ηταν κατιφορα ειχε 2 πευκουθκια τελεια μιτσια και εκατσεν ζιαμε γαμωτο αντι να ερτει!
εβλεπα την μουτρα αλλα ειχεν κλονια μπροστα της...αλασω το selector στο 2 και παιζω την!
γεμονει το πευκουην φτερα καμει κατι αλακαθκιες και φεεεεεεεεεφκει!!!! περνα γλιφτα που το ποστο του Αρτεμη (200 μετρα παρακατω ) που πρεπει να ζιματουν :lol: και παει αλλοτοσην αποσταση ισια ισια που την εβλεπα και καθεται πανω σε ενα πευκο, ατε λαλω ποση δυναμη να εχει ακομα εν να πεσει να πεθανει... παω ζιαμε ζε στα 40 μετρα φεφκει και βαλει μου μπροστα τον πευκο και δεν μπορουσα να παιξω και επειασε πορεια για τα αυτοκινητα που ηταν στα αναθεμα που ζιαμε που εκατσαμεν!
μετα που 2 ωρες που εφεφκαμε λαλω του Αρτεμη "ρε εχε ενεια και τουτι ηρτεν κατα τα αυτοκινητα δυναμη δεν ειχεν αρα καπου μες τουτι την εφθεια εκατσεν, τσιακαρισκε ζε πουκατω που κανενα πευκο αμπα ζε επεθανεν..."
στον τελευταιο πευκο πρην το αυτοκινητο ηταν πουκατω βουναρι και η γαλατη της ολοαιματη!
ειδές εν τα καλή φάσσα ρε φίλε. λαλει σου το πουλι εντα να με κουβαλά του τος που τζιπανω τζι εν παω εγω να εβρω το αυτοκινητο του να τον περιμενω... :lol:
ε φιλε ετιχε να ειμουν κοντα που φαση φετος ενα γερουι επεξε το λαο επιαεν και τες 2 σηιπεδκιες και επιεννε εγω ειμουν ψιλα και εθοροθντον επιεν πουκατο που το αυτοκινητο τοθ γερου και εμεινε :D φοναζει μου ο γερος ελα με τους σιηλλους να τον ευρουμε!!λαλω του μαστρε ανοιξε το αυτοκηνιτο να μπει μεσα τσιε επειδη ηταν κλειστο εμεινε πουκατο! :D
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ”