Καιρικές συνθήκες και Τσίκλες.

Απάντηση
sotiris!129

Re: Καιρικές συνθήκες και Τσίκλες.

Δημοσίευση από sotiris!129 »

Nikos έγραψε:Ρε Σώτο πότε εννα παμε στο τζιταστρο;;;; ;) ;) :P :lol:
να σε παρω φιλουι μου καλο οποτε θελεις!
μαλον εν να παω ζε την τεταρτι ζιαμε 2ρο γιρο για μπεκατσες κατα τες 10-12 το μεσυμερι, στιλε μου το τηλεφωνο σου ζε να τα κανονισουμεν
MONO AU-79
Full Member
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: 31 Οκτ 2011, 20:10

Re: Καιρικές συνθήκες και Τσίκλες.

Δημοσίευση από MONO AU-79 »

sotiris!129 έγραψε:
Nikos έγραψε:Ρε Σώτο πότε εννα παμε στο τζιταστρο;;;; ;) ;) :P :lol:
να σε παρω φιλουι μου καλο οποτε θελεις!
μαλον εν να παω ζε την τεταρτι ζιαμε 2ρο γιρο για μπεκατσες κατα τες 10-12 το μεσυμερι, στιλε μου το τηλεφωνο σου ζε να τα κανονισουμεν

THELO kai ego tzitastro re Sotiri posa xreonis???? :D :D :D
APOLLON AROSTIA MOU
Full Member
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 01:31

Re: Καιρικές συνθήκες και Τσίκλες.

Δημοσίευση από APOLLON AROSTIA MOU »

πανικος έγραψε:ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΕΠΗΑ ΣΤΕς ΤΖΙΚΛΕς ΕΝ ΕΙΧΕ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΑ ΕΡΚΕΤΤΟΥΝ ΜΙΑ ΠΑΓΑΝΙΑ ΠΟΥ ΜΑΚΡΥΑ ΤΖΕ ΕΦΥΕΝ ΤΟΥς Ο ΛΑΓΟΣ ΤΖΕ ΗΡΤΕΝ ΠΟΥ ΤΟΑΛΛΟΝ ΒΟΥΝΟ ΦΥΤΙΛΛΙ ΠΑΝΩ ΜΟΥ.ΕΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΤΟΝ ΤΖΕ ΡΩΤΗΣΑ ΤΟΝ ΑΝ ΕΔΙΚΕΟΥ ΜΟΥΝ ΝΑ ΤΟΝ ΠΕΞΩ ΜΗΠΩΣ ΗΤΑΝ ΚΑΝΕΝΟΥ ΛΑΑΡΗ ΤΖΕ ΕΙΠΕ ΜΟΥ ΕΝ ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΖΕ ΕΤΣΙ ΕΠΕΞΑΤΟΝ ;)
RE PANIKO EFIRES MAS :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
sotiris!129

Re: Καιρικές συνθήκες και Τσίκλες.

Δημοσίευση από sotiris!129 »

MONO AU-79 έγραψε:
sotiris!129 έγραψε:
Nikos έγραψε:Ρε Σώτο πότε εννα παμε στο τζιταστρο;;;; ;) ;) :P :lol:
να σε παρω φιλουι μου καλο οποτε θελεις!
μαλον εν να παω ζε την τεταρτι ζιαμε 2ρο γιρο για μπεκατσες κατα τες 10-12 το μεσυμερι, στιλε μου το τηλεφωνο σου ζε να τα κανονισουμεν

THELO kai ego tzitastro re Sotiri posa xreonis???? :D :D :D
ηντα εν ζε να ενικιασω minibus για να σας παρω ! δο3ασι ο θεος αδε πουπανω μου ηντα τσικλαρης ανεφανε! να παρει ζε κανενα ζινος...που ξερεται μπορει να εν η τυχη σας να πιατε ζε κανενα λαο μαζι του :lol:
LEFKIOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2011, 20:20

Re: Καιρικές συνθήκες και Τσίκλες.

Δημοσίευση από LEFKIOS »

sotiris!129 έγραψε:σημερα εγω ειδα πουλια οχι χιλιαδες αλλα ειδα, ειδικα τον δευτερο τοπο που επια για μπεκατσες εσικονουνταν σινεχια πουλια... γιαφτο το απογευμα που εξαναπια και επιρα και 1 πακετο χαρτουτσιες μαζι μου της ζικλας!
για καλη μου τυχη ειχεν ζιταστρο ζιαμε ...6 πουλια κρεμασμενα αλλα 4-5 μεσα στα βατα αλλα 4-5 καλιζια... ηταν βριμηδη 30 λεπτα τουτι η κουβεντα!
απλα ψαξτε το λιο παραπανω το θεμα ΤΟΠΟΣ...εγω ακομα εν εξερα που να σταθω ζιαμε ζε επερασαν μου και πολλα πουλια απαιχτα αν ειχα καλο ποστο ηταν να γινει το ελα να δεις ζιαμε!
(ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΟΥΤΕ 1 ΖΙΚΛΑΡΗ ΖΙΑΜΕ) ΑΛΟΠΩΣ εβουρουσαν καννενα λααρι πουπισω :lol:
However που λαλει ζε ο παρεας μου ο απολλον η picture εν στα διαφορα θεματα για τους απιστους!
Αν αυτό που είπε ο Σωτηράκης ισχύει, οτι δηλ. σήμερα οι τσίκλες έκαμναν τσίταστρο (και δεν αμφιβάλω οτι λέει την αλήθεια), τότε οι ελπίδες μας για κάθοδο τσικλών αναπτερώθηκαν.
sotiris!129

Re: Καιρικές συνθήκες και Τσίκλες.

Δημοσίευση από sotiris!129 »

LEFKIOS έγραψε:
sotiris!129 έγραψε:σημερα εγω ειδα πουλια οχι χιλιαδες αλλα ειδα, ειδικα τον δευτερο τοπο που επια για μπεκατσες εσικονουνταν σινεχια πουλια... γιαφτο το απογευμα που εξαναπια και επιρα και 1 πακετο χαρτουτσιες μαζι μου της ζικλας!
για καλη μου τυχη ειχεν ζιταστρο ζιαμε ...6 πουλια κρεμασμενα αλλα 4-5 μεσα στα βατα αλλα 4-5 καλιζια... ηταν βριμηδη 30 λεπτα τουτι η κουβεντα!
απλα ψαξτε το λιο παραπανω το θεμα ΤΟΠΟΣ...εγω ακομα εν εξερα που να σταθω ζιαμε ζε επερασαν μου και πολλα πουλια απαιχτα αν ειχα καλο ποστο ηταν να γινει το ελα να δεις ζιαμε!
(ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΟΥΤΕ 1 ΖΙΚΛΑΡΗ ΖΙΑΜΕ) ΑΛΟΠΩΣ εβουρουσαν καννενα λααρι πουπισω :lol:
However που λαλει ζε ο παρεας μου ο απολλον η picture εν στα διαφορα θεματα για τους απιστους!
Αν αυτό που είπε ο Σωτηράκης ισχύει, οτι δηλ. σήμερα οι τσίκλες έκαμναν τσίταστρο (και δεν αμφιβάλω οτι λέει την αλήθεια), τότε οι ελπίδες μας για κάθοδο τσικλών αναπτερώθηκαν.
ε λεφκιε μου εν να με βαλεις να φκαλω τες φωτογραφιες με την εφιμεριδα διπλα πιον για να μεν ειπαρχει καμια αφιβολια :lol:
APOLLON AROSTIA MOU
Full Member
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 01:31

Re: Καιρικές συνθήκες και Τσίκλες.

Δημοσίευση από APOLLON AROSTIA MOU »

πανικος έγραψε:ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΕΠΗΑ ΣΤΕς ΤΖΙΚΛΕς ΕΝ ΕΙΧΕ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΑ ΕΡΚΕΤΤΟΥΝ ΜΙΑ ΠΑΓΑΝΙΑ ΠΟΥ ΜΑΚΡΥΑ ΤΖΕ ΕΦΥΕΝ ΤΟΥς Ο ΛΑΓΟΣ ΤΖΕ ΗΡΤΕΝ ΠΟΥ ΤΟΑΛΛΟΝ ΒΟΥΝΟ ΦΥΤΙΛΛΙ ΠΑΝΩ ΜΟΥ.ΕΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΤΟΝ ΤΖΕ ΡΩΤΗΣΑ ΤΟΝ ΑΝ ΕΔΙΚΕΟΥ ΜΟΥΝ ΝΑ ΤΟΝ ΠΕΞΩ ΜΗΠΩΣ ΗΤΑΝ ΚΑΝΕΝΟΥ ΛΑΑΡΗ ΤΖΕ ΕΙΠΕ ΜΟΥ ΕΝ ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΖΕ ΕΤΣΙ ΕΠΕΞΑΤΟΝ ;)
RE PANIKO AN ITAN FOSFOROUXOS O LAOS EN TOU SOTIRI RE :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Giorgoscy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: 29 Αύγ 2010, 14:21
Τοποθεσία: Nicosia

Re: Καιρικές συνθήκες και Τσίκλες.

Δημοσίευση από Giorgoscy »

πανικος έγραψε:ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΕΠΗΑ ΣΤΕς ΤΖΙΚΛΕς ΕΝ ΕΙΧΕ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΑ ΕΡΚΕΤΤΟΥΝ ΜΙΑ ΠΑΓΑΝΙΑ ΠΟΥ ΜΑΚΡΥΑ ΤΖΕ ΕΦΥΕΝ ΤΟΥς Ο ΛΑΓΟΣ ΤΖΕ ΗΡΤΕΝ ΠΟΥ ΤΟΑΛΛΟΝ ΒΟΥΝΟ ΦΥΤΙΛΛΙ ΠΑΝΩ ΜΟΥ.ΕΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΤΟΝ ΤΖΕ ΡΩΤΗΣΑ ΤΟΝ ΑΝ ΕΔΙΚΕΟΥ ΜΟΥΝ ΝΑ ΤΟΝ ΠΕΞΩ ΜΗΠΩΣ ΗΤΑΝ ΚΑΝΕΝΟΥ ΛΑΑΡΗ ΤΖΕ ΕΙΠΕ ΜΟΥ ΕΝ ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΖΕ ΕΤΣΙ ΕΠΕΞΑΤΟΝ ;)
χαχαχαχαχαχαχα
ρε κουμπαρε μου θελω να σε γνωρισω !!!
να με παρεις μαζι σου μιαν ημερα να μου δειξεις ηνταλος του νεφκεις για να σταματησει !!!

εν το καλιτερο ποστ που εδκιαβασα !

ατε και καλες γιορτες !!!
«Τα μεγαλύτερα ψέματα λέγονται ύστερα από το κυνήγι, κατά τη διάρκεια του πολέμου και πριν από τις εκλογές.» - Όττο φον Μπίσμαρκ
Άβαταρ μέλους
chrysanthos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: 18 Οκτ 2010, 11:50

Re: Καιρικές συνθήκες και Τσίκλες.

Δημοσίευση από chrysanthos »

Enna sas haropoiisw hristougenniatika kopelia, simmera eimoun gia fasianous sto noto tis Rwsias konta sti poli Kuban tzai exekinisen na shionizei... to prwi pou epeiamen sto dasos eishai para ma para polles tzikles, molis exekinisen na shionizei ta poulia exekinisan tzai hannountan... mehri tis 4.30 pou eteliwsamen ti pagania mas en akoua pleon klamata twn tziklwn, ta poulia epian to katiforo kata katw. Enna fate tzai millarotes pale.
Kales giortes se olous, panta me igeia tzai kali diathesi!

sighwrateme gia ta agglika... kali sineheia!
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: Καιρικές συνθήκες και Τσίκλες.

Δημοσίευση από AndreasDr »

Καλησπέρα κοπέλια, έχω και γώ καλά νέα. Σήμμερα ήμασταν για λαό σε περιοχή του μαχαιρά και είδαμεν παραπάνω απο 50-60 τσίκλες και 20-30 τρυώνες. Μέχρι τις 10 εκινούνταν μετά ήταν σηκωτές. Ευελπιστώ ότι θα μείνουν μέχρι τον Γεννάρη που θα αρκέψω να τες κυνηγώ. :D
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ”