Καιρικές συνθήκες και Τσίκλες.

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
demetris-demetriou
Full Member
Δημοσιεύσεις: 226
Εγγραφή: 09 Ιαν 2011, 20:48
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Καιρικές συνθήκες και Τσίκλες.

Δημοσίευση από demetris-demetriou »

BECCACCIA έγραψε:Καιρικές συνθήκες και Τσίκλες ?
Ναι μόνο τζίκλες και καιρικές συνθήκες ειναι το ΘΕΜΑ ΜΑΣ :o :o :o
Άβαταρ μέλους
demetris-demetriou
Full Member
Δημοσιεύσεις: 226
Εγγραφή: 09 Ιαν 2011, 20:48
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Καιρικές συνθήκες και Τσίκλες.

Δημοσίευση από demetris-demetriou »

ΠΑΜΕ ΛΙΓΟ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ http://freemeteo.com/default.asp?pid=30 ... recip_type
ΠΙΕΣΤΕ ΤΟ ΒΕΛΑΚΙ ΔΕΞΙΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΑΡΤΗ ΙΔΝΙΚΟΣ ΚΑΙΡΟΣ ΓΙΑ ΑΠΟΔΗΜΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΘΑ ΕΡΤΟΥΝ ΕΔΩ?
LEFKIOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2011, 20:20

Re: Καιρικές συνθήκες και Τσίκλες.

Δημοσίευση από LEFKIOS »

Φίλε Δημήτρη είναι η 4η φορά πού βλέπω το ίδιο σκηνικό με τα χιόνια στην Τουρκία( παρακολουθώ το freemedeo καθημερινά)αλλά τσίκλες γιόκ!!!!!!. Προχθές μιλούσα με κάποιο πελάτη μου κυπραίο απο την Αγγλία ο οποίος μου είπε οτι οταν επήγε στην Αγγλία το 1974 οι τσίκλες μέσα στο κήπο του εκάμναν αντρές , εχει 3-4 χρόνια τα τελευταία που σχεδόν εχαθήκαν που πολύ φοβάμε οτι οι πληθυσμοί των πουλιων αυτών έχουν μειωθεί σημαντικά λόγο καιρικών συνθηκών.
Άβαταρ μέλους
demetris-demetriou
Full Member
Δημοσιεύσεις: 226
Εγγραφή: 09 Ιαν 2011, 20:48
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Καιρικές συνθήκες και Τσίκλες.

Δημοσίευση από demetris-demetriou »

Φίλε Λεύκιε άρχισα και εγώ να ανησυχώ για αυτό που ανέφερες απλά δίνω μια τελευταία ευκαιρία αυτές τις συγκεκριμένες μέρες που πέρασαν και θα έρθουν(δεν ξανά χιόνισε φέτος σε τόσες πολλές χώρες τις ίδιες μέρες ) χιόνιζε από βόρεια- δυτική Ευρώπη για συνεχόμενες μέρες και τα χιόνια μεταφέρονταν βόρειο-ανατολικά και να καταλήγουν Τουρκία (εκεί που μας ενδιαφέρει περισσότερο)
αν μέχρι την Τρίτη - Τετάρτη δεν αποδημήσουν πουλιά τότε οι ανησυχίες γίνονται πραγματικότητα. Δεν είναι δυνατόν αν υπάρχουν πουλιά και να μην έρθουν μετά από τόση χιονόπτωση τι θα τρώνε??? Η Ελπίδα Πεθαίνει τελευταία
Άβαταρ μέλους
giorgos-zabala
Full Member
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: 14 Ιαν 2011, 22:35

Re: Καιρικές συνθήκες και Τσίκλες.

Δημοσίευση από giorgos-zabala »

κοπελια εμενα η αποψη μου ειναι οτι το κυνηγι τησ τζικλας ετελιοσε. ουτε θα ξανα δουμε τζικλεσ σε αριθμουσ. τωρα ενα πεζουμε 5 τζικλεσ τζε ενα ειμαστε τζε ευτυχισμενοι. σε 10 χρονια εν θα μυριζουμαστε θηραμα το μονο που ενα εσιει τζε εν ειμαι σιουροσ ουτε για τουτο εναν κοραζινοι
Άβαταρ μέλους
ΚΥΡΙΑΚΟΣ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: 17 Αύγ 2010, 14:10

Re: Καιρικές συνθήκες και Τσίκλες.

Δημοσίευση από ΚΥΡΙΑΚΟΣ »

EΓΩ ΚΟΠΕΛΙΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Η ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ . ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΘΥΜΑΣΤΕ ΤΙ ΕΓΕΙΝΕ ΣΤΟΝ ΑΚΑΜΑ ΕΤΣΙ ΜΕΡΕΣ Η ΝΑ ΣΑΣ ΤΟ ΑΘΥΜΗΣΩ ???
10 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΓΥΡΙΣΕΙ Η ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΕΙΝΕ ΤΟ ΕΛΑ ΝΑ ΔΕΙΣ (ΧΑΜΟΣ) ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΟΝ ΘΕΟΦΑΝΙΟΝ.
ΥΠΟΜΟΝΗ ΟΠΩΣ ΚΑΜΝΟΥΝ ΤΖΕ ΟΙ ΣΙΗΡΑΤΕΣ :lol: :lol: :lol:
sotiris!129

Re: Καιρικές συνθήκες και Τσίκλες.

Δημοσίευση από sotiris!129 »

σημερα εγω ειδα πουλια οχι χιλιαδες αλλα ειδα, ειδικα τον δευτερο τοπο που επια για μπεκατσες εσικονουνταν σινεχια πουλια... γιαφτο το απογευμα που εξαναπια και επιρα και 1 πακετο χαρτουτσιες μαζι μου της ζικλας!
για καλη μου τυχη ειχεν ζιταστρο ζιαμε ...6 πουλια κρεμασμενα αλλα 4-5 μεσα στα βατα αλλα 4-5 καλιζια... ηταν βριμηδη 30 λεπτα τουτι η κουβεντα!
απλα ψαξτε το λιο παραπανω το θεμα ΤΟΠΟΣ...εγω ακομα εν εξερα που να σταθω ζιαμε ζε επερασαν μου και πολλα πουλια απαιχτα αν ειχα καλο ποστο ηταν να γινει το ελα να δεις ζιαμε!
(ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΟΥΤΕ 1 ΖΙΚΛΑΡΗ ΖΙΑΜΕ) ΑΛΟΠΩΣ εβουρουσαν καννενα λααρι πουπισω :lol:
However που λαλει ζε ο παρεας μου ο απολλον η picture εν στα διαφορα θεματα για τους απιστους!
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: Καιρικές συνθήκες και Τσίκλες.

Δημοσίευση από πανικος »

ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΕΠΗΑ ΣΤΕς ΤΖΙΚΛΕς ΕΝ ΕΙΧΕ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΑ ΕΡΚΕΤΤΟΥΝ ΜΙΑ ΠΑΓΑΝΙΑ ΠΟΥ ΜΑΚΡΥΑ ΤΖΕ ΕΦΥΕΝ ΤΟΥς Ο ΛΑΓΟΣ ΤΖΕ ΗΡΤΕΝ ΠΟΥ ΤΟΑΛΛΟΝ ΒΟΥΝΟ ΦΥΤΙΛΛΙ ΠΑΝΩ ΜΟΥ.ΕΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΤΟΝ ΤΖΕ ΡΩΤΗΣΑ ΤΟΝ ΑΝ ΕΔΙΚΕΟΥ ΜΟΥΝ ΝΑ ΤΟΝ ΠΕΞΩ ΜΗΠΩΣ ΗΤΑΝ ΚΑΝΕΝΟΥ ΛΑΑΡΗ ΤΖΕ ΕΙΠΕ ΜΟΥ ΕΝ ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΖΕ ΕΤΣΙ ΕΠΕΞΑΤΟΝ ;)
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
sotiris!129

Re: Καιρικές συνθήκες και Τσίκλες.

Δημοσίευση από sotiris!129 »

αμπα ζε εν κανα σιηλο ποπεξες :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: Καιρικές συνθήκες και Τσίκλες.

Δημοσίευση από Nikos »

Ρε Σώτο πότε εννα παμε στο τζιταστρο;;;; ;) ;) :P :lol:
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ”