Καιρικές συνθήκες και Τσίκλες.

Απάντηση
APOLLON AROSTIA MOU
Full Member
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 01:31

Re: Καιρικές συνθήκες και Τσίκλες.

Δημοσίευση από APOLLON AROSTIA MOU »

APOLLON AROSTIA MOU έγραψε:SOTITI MOU, EPIDI MOU FESESAI POLI KALO PAIDI KAI THA SYMFONISO ME TON MARINO OTI KATANTISES POLI GRAFIKOS KAI APOLITOS STIS APOPSIS SOU KAI STO TELOS EKTITHESE THA SOU PO MONO ENAN ARITHMO: 3,850,000 EURO

TI EINAI KAI TI SIMENI AFTOS O ARITHMOS: 3,850,000 EURO

EINAI TA 77 EURO POU PLIRONI O KATHE ENAS APO EMAS KATHE XRONO, GIA TIN PROSTASIA, DIAXIRISI, KAI ANAPTIKSI TON AGRION PTHNON KAI THIRAMATON.

ME APLA LOGIA OLOI SINISFEROUME SE AFTO POU AGAPAME.

KAI SINISFEROUME GIA NA EXOUME DIKAIOMA STHN KARPOSI.

TA 10, 20, 30 PERDIKIA POU VRISKIS ESI PAS TES MOUTTES EINAI PERDIKIA OLON MAS. DEN EINAI IDIOKTISIA KANENOS.

I PROSPATHIA POU EGINE TA TELEFTEA XRONIA APO TO TAMEIO THYRAS MESO TIS SINISFORAS TIS DIKIS MAS EIXE OS APOTELESMA TA PERDIKIA NA YPERDIPLASIASTOUN KAI NA LEME SIMERA OTI PAME KINIGI KAI VRISKOUME PIO POLLOUS PERDIKOUS APO TZIKLES.

XORIS ESENA, EMENA, KAI OLOUS TOUS AGAPITOUS SINADELFOUS MELOI TOY FORUM KA MH, THA EFKENES PAS TES MOUTTES KAI TO MONO POU THA KARPONOSOUN THA ITAN KATHAROS AERAS

IME SIGOUROS OTI I PLIOPSIFIA TON SYNADELFON THA SIMFONISI MAZI MOU

KALA XRISTOUGENNA
RAI KAI SOTIRI OLA INE THEMA NOIMOSINIS

TELIKA EXESHETE YPOTHESI
sotiris!129

Re: Καιρικές συνθήκες και Τσίκλες.

Δημοσίευση από sotiris!129 »

:lol: :lol: :lol: ουτε που το μιριζεσαι το κυνηγι τελικα! ασπουμε εν εχει πιο λογικο πραμα που ζινο που λαλο!
αλλα το θεμα ειναι πως εισαι οπλοφορος και οχι κυνηγος! ΕΓΩ που κυνηγο 10 ωρες την μερα που τες 6 πμ μεχρι 4 μμ
και παιζω 0-5 χαρτουτσιες και λαλω σου πως δεν θα παιξω πανω του και δεν θα μπω στον πιρασμο να πυροβολισο!
εσυ που στο χαμο του κοσμου 8α περπατισεις 200 μετρα θα παεις που τεσ 6-9 3 ωρες στο χαμο του κοσμου θα παιξεις το μινιμουμ 10 - 25 χαρτουτσιες τη θα καταλαβεις αν παιξεις αλλο 1 παραπανω!
εν εσυ που δεν εχεις υποθεση! εγω δεν ειμαι κρεατοσιλεχτεις μαλλον εσυ εισαι!
antonispointer
Full Member
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: 24 Μάιος 2011, 12:21

Re: Καιρικές συνθήκες και Τσίκλες.

Δημοσίευση από antonispointer »

ΕΓΩ ΠΑΛΕ ΣΥΜΦΩΝΟ ΜΕ ΤΟΝ ΣΩΤΗΡΗ ΣΚΕΦΤΕΙΤΑΙ ΛΙΟΝ ΤΖΙΝΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΤΖΑΙ ΜΕΝ ΕΧΕΤΕ ΜΙΑΝ ΚΚΕΛΕ ΑΜΟΝΙ!! :roll: :roll: :roll:
Το κυνηγι ειναι τροπος ζωης προστατεψετο για να ζεις
Άβαταρ μέλους
HarrisAce
Full Member
Δημοσιεύσεις: 122
Εγγραφή: 24 Αύγ 2011, 22:30

Re: Καιρικές συνθήκες και Τσίκλες.

Δημοσίευση από HarrisAce »

ευσυνείδητος κυνηγός δεν είναι αυτός που λέει πως πράττει αλλα αυτός που πράττει χωρίς να το πει.μακάρι να ήμασταν έστω 50% ευσυνείδητοι όλοι μας και το κυνήγι στην κύπρο θα ήταν παράδεισος αλλα αμφιβάλλω αν είμαστε στο 10%
Άβαταρ μέλους
Rai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 667
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010, 22:33

Re: Καιρικές συνθήκες και Τσίκλες.

Δημοσίευση από Rai »

ΔΕΣΤΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ




Τελικα παιδια ωραια μερα σημερα καλο ξεφωλιασμα διωξη κανα τριωρο και κατα της 12 το μεσημερι ΜΠΑΜ και το τσακωνη το λαγακι ο Καρτεριτζης Μπεκατσας.!!!!!
Τι εγινε φιλε ρωταω το τσακωσες το λαγακι ? Απο το πρωι τοχω ρημαξη στην διωξη και στο ξεσερμο 4 ωρες πανε στραφη
Τι μου λες μου λεει αυτο το Ποιντερ που εχω τον παει κεντητο τον λαγο οπου τον βρει δεν τον αφηνη.Κατα που θα τραβηξης τωρα μου λεει(Προφανως ηθελε να συνεχιση να ειναι το καρτερι μου)
Πουθενα του λεω εγω φευγω τωρα με το σκοτωμα του λαγου τελειωσε το κυνηγι μου οπως βλεπεις τα σκυλια ηρθανε μεχρι εδω και εμεινανε Μα@@@ες.
Δεν μιλησα εφυγα δεν ειχα ορεξη για καυγα ουτε να του εξηγησω τα ανεξηγητα.
Θα φαινομουν πιο μαλακας στον ευατο μου.Τοχουνε Παραγα@@@ση ορισμενη.Κατι ακουγεται κατα καιρους για κυνηγετικη παιδεια

Δυστυχως εχουμε φτασει στο σημειο να λεμε και ευχαριστω που δεν μας τουφεκισαν και το σκυλο για να φυγει.Μια φορα μας χτυπησε ενας το λαγο και τον εριξε πανω σε ενα πευκο.τα σκυλια ειχαν κολλήσει απο κατω και χαλαγαν τον κοσμο και για κακη του τυχη εσταζε αιμα.Προσωπικα θα του τον αφηνα αρκει να αφηνε λιγο τα σκυλια να τον γλειψουν .Ομως ημουνα παρεα με τον κουμπαρο μου που 100% θα τον εσφαζε(ΟΥΚας γαρ)και μαλλον το αισθανθηκε και μας τον εδωσε αφου μας ειπε και καποιες μαλ@κι@ες,συγχαρητηρια για τα σκυλια και τετοια.Παντως δεν αξιζει τον κοπο,καλα εκανες.








Δυστυχως εχουμε φτασει στο σημειο να λεμε και ευχαριστω που δεν μας τουφεκισαν και το σκυλο για να φυγει.Μια φορα μας χτυπησε ενας το λαγο και τον εριξε πανω σε ενα πευκο.τα σκυλια ειχαν κολλήσει απο κατω και χαλαγαν τον κοσμο και για κακη του τυχη εσταζε αιμα.Προσωπικα θα του τον αφηνα αρκει να αφηνε λιγο τα σκυλια να τον γλειψουν .Ομως ημουνα παρεα με τον κουμπαρο μου που 100% θα τον εσφαζε(ΟΥΚας γαρ)και μαλλον το αισθανθηκε και μας τον εδωσε αφου μας ειπε και καποιες μαλ@κι@ες,συγχαρητηρια για τα σκυλια και τετοια.Παντως δεν αξιζει τον κοπο,καλα εκανες.



Οχι δεν αξιζη τον κοπο και ειλικρινα Χε....κα για τον λαγο.Με χαλασε πολλη ολο το σκηνικο και η κουραση να τρεχω πισω απο τα σκυλια γιατι ημουνα σιγουρος οτι θα πιαση καπου και θα μπορεσω να του βαλω στο ξεπετεγμα ενα σμπαρο. Και σε τετοιους λαγους ειναι που ευχαριστιουνται τα σκυλια οταν τον δαγκωσουν και τα νεαροτερα γινονται τουρμπο.
Και ερχεται ο αλλος και σε ενα λεπτο σου χαλαει ολη την ιστορια.
Περυσι 4 σκυλια μας τα τουφεκισανε τα δυο εξ αυτων με βαθειες ουλες απο σκαγια μιλαμε για πολλη κοντινη τουφεκια.
Εδω στο νησι οι μπεκατσαδες τοχουνε κανη συστημα μολις και ακουσουνε λαγοσκυλο στον ντορο ολη μερα κολοβαρανε απο πανω σου με την ελπιδα μπας και σου φυγη ο λαγος και τον πιασουνε.
Οταν τους εξηγας οτι παιζη και η διωξη σου λενε οτι σκυλος
Fa i cazzi tuoi
Rais Team
sotiris!129

Re: Καιρικές συνθήκες και Τσίκλες.

Δημοσίευση από sotiris!129 »

HarrisAce έγραψε:ευσυνείδητος κυνηγός δεν είναι αυτός που λέει πως πράττει αλλα αυτός που πράττει χωρίς να το πει.μακάρι να ήμασταν έστω 50% ευσυνείδητοι όλοι μας και το κυνήγι στην κύπρο θα ήταν παράδεισος αλλα αμφιβάλλω αν είμαστε στο 10%
ο ευσυνειδητος κυνηγος ποσο να κριφει ομως ρε φιλε?
εστο ζε 1-2 ατομα να καταλαβουν δαμεσα τουτα που λαλουμε εμεις οι σκυλαριες για μενα ειναι κατι! γιατι τουτα που καθουμε ζε φοναζω 2 μερες επιαν τοπο!
να μου λαλει ο αλλος πληρονει ζε ζινος 77 ευρο αρα δικεουτε! ναι φιλε μου δικεουσε αμαν τον πατισεις "καταλαθος" να τον παιξεις ζε 1 ζε 2 ζε 42 καρτουτσιες να τον καμεις κειμα αμα γουσταρις!
εγω διο 77 ευρο αδεια διο 200 ευρο πεζινες στα εκπεδεφτικα τον μηνα διο αλλα τοσα σε χτηνιατρους διμαρχια τροφες το μηνα για να συντιρο το σκυλο!!! που να περπατω πουπανω σου ζε να φαραζουν οι ζικλες πολι εφχαριστος να σου φοναζω ως τα αυριο ρε κουμπαρε πανω σου! τον λαο που εδουλεφκα 1 χρονο για να τον φκαλο ζε επερπατουν 1000 χιλιομετρο οσπου να εβρω μαλαι ζε εγιρεφκεν τον ο σκυλος 3 ωρες οσπου να τον φκαλει ποθεν στα ποθεν να σου φοναξω! ατε παρετα μας !
Άβαταρ μέλους
HarrisAce
Full Member
Δημοσιεύσεις: 122
Εγγραφή: 24 Αύγ 2011, 22:30

Re: Καιρικές συνθήκες και Τσίκλες.

Δημοσίευση από HarrisAce »

ελπίζω να μεν είναι για μένα το παρετα μας.άλλο να σε βουρουν που πίσω για να παίξουν το θήραμα που έχεις εσύ πιθανότητες να καρπωθείς και άλλο να φανεί κάποιος τυχερός και να περάσει που το στάμα (πόστο) του.αυτό ποσes φορες θα τύχει?1-2 το πολλήν?
όπως και να έχει αν θέλει κάποιος να καρπώνεται σε κάθε εξόρμηση είτε λαγούς είτε περδίκια να αφήνει και για μετά.ποσes φορες ρε φιλε σωτήρη εδωθικε σου η ευκαιρία να πιάσεις το qouta σε περδίκια και δεν το έκανες?η ο κάθε σωτήρης,εν τα έχω μαζί σου απλός συζητούμε.ΠΟΤΕ μάλλον.στους άγραφους νομους το σινκαταλεγω και αυτό και μακάρι να μειωθεί το qouta.
τώρα θα μου πεις αφού δικαιούμαι τα.και εγώ σου λέω ότι και ο άλλος που στέκεται στο πόστο του που την στιγμή που χάνεις εσύ το λαγό δικαιούται τον αυτός.
εν απλά τα πράματα
sotiris!129

Re: Καιρικές συνθήκες και Τσίκλες.

Δημοσίευση από sotiris!129 »

HarrisAce έγραψε:ελπίζω να μεν είναι για μένα το παρετα μας.άλλο να σε βουρουν που πίσω για να παίξουν το θήραμα που έχεις εσύ πιθανότητες να καρπωθείς και άλλο να φανεί κάποιος τυχερός και να περάσει που το στάμα (πόστο) του.αυτό ποσes φορες θα τύχει?1-2 το πολλήν?
όπως και να έχει αν θέλει κάποιος να καρπώνεται σε κάθε εξόρμηση είτε λαγούς είτε περδίκια να αφήνει και για μετά.ποσes φορες ρε φιλε σωτήρη εδωθικε σου η ευκαιρία να πιάσεις το qouta σε περδίκια και δεν το έκανες?η ο κάθε σωτήρης,εν τα έχω μαζί σου απλός συζητούμε.ΠΟΤΕ μάλλον.στους άγραφους νομους το σινκαταλεγω και αυτό και μακάρι να μειωθεί το qouta.
τώρα θα μου πεις αφού δικαιούμαι τα.και εγώ σου λέω ότι και ο άλλος που στέκεται στο πόστο του που την στιγμή που χάνεις εσύ το λαγό δικαιούται τον αυτός.
εν απλά τα πράματα
οχι ενεν για σενα ρε φιλε το παρετα μας! εν για ζινο που εγραπσε το 77ευρο για αδεια κυνηγιου!
ναι δικαιουμε το quota οπως και εσυ οπως και ο οπιος διποτε και εγω μονο 2 φορες φετος καταφερα να το πιασω!
ο αλλος ποθε στα ποθε το δικεουτε που καθετε μες τον δρομο ζε καρτερα??? να φκει ζε ζινος πανω στο βουνο οπως φκενω ζε εγω να αναμετριθει μαζι τους και τοτε χαλαλι του!
ετσι ειναι σεβασμος στο θηραμα! αν δεν σεβεσε την φυση καπια στιγμη οπως γινεται με 1002 αλλα πραματα η φυση θα σε εκδικηθη και αφτο ερχεται, γιαφτο σταματατε να χαιδεβετε τα αφτια ολον μας! ειδη αρχισαμε και λαλουμε πρην 15 χρονια ειχεν και πρην 20 χρονια επαιζαμε! αφου εμεις που ειμαστε κυνηγοι δεν σεβομαστε το θηραμα πως να περιμενουμε απο τους λαθροθηρες να το σεβαστουν!
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: Καιρικές συνθήκες και Τσίκλες.

Δημοσίευση από πανικος »

Rai έγραψε:Ε ΠΟΥ ΤΑ ΠΟΥ ΩΣ ΠΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΦΩΝΑΞΕΙ ΠΑΝΩ ΣΟΥ ΡΕ ΠΑΝΙΚΟΥΙΝ ΓΑΜΩΤΑ .ΜΑ ΣΟΒΑΡΟΜΙΛΑΣ ΤΩΡΑ?ΠΟΥ ΕΝ ΝΑ ΠΟΛΕΜΙΣΟΥΜΕΝ ΜΑΖΙΝ ΑΝ ΕΡΘΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΤΟΥΡΚΟΥΙΝ ΚΑΤΑ ΠΑΝΩ ΣΟΥ ΕΝ ΝΑ ΣΟΥ ΦΩΝΑΞΟΥΜΕΝ.ΕΧΤΩΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΦΚΙΑ ΚΑΙ ΚΑΜΕΙ ΣΟΥ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙΝ.
ΑΛΛΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΞΥΠΝΟΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΕΙΣ.
ΚΥΝΗΓΟΙ ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΟΝ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΚΑΠΟΤΕ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΣΩΤΗΡΗΣ.
ΑΛΛΑ ΑΝΗΣΥΧΩ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ.....
ρε φιλουιν εντα κυνηγοσ ειμαι ξερω το εγιω τζε η παρεα μου εσου εν το ξερεις.γιατι εν καταλαβεις τι διαβαζεις νομιζω.αν σηκωσεις λαγο με την παρεα σου τζε καλλικωσεις τον τζε θωρεις τον που φευγει τζε περασει διπλα που αλλον ητε τζικλαρη ουτε λααρη νομιζω πρεπει να του φωναξεις πανω σου,αυτη ειναι η γνωμη μου και το εκανα πολλες φορες και στη φασσα και στην τζικλα γιατι οχι :!: τωρα αμαν κρατω παγανια και επιδιωκη καποιος να επωφεληθει απο μενα με τον κοπο μου με διαφορους τροπους εγαμησετην που λαλουμε.οσον για το τουρκουιν ειναι εσου που δεν θα φωναξεις νομιζω ,αμαν για εναν λαγο εν φωναζεις φωβασε μηπως τζε κλεψουν σου το τροπαιο πιοσ ξερει :?:
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
BECCACCIA
Full Member
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: 07 Μαρ 2010, 15:03

Re: Καιρικές συνθήκες και Τσίκλες.

Δημοσίευση από BECCACCIA »

Καιρικές συνθήκες και Τσίκλες ?
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ”