Καιρικές συνθήκες και Τσίκλες.

Απάντηση
APOLLON AROSTIA MOU
Full Member
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 01:31

Re: Καιρικές συνθήκες και Τσίκλες.

Δημοσίευση από APOLLON AROSTIA MOU »

sotiris!129 έγραψε:ε rai εγω εν αλλο που υποψιαζομε!
ρε απολλον αμπα ζε εισουν περιοχη λυθροδοντα ζε ειχες μια καρεκλουα με κουμπιστιρι? αμπα ζε ειδες ενα τριχοτο πραμα να βουρα πανω σου ζε επαιξες το? :lol: :lol: :lol:
OI IMOUN STIN POTAMITISSA STO STAMA GIA TZIKLES TZAI IRTE ENAS LAOS PANO MOU POU TON EFKALE MIA PAREA ME 3 SKYLOUS TZAI EPEKSA TON. TZAI AN THELIS NA MATHSI TIN SINEXIA ENA APOGOITEFTIS POLLA? TZAI KSERIS GIATI? IRTAN TA KOPELIA TZAI IPA TOUS RE PAIDIA PIASTE TON LAO GIATI I SINIDISI MOU AFTO LEI? TZAI KSERIS TI MOU APANTISAN? FILE MOU EN DIKOS SOU O LAOS, EMEIS MONO TZAI MONO I ANAZITISI OSPOU NA TON VKALOUME TZAI I XARA POU EKAMEN O SHILLOS POU TON EFKALE ITAN ARKETO. THELIS NA MATHIS TZAI TIN SINEXIA? ESIKOSTIKEN I TRIXA MOU, AFISA TON LAO TZAI EFIA. EKATALAVES TI SIMENI KINIGETIKY PAIDIA POU SOU MILOUSA TOSIN ORA?
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Re: Καιρικές συνθήκες και Τσίκλες.

Δημοσίευση από lagomania »

καλα Χριστουγγενα κοπελια να εχουμε. Σωτηρη θελω να σε ρωτησω κατι ρε φιλε και εγω που κυνηγω λαο εκνευριζουμε αμαν μου παιξουν το λαο αλλοι και εν ερτουν να μου πουν πιαστο ρε φιλε εσυ τον εφκαλες ασχετο το οτι εν θα τον πιασω αλλα καμαρωνουν θεμας οτι επεξαν λαο., τζινο που θελω να σε ρωτησω αμαν ερτει λαος πανω σου που αλλους ε θα τον πεξεις? εγω θα το επεζα 100% και θα τους τον εδινα ασχετο αν εχασαν την ευκαιρια τους να τον παρουν εν κριμα και τα σκυλια τους να καμουν ολοκληρη ιχνηλασια και να μεν τους παρεις τον λαγο που ευκαλαν
Costas_
Full Member
Δημοσιεύσεις: 190
Εγγραφή: 03 Μαρ 2010, 14:21

Re: Καιρικές συνθήκες και Τσίκλες.

Δημοσίευση από Costas_ »

Εν κρίμα ρε παιδιά ο Σώτος - εδώκαμε ούλοι πάνω του!!

Αλλά ρε Σώτο μου και εσύ!! Είσαι πολλά απότομος και απόλυτος. Κρίμα ρε φίλε, διότι, παρόλο που έν σε ξέρω μέχρι πρόσφατα που τα γραφόμενα σου φένεσαι τιμιος, σωστός και μερακλής κυνηγός. Αλλά μην ξεχνάς ότι ζούμε σε μια Δημοκρατική χώρα και ο καθένας εφόσον επιτρέπεται δικαιούται να κάμνει ότι θέλει. Πήγαινε ρε φίλε μου το κυνήγι σου και άσε τον καθένα να κάμνει ότι θέλει!! Άμαν βάλεις την περίοδο της τζίκλας φωτογραφίες με τες τρασιλούες που παίζεις, οι οποίες απαγορευονται, είπεν σου κανένας τπτ? Έτσι πολλά ειληκρινά τωρα, να κάθουμαι στις τζίκλες και να εν περίοδος που επιτρέπεται ο λαγός, και να έρκεται πάνω μου, να είσαι σίγουρος ότι εν να τον παίξω! Και ούτε πρόκειται να τον δόκω κανενού. Εινταλοις δλδ ρε φιλε? Αμαν ο λααρης ο κυνηγός έν τον εκουμάνταρε, φταίω εγώ?? Με το ίδιο σκεπτικό, κάθε πέρτικο που σηκώνει ένας κυνηγός, αν ρέξει που πάνω που τον άλλο έν πρέπει να του σύρει - όπως και οι τζίκλες που μπορεί να σηκώσει άλλος, δεν δικαιούται κανένας να τους σύρει!

Τωρά ρε φίλε ο λαός να εν πιασμένος, ή γενικά οτιδήποτε θήραμα να εν πιασμένο, πάλε εν να το παίξω φίλε και εν να το δόκω με ούλη μου την χαρά σε εκείνο που το τραυμάτισε. Τούτοι είναι οι άγραφοι κανόνες του κυνηγίου. 'Αμαν έν θέλεις να κυνηγάς και να έχει περίπτωση άλλος κυνηγός να εν κοντά σου, τζικλάρης και μή, έχει τόπους να σου πώ να παεις που να μέν έχει ψυχή κοντά σου . Δηλαδή ο γέρος ο τρασιλάρης, άμαν επροβούρησε ο λαός κάποιου και δόκει πάνω του να μέν τον παίξει???

Αντί να ασχολείσαι με τους λαθροθήρες που κάμνουν την περισσότερη ζημιά κρίνεις τους άλλους που παίζουν θήραμα που σήρνεις πάνω τους??
Αντί να πεις να απαγορευτεί το κυνήγι του λαγού και του πέρδικου 2-3 χρόνια έτσι ώστε να φέρει τα μίλια του το ενδημικό, μιλάς για τες τζίκλες ρε κουμπάρε??
HUNTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 311
Εγγραφή: 27 Σεπ 2010, 10:43

Re: Καιρικές συνθήκες και Τσίκλες.

Δημοσίευση από HUNTER »

Φιλε Σωτηρη τσε εμεναν αμαν μου πεκσουν λαον οι τζικλαριες σκουλιζουμε οι δκιαολοι αλλα φιλε εν τσε τουτα μες το παιχνιδι. Στην τελικη σιαν ηχα το νου μου να με μου φιη. Το ιδιο τσε με τους περικους. Σιαν με τους πετασο. Αμαν εσηι καμια μαλαη τσε δο τζικλαριες γυρο αρπασσο τουσ σηιλλλους γλιορα τσε φεφκο τσε καμνο τον αλλην φορα που εν θα εσηι κανενα κοντα. Αλλα φιλε ετσι ενη , εν μπορης να πης κανενου μεν τον πεκσης γιατι εγο τον ιδα προτος :D :D
635marios
Full Member
Δημοσιεύσεις: 240
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010, 00:25

Re: Καιρικές συνθήκες και Τσίκλες.

Δημοσίευση από 635marios »

φιλε tsitsios προχωρα με το βελοσ απο κατω που τον πυνακα για να δεισ οτι το χρομα που δειχνη τα χιονια γεμιζει σε λιγεσ μερεσ σχεδον ολη την τουρκια μεχρι δευτερα
markiller
Full Member
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 13 Δεκ 2011, 19:41

Re: Καιρικές συνθήκες και Τσίκλες.

Δημοσίευση από markiller »

Costas_ έγραψε:Εν κρίμα ρε παιδιά ο Σώτος - εδώκαμε ούλοι πάνω του!!

Αλλά ρε Σώτο μου και εσύ!! Είσαι πολλά απότομος και απόλυτος. Κρίμα ρε φίλε, διότι, παρόλο που έν σε ξέρω μέχρι πρόσφατα που τα γραφόμενα σου φένεσαι τιμιος, σωστός και μερακλής κυνηγός. Αλλά μην ξεχνάς ότι ζούμε σε μια Δημοκρατική χώρα και ο καθένας εφόσον επιτρέπεται δικαιούται να κάμνει ότι θέλει. Πήγαινε ρε φίλε μου το κυνήγι σου και άσε τον καθένα να κάμνει ότι θέλει!! Άμαν βάλεις την περίοδο της τζίκλας φωτογραφίες με τες τρασιλούες που παίζεις, οι οποίες απαγορευονται, είπεν σου κανένας τπτ? Έτσι πολλά ειληκρινά τωρα, να κάθουμαι στις τζίκλες και να εν περίοδος που επιτρέπεται ο λαγός, και να έρκεται πάνω μου, να είσαι σίγουρος ότι εν να τον παίξω! Και ούτε πρόκειται να τον δόκω κανενού. Εινταλοις δλδ ρε φιλε? Αμαν ο λααρης ο κυνηγός έν τον εκουμάνταρε, φταίω εγώ?? Με το ίδιο σκεπτικό, κάθε πέρτικο που σηκώνει ένας κυνηγός, αν ρέξει που πάνω που τον άλλο έν πρέπει να του σύρει - όπως και οι τζίκλες που μπορεί να σηκώσει άλλος, δεν δικαιούται κανένας να τους σύρει!

Τωρά ρε φίλε ο λαός να εν πιασμένος, ή γενικά οτιδήποτε θήραμα να εν πιασμένο, πάλε εν να το παίξω φίλε και εν να το δόκω με ούλη μου την χαρά σε εκείνο που το τραυμάτισε. Τούτοι είναι οι άγραφοι κανόνες του κυνηγίου. 'Αμαν έν θέλεις να κυνηγάς και να έχει περίπτωση άλλος κυνηγός να εν κοντά σου, τζικλάρης και μή, έχει τόπους να σου πώ να παεις που να μέν έχει ψυχή κοντά σου . Δηλαδή ο γέρος ο τρασιλάρης, άμαν επροβούρησε ο λαός κάποιου και δόκει πάνω του να μέν τον παίξει???

Αντί να ασχολείσαι με τους λαθροθήρες που κάμνουν την περισσότερη ζημιά κρίνεις τους άλλους που παίζουν θήραμα που σήρνεις πάνω τους??
Αντί να πεις να απαγορευτεί το κυνήγι του λαγού και του πέρδικου 2-3 χρόνια έτσι ώστε να φέρει τα μίλια του το ενδημικό, μιλάς για τες τζίκλες ρε κουμπάρε??

Ηγετικη απαντηση που το φιλο κωστα και οποιος εχει την απαιτηση αμαν φκαλει λαο και φυει του (διευκρινιζω να του φυει απαιχτος)να του τον φυλαουμαι για την επομενη εξορμηση να γυρεψει καμιαν χαρτουτζια που να συρνει σταμπα και οχι σκαγια για να ξερουμε και εμεις να μεν τον παιζουμε . Εν γινεται ρε παιδια να σκεφτεστε ετσι εφυε σας ο λαος εφυε σας και τι και αν το πεξει αλλος.Αλλα εγω το σαββατο θα παρω ταπελλα που θα γραφει ειμαι κυνηγος της τζικλας και παρακαλω οπως οι λαοι δεν με πλησιαζουν.
LEFKIOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2011, 20:20

Re: Καιρικές συνθήκες και Τσίκλες.

Δημοσίευση από LEFKIOS »

Αγαπητοί φίλοι παρακολουθώ με λύπη μου την συζήτηση που εξελίχθηκε σε σχέση με τις αλληλοκατηγορίες μεταξύ κυνηγών του λαγού, του πέρτικου, της τσίκλας, της φάσας του ορτυκιού και ότι άλλο προκύψει. Σίγουρα ο κάθε νόμιμος κυνηγός μπορεί και δικαιούται να κυνηγά όποιο νόμιμο θήραμα θέλει με σκύλο η χωρίς σκύλο ,περπατητός η καθιστός φτάνει να σέβεται τον συνάδελφο του κυνηγό και να τηρεί τους γραφτούς και άγραφους νόμους του κυνηγίου. Αλλοίμονο αν αρχίσει μεταξύ μας…… οι λαάρηδες να τα έχουν με τους κυνηγούς της τσίκλας η της φάσας, η και αντίστροφα. Θα ανοίξουμε μόνοι μας τους ασκούς του Αιόλου και το σίγουρο αποτέλεσμα θα είναι το πετσόκομμα των κυνηγετικών εξορμήσεων. Οι μεν του λαγού θα λένε…. δεν έχει ενδιαφέρον η τσίκλα γιαυτό αναστείλετε την αδεία του φεβράρη, οι δε φασσάρηδες θα πουν είναι ζέστη , δώστε την άδεια του λαγού στις 15/11, κλπ. Πάντως έστω και μια ημέρα κυνηγίου να μας κόψουν τότε αυτόματα γίνεται προηγούμενο και αυτό στο τέλος θα γίνει κανόνας και κάθε κυνηγετική χρονιά κατι θα χάνουμε . Είναι γιαυτό το λόγο που φέτος λόγο των εορτών δόθηκαν δύο Σάββατα ,για να μην μειωθούν οι εξορμήσεις του ενδημικού. Μην ξεχνάτε ότι έχουμε πολλούς εχθρούς που περιμένουν την κατάλληλη στιγμή να μας κτυπήσουν αυτό που αγαπάμε, το Κυνήγι . Ας μονιάσουμε λοιπόν, ας δείξουμε ανοχή ο ένας προς το άλλον με τον τρόπο πού κυνηγά και τι θήραμα κυνηγά. Η ΥΠΟΘΕΣΗ ΚΥΝΗΓΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΘΕΣΗ ΟΛΩΝ ΜΑΣ. :evil: :evil: :evil:
Άβαταρ μέλους
Rai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 667
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010, 22:33

Re: Καιρικές συνθήκες και Τσίκλες.

Δημοσίευση από Rai »

ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΣΩΣΤΟ.
ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΕΣ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Ο ΣΩΤΗΡΗΣ ΠΑΡΑ ΤΟ ΝΕΑΡΟ ΤΗΣ ΗΛΗΚΙΑΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΙΟ ΣΩΣΤΟΣ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ.ΚΑΙ ΕΞΗΓΩ ΤΟ ΓΙΑΤΙ.
Η ΚΥΠΡΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΧΩΡΑ ΤΟΥ ΠΑΡΑΛΟΓΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΡΑΣΗΤΕΧΝΙΣΜΟΥ ΤΟΥ ΠΑΣΣΑ ΠΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΙΩΠΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕΝ ΚΑΙ ΤΟΥ ΟΤΙ ΔΗΛΟΣΕΙΣ ΕΙΣΑΙ.
Ο ΦΑΡΜΑΚΟΠΕΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ Ο ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ Ο ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΤΕΡΑΣ ΚΑΙ Ο ΑΣΤΥΝΟΜΗΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΕΚΙΟΥΡΙΤΑΣ.
ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΕΓΙΝΑΝ ΚΥΝΗΓΟΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΚΥΡΙΑΚΕΣ.ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΕΧΟΥΜΕ 50000 ΟΠΛΟΦΟΡΟΥΣ.
ΤΟ ΠΟΣΟ ΚΑΛΟΣ ΚΥΝΗΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΜΕΤΡΙΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΣΟ ΘΗΡΑΜΑ ΚΑΡΠΟΝΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΡΠΟΝΕΤΑΙ.
ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ APOLLON ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΣΥΝΕΒΗΚΕ ΚΑΙ ΧΤΥΠΗΣΕΣ ΤΟΝ ΛΑΓΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΛΑΘΟΣ ΣΚΕΥΤΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ.ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΕΙΣ ΤΟΝ ΛΑΓΟ ΑΦΟΥ ΞΕΡΙΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΔΙΚΑΙΟΥΣΑΙ ?
ΔΕΝ ΤΟΝ ΒΡΗΚΕΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΣΟΥ.Ο ΛΑΓΟΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΧΘΡΟΣ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΞΩΝΤΟΣΟΥΜΕ.
ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΟΤΙ ΠΡΟΘΗΜΟΠΟΙΗΘΗΚΕΣ ΝΑ ΤΟΝ ΔΩΣΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΞΙΖΕ ΔΕΝ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΗΤΕΡΟ.
Fa i cazzi tuoi
Rais Team
Άβαταρ μέλους
LOUIS SETTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 583
Εγγραφή: 18 Αύγ 2011, 13:08

Re: Καιρικές συνθήκες και Τσίκλες.

Δημοσίευση από LOUIS SETTER »

Rai έγραψε:ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΣΩΣΤΟ.
ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΕΣ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Ο ΣΩΤΗΡΗΣ ΠΑΡΑ ΤΟ ΝΕΑΡΟ ΤΗΣ ΗΛΗΚΙΑΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΙΟ ΣΩΣΤΟΣ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ.ΚΑΙ ΕΞΗΓΩ ΤΟ ΓΙΑΤΙ.
Η ΚΥΠΡΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΧΩΡΑ ΤΟΥ ΠΑΡΑΛΟΓΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΡΑΣΗΤΕΧΝΙΣΜΟΥ ΤΟΥ ΠΑΣΣΑ ΠΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΙΩΠΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕΝ ΚΑΙ ΤΟΥ ΟΤΙ ΔΗΛΟΣΕΙΣ ΕΙΣΑΙ.
Ο ΦΑΡΜΑΚΟΠΕΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ Ο ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ Ο ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΤΕΡΑΣ ΚΑΙ Ο ΑΣΤΥΝΟΜΗΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΕΚΙΟΥΡΙΤΑΣ.
ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΕΓΙΝΑΝ ΚΥΝΗΓΟΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΚΥΡΙΑΚΕΣ.ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΕΧΟΥΜΕ 50000 ΟΠΛΟΦΟΡΟΥΣ.
ΤΟ ΠΟΣΟ ΚΑΛΟΣ ΚΥΝΗΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΜΕΤΡΙΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΣΟ ΘΗΡΑΜΑ ΚΑΡΠΟΝΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΡΠΟΝΕΤΑΙ.
ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ APOLLON ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΣΥΝΕΒΗΚΕ ΚΑΙ ΧΤΥΠΗΣΕΣ ΤΟΝ ΛΑΓΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΛΑΘΟΣ ΣΚΕΥΤΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ.ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΕΙΣ ΤΟΝ ΛΑΓΟ ΑΦΟΥ ΞΕΡΙΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΔΙΚΑΙΟΥΣΑΙ ?
ΔΕΝ ΤΟΝ ΒΡΗΚΕΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΣΟΥ.Ο ΛΑΓΟΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΧΘΡΟΣ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΞΩΝΤΟΣΟΥΜΕ.
ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΟΤΙ ΠΡΟΘΗΜΟΠΟΙΗΘΗΚΕΣ ΝΑ ΤΟΝ ΔΩΣΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΞΙΖΕ ΔΕΝ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΗΤΕΡΟ.
ΦΙΛΕ RAI ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΙΠΕΣ ΟΜΩΣ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ . ΚΑΠΟΥ ΧΑΘΗΚΕΣ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΩΝ ΓΡΑΦΩΜΕΝΩΝ ΣΟΥ . ΞΕΚΙΝΑΣ ΚΑΙ ΛΕΣ < ΘΑ ΠΩ ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ > ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΛΕΣ .
ΔΙΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΚΑΤ ΕΜΕ ΕΙΝΑΙ ΜΕΝ ΣΩΣΤΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΝΟΝΑΣ , ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΚΑΠΟΙΟΥ ΔΙΚΟΥ ΣΟΥ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΟΣ.
ΔΕΝ ΑΜΦΙΛΕΓΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΟΤΙ Ο ΣΩΤΗΡΗΣ ΕΙΝΑΙ ΙΣΩΣ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ Η ΠΙΟ ΚΑΛΗ ΠΑΣΤΑ ΝΕΑΡΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΚΥΝΗΓΟΣ . ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΜΑΛΑΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΑΝΤΙΛΗΦΘΕΙ ΟΛΟΙ. ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΣΩΣΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 6 ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ 800 ΠΟΣΤΣ. (ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΕΙΡΑΧΤΗΚΕ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΙΑΦΩΝΗΣΑΝ ΜΑΖΙ ΤΟΥ )
ΑΛΛΟ ΤΟ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΤΟ ΑΛΛΟ . ΠΡΟΘΕΣΗ ΜΟΥ ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΠΟΥ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΚΑΚΙΖΕΙΣ . ΤΗΣ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑΣ ΚΡΥΨΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ . ΕΑΝ ΗΜΟΥΝ ΚΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΔΙΑΦΩΝΟΥΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΩΤΗΡΗ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΚΑΛΟΣ .
ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΣΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝ . ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΟΜΟΣ ΕΙΤΕ ΑΓΡΑΦΟΣ ΕΙΤΕ ΓΡΑΜΜΕΝΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ : ΕΑΝ ΕΡΘΕΙ ΛΑΓΟΣ ΠΑΝΩ ΣΟΥ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΒΓΑΛΑΝ ΑΛΛΟΙ ΣΤΑ 200 ΜΕΤΡΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΧΤΥΠΗΣΕΙΣ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΕΟΝΤΟΛΟΓΙΚΑ ΣΩΣΤΟ ?????
ΙΔΙΟΓΩΜΟΣΗ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
sotiris!129

Re: Καιρικές συνθήκες και Τσίκλες.

Δημοσίευση από sotiris!129 »

ε λουι ειμουν cafe ρε εν επιραχτικα :lol: :lol: :lol: ζε τωρα ηρτα να αλαξω να παω club ζε εμπικα να δω ναμπου εγινε με τουτο το "θεμα"...
φιλε markiller εν για να δεις οτι εν δαμε που εν το προβλημα!
εχουμε 1 λαγο ο οποιος καμει κουτσι για να κρηφτει απο τους διοχτες του! το κυνηγι του γινεται ως εξης : πιανουν μαλαι οι σκυλοι περνουν σε μετα που πολλα ζορια στην μονι του και φκαλουν τον και παιζεις τον αν δεν τον παιξεις εχασες 1-0 που την φυση!!! και η αναμετριση ηταν δικαιη!!!
ουλοι που μας φοναζουμε πως αθρωποι που συνκεκριμενα χωρια κυνηγουν σε μεγαλες παγανιες βαλουν αθρωπους σκοπους και καταστρεφουν τους μητρικους αριθμους και ολοι δαμεσα λεμε πως νε ειναι λαθος τροπος κυνηγιου!!!
τη διαφορα εχει αν ζινα τα 15-20 ατομα εν μαζι Η αν ειμαι εγω μονος μου ζε πουκατο μου μεσα στην αντυπιρινικη εχει ακομα 15-20 ζικλαριες?
ΚΑΜΙΑ αφου παλε σκοποι ενουν οτι πετασει που να πεταξω εγω κατω ειτε τουτο ονομαζεται λαος ειτα ονομαζεται περτιζι ειτε αετος εν να το παιξουν!!!
εν τουτο που προσπαθω τοσι ωρα να σας πω ζε εν το καταλαβεται!!!
φιλε μου ΑΠΟλλον ζε τον λαο που εφκαλε ο σκυλος μου να επαιζες ζε να μου τον εδιας ουτε εγω ηταν να καταδεχτω να τον πιασω γιατι ενε που το οπλο μου που επαισε! εν να τον καθαριζω ζε να πεφτουν 10 no skai που πανω του! ετσι λαο εγω εν θελω! (οχι πως τους αλλους που εν 5no τροι τους κανενας φετος επαιταξαμε 2 προπερσινους γιατι πολι απλα εν τρωι κανενας που την οικογενια μου λαο! εκαμε 1 ο ζιρις μου στα γενεθλια του ζε ηταν 3 μερες μες το ψυγειο στο τελος) οσο για το λαγο που επαιξες στερισες ακομα μια δικαιη αναμετριση του ζωου με ενα κυνηγω και μια δικαιη αναμετριση του σκυλου-κυνηγου με το ζωω! τουτι εν παιδια ζε οχι η σκοπια που εφκαλες!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΚΛΑΣ”