Τσιοκ και Οπλο για Φασσα

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: τσιοκ και οπλο για φασσα

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

εγω δεν αλλαζω ποτε τσιοκ. Αλλαζω φυσιγγια και ειμαι παντα καλυμμενος. Με την εξελιξη των φυσιγγιων ειναι πιο ευκολο παρα να αλλαζεις τσιοκ.
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: τσιοκ και οπλο για φασσα

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Τζιαι μακαρι το οπλο μου να εφκαινε με σταθερα τσιοκαρισματα να πνασω τζιαι που το καθαρισμα.
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: τσιοκ και οπλο για φασσα

Δημοσίευση από sotiris!129 »

Artemis G. έγραψε:εγω ειμαι της αποψης οτι η αλλαγη τον τσοκ γινετε αναλογα με την περιοχη που κυνηγουμε....
μα αδε ποδα το Αρτεμουι ρε που μου εχει και αποψη :lol: :lol: :lol:
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: τσιοκ και οπλο για φασσα

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

Breda Pegaso έγραψε:Τζιαι μακαρι το οπλο μου να εφκαινε με σταθερα τσιοκαρισματα να πνασω τζιαι που το καθαρισμα.
Και εγώ μαζί σου φίλε μου και μαραζώνω που δεν το παράγγειλα με fixed choked. Η τεχνολογία πολλές φορές μας παρασέρνει, ενθουσιαζόμαστε και μετά όταν τα βλέπουμε στην πράξη μετανιώνουμε! Είναι και ένα άγχος, πολλές φορές τα ρίχνουμε στα τσοκ ενώ τα προβλήματα είναι αλλού!
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
panagiotis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: 20 Μάιος 2011, 17:12

Re: τσιοκ και οπλο για φασσα

Δημοσίευση από panagiotis »

Γεια σας κύριοι!
Ως νέος κυνηγός χρειάζομαι τις γνώσεις σας για το εν λόγο θέμα!
Έχω ένα BAIKAL MP43 E 1C 28' 18.4 αυλοί. Τι τσιοκ είναι καλύτερα να χρησιμοποιήσω 4-3 ή 3-1 και επίσης τι φυσίγγια? χρησιμοποίησα μέχρι τώρα ROCKET 29gr no 6 και EUROPA 30gr no 5.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: τσιοκ και οπλο για φασσα

Δημοσίευση από Sergios »

panagiotis έγραψε:Γεια σας κύριοι!
Ως νέος κυνηγός χρειάζομαι τις γνώσεις σας για το εν λόγο θέμα!
Έχω ένα BAIKAL MP43 E 1C 28' 18.4 αυλοί. Τι τσιοκ είναι καλύτερα να χρησιμοποιήσω 4-3 ή 3-1 και επίσης τι φυσίγγια? χρησιμοποίησα μέχρι τώρα ROCKET 29gr no 6 και EUROPA 30gr no 5.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Φίλε Παναγιώτη έπρεπε πριν το κυνήγι της φασσας να κάμεις τις δοκιμές σου! Πρέπει να αξιολόγησεις τον τόπο που πάς για να βάλεις τα ανάλογα τσιοκαρισματα οι φασσες ερκουντε κοντά λιο ανοικτά? Εν πυκνοφυτος ο τόπος η ανοικτοσουρα? Πρέπει να πειραματιστεις να δεις σίγουρα θα έχεις επιτυχίες και αποτυχίες αυτο που σε γεμίζει αυτοπεποίθηση να κάμεις! Δείξε εμπιστοσύνη του όπλου σου και τα αλλα θα ερτουν διαμέσου εμπειριών κανένας εν γεννήθηκε και να τα ξερει ολα ολοι απο το μηδέν ξεκινήσαμε ολοι εκαμαμε λαθη απλος και μονο για να κάμουμε το δικό μας οσες συμβουλές και να δεχτήκαμε:)

Τώρα για φυσίγγια να εισαι μεταξύ 29 - 32γρ τα γραμμάρια που είναι πιο προσιτά στη ζέστη απο κει και πέρα διασκέδασε και λιο τους προβληματισμους σου κάθε επιτυχία να ξέρεις που πηγάζει απο τις δοκιμές που θα κάμεις μόνος σου εν και πιο γλυκιά

Ελπίζω μα βοήθησα φίλε καλές επιτυχίες ασφαλισμένα πρωτ απ ολα κυνηγια
panagiotis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: 20 Μάιος 2011, 17:12

Re: τσιοκ και οπλο για φασσα

Δημοσίευση από panagiotis »

Ευχαριστώ φίλε Σέργιε για τις συμβουλές σου αλλά δυστυχώς δεν έφτασα να κάνω τις δοκιμές μου.
Σιγά σιγά θα γίνουν :D .
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: τσιοκ και οπλο για φασσα

Δημοσίευση από Sergios »

panagiotis έγραψε:Ευχαριστώ φίλε Σέργιε για τις συμβουλές σου αλλά δυστυχώς δεν έφτασα να κάνω τις δοκιμές μου.
Σιγά σιγά θα γίνουν :D .
Να σου πω όμως τι παίζω εγώ κι αν θέλεις δοκίμασε το πρωί παίζω μια Sporting Victory Nickel 36gr στην δεύτερη Ηλιονα 32gr colombo αμαν βράσει ο ήλιος Europa Victory 32γρ και συνδυασμό με τις άλλες 2 ολη μέρα
panagiotis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: 20 Μάιος 2011, 17:12

Re: τσιοκ και οπλο για φασσα

Δημοσίευση από panagiotis »

Sergios έγραψε:
panagiotis έγραψε:Ευχαριστώ φίλε Σέργιε για τις συμβουλές σου αλλά δυστυχώς δεν έφτασα να κάνω τις δοκιμές μου.
Σιγά σιγά θα γίνουν :D .
Να σου πω όμως τι παίζω εγώ κι αν θέλεις δοκίμασε το πρωί παίζω μια Sporting Victory Nickel 36gr στην δεύτερη Ηλιονα 32gr colombo αμαν βράσει ο ήλιος Europa Victory 32γρ και συνδυασμό με τις άλλες 2 ολη μέρα
Ευχαριστώ Σεργιε για τις συμβουλές σου. θα κάνω μερικές δοκιμές για τα φισίγγια που προτείνεις!
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: τσιοκ και οπλο για φασσα

Δημοσίευση από Sergios »

Οκ και λαλείς μ μετά πως τα επιες Παναγιώτη
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΦΑΣΣΑΣ”