ΤΑΙΣΜΑΤΑ - ΛΙΜΠΙΣΜΑΤΑ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: ΤΑΙΣΜΑΤΑ - ΛΙΜΠΙΣΜΑΤΑ

Δημοσίευση από marinos.a »

Savvas έγραψε:
Anthimos έγραψε:
geo95 έγραψε:ενταλος μπωρω να βαλω νερό για τες φασσες τζιαι να μεν το καταλαβουν?
:? Ρε φιλε για να μεν καταλαβουν το νερο οι φασσες πρεπει να δεις ποθεν ερκουντα αν εν της Παπουτσας θα τους βάλεις ΄"ΑΓΡΟΣ" αν εν του Τροοδους να τους βάλεις "ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ" αν εν του Φαρμακα βαρτους "ΦΑΡΜΑΚΑΣ" και αν εν του ορκοντα Μαραθάσα βαρτους ΚΥΚΚΟΣ για τα τρυονια να βάλεις PERRIER μόνο τουτο δουλεφκει.......
Φίλε Άνθιμε αυτό ισχύει και για το φαΐ? ;)

εγω βάλλω τους τζιε ναργιλέ τζιε μαξιλαρκα
Si vis pacem, para bellum
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΤΑΙΣΜΑΤΑ - ΛΙΜΠΙΣΜΑΤΑ

Δημοσίευση από Anthimos »

Savvas έγραψε:
Anthimos έγραψε:
geo95 έγραψε:ενταλος μπωρω να βαλω νερό για τες φασσες τζιαι να μεν το καταλαβουν?
:? Ρε φιλε για να μεν καταλαβουν το νερο οι φασσες πρεπει να δεις ποθεν ερκουντα αν εν της Παπουτσας θα τους βάλεις ΄"ΑΓΡΟΣ" αν εν του Τροοδους να τους βάλεις "ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ" αν εν του Φαρμακα βαρτους "ΦΑΡΜΑΚΑΣ" και αν εν του ορκοντα Μαραθάσα βαρτους ΚΥΚΚΟΣ για τα τρυονια να βάλεις PERRIER μόνο τουτο δουλεφκει.......
Φίλε Άνθιμε αυτό ισχύει και για το φαΐ? ;)
Για φαι αρκησεν επρολαβαν αλλοι τζαι εταισαν τες εσπασαν που τα ταισματα. Ας μαθει το νερο πρωτα τζαι του χρονου δαμε ειμαστε , αμα ρωτησει να του πουμε
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Re: ΤΑΙΣΜΑΤΑ - ΛΙΜΠΙΣΜΑΤΑ

Δημοσίευση από lagomania »

εχω μια απορια νερο δικαιουσε να βαλεισ στην φασσα? ( εν ασχολουμε με το κυνηγι της φασσας για να ξεκαθαρισω χωρις αν εχουμε παρεξηγησεις) απλα ειχα μια διαφωνια με ενα φιλο μου αν επιτρεπετε το νερο η οχι
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΤΑΙΣΜΑΤΑ - ΛΙΜΠΙΣΜΑΤΑ

Δημοσίευση από Anthimos »

'petros' έγραψε:ανθιμε για τις εξωτερικες τι να χρησιμοποιησω :?:
:lol: τη φαντασια σου ρε πετρο μου!!
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
KKILER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: 13 Αύγ 2010, 05:45

Re: ΤΑΙΣΜΑΤΑ - ΛΙΜΠΙΣΜΑΤΑ

Δημοσίευση από KKILER »

ΦΕΤΟΣ ΑΛΛΑΞΑ ΤΑΚΤΙΚΗ ΤΑΙΣΜΑΤΟΣ . ΕΒΑΛΑ ΤΖΙΑΙ ΑΓΓΕΛΙΑ ΣΤΟ ΠΟΣΤΟ ΜΟΥ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ . Η ΤΑΜΠΕΛΛΑ ΓΡΑΦΕΙ . : ΟΠΟΙΑ ΦΑΣΣΑ ΠΕΙΝΑ Η ΔΙΨΑ, ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΠΡΟΣΦΥΓΑ ΣΤΗΝ ΑΓΛΑΝΤΖΙΑ ΓΙΑ ΟΦΤΟΝ ΤΖΙΑΙ ΝΕΡΟΝ (ΟΧΙ ΜΠΥΡΑ ) ΤΖΙΑΙ ΝΑ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙ ΠΑΝΩ ΜΟΥ :D :D
Hunting Maniac
Full Member
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: 01 Αύγ 2011, 15:07

Re: ΤΑΙΣΜΑΤΑ - ΛΙΜΠΙΣΜΑΤΑ

Δημοσίευση από Hunting Maniac »

Συνάδελφοι σας χαιρετώ. Να σας ενημερώσω για ένα ταϊσμα που βρήκαμε χτες που βγάλαμε τους σκύλλους σε περιοχή της Λευκωσίας και συγκεκριμένα πριν τον Ορκόντα. Στον δρόμο που πάμε προς Καλοπαναγιώτη πριν το κατήφορο που στρίβουμε για Λεύκα και Κάμπο υπάρχει ένα κατάστημα με υλικά οικοδομής. Ακριβώς αριστερά υπάρχει χωματόδρομος που οδηγεί στην περιοχή Αεροδρόμιο. Ακολουθώντας τον δρόμο φθάνουμε σε μια αντένα, μάλλον της τηλεφωνίας. Ακριβώς από κάτω υπάρχει μια κάθετη αντιπυρική λωρίδα με πεύκα στην οποία είναι το ταϊσμα από κριθάρι και κούννες φυστικιού! Προσωπικά πρώτη φορά ακουώ ότι οι φάσσες τρώνε και φυστίκια. Δεν ξέρω αν οι τύποι τους βάλλουν και μπύρες να ξεδιψούν!!! Πάντως το πρωϊ που πήγαμε είχε τουλάχιστο 50-60 πουλιά πάνω στα πεύκα όπως τες παλαβές. Από ότι φαίνεται τα κοπέλλια χρησιμοποιούν τετράτροχες για να κάμουν την δουλειά τους. Πάντως οι περιοχή έχει αρκετές καρούες οπότε θα χωρέσει αρκετά όπλα!!!
Kostantinos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 15 Μαρ 2011, 10:01

Re: ΤΑΙΣΜΑΤΑ - ΛΙΜΠΙΣΜΑΤΑ

Δημοσίευση από Kostantinos »

Paidia na sas pw kai gw gia ena taisma (sugnwmi pou grafw greeklish alla einai pio grigoro dioti den exw arketo xrono simera) pou vrikame prin 3 meres exw apo to xwrio limnati kai st aristera. Exoume vrei to taisma tyxaia otan pigame tous skullous volta. stis 7 to prwi mexri tis 8 pou imastan ekei exoume dei xwris upervoli (kai opoios thelei as me vgalei yeuti) panw apo 2000 (XILIADES) fasses pou erxontan kapou apo ti laneia kai kateligan sto sugkekrimeno taisma pou einai panw apo 2 skales gemato me sitaropoulla spasti, viko kai krithari. Prwti fora eida tosa polla poullia na lumpizoun s ena taisma. Simera to prwi pigame xana gia na doume ta poullia kai na ta deixw se kati filous dioti de me pisteuan kai upirxan 30-40 autokinita ekei kai evlepan tis fasses, oi pio polloi eixan etoimasei kai ta tsiatiria tous. Oi pio polloi kunigoi einai asuniditoi kai panw ap ola endiaferontai mono gia tin kreatosullogi kai gia tipota allo. Gia na fantasteite poso kosmo eixe simera ekei arxisan idi na tsakwnontai poios tha stisei prwtos to tsatiri tou se sugkekrimena simeia, deite pou exoume katantisei re paidia.
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΤΑΙΣΜΑΤΑ - ΛΙΜΠΙΣΜΑΤΑ

Δημοσίευση από Anthimos »

:lol: :lol: :lol:

Την Κυριακη εν να εχει πολλους πασιαμαδες, καφκαδες νευρα .

:? Ελπιζω να μην εχει κανενα ατυχημα
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Kostantinos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 15 Μαρ 2011, 10:01

Re: ΤΑΙΣΜΑΤΑ - ΛΙΜΠΙΣΜΑΤΑ

Δημοσίευση από Kostantinos »

Anthimos έγραψε::lol: :lol: :lol:

Την Κυριακη εν να εχει πολλους πασιαμαδες, καφκαδες νευρα .

:? Ελπιζω να μην εχει κανενα ατυχημα

Na eisai sigours gia touto file Anthime, ama pou ta simera tsakwnounte fantasou ti tha ginei tin Kuriaki. Sunistw osoi theloun na pane na doun ti ginetai ekai alla tin Kuriaki makria apo ekei.
sotiris!129

Re: ΤΑΙΣΜΑΤΑ - ΛΙΜΠΙΣΜΑΤΑ

Δημοσίευση από sotiris!129 »

για 2 πεζουνια αχ θεε μου!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΦΑΣΣΑΣ”