ΤΑΙΣΜΑΤΑ - ΛΙΜΠΙΣΜΑΤΑ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
titosblaser
Full Member
Δημοσιεύσεις: 194
Εγγραφή: 10 Αύγ 2012, 09:59

Re: ΤΑΙΣΜΑΤΑ - ΛΙΜΠΙΣΜΑΤΑ

Δημοσίευση από titosblaser »

Στην Μονή είναι σταθερό όπως κάθε χρόνο


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dietitian&Nutritionist
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΤΑΙΣΜΑΤΑ - ΛΙΜΠΙΣΜΑΤΑ

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

nikos17 έγραψε:μα φετος δεν εχει ταισματα ρε κοπελια? η που δεν εκανε κανενας η που εκαναν ουλλοι κ μειναμε ολοι σιωπηλοι

ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΠΕΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΝΕΝΑ ΑΝΕΚΔΟΤΟ ΦΙΛΕ ΝΙΚΟ ΝΑ ΓΕΛΑΣΟΥΜΕ....ΚΡΙΣΗ ΚΡΙΣΗ....ΑΛΛΑ ΤΟ ΤΑΙΣΜΑ ΤΑΙΣΜΑ :D
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
Kostas M.
Full Member
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: 02 Αύγ 2014, 09:01

Re: ΤΑΙΣΜΑΤΑ - ΛΙΜΠΙΣΜΑΤΑ

Δημοσίευση από Kostas M. »

Εμεναν εν αλλη απορια μου...
Ο καθενας που εμας ξερει τουλαχιστον που δεκα τοποθεσιες στις οποιες γινονται ταισματα. Η υπηρεσια θυρας εν ηξερει κανενα???
ALEXIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 324
Εγγραφή: 01 Αύγ 2011, 17:50

Re: ΤΑΙΣΜΑΤΑ - ΛΙΜΠΙΣΜΑΤΑ

Δημοσίευση από ALEXIS »

Η ΠΑΦΟΣ ΠΟΥ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΜΑΝΑ ΤΟΥΣ ΤΖΙΕ ΠΑΛΕ ΤΑ ΤΑΙΣΜΑΤΑ ΕΝ ΛΕΙΠΟΥΝ
Άβαταρ μέλους
'petros'
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: 10 Αύγ 2011, 13:52
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: ΤΑΙΣΜΑΤΑ - ΛΙΜΠΙΣΜΑΤΑ

Δημοσίευση από 'petros' »

Για αυτους που δεν βρηκαν ευκαιρια να βγουν βολτα στα βουνα για εντοπισμο φασσων δεν χρειαζεται ΑΠΛΑ ΔΙΑΛΕΓΕΤΕ ΚΑΙ ΠΕΡΝΕΤΕ το προορισμο σας για ψαξιμο

1. ΠΕΡΙΟΧΗ Μιτσερο-Αγιος Επιφανιος (ΒΡΗΚΑ 2 ΤΑΙΣΜΑΤΑ ΣΕ 2 ΩΡΕΣ)

2. ΠΕΡΙΟΧΗ Καλο Χωριο μεσω του βουνου Ασκοπελος(θα φατε ολη τη μερα γιατι σε καθε δρομο που θα περνετε Ανατολικα η Δυτικα ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΤΑΙΣΜΑ ΕΧΕΙ τα πουλια σκορπισμενα )

3. ΠΕΡΙΟΧΗ Δασονομειο Παναγιας προς Φτερικουδι στο βουνο δεξια κατι παιζει τα πουλια θα τα δειτε να πηγαινουν αναποδα απο οτι πρεπει κανονικα (εαν πηγε καποιος αναγνωριση παρατηρηστε αυτο το πραγμα γιατι ισως αλλαξουν τα πλανα σας)

Πολλοι θα πειτε οτι ειναι γνωστα και γινονται καθε χρονο αλλα δεν τα αναφερε καποιος πουθενα
Το κυνηγι ειναι για ολους εστω αν καποιοι εν καιρο κρισης αναβαθμισαν την ποσοτητα και την ποιοτητα στα ταισματα , ορισμενοι εβαλαν και του πουλιου το γαλα.Φετος ομως ειπαν να κανουν ταισματα και εκαμαν.

Αυριο θα παρω και 2 σακουλες να μαζεψω λιγο για τις κοτες του πεθερου αν θα τρωμε και κανενα αυγο και καμια ζαμπουα.Το μονο πραγμα που μαραζοσα που δεν ειχα μαζι μου κυριακη

Συντομα φωτο και περισσοτερες πληροφοριες

Συνεχιζετε.......
«Για να είσαι κυνηγός … δεν αρκεί να διαθέτεις άδεια, όπλο και σκύλο … αλλά κυρίως σεβασμό, συνείδηση και γνώση για την φύση»
LEFKIOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2011, 20:20

Re: ΤΑΙΣΜΑΤΑ - ΛΙΜΠΙΣΜΑΤΑ

Δημοσίευση από LEFKIOS »

1000+ Αναφερτα ολα Πετρο.
Άβαταρ μέλους
LAGOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 09 Σεπ 2010, 13:20

Re: ΤΑΙΣΜΑΤΑ - ΛΙΜΠΙΣΜΑΤΑ

Δημοσίευση από LAGOS »

Πριν αρκετά χρόνια κάποιοι 'έξυπνοι' είχαν κάμει ένα πολλά δυνατό τάισμα σε μια συγκεκριμένη περιοχή με αποτέλεσμα να μαζέψουν όλα τα πουλιά της περιοχής. Για κακή τους τύχη όμως ακούστηκε και αποκαλύφτηκε το κόλπο τους. Με μερικές λίρες τότε το κόλπο τους καταστράφηκε. . Το τι γέλιο έπεσε μετά περιττό να σας το περιγράψω.. Εγώ ούτε καν πήγα κυνήγι. Η ώρα 7 ήμουν στον καφενέ και περίμενα.
'Μα ίνταλως γίνετε ρε κουμπάρε? Εχτές ο παρέας είπε μου ήταν σχιλιάες τα πουλιά!'
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Αν βρέθηκε αντίδοτο....δεν το θέλω. ..
Avis777
Full Member
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2013, 01:37

Re: ΤΑΙΣΜΑΤΑ - ΛΙΜΠΙΣΜΑΤΑ

Δημοσίευση από Avis777 »

Χαχαχαχα...φιλε λαγε καθηγητης... πολλα καλη λυση !!!

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
renoss79
Full Member
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 02 Αύγ 2015, 14:40

Re: ΤΑΙΣΜΑΤΑ - ΛΙΜΠΙΣΜΑΤΑ

Δημοσίευση από renoss79 »

δυνατα ταισματα στις πιο κατω περιοχες:
αγια μαρινα του ξυλιατου
στην βυζακιαα
και στην κατω μονη
πολλα τα πουλια παρα πολλα!
Άβαταρ μέλους
stavros p
Full Member
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2013, 13:40
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΤΑΙΣΜΑΤΑ - ΛΙΜΠΙΣΜΑΤΑ

Δημοσίευση από stavros p »

Αν νεν μηλο εν να ανθηση κοπελια.επια τζαι εγω σε 3-4 τοπους τζαι ειδα πολλα λιες.εν να προτιμισω μια που τζινες τες περιοχες παρα να παω κοντα σε ταισμα.αν παιξω 1-2 εν να τες χαρω παραπανω παρα στο ταισα τζαι να εισαι με την ενοια
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΦΑΣΣΑΣ”