Φυσίγγια Φάσας

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
thanos1981k
Full Member
Δημοσιεύσεις: 368
Εγγραφή: 04 Οκτ 2011, 18:24
Τοποθεσία: ΕΛΛΑΔΑ-ΑΘΗΝΑ

Re: fisiggia fassas

Δημοσίευση από thanos1981k »

tsitsios έγραψε:euharisto chrysanthe.

edo stin lemeso mas klevoun fanera. piga na agoraso colombachio - mygra - 18 euro mou zitisan.
τα φυσιγγια αυτα ειναι τις Β&Ρ λογο του οτι ειμαι ιδιογομωτης και κυνηγαω φασσα δες την συνταγη
ΜΒΧ36 1,75 34 CX2000 GUALLANDI S.G.22/Z2M21 6*
MBX36 1.85 36 CX2000 Z2M18/GUALLANDI S.G.19 6*
αμα θελεις πρωτημησε επινικελωμενα σκαγια για καλητερη διατριτικοτητα σε λαγο και ποιο χοντρο Νο σκαγιων ;)
Εικόνα
ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
Άβαταρ μέλους
thanos1981k
Full Member
Δημοσιεύσεις: 368
Εγγραφή: 04 Οκτ 2011, 18:24
Τοποθεσία: ΕΛΛΑΔΑ-ΑΘΗΝΑ

Re: fisiggia fassas

Δημοσίευση από thanos1981k »

S4n 1.55 33 686 gt24+φελλος cal.20 3mm 6* No5/6 για φασσα μεσαιες και μακρινες βολες ;)
S4n 1.70~1.75 28 cx2000 spark 6* No7
Εικόνα
ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
LEFKIOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2011, 20:20

Re: fisiggia fassas

Δημοσίευση από LEFKIOS »

Μετά από αρκετό προβληματισμό :?: αποφάσισα να δώσω στη δημοσιότητα τα δυο καλύτερα φυσίγγια :idea: :idea: που θα πρέπει να έχει ο κάθε φασσαρης στις εξορμήσεις του. Τα φυσίγγια αυτά τα εχω ξεχωρίσει μετά από πολλές δοκιμές στο πίνακα αλλά και στο κυνήγι της φάσας και κατά την γνώμη μου αν τα έχετε μαζί σας θα έχετε λύσει κατά 99% όλες τις καιρικές συνθήκες που θα τύχει να συναντήσετε στο κυνήγι της φάσας. :) :) :) Η επιτυχία σας θα είναι εγγυημένη. 8-) 8-)
Λόγο έκτατου προβλήματος θα συνεχίσω αύριο……υπομονή :arrow:
WOODPIGEONHUNTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 739
Εγγραφή: 28 Ιαν 2013, 19:43
Τοποθεσία: λευκωσια

Re: fisiggia fassas

Δημοσίευση από WOODPIGEONHUNTER »

LEFKIOS έγραψε:Μετά από αρκετό προβληματισμό :?: αποφάσισα να δώσω στη δημοσιότητα τα δυο καλύτερα φυσίγγια :idea: :idea: που θα πρέπει να έχει ο κάθε φασσαρης στις εξορμήσεις του. Τα φυσίγγια αυτά τα εχω ξεχωρίσει μετά από πολλές δοκιμές στο πίνακα αλλά και στο κυνήγι της φάσας και κατά την γνώμη μου αν τα έχετε μαζί σας θα έχετε λύσει κατά 99% όλες τις καιρικές συνθήκες που θα τύχει να συναντήσετε στο κυνήγι της φάσας. :) :) :) Η επιτυχία σας θα είναι εγγυημένη. 8-) 8-)
Λόγο έκτατου προβλήματος θα συνεχίσω αύριο……υπομονή :arrow:
θα αναμενουμε!! ;)
ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΑΤΡΕΦΤΕΙ ΠΟΤΕ........ΕΙΜΑΙ ΦΑΣΣΑΡΩΣΤΟΣ!!!!
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: fisiggia fassas

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

LEFKIOS έγραψε:Μετά από αρκετό προβληματισμό :?: αποφάσισα να δώσω στη δημοσιότητα τα δυο καλύτερα φυσίγγια :idea: :idea: που θα πρέπει να έχει ο κάθε φασσαρης στις εξορμήσεις του. Τα φυσίγγια αυτά τα εχω ξεχωρίσει μετά από πολλές δοκιμές στο πίνακα αλλά και στο κυνήγι της φάσας και κατά την γνώμη μου αν τα έχετε μαζί σας θα έχετε λύσει κατά 99% όλες τις καιρικές συνθήκες που θα τύχει να συναντήσετε στο κυνήγι της φάσας. :) :) :) Η επιτυχία σας θα είναι εγγυημένη. 8-) 8-)
Λόγο έκτατου προβλήματος θα συνεχίσω αύριο……υπομονή :arrow:
ΕΝ ΝΑ ΜΕ ΜΕΙΝΕΙ ΦΑΣΣΑ ΡΕ ΛΕΥΚΙΕ ΜΟΥ....ΞΑΝΑ ΣΚΕΕΕΕΕΕΦΤΟΥ ΤΟΟΟΟΟ :( :D
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
LEFKIOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2011, 20:20

Re: fisiggia fassas

Δημοσίευση από LEFKIOS »

LEFKIOS έγραψε:Μετά από αρκετό προβληματισμό :?: αποφάσισα να δώσω στη δημοσιότητα τα δυο καλύτερα φυσίγγια :idea: :idea: που θα πρέπει να έχει ο κάθε φασσαρης στις εξορμήσεις του. Τα φυσίγγια αυτά τα εχω ξεχωρίσει μετά από πολλές δοκιμές στο πίνακα αλλά και στο κυνήγι της φάσας και κατά την γνώμη μου αν τα έχετε μαζί σας θα έχετε λύσει κατά 99% όλες τις καιρικές συνθήκες που θα τύχει να συναντήσετε στο κυνήγι της φάσας. :) :) :) Η επιτυχία σας θα είναι εγγυημένη. 8-) 8-)
Λόγο έκτατου προβλήματος θα συνεχίσω αύριο……υπομονή :arrow:
Το πρώτο φυσίγγιο είναι το φυσιγγιο ΤΗΣ ΣΩΣΤΗΣ ΚΑΛΥΨΗΣ :) - ΦΥΛΑΚΤΡΑΣ του πόστου μας. :D Η φασα έχει οξύτατη όραση ,όπως λέγει ο Σολων αλλά και ο Ιωνάς στο ποίημα του και με την παραμικρή κίνηση σε συνδυασμό με κακή κάλυψη του πόστου μας βγαζει το πουλί εκτός βολής.
Το δεύτερον φυσίγγιο είναι το φυσίγγιο της ΥΠΟΜΟΝΗΣ, :) ΤΗΣ ΕΠΙΜΟΝΗΗΣ :) ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΤΟΙΜΌΤΗΤΑΣ :) . Η φασα εμφανίζεται απροειδοποίητα, από εκει που δεν τη περιμένεις :shock: . Δέκα δευτερόλεπτα να χαλαρώσουμε είναι αρκετα για να μας καπελώσει και να πάει άπαικτη :| .
Αν έχετε αυτά τα δύο…… φυσίγγια μαζί σας τότε σίγουρα……ότι χαρτούτσια πιάσετε :D που την ζώνη σας η φασα θα πέση ξερή…. :D
Αυτή είναι η εισήγηση μου για τα δύο καλύτερα φυσίγγια για το κυνηγι της φάσας και πιστέψετε με τα επέλεξα μετά από πολύχρονες και επίπονες δοκιμές στο κυνηγι της σιδερένιας.
WOODPIGEONHUNTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 739
Εγγραφή: 28 Ιαν 2013, 19:43
Τοποθεσία: λευκωσια

Re: fisiggia fassas

Δημοσίευση από WOODPIGEONHUNTER »

ετσι ακριβως φιλε λεφκιε!! σιγουρα πεζουν και ρολο τα φυσιγγια αλλα αν δεν γινουν σωστα ολες οι προυποθεσεις για το κυνηγι της φασσας ....... εν εκαμες τπτ!!! ειναι σαν να εχουν χωμα μεσα αντι σκαγια!! :D ( εγω ειμαι ο ιωνας)
ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΑΤΡΕΦΤΕΙ ΠΟΤΕ........ΕΙΜΑΙ ΦΑΣΣΑΡΩΣΤΟΣ!!!!
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: fisiggia fassas

Δημοσίευση από sotiris!129 »

LEFKIOS έγραψε:
LEFKIOS έγραψε:Μετά από αρκετό προβληματισμό :?: αποφάσισα να δώσω στη δημοσιότητα τα δυο καλύτερα φυσίγγια :idea: :idea: που θα πρέπει να έχει ο κάθε φασσαρης στις εξορμήσεις του. Τα φυσίγγια αυτά τα εχω ξεχωρίσει μετά από πολλές δοκιμές στο πίνακα αλλά και στο κυνήγι της φάσας και κατά την γνώμη μου αν τα έχετε μαζί σας θα έχετε λύσει κατά 99% όλες τις καιρικές συνθήκες που θα τύχει να συναντήσετε στο κυνήγι της φάσας. :) :) :) Η επιτυχία σας θα είναι εγγυημένη. 8-) 8-)
Λόγο έκτατου προβλήματος θα συνεχίσω αύριο……υπομονή :arrow:
Το πρώτο φυσίγγιο είναι το φυσιγγιο ΤΗΣ ΣΩΣΤΗΣ ΚΑΛΥΨΗΣ :) - ΦΥΛΑΚΤΡΑΣ του πόστου μας. :D Η φασα έχει οξύτατη όραση ,όπως λέγει ο Σολων αλλά και ο Ιωνάς στο ποίημα του και με την παραμικρή κίνηση σε συνδυασμό με κακή κάλυψη του πόστου μας βγαζει το πουλί εκτός βολής.
Το δεύτερον φυσίγγιο είναι το φυσίγγιο της ΥΠΟΜΟΝΗΣ, :) ΤΗΣ ΕΠΙΜΟΝΗΗΣ :) ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΤΟΙΜΌΤΗΤΑΣ :) . Η φασα εμφανίζεται απροειδοποίητα, από εκει που δεν τη περιμένεις :shock: . Δέκα δευτερόλεπτα να χαλαρώσουμε είναι αρκετα για να μας καπελώσει και να πάει άπαικτη :| .
Αν έχετε αυτά τα δύο…… φυσίγγια μαζί σας τότε σίγουρα……ότι χαρτούτσια πιάσετε :D που την ζώνη σας η φασα θα πέση ξερή…. :D
Αυτή είναι η εισήγηση μου για τα δύο καλύτερα φυσίγγια για το κυνηγι της φάσας και πιστέψετε με τα επέλεξα μετά από πολύχρονες και επίπονες δοκιμές στο κυνηγι της σιδερένιας.
αν πας με σταυρο στο χερι αυτα τα 2 το ποιο πυθανον ειναι να μην πιασεις τιποτε !
το νουμερο 1 ειναι η αναγνωρηση της περιοχης που θα εξωρμησουμε για να δουμε αν τα πουλια ειναι εκει και απο που περνουν...
το νουμερο 2 ειναι η επιλογη ποστου , το ποστο παιζει το Α και το Ω σε αυτο το κυνηγι ....10 μετρα πανω 10 μετρα κατω ειναι αρκετα για να καταστρεψουν μια εξωρμηση και να δουμε τα πουλια να περνανε σε οριακες βολες !
και οταν δεν νιωθεις σιγουρος για το ποστο σου ερχονται τα αλλα ... να αλαζεις συνεχεια ποστο με αποτελεσμα να βλεπεις τα πουλια να περνουν απο το προιγουμενο και μετα ξανα απο την αρχη !

παραδειγμα
κατα το μεσημερι σε αυτα τα 3 κυκλομενα πευκα που βρησκονται σε μια χαραδρα μετα απο αναγνωρησεις εχω δει καποιες μεμονομενες φασσες να καθονται εκει... γιαυτο ενα ποστο σαν αυτη την μικρη αγρια ελια θα προσφερει βολη 20-30 μετρων (του καθου) + βολη στα 25 μετρα απο τα πουλια που θα περνανε μεσα στην χαραδρα με πορεια αλλους πευκους στο βαθος της χαραδρας !
δεν μιλαμε για τρελλα νουμερα αλλα τουλαχιστο την νεκρη ωρα για εμενα που ειναι το μεσημερι θα εχω καπου να παω και δεν θα παω καπου στο φλου με αποτελεσμα με το που θα δω τα πρωτα πουλια να περνανε απο καπου να τρεχω να αλαξω ποστο !
σιγουρα απο την στιγμη που δεν μιλαμε για ταισμα η νερο ολα ειναι αναμφιβολα και υπαρχουν πυθανοτητες να μην φανουν φασσες στες 18 του μηνα γιατι μεχρι το μεσημερι θα εχουν αλαξει πολλα ... αλλα τουλαχιστο θα εχω την ψυχολογια με το μερος μου λογο γνωσης
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
LEFKIOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2011, 20:20

Re: fisiggia fassas

Δημοσίευση από LEFKIOS »

WOODPIGEONHUNTER έγραψε:ετσι ακριβως φιλε λεφκιε!! σιγουρα πεζουν και ρολο τα φυσιγγια αλλα αν δεν γινουν σωστα ολες οι προυποθεσεις για το κυνηγι της φασσας ....... εν εκαμες τπτ!!! ειναι σαν να εχουν χωμα μεσα αντι σκαγια!! :D ( εγω ειμαι ο ιωνας)
Φίλε Ιωνά σε χαιρετώ. Πολύ ωραίο το ποίημα σου για τη φάσα. Οσοι είναι φασσάρηες, πραγματικά αγγίζει την ψυχή τους, διαβάζοντας το.
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: fisiggia fassas

Δημοσίευση από Sergios »

Για μενα ι χαρτουτσια για ολες τις καιρικες συνθηκες ειναι η Victory Sporting Nickel 36gr
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΦΑΣΣΑΣ”