Φυσίγγια Φάσας

Απάντηση
cyprohunter
Full Member
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2011, 19:13
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: fisiggia fassas

Δημοσίευση από cyprohunter »

LOUIS SETTER έγραψε:
cyprohunter έγραψε:Εγώ πάντως απαντώ για τον καιρό που ζήτησαν, αυτές ρίχνω τον χειμώνα και ξέρω καλά! Το καλοκαίρι ρίχνω συνήθως mirage, lucky shot, roteill silver selection 36gr τις καινούργιες και έριχνα ως πέρσι την άσπρη την 35γρ στην φασσα και στο περδίκι αλλα με έχει απογοητεύσει πλήρως διότι όταν έπαιζα το περτίτζι τζαι έπεφτε σεκκο τωρά όμως γεματώνει το μόνο, πέφτει χαμέ τζαι βουρά :!: :!: :!: Ξέρεις πόσα έχασα έτσι σκέδιο ή αναγκάστηκα να του σείρω με την B&P MB Dual Power 6+3 σαν βουρά τζαι πάλε πολλές φορές να το χάννω :?: τζαι εντζαι μούχτι οι B&P :evil: Ναι ρε φίλε άμμαν θέλει ο ίδιος ο παραγωγός να σε χάσει... τότε ναί!!! Ναι είπαμεν έσιει κρίση αλλα με το να σκαρτεύκεις τα μπαρούθκια σου εντζαι συμφαίρει σου, κάμνει σου τζιάλλη ζημιά
ΕΝ ΠΟΛΛΑ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ. ΚΑΝΕΝΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΔΕΝ ΣΚΑΡΤΕΥΚΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΜΠΑΡΟΥΤΙ. ΕΧΟΥΝ ΕΠΕΝΔΥΘΕΙ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΛΙΡΕΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ ΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΡΑΜΑ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΧΑΛΑΣΟΥΝ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΤΟΥΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΧΑΣΟΥΝ ΠΕΛΑΤΕΙΑ.
ΒΡΕΣ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΕΡΔΙΚΙ Η ΤΑ ΠΕΡΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΣΕΚΚΑ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΤΑ ΦΟΡΤΩΝΟΥΜΕ ΟΛΑ ΣΤΟ ΦΥΣΙΓΓΙΟ.
ΕΓΩ ΙΔΙΟΓΩΜΩΝΩ ΚΑΙ ΤΟΛΜΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΑΙ ΕΝΑ . ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ 5 ΠΑΚΕΤΑ RC-BP- REMIGTON - ROTWEILLE Η ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ, ΔΕΝ ΣΟΥ ΔΙΝΩ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΦΥΣΙΓΓΙΟ ΜΟΥ.
ΦΕΤΟΣ ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ ΕΠΑΙΞΑ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΔΙΚΙΑ. ΣΕ ΕΝΑ ΒΟΥΝΟ ΕΠΑΙΞΑ 3 ΜΟΝΟΣΙΗΠΕΘΚΙΑ ΣΕΚΚΑ, ΣΥΚΑ. ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΗΤΑΝ ΚΟΥΤΣΟΦΤΕΡΟ. ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΜΠΤΟ ΚΟΥΤΣΟΦΤΕΡΟ . ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΠΑΙΞΑ 6 ΦΑΣΣΕΣ ΟΠΩΣ ΤΑ ΚΝΙΖΙΑ ΤΟΥ ΒΕΡΥΚΟΥ . ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ???
ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΠΑΝΩ ΣΤΑ 2 ΚΟΥΤΣΟΦΤΕΡΑ ΠΟΥΛΙΑ.
ΑΣ ΜΗΝ ΦΟΡΤΩΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΑΣΤΑΘΗ ΑΠΟΔΟΣΗ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ
Εμένα ο τρόπος που κυνηγιέται η περιοχή μου δεν άλλαξε ποτέ, έχω σκοτώσει πολλά περτίτζια με τον ίδιο τρόπο και έχασα ελάχιστα προς τίποτα περδίκια απο τις δεκάδες που ευκαιρίες που μου δόθηκαν. Χωρίς να αλλάξω τίποτα επειδή είμουν πολύ ευχαριστημένος απο το φυσίγγι, το όπλο... μέχρι μια καλή σεζόν του 2011-2012 που ανεξήγητα συναίβεναι το παραπάνω γεγονός. Λοιπόν, όταν ρίχνεις τις ίδιες βολές για χρόνια με τον ίδιο τρόπο, μαθαίνεις να το κυνηγάς με κλειστά μάτια που λέει ο λόγος, τότε τιί φταίει τζαι εν πέφτουν τα μαυρανάφεντα πάνω σάνεμων? Παρακαλώ δώστε μου μια καλύτερη επεξήγηση αφού νομίζετε ότι δεν είναι αυτός ο λόγος! Α! και κάτι άλλο πως εξηγάτε το γεγονός ότι βρήκα το ίδιο φυσίγγι 3-4 χρονών ξεχασμένο στη ντουλάπα μίξ με κάτι άλλα το πήρα φέτος την δεύτερη κυριακή και θυμήθηκα τις παλιές καλές αναμνήσεις??!!
Φιλικά,
Αναστάσης
Άβαταρ μέλους
682 GOLD E
Full Member
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: 18 Ιαν 2012, 22:59

Re: fisiggia fassas

Δημοσίευση από 682 GOLD E »

Εμένα ο τρόπος που κυνηγιέται η περιοχή μου δεν άλλαξε ποτέ, έχω σκοτώσει πολλά περτίτζια με τον ίδιο τρόπο και έχασα ελάχιστα προς τίποτα περδίκια απο τις δεκάδες που ευκαιρίες που μου δόθηκαν. Χωρίς να αλλάξω τίποτα επειδή είμουν πολύ ευχαριστημένος απο το φυσίγγι, το όπλο... μέχρι μια καλή σεζόν του 2011-2012 που ανεξήγητα συναίβεναι το παραπάνω γεγονός. Λοιπόν, όταν ρίχνεις τις ίδιες βολές για χρόνια με τον ίδιο τρόπο, μαθαίνεις να το κυνηγάς με κλειστά μάτια που λέει ο λόγος, τότε τιί φταίει τζαι εν πέφτουν τα μαυρανάφεντα πάνω σάνεμων? Παρακαλώ δώστε μου μια καλύτερη επεξήγηση αφού νομίζετε ότι δεν είναι αυτός ο λόγος! Α! και κάτι άλλο πως εξηγάτε το γεγονός ότι βρήκα το ίδιο φυσίγγι 3-4 χρονών ξεχασμένο στη ντουλάπα μίξ με κάτι άλλα το πήρα φέτος την δεύτερη κυριακή και θυμήθηκα τις παλιές καλές αναμνήσεις??!![/quote]

φιλε μου ακουσα τη μιση κυπρο να κατηγορει το συγκεκριμενο φυσιγγιο! εγω δεν το χρησιμοποιω, ομως ο συγκυνηγος μου εν βαλλει αλλο φυσιγγιο μες το οπλο του και χτυπησε αρκετα περδικια φετος και δεν εχει κανενα παραπονο! τουτο πως το εξηγας? (τα φυσιγγια ηταν ολα φετινα και δεν τα αγορασε ολα τα πακετα απο τον ιδιο τοπο) εν δυνατο να ηταν ολα παλιες παρτιδες?!
sotiris!129

Re: fisiggia fassas

Δημοσίευση από sotiris!129 »

victory ασπρη ηταν απο τα πρωτα φυσιγγια που ειχα σαν επιλογη παντα εδω και πολλα χρονια!
εχει που τα περσυ τον χειμωνα που τες επαιζα στην φασσα που της δινω ευκαιριες γιατι δεν θελω να αλαξω χαρτουτσιες αλλα κανει την περασμενη βδομαδα ηταν η τελευταια της φορα ειπα τελος...ΤΕΛΟΣ!
αποδω και περα μονο κκολουμπια και ξερω ψωμι!
cyprohunter
Full Member
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2011, 19:13
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: fisiggia fassas

Δημοσίευση από cyprohunter »

sotiris!129 έγραψε:victory ασπρη ηταν απο τα πρωτα φυσιγγια που ειχα σαν επιλογη παντα εδω και πολλα χρονια!
εχει που τα περσυ τον χειμωνα που τες επαιζα στην φασσα που της δινω ευκαιριες γιατι δεν θελω να αλαξω χαρτουτσιες αλλα κανει την περασμενη βδομαδα ηταν η τελευταια της φορα ειπα τελος...ΤΕΛΟΣ!
αποδω και περα μονο κκολουμπια και ξερω ψωμι!
Ευχαριστώ φίλε Σωτήρη τουλάχιστον κάποιος σ'αυτό το forum καταλαμβαίνει τι εννοώ!
Φιλικά,
Αναστάσης
Άβαταρ μέλους
LOUIS SETTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 583
Εγγραφή: 18 Αύγ 2011, 13:08

Re: fisiggia fassas

Δημοσίευση από LOUIS SETTER »

cyprohunter έγραψε:
sotiris!129 έγραψε:victory ασπρη ηταν απο τα πρωτα φυσιγγια που ειχα σαν επιλογη παντα εδω και πολλα χρονια!
εχει που τα περσυ τον χειμωνα που τες επαιζα στην φασσα που της δινω ευκαιριες γιατι δεν θελω να αλαξω χαρτουτσιες αλλα κανει την περασμενη βδομαδα ηταν η τελευταια της φορα ειπα τελος...ΤΕΛΟΣ!
αποδω και περα μονο κκολουμπια και ξερω ψωμι!
Ευχαριστώ φίλε Σωτήρη τουλάχιστον κάποιος σ'αυτό το forum καταλαμβαίνει τι εννοώ!
ΡΕ ΦΙΛΕ ΕΝΝΕΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΤΖΙΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΛΕΩ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΑΓΟΡΑΖΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΕΙΧΑ ΤΑ 2 ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΑΛΛΑΖΑ ΠΟΤΕ. ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΔΩΣΑ ΠΟΛΛΗ ΠΟΛΛΗ ΠΙΣΤΩΣΗ ΚΑΙ ΜΕ ΔΙΚΑΙΩΣΑΝ . ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΜΙΛΩ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΓΥΡΕΥΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΕΥΚΟΛΗ ΣΤΟ ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΟ ΜΑΣ ΛΑΘΟΣ. ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΣΤΗΝ ΦΑΣΣΑ ΚΑΛΛΙΚΩΣΑ 2 ΠΟΥΛΙΑ ΚΑΙ ΕΨΑΧΝΑ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΛΑΘΟΣ. ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΣΠΙΤΙ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΟΤΙ ΜΙΑ ΒΙΔΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΛΜΑ ΕΙΧΕ ΞΕΒΙΔΩΘΕΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΛΜΑ ΚΟΥΝΙΟΤΑΝΕ. ΚΑΙ ΛΕΩ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ << ΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑΥΤΟΝ ΕΚΑΛΛΙΚΩΣΑ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑΑΑΑΑ>>>>
ΕΝ ΓΙΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΛΛΙΚΩΣΑ????? ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ. ΕΠΟΤΖΙΗΜΗΣΑΝ ΜΕ ΤΖΙΑΙ ΕΚΑΛΛΙΚΩΣΑ ΤΑ.
ΑΚΟΥΕΙΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ << ΕΠΑΙΞΑ ΤΟΝ ΛΑΟ ΤΖΙΑΙ ΟΥΤΕ ΕΝΟΙΩΣΕ, ΚΩΛΟΧΑΡΤΟΥΤΣΙΕΣ, ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΤΣΙΛΛΗΣΑΝ ΤΟΝ ΟΙ ΣΚΥΛΟΙ.>> ΠΑΕΙ ΣΠΙΤΙ, ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ ΤΟΝ ΛΑΟ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΕΙ ΠΑΝΩ ΤΟΥ 2 ΣΚΑΓΙΑ ΣΤΟ ΠΟΔΙ ΤΟ ΕΝΑ Η ΣΤΟΝ ΚΩΛΟ.
ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ . ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΦΥΣΙΓΓΙΑ. ΔΙΑΛΕΓΑ ΠΑΝΤΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΕΧΟΤΑΝ Ο ΩΜΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ .
ΣΤΟ ΠΕΡΔΙΚΙ ΠΑΝΤΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΩ 2 ΕΙΔΗ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ. 2 ΜΟΝΟ .
ΤΟ ΦΥΣΙΓΓΙΟ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΠΙΣΤΩΣΗ . ΝΑ ΤΟ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΟΔΩΣΕΙ .
ΜΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟΝ ΑΚΑΜΑ ΠΗΡΑ ΜΟΝΟ 2 ΕΙΔΗ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ. ΞΕΚΙΝΗΣΕ Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑ 20 ΠΟΥΛΙΑ ΚΟΥΤΣΟΦΤΕΡΑ. ΛΕΩ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ <ΑΜΑΝΑ ΜΟΥ ΕΦΑΜΕΝ ΤΗΝ>>
. ΠΗΡΑ ΣΤΗΝ ΤΣΑΝΤΑ ΜΟΥ 105 ΠΟΥΛΙΑ ΣΕΚΚΑ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 2,30 ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ, ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΠΟΥ ΞΙΦΤΕΡΙΖΑ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΟΠΟ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΑΓΗ.
ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΓΟΥΜΕ ΣΕ 2 ΠΟΙΟΤΙΚΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΜΕ ΚΑΛΗ ΠΡΟΙΣΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΠΟΡΕΙΑ ΣΤΟΝ ΧΡΟΝΟ, ΝΑ ΦΥΛΑΓΟΥΜΕ ΚΑΙ 3-4 ΣΕ ΕΝΑ ΝΤΟΥΛΑΠΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΟΥΜΕ ΔΟΣΟΛΟΓΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΑ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ.
ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΥΠΡΙΑΚΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ
ΙΔΙΟΓΩΜΟΣΗ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
old.Costis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: 23 Οκτ 2012, 00:46

Re: fisiggia fassas

Δημοσίευση από old.Costis »

Κυπριακά φυσίγγια κοπελια, πάντα. Εν δύσκολοι οι καιροί που μας έφτασαν και πρέπει να βοηθούμε ο ένας το άλλον, ο καθένας με τον δικό του τρόπο. Στο όλο θέμα κυνήγι όπως βλέπετε έχουμε λίγους φίλους και πολλοί μας πολεμούν για τους δικούς τους λόγους.

Τα κυπριακά φυσίγγια δεν έχουν τίποτα να ζηλεύσουν από τα ξένα, τώρα βέβαια αν εσύ θέλεις να χρυσό πληρώνεις ένα φυσίγγιο ξένο (π.χ 34 γρ) που το έχουν γεμίσει με Διφασική πυρίτιδα για τους δικούς τους λόγους (καιρός, μορφολογία εδάφους, θήραμα, business) it’s ok ;)

Οι Κυπριακές βιομηχανίες έχουν μελετήσει το όλο θέμα και κατασκευάζουν τα φυσίγγια τους με βάση τα στραβά και καλά του κυνηγίου μας. Βύσμα, κάλυκας, καψούλι όλοι σχεδόν έχουν τα ίδια το μόνο που αλλάζει από φυσίγγιο σε φυσίγγιο είναι το μπαρούτι. 8-)

Άποψη μου πάντα :D
sotiris!129

Re: fisiggia fassas

Δημοσίευση από sotiris!129 »

old.Costis έγραψε:Κυπριακά φυσίγγια κοπελια, πάντα. Εν δύσκολοι οι καιροί που μας έφτασαν και πρέπει να βοηθούμε ο ένας το άλλον, ο καθένας με τον δικό του τρόπο. Στο όλο θέμα κυνήγι όπως βλέπετε έχουμε λίγους φίλους και πολλοί μας πολεμούν για τους δικούς τους λόγους.

Τα κυπριακά φυσίγγια δεν έχουν τίποτα να ζηλεύσουν από τα ξένα, τώρα βέβαια αν εσύ θέλεις να χρυσό πληρώνεις ένα φυσίγγιο ξένο (π.χ 34 γρ) που το έχουν γεμίσει με Διφασική πυρίτιδα για τους δικούς τους λόγους (καιρός, μορφολογία εδάφους, θήραμα, business) it’s ok ;)

Οι Κυπριακές βιομηχανίες έχουν μελετήσει το όλο θέμα και κατασκευάζουν τα φυσίγγια τους με βάση τα στραβά και καλά του κυνηγίου μας. Βύσμα, κάλυκας, καψούλι όλοι σχεδόν έχουν τα ίδια το μόνο που αλλάζει από φυσίγγιο σε φυσίγγιο είναι το μπαρούτι. 8-)

Άποψη μου πάντα :D
φιλε Κωστα
δεν εχω τιποτα με την εταιρια, περσυ τον καιρο της ζικλας εδωσα περισσοτερα λεφτα για την αγορα victory ασπρης 35gr no5-6 παρα για χαρτουτσιες της ζικλας!
μετα απο αρκετα πουλια και πολλες βολες εβγαλα αυτα τα συμπερασματα πρωτα για μενα και μετα τα μοιραστηκα τις ανησυχιες μου με φιλους αλλα και στο φορουμ οπου και πολλοι αλλοι συμφωνησαν μαζι μου οτι κατι παει λαθος!
συμπτωματικα ειχαμε την κουβεντα και με τον ΑρτεμηG την περασμενη Κυριακη και αυτος μια απ τα ιδια με εμενα τα τελευταια 2 χρονια!
ΔΕΝ εχω ιδεα απο παρουθκια δεν εχω ιδεα απο ιδιογεμωσεις και δεν μπορω να ξερω ΑΝ αλλαξαν κατι και δημιουργηθηκε προβλημα στην αποδοση τους!
Αυτα που γραφονται εδω δεν ειναι για να πληξουν το ονομα της εταιρειας αλλα γιατι σιγουρα εμενα που με ξερω του χρονου παλε θα αγορασω το ιδιο φυσιγγιο γιατι το χερι μου ειναι μαθημενο να πιανει ζινες τες χαρτουτσιες που το καταστημα και ελπιζω να διαβαστουν η ανησυχιες τον πελατων τους και να διορθωσουν το οποιο λαθος ΚΑΙ ΕΑΝ ΕΓΙΝΕ !
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: fisiggia fassas

Δημοσίευση από kypros »

Υπαρχουν 4,5 κυπριακεσ εταιρειες με πολυ αξιολογη σειρα φυσιγγιων.

Μπορεις να επιλεξεις μια σειρα που προτημας και να παιξεις με τα φυσιγγια που εχει η εταιρεια και να βρεις πιο πεζεται σε καθε ωρα.

Και να ριχνεις μονο αυτη τη σειρα.

Εγω το βρηκα πρακτικο και με εξεραιση ενα δυο ιταλικα φυσιγγια φετοσ εριχνα μονο μια σειρα κυπριακης εταιρειας. Εμαθα ποτε παιζω καθε μοντελο φυσιγγιου και ενω εχω διαφορα ειδη της σειρας μαζι μου δεν συγχιζομαι
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
old.Costis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: 23 Οκτ 2012, 00:46

Re: fisiggia fassas

Δημοσίευση από old.Costis »

Σωτήρη μπορεί να είναι όπως τα λαλείς, δεν υπάρχει θέμα για μια εταιρία π.χ που κατασκευάζει φυσίγγια ότι θα γεμίζει τα φυσίγγια τις με την πυρίτιδα και θα χρησιμοποιούσε το ίδιο πιστόνι που είχε πριν 2 χρόνια για παράδειγμα. Όυλα εξελίσσονται προς καλό δικό μας (ως συνήθως) οι παππούες μας χρησιμοποιούσαν το μπαρούτι το μαύρο, στα χρόνια τα δικά μας χρησιμοποιούμε φυσίγγια με πυρίτιδες που ούτε θα πιστεφαν ποτέ ότι ένα φτανας τούτες τις ταχύτητες που υπάρχουν τώρα. :shock:

Μπορεί να γινα αλλαγές πάνο σε τούτο το φυσίγγιο που λαλεις, όπως γίνονται σε ουλα και να μεν του έκατσε απλός. :?
Αλλά εν κρίμα να φτάνουμε στο σημείο να μεν χουμιζουμε το σπίτι μας, καταστήματα να φκαλουν έξω που τα ράφκια τους τα Κυπριακά φυσίγγια και να πέφτουμε στην παγίδα του *το ξένο εν καλύτερο* :!:

Όπως και να έχει εν το χόμπι σου η αγάπη σου ο λόγος που καρτεράς την Κυριακή πώς και πώς να ερτει, ότι θελεις εσύ βάλεις μέσα στην θαλάμι σου, τούτο το φυσίγγιο που νιώθεις μαζί του σίουρος. :D
cyprohunter
Full Member
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2011, 19:13
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: fisiggia fassas

Δημοσίευση από cyprohunter »

sotiris!129 έγραψε:
old.Costis έγραψε:Κυπριακά φυσίγγια κοπελια, πάντα. Εν δύσκολοι οι καιροί που μας έφτασαν και πρέπει να βοηθούμε ο ένας το άλλον, ο καθένας με τον δικό του τρόπο. Στο όλο θέμα κυνήγι όπως βλέπετε έχουμε λίγους φίλους και πολλοί μας πολεμούν για τους δικούς τους λόγους.

Τα κυπριακά φυσίγγια δεν έχουν τίποτα να ζηλεύσουν από τα ξένα, τώρα βέβαια αν εσύ θέλεις να χρυσό πληρώνεις ένα φυσίγγιο ξένο (π.χ 34 γρ) που το έχουν γεμίσει με Διφασική πυρίτιδα για τους δικούς τους λόγους (καιρός, μορφολογία εδάφους, θήραμα, business) it’s ok ;)

Οι Κυπριακές βιομηχανίες έχουν μελετήσει το όλο θέμα και κατασκευάζουν τα φυσίγγια τους με βάση τα στραβά και καλά του κυνηγίου μας. Βύσμα, κάλυκας, καψούλι όλοι σχεδόν έχουν τα ίδια το μόνο που αλλάζει από φυσίγγιο σε φυσίγγιο είναι το μπαρούτι. 8-)

Άποψη μου πάντα :D
φιλε Κωστα
δεν εχω τιποτα με την εταιρια, περσυ τον καιρο της ζικλας εδωσα περισσοτερα λεφτα για την αγορα victory ασπρης 35gr no5-6 παρα για χαρτουτσιες της ζικλας!
μετα απο αρκετα πουλια και πολλες βολες εβγαλα αυτα τα συμπερασματα πρωτα για μενα και μετα τα μοιραστηκα τις ανησυχιες μου με φιλους αλλα και στο φορουμ οπου και πολλοι αλλοι συμφωνησαν μαζι μου οτι κατι παει λαθος!
συμπτωματικα ειχαμε την κουβεντα και με τον ΑρτεμηG την περασμενη Κυριακη και αυτος μια απ τα ιδια με εμενα τα τελευταια 2 χρονια!
ΔΕΝ εχω ιδεα απο παρουθκια δεν εχω ιδεα απο ιδιογεμωσεις και δεν μπορω να ξερω ΑΝ αλλαξαν κατι και δημιουργηθηκε προβλημα στην αποδοση τους!
Αυτα που γραφονται εδω δεν ειναι για να πληξουν το ονομα της εταιρειας αλλα γιατι σιγουρα εμενα που με ξερω του χρονου παλε θα αγορασω το ιδιο φυσιγγιο γιατι το χερι μου ειναι μαθημενο να πιανει ζινες τες χαρτουτσιες που το καταστημα και ελπιζω να διαβαστουν η ανησυχιες τον πελατων τους και να διορθωσουν το οποιο λαθος ΚΑΙ ΕΑΝ ΕΓΙΝΕ !
+1000 Μακάρι να ήταν απλά μια λάθος φουρνιά και τίποτα άλλο, εγώ δεν έχω τίποτα με την εταιρεία και ελπίζω να διορθωθεί το λάθος και να είναι όλα σαν να μην έγινε τίποτα για το καλό όλον μας! Ευχαριστώ
Φιλικά,
Αναστάσης
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΦΑΣΣΑΣ”