Φυσίγγια Φάσας

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: fisiggia fassas

Δημοσίευση από kypros »

Σεργιε τι οπλο εχεις?
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
WOODPIGEONHUNTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 739
Εγγραφή: 28 Ιαν 2013, 19:43
Τοποθεσία: λευκωσια

Re: fisiggia fassas

Δημοσίευση από WOODPIGEONHUNTER »

LEFKIOS έγραψε:
WOODPIGEONHUNTER έγραψε:ετσι ακριβως φιλε λεφκιε!! σιγουρα πεζουν και ρολο τα φυσιγγια αλλα αν δεν γινουν σωστα ολες οι προυποθεσεις για το κυνηγι της φασσας ....... εν εκαμες τπτ!!! ειναι σαν να εχουν χωμα μεσα αντι σκαγια!! :D ( εγω ειμαι ο ιωνας)
Φίλε Ιωνά σε χαιρετώ. Πολύ ωραίο το ποίημα σου για τη φάσα. Οσοι είναι φασσάρηες, πραγματικά αγγίζει την ψυχή τους, διαβάζοντας το.
σε ευχαριστω φιλε για τα καλα σου λογια ! κι εγω το εβγαλα μεσα απο την ψυχη μου!! :D
ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΑΤΡΕΦΤΕΙ ΠΟΤΕ........ΕΙΜΑΙ ΦΑΣΣΑΡΩΣΤΟΣ!!!!
ARRWSTOSFASSAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2013, 00:55

Re: fisiggia fassas

Δημοσίευση από ARRWSTOSFASSAS »

LOUIS SETTER έγραψε:
cyprohunter έγραψε:Εγώ πάντως απαντώ για τον καιρό που ζήτησαν, αυτές ρίχνω τον χειμώνα και ξέρω καλά! Το καλοκαίρι ρίχνω συνήθως mirage, lucky shot, roteill silver selection 36gr τις καινούργιες και έριχνα ως πέρσι την άσπρη την 35γρ στην φασσα και στο περδίκι αλλα με έχει απογοητεύσει πλήρως διότι όταν έπαιζα το περτίτζι τζαι έπεφτε σεκκο τωρά όμως γεματώνει το μόνο, πέφτει χαμέ τζαι βουρά :!: :!: :!: Ξέρεις πόσα έχασα έτσι σκέδιο ή αναγκάστηκα να του σείρω με την B&P MB Dual Power 6+3 σαν βουρά τζαι πάλε πολλές φορές να το χάννω :?: τζαι εντζαι μούχτι οι B&P :evil: Ναι ρε φίλε άμμαν θέλει ο ίδιος ο παραγωγός να σε χάσει... τότε ναί!!! Ναι είπαμεν έσιει κρίση αλλα με το να σκαρτεύκεις τα μπαρούθκια σου εντζαι συμφαίρει σου, κάμνει σου τζιάλλη ζημιά
ΕΝ ΠΟΛΛΑ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ. ΚΑΝΕΝΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΔΕΝ ΣΚΑΡΤΕΥΚΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΜΠΑΡΟΥΤΙ. ΕΧΟΥΝ ΕΠΕΝΔΥΘΕΙ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΛΙΡΕΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ ΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΡΑΜΑ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΧΑΛΑΣΟΥΝ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΤΟΥΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΧΑΣΟΥΝ ΠΕΛΑΤΕΙΑ.
ΒΡΕΣ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΕΡΔΙΚΙ Η ΤΑ ΠΕΡΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΣΕΚΚΑ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΤΑ ΦΟΡΤΩΝΟΥΜΕ ΟΛΑ ΣΤΟ ΦΥΣΙΓΓΙΟ.
ΕΓΩ ΙΔΙΟΓΩΜΩΝΩ ΚΑΙ ΤΟΛΜΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΑΙ ΕΝΑ . ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ 5 ΠΑΚΕΤΑ RC-BP- REMIGTON - ROTWEILLE Η ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ, ΔΕΝ ΣΟΥ ΔΙΝΩ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΦΥΣΙΓΓΙΟ ΜΟΥ.
ΦΕΤΟΣ ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ ΕΠΑΙΞΑ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΔΙΚΙΑ. ΣΕ ΕΝΑ ΒΟΥΝΟ ΕΠΑΙΞΑ 3 ΜΟΝΟΣΙΗΠΕΘΚΙΑ ΣΕΚΚΑ, ΣΥΚΑ. ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΗΤΑΝ ΚΟΥΤΣΟΦΤΕΡΟ. ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΜΠΤΟ ΚΟΥΤΣΟΦΤΕΡΟ . ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΠΑΙΞΑ 6 ΦΑΣΣΕΣ ΟΠΩΣ ΤΑ ΚΝΙΖΙΑ ΤΟΥ ΒΕΡΥΚΟΥ . ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ???
ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΠΑΝΩ ΣΤΑ 2 ΚΟΥΤΣΟΦΤΕΡΑ ΠΟΥΛΙΑ.
ΑΣ ΜΗΝ ΦΟΡΤΩΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΑΣΤΑΘΗ ΑΠΟΔΟΣΗ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ
αλοπως φιλε μου καλε εν σου ετυχε να πεζεις την φασσα μεστα μαθκια σου και να πιενει να πσοφα στο χιλιομετρο και να διερωτασε αν εχουν αλας τα φουτζεκια σου μεσα...φυσικα λαλεις οτι εσυ γεμωνεις αρα ξερεις τι πραμα βαλεις μεσα.
ΕΙΜΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΣ...ΕΙΜΑΙ ΦΟΡΕΑΣ...ΕΧΩ ΤΖΙΝΙ!
tsitsios
Full Member
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2011, 14:12

Re: fisiggia fassas

Δημοσίευση από tsitsios »

ARRWSTOSFASSAS έγραψε:
LOUIS SETTER έγραψε:
cyprohunter έγραψε:Εγώ πάντως απαντώ για τον καιρό που ζήτησαν, αυτές ρίχνω τον χειμώνα και ξέρω καλά! Το καλοκαίρι ρίχνω συνήθως mirage, lucky shot, roteill silver selection 36gr τις καινούργιες και έριχνα ως πέρσι την άσπρη την 35γρ στην φασσα και στο περδίκι αλλα με έχει απογοητεύσει πλήρως διότι όταν έπαιζα το περτίτζι τζαι έπεφτε σεκκο τωρά όμως γεματώνει το μόνο, πέφτει χαμέ τζαι βουρά :!: :!: :!: Ξέρεις πόσα έχασα έτσι σκέδιο ή αναγκάστηκα να του σείρω με την B&P MB Dual Power 6+3 σαν βουρά τζαι πάλε πολλές φορές να το χάννω :?: τζαι εντζαι μούχτι οι B&P :evil: Ναι ρε φίλε άμμαν θέλει ο ίδιος ο παραγωγός να σε χάσει... τότε ναί!!! Ναι είπαμεν έσιει κρίση αλλα με το να σκαρτεύκεις τα μπαρούθκια σου εντζαι συμφαίρει σου, κάμνει σου τζιάλλη ζημιά
ΕΝ ΠΟΛΛΑ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ. ΚΑΝΕΝΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΔΕΝ ΣΚΑΡΤΕΥΚΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΜΠΑΡΟΥΤΙ. ΕΧΟΥΝ ΕΠΕΝΔΥΘΕΙ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΛΙΡΕΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ ΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΡΑΜΑ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΧΑΛΑΣΟΥΝ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΤΟΥΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΧΑΣΟΥΝ ΠΕΛΑΤΕΙΑ.
ΒΡΕΣ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΕΡΔΙΚΙ Η ΤΑ ΠΕΡΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΣΕΚΚΑ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΤΑ ΦΟΡΤΩΝΟΥΜΕ ΟΛΑ ΣΤΟ ΦΥΣΙΓΓΙΟ.
ΕΓΩ ΙΔΙΟΓΩΜΩΝΩ ΚΑΙ ΤΟΛΜΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΑΙ ΕΝΑ . ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ 5 ΠΑΚΕΤΑ RC-BP- REMIGTON - ROTWEILLE Η ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ, ΔΕΝ ΣΟΥ ΔΙΝΩ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΦΥΣΙΓΓΙΟ ΜΟΥ.
ΦΕΤΟΣ ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ ΕΠΑΙΞΑ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΔΙΚΙΑ. ΣΕ ΕΝΑ ΒΟΥΝΟ ΕΠΑΙΞΑ 3 ΜΟΝΟΣΙΗΠΕΘΚΙΑ ΣΕΚΚΑ, ΣΥΚΑ. ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΗΤΑΝ ΚΟΥΤΣΟΦΤΕΡΟ. ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΜΠΤΟ ΚΟΥΤΣΟΦΤΕΡΟ . ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΠΑΙΞΑ 6 ΦΑΣΣΕΣ ΟΠΩΣ ΤΑ ΚΝΙΖΙΑ ΤΟΥ ΒΕΡΥΚΟΥ . ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ???
ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΠΑΝΩ ΣΤΑ 2 ΚΟΥΤΣΟΦΤΕΡΑ ΠΟΥΛΙΑ.
ΑΣ ΜΗΝ ΦΟΡΤΩΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΑΣΤΑΘΗ ΑΠΟΔΟΣΗ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ
αλοπως φιλε μου καλε εν σου ετυχε να πεζεις την φασσα μεστα μαθκια σου και να πιενει να πσοφα στο χιλιομετρο και να διερωτασε αν εχουν αλας τα φουτζεκια σου μεσα...φυσικα λαλεις οτι εσυ γεμωνεις αρα ξερεις τι πραμα βαλεις μεσα.

Φίλοι μου άνοιξα αυτό το ποστ 2 χρόνια πριν γιατί πίστευα ότι είχα πρόβλημα με τα φυσίγγια όπως τον φίλο πιο πάνω (έριξα πάνω σε 15 φασσες τις οποίες κτύπησα κατάφερα και πείρα 2 ενώ οι άλλες έπεφταν 500 μέτρα πιο κάτω.) Τελικά το πρόβλημα το ανακάλυψα πέρσι στο κυνήγι του ορτυκιού. Ενώ σκόπευσα και πείρα 14 πουλιά πρόσεξα ότι οι ντουφεκιές μου δεν ήταν κέντρο. Το έψαξα λίγο και ακλουθώντας τις συμβουλές που είχε δώσει σε κάποιο άλλο φίλο ο Σάββας Μακρή και ανακάλυψα ότι το όπλο μου κτυπούσε λάθος. Αυτό ήταν επειδή είχα βάλει σωματικό βάρος και το όπλο δεν μου καθόταν όπως παλιά.
Φίλε μου ψάξε το λίγο το θέμα όπλο / κεντράρισμα της τουφεκιάς σου και θα δεις. Σημείωσε ότι ποτέ δεν είχα πρόβλημα με ότι φυσίγγιο και να έριχνα. Όταν το έπαθα τα έριχνα όλα στα φυσίγγια και στα εργοστάσια.
LEFKIOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2011, 20:20

Re: fisiggia fassas

Δημοσίευση από LEFKIOS »

Φιλε Σωτηρη 129 σίγουρα η αναγνώρηση ειναι συμαντική ,αυτό ειναι αυτονόητο και εννοειται. Σίγουρα αν δεν κάνω αναγνώριση και παω τυχαια για φασα...στο Καβο Κρεκο της Αγιας Ναπας :o και κατω που το χώμα να χωστό :D δεν θα παιξω μία, γιατι απλόυστατα δεν εχει φασες η περιοχή.....
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: fisiggia fassas

Δημοσίευση από Sergios »

kypros έγραψε:Σεργιε τι οπλο εχεις?
Beretta 686 E Sporting με 18.4 αυλους και στην φασσα κυνηγω με extented mobilchoke modified / light full το φυσιγγιο αυτο σε οσα οπλα ειχα δεν μου εκαμε την παραμικρη ιδιοτροπια μονο αμαν δεν κοψει κλωτσα αλλα το πουλι θα πεσει....φασσα και λαγο - περδικι εν το σταθερο μου :D
Άβαταρ μέλους
Athos 1978
Full Member
Δημοσιεύσεις: 755
Εγγραφή: 02 Φεβ 2012, 17:29
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: fisiggia fassas

Δημοσίευση από Athos 1978 »

Παιδιά προτείνετε μου από αυτά τα φυσίγγια, πια να παίξω την πρώτη κυριακή και τι ώρα γιατί είμαι σε δίλημμα .
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Open mind for a different view.
Άβαταρ μέλους
APOLLON_1
Δημοσιεύσεις: 1261
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010, 15:40
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: fisiggia fassas

Δημοσίευση από APOLLON_1 »

Athos 1978 έγραψε:Παιδιά προτείνετε μου από αυτά τα φυσίγγια, πια να παίξω την πρώτη κυριακή και τι ώρα γιατί είμαι σε δίλημμα .
έχεις πολλές υπόψη σου και αυτό είναι το χειρότερο πράγμα "κατεμενα" διότι δεν μπορείς να σκέφτεσαι τόσα πολλά φυσίγγια εγώ προτείνω europa κόκκινη καρφωτό
EPANIEL POWER
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: fisiggia fassas

Δημοσίευση από Anthimos »

Athos 1978 έγραψε:Παιδιά προτείνετε μου από αυτά τα φυσίγγια, πια να παίξω την πρώτη κυριακή και τι ώρα γιατί είμαι σε δίλημμα .
Χαχα!! Ρε Αθω αντι να μας λαλεις εσυ φυσιγγια για να παιξουμε εν να σου΄πουμε εμεις?? :D Οξα κουβεντα να γινετε ;) !!!??
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
cyprohunter
Full Member
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2011, 19:13
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: fisiggia fassas

Δημοσίευση από cyprohunter »

34 special olympia τι λεει για φάσσα; Λεει οτι κάνει καλύτερα στην υγρασία, την δοκίμασε κανένας; Ποιές οι ώρες της;
Φιλικά,
Αναστάσης
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΦΑΣΣΑΣ”