Φασσα

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
LOUIS SETTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 583
Εγγραφή: 18 Αύγ 2011, 13:08

Re: Φασσα

Δημοσίευση από LOUIS SETTER »

marinos.a έγραψε:Ναι, τώρα που λαλείς παλαζουθκια λαλεί μου ο father προχθές… α οι φασσουες που έπαιξες εν ππαλαζια, ενναν μέλι πας τα κάρβουνα.
Πιάνω τζαι εγώ το Σάββατο καθαρίζω τες τζαι μαρινάρω τες που το μεσημέρι μες το ελαιόλαδο με ριγανουα τζαι πιπερουι. Έννα βάλω και 7-8 σιεφταλιες να φάτε εσύ και το μωρό λαλώ και τις συμβίας και με ύφος μαστρου σύρνω τες φάσες πας το BBQ.

Φάσες-Μαρινος σημειώσατε 1

Ετραβουντες τζαι ετραβουσαν με, έδωσα τζαι της κόρης μου μια ζαμπουα διότι εν μεζετζινα τζαι επαλευκε μισην ωρα να ώσπου να την κάμει ζάφτι.

Ευτυχώς έσωσαν την παρτίδα οι σιεφταλιες
ΑΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΑΧΑ ΧΑ ΧΑ ΕΠΑΘΑ ΤΟ ΤΖΙΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΕ ΚΑΤΙ ΠΕΡΤΙΚΟΥΣ . ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΡΕ ΦΙΛΕ ΜΕΣ ΤΗΝ ΜΑΡΙΝΑΡΑ (ΑΦΟΥ ΕΙΣΑΙ ΤΖΙΑΙ ΜΑΡΙΝΟΣ ) ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΛΙΓΟ ΚΡΑΣΙ ΚΟΚΚΙΝΟ (ΚΟΥΜΑΝΤΑΡΙΑ ΕΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ) ΤΖΙΑΙ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ ΟΜΩΣ ΓΟΥΟΣΤΕΡ ΣΩΣ . ΘΑ ΤΕΣ ΚΑΜΕΙ ΠΑΜΠΑΤΖΙΗΝ . ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΤΖΙΑΙ ΠΕ ΜΟΥ
ΙΔΙΟΓΩΜΟΣΗ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: Φασσα

Δημοσίευση από Nikos »

Α ρε κοπέλια , οι φάσσες ειδικά άμαν εν ππαλαζουθκια εν τέλειες τηγανιτές με το λάδι το καλό....
Θέλει όμως υπομονή και χαμηλή φωτιά, τελεθταία που έκαν τις είχα στην φωτιά για περίπου 35 με 40 λεπτά αλλά εν παίζουντε...
Φίλε louis setter, ενδιαφέρον η πρόταση σου... θα την δοκιμάσω με τις φάσσες που θα παίξω την κυριακή... :)
Άβαταρ μέλους
thanos1981k
Full Member
Δημοσιεύσεις: 368
Εγγραφή: 04 Οκτ 2011, 18:24
Τοποθεσία: ΕΛΛΑΔΑ-ΑΘΗΝΑ

Re: Φασσα

Δημοσίευση από thanos1981k »

Εικόνα
ετσι για να μπειτε στο κλημα σιγα σιγα
Εικόνα
ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
KILLER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 23 Φεβ 2011, 21:11

Re: Φασσα

Δημοσίευση από KILLER »

Εγώ έκαματες με το κολοκασιν τες φάσσες που έπιασα φετος. Εν σας λέω τιποτε. Έν έμεινεν ούτε ζαμπούδα!
Άβαταρ μέλους
thanos1981k
Full Member
Δημοσιεύσεις: 368
Εγγραφή: 04 Οκτ 2011, 18:24
Τοποθεσία: ΕΛΛΑΔΑ-ΑΘΗΝΑ

Re: Φασσα

Δημοσίευση από thanos1981k »

σε εμασ τωρα μπενουν οι φασσες
με 34gr φυσιγγια Νο7 ειναι οτι πρεπει για ολα τα οπλα
Εικόνα
ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
Άβαταρ μέλους
giorgos-zabala
Full Member
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: 14 Ιαν 2011, 22:35

Re: Φασσα

Δημοσίευση από giorgos-zabala »

ο θειος μου πρωτη κυριακη του περτικου 30/10/2011
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Omonoia99
Full Member
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2011, 15:49

Re: Φασσα

Δημοσίευση από Omonoia99 »

Άβαταρ μέλους
Dimitris
Δημοσιεύσεις: 1154
Εγγραφή: 20 Αύγ 2010, 10:31
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: Φασσα

Δημοσίευση από Dimitris »

«Τα φυτά των ζώων ένεκέν εστι και τα ζώα των ανθρώπων χάριν»
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Φασσα

Δημοσίευση από Anthimos »





:lol: :lol: :lol: Αναλόγως εννεν πολλες ρε Δημητρη μου....σπασμα ποσες σιορ εμεις εππεσαμε που το εξωστ δαμεσα!!!!
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
'petros'
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: 10 Αύγ 2011, 13:52
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Φασσα

Δημοσίευση από 'petros' »

Εχει παρατηρησει κανενας οτι φετος οι φασσες ως τωρα ειναι αυξημενες κατα πολυ παρα τα τελευταια 2-3 χρονια?
Οπου παω ητε εκπεδευτικα ητε βολτα με το αυτοκινητο στο βουνο βλεπεις κοπαδια των 50-100 μαζεμενες αν και ηδη ζευγαρωσαν και επρεπε να σπασουν τα μεγαλα κοπαδια αλλα παλι τις βλεπεις να κινουνται μαζι
«Για να είσαι κυνηγός … δεν αρκεί να διαθέτεις άδεια, όπλο και σκύλο … αλλά κυρίως σεβασμό, συνείδηση και γνώση για την φύση»
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΦΑΣΣΑΣ”