ΦΑΣΣA - ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2017

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
BAIKAL TEAM
Full Member
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: 26 Οκτ 2015, 19:43

ΦΑΣΣA - ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2017

Δημοσίευση από BAIKAL TEAM »

Χρονια πολλα και Χριστος Ανεστη σε ολους!!!Περιπου 4 μηνες πριν την εναρξη και αρχισαμε να παραμιλούμε...Οι πρωτες αναγνωρίσεις αρχισαν περισσοτερο για να δουμε καποιους νεους τοπους και να παρουμε τη δοση μας από το βουνο...είναι νωρις να μιλαμε ακομα για αριθμούς πουλιων αλλα θα τολμησω να κανω μια προβλεψη ότι φετος ισως είναι καπως καλυτερα τα πραγματα συγκριτικα με περσυ, στους τοπους που εγω κυνηγω φυσικα...

Εικόνα
Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
sanguine tuo...
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΦΑΣΣA - ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2017

Δημοσίευση από MARIOSE »

Που είσαι ρε γείτο! Χρόνια πολλά και σε εσένα φίλε μου.

Για εμάς είναι αρκετά νωρίς ακόμα, η αναπαραγωγή ελπίζω να είναι καλή φέτος και να ευχαριστηθούμε το κυνήγι όλοι. Τη δόση μας την παίρνουμε κάθε μέρα αφού εν γεμάτη η Λευκωσία φασσάκια, ας ελπίσουμε ότι θα τις δούμε και από κοντά τον Αύγουστο. :D
Άβαταρ μέλους
canastas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 368
Εγγραφή: 03 Ιαν 2013, 13:21

Re: ΦΑΣΣA - ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2017

Δημοσίευση από canastas »

Ατε ρε Αυγουστε που εισαι...
THE BEST THERE IS
Αχερκωτης
Full Member
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2015, 13:20

Re: ΦΑΣΣA - ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2017

Δημοσίευση από Αχερκωτης »

Το σαββατοκυριακο διανυχτερευσα στην ημιορεινη Λεμεσο..το θεαμα υπεροχο τοσο απο το πρασινο π οι βροχες φροντισαν να ομορφησουν την υπαιθρο αλλα κ απο την κινηση πουλιων..ειδα το πρωτο τρυγωνι στην περιοχη κ αρκετες φασσες σε ζευγαρια!
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: ΦΑΣΣA - ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2017

Δημοσίευση από miky55 »

ΕΙΝΑΙ Ο ΠΕΜΠΤΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΕ ΠΟΥ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΑΚΙ ΜΕ ΤΡΥΓΩΝΙΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΦΩΛΙΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΠΕΡΙΒΟΛΙ.ΦΕΤΟΣ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΦΑΣΣΕΣ.
:D
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΦΑΣΣA - ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2017

Δημοσίευση από MARIOSE »

Προς το παρόν τα φασσάκια έχουν σχηματίσει αγέλες όπως κάθε Μάιο. Ελπίζουμε να έρθουν καλύτερες μέρες έτσι για αλλαγή!

Παίδες, προσοχή από τις φίνες. Χτες στην ημιορεινή Λεμεσό είδα 2 στο δρόμο, 1 αρκετά μεγάλη και 1 15 πόντους περίπου.
Άβαταρ μέλους
BAIKAL TEAM
Full Member
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: 26 Οκτ 2015, 19:43

Re: ΦΑΣΣA - ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2017

Δημοσίευση από BAIKAL TEAM »

Οι φασσες ετσι εποχη είναι παντα χαμηλα και χαιρεσαι να τις βλέπεις...πρεπει να καμουμε υπομονή να βρασει καλα ο καιρος μεσα στο καλοκαιρι για να δουμε και λιγα περασματα στα ψηλα...οι αναγνωρίσεις παντως καλα κρατουν...
Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
sanguine tuo...
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΦΑΣΣA - ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2017

Δημοσίευση από admin »

όποιος ενδιαφέρεται για το νέο dvd του Μανώλη Κατσίπη για κυνήγι Φάσσας μας το έστειλε για να του το διανέμουμε σε ενδιαφερόμενους στην Κύπρο 3 dvd μαζί ένα με κυνήγι φάασσας ένα με χήνας και ένα με φέρμες σε αγριοκούνελλα όλα μαζί €10
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΦΑΣΣA - ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2017

Δημοσίευση από admin »

Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
Chris B725
Full Member
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: 12 Οκτ 2015, 16:45

Re: ΦΑΣΣA - ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2017

Δημοσίευση από Chris B725 »

Καλά και ασφαλή κυνήγια σε όλους τους συνάδελφους που θα εξορμήσουν αύριο !!!

Καλή αρχή να έχουμε και φέτος με ασφάλεια πάνω απ`όλα !!

Εμένα η πρώτη εξόρμηση θα πάρει παράταση προς Σεπτέμβρη-Οκτώβρη για κανένα τρυγόνι-ορτύκι !! ;)
I`d rather be hunting !!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΦΑΣΣΑΣ”