ΦΑΣΣA - ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2017

Άβαταρ μέλους
Dimitris
Δημοσιεύσεις: 1154
Εγγραφή: 20 Αύγ 2010, 10:31
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: ΦΑΣΣA - ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2017

Δημοσίευση από Dimitris »

Καλά κυνήγια μάγκες και πάνω απ' όλα προσοχή να επιστρέψουμε πίσω με ασφάλεια!
«Τα φυτά των ζώων ένεκέν εστι και τα ζώα των ανθρώπων χάριν»
Αχερκωτης
Full Member
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2015, 13:20

Re: ΦΑΣΣA - ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2017

Δημοσίευση από Αχερκωτης »

Εικόνα
Δεν θα μπορουσε να παει καλυτερα η πρωτη εξορμηση..καλη παρεα συνεργασια κ το αποτελεσμα ευχαριστο...
Τωρα ξεκουραση..
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΦΑΣΣA - ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣr 2017

Δημοσίευση από admin »

Μπραβο Μιχαλη ωραια εξορμηση
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
Prestige 8
Full Member
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: 24 Ιαν 2013, 11:57

Re: ΦΑΣΣA - ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2017

Δημοσίευση από Prestige 8 »

Καλημέρα κοπελια.
Είμαστε στην κυπρο και ως γνωστο οι πλείστοι θυμούνται ότι έχει κυνηγι τον Αυγούστο το απογευμα του Σαββάτου. Αν και εγυρκασαν μας οπως τα όρνια και εκαμναν οτι γινετε για να μεν παιξω, αφιέρωμα στον τυπο που έκατσε μπροστά μου και κατάληξε ο καλός μου βουρκατορας.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΦΑΣΣA - ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2017

Δημοσίευση από admin »

Κοπέλια εγώ σηκώθηκα η ώρα 4 το πρωί πήγα σε ένα πόστο σχιπέθκιασα μια φάσσα, έφαγα το σάντουιτσ μου , άπλωσα κάτω που ένα πεύκο και έκοψα ένα υπνούι , μετά πήγαμε σε ένα άλλο πόστο κάθησα εκεί μέχρι τις 3 το απόγευμα είδα μερικα΄πουλιά, καλλίκωσα μια σχιστή που επέρασε πάνω απο την τερατσιά που εκάθομουνα και επήγα σπίτι... more than happy...... έκοψα τον ύπνο μου και επήρα και τα μωρά περίπατο...
Προσέχουμε...για να έχουμε
skimis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 331
Εγγραφή: 23 Αύγ 2010, 11:17

Re: ΦΑΣΣA - ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2017

Δημοσίευση από skimis »

Καλημερά στην παρέα! Εγώ ξύπνημα στις 4.30, παίρνω φραπεδάκι-όπλο-γιλέκο με 10 χαρτουτσιες μέσα-καρεκλούα και ξεκινω...Επεία 2χιλιόμετρα μακριά που το σπίτι με!!! Μονος μου εγώ τζε οι ελιές!! 1 φάσσα η ώρα 8 τζε τζίνον ήταν...Πολλά ευχαριστημενος!! Olympia V-max 28gr 7.5 no
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
canastas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 368
Εγγραφή: 03 Ιαν 2013, 13:21

Re: ΦΑΣΣA - ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2017

Δημοσίευση από canastas »

Μισο ασσο, φυσιγγια δεν ξερω τι επαιζαν και οποτε φανισκει πουλι συρνουμε ολαν εντα εθα πεσει καμια δκυο να παρουμε εσσο. Αρεσκει μου η νιοτροπια του κυπριου λεω να το εφαρμοσω και εγω στην επομενη μου εξορμηση. Καλα να τους εχει ο Θεος τζινους που μας εχαλασα το κυνηγι μας αλλα οχι και την διαθεση μας. Πηγαμε ηρταμε καλα δοξα σοι ο Θεος
THE BEST THERE IS
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΦΑΣΣA - ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2017

Δημοσίευση από MARIOSE »

Γειά σας παίδες, μπράβο για το ότι επεράσετε καλά, αυτό είναι το πιο σημαντικό! Και εμείς το ίδιο, επήαμε τζιαί ήρταμε σώοι, 4 όπλα 9 πουλιά. Μια χαρά! 8-)
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Δημοσιεύσεις: 1154
Εγγραφή: 20 Αύγ 2010, 10:31
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: ΦΑΣΣA - ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2017

Δημοσίευση από Dimitris »

Μπράβο σας παίδες, το σημαντικότερο όπως λέει και ο Μάριος είναι που επιστρέψαμε σώοι!
Ε Μιχάλη μα εκατσετε μες την καπονάδα? Συγχαρητήρια φίλε μου, επετύχετε διάνα φέτος!!!
Ακουσα την περσινή σου συμβουλή, επιασα percoso caccia. Εκαμα 2 παιξίματα, ιδιαίτερα το 2ο δεν το επίστευκα ότι επεφτε φάσσα σεκκα που τοσο μεγάλη απόσταση. Δυστυχώς είχα κλειστή την κάμερα (αλλά εχω μάρτυρες 8-) ).
Βίντεο με το 1ο παίξιμο αργότερα.

Το πουπούφι της μιας φάσσας (φώτο) ήταν γεμάτο με καρπούς της σσοινιάς (κανναούρι :lol: ) , πετρούες, 1 ρόβα σταφύλι πράσινο και 1 ρόβα σταφύλι κότσινο). Αρκόφασσα δλδ, ενεν των ταϊσμάτων :lol:

Εριξα πάνω σε 3 πουλιά πήρα τα 2. Συνολικά 4 όπλα 5 φάσσες. Άλλα είδαμε στις αναγνωρίσεις κ άλλα την Κυριακή. Δεν πειράζει όμως, οταν ησυχάσει ο πολλής πασσιαμας στο βουνό να εμφανιστούν.

Εικόνα
«Τα φυτά των ζώων ένεκέν εστι και τα ζώα των ανθρώπων χάριν»
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΦΑΣΣA - ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2017

Δημοσίευση από MARIOSE »

Ωραίος Δημήτρη! Αναμένουμε βίντεο. 8-)
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΦΑΣΣΑΣ”