ΦΑΣΣΑ - ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2016

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΦΑΣΣΑ - ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2016

Δημοσίευση από Laurona »

Τηλεφωνιμα σρ ενα σταθμο......10 λεπτα βιντεο κ ρεπορτάζ. ....ο θάνατος του δασους......δεν μπορουν να κανουν τιποτε οι αρμοδιοι...κ να δεις αν ψεκαζουν κ αν δεν ψεκαζουν. ...
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΦΑΣΣΑ - ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2016

Δημοσίευση από MARIOSE »

Laurona έγραψε:Τηλεφωνιμα σρ ενα σταθμο......10 λεπτα βιντεο κ ρεπορτάζ. ....ο θάνατος του δασους......δεν μπορουν να κανουν τιποτε οι αρμοδιοι...κ να δεις αν ψεκαζουν κ αν δεν ψεκαζουν. ...
Δεν τους ενδιαφέρουν φίλε μου τους σταθμούς τούτα τα πράματα επειδή ουσιαστικά δεν ενδιαφέρουν ούτε τον κόσμο και δεν πουλούν....
Αχερκωτης
Full Member
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2015, 13:20

Re: ΦΑΣΣΑ - ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2016

Δημοσίευση από Αχερκωτης »

Λεφτα υπαρχουν!κονδυλια οχι...
Οι οικολογοι π ειναι τωρα;



Sent from my iPhone using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΦΑΣΣΑ - ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2016

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

Αχερκωτης έγραψε:Λεφτα υπαρχουν!κονδυλια οχι...
Οι οικολογοι π ειναι τωρα;



Sent from my iPhone using Tapatalk

Οι οικολογοι ασχολουνται με τις εκλογες Μιχαλη μου ;)
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Αχερκωτης
Full Member
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2015, 13:20

Re: ΦΑΣΣΑ - ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2016

Δημοσίευση από Αχερκωτης »

Τζιαμε ηθελα να καταληξω Σολωνα..ελπιζω μονο αυριο να μεν ερτουν να πουν φταιει ο κυνηγος π ξεραναν τα πευκα..
Εν πραγματικα κριμα..μια βολτα περιοχες Κανναβιου να παεις να δεις το προβλημα..καποτε υπηρχε δασος...ποσους πνευμονες εχουμε;Τροοδος κ δασος Παφου..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΦΑΣΣΑ - ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2016

Δημοσίευση από MARIOSE »

Εχαλάσαμε το θέμα αλλά εν πειράζει, εν να το πω τζιαί τούτο:

Φκαίνουμε στις τηλεοράσεις τζιαί μιλούμε για άυξηση του τουριστικού ρεύματος τζιαί φουσκώνουμεν που την περηφάνια, λέμε ότι ο τουρισμός εν το 35% του ΑΕΠ τζιαί δείχνουμε ταινίες με τις ομορφιές του νησιού πριν 20 χρόνια...Μα που βασίζεται ο τουρισμός ρε παιδιά?? Δεν είναι στις φυσικές ομορφιές του νησιού? Τζιαί τι εκάμαμε για να τις προστατεύσουμε για να συνεχίσει να υπάρχει τούτος ο τουρισμός? ΤΙΠΟΤΕ!!! Αντίθετα κάμνουμε ότι περνά από το χέρι μας να τα διαλύσουμε ούλλα...

Εγώ είμαι κυνηγός και ψαράς και ΑΓΑΠΩ τη φύση. Είμαι σχεδόν επί καθημερινής βάσης έξω στη φύση. Μάτια έχω και βλέπω από μόνος μου, μυαλό έχω τζιαί δουλεύκει μια χαρά. Εν θέλω κανέναν αχάπαρο καρεκλοκένταυρο να μου πει για τα νούμερα των εισπράξεων από τουριμό (και όχι μόνο) και ότι το μέλλον είναι μια χαρά. Πάμε κατά διαόλου κοπέλια με ιλλιγγιώδη ταχύτητα...εγώ προσωπικά δεν νομίζω να υπάρχει πιο παλαβός λαός από εμάς...

Το τι μπορεί να γίνει για να διορθωθούν τα πράματα είναι απλό => ΤΙΠΟΤΕ...
Κανένας ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ να αλλάξουν τα πράματα.

ΥΓ: Το δάσος κοντά στον Αγ. Επιφάνιο που σας έλεγα πριν κάποιο καιρό μπορώ να σας πω με βεβαιότητα τι θα γίνει σε 2-3 μήνες. Θα γεμώσει κόσμο με δεντροκοπτικές με τις ευλογίες του Τμήματος Δασών να κόφκουν με μανία ξύλα για το τζάκι, για να πουλήσουν κτλ κτλ κτλ.
Άβαταρ μέλους
canastas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 368
Εγγραφή: 03 Ιαν 2013, 13:21

Re: ΦΑΣΣΑ - ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2016

Δημοσίευση από canastas »

Ξεκινησε καποιος αναγνωρισεις ή ειναι γρηγορα ακομα..;;; Απο τρυγωνια τωρα φαινετε ειχε λιγα μπασιματα αναλογος
THE BEST THERE IS
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΦΑΣΣΑ - ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2016

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

canastas έγραψε:Ξεκινησε καποιος αναγνωρισεις ή ειναι γρηγορα ακομα..;;; Απο τρυγωνια τωρα φαινετε ειχε λιγα μπασιματα αναλογος
Χριστοφορε μου πουλια πολλα οπως παντα κοντα στις πολεις...βλεπουν αρκετα τα ματια μας καθημερινα αυτον τον καιρο και τα χαιρομαστε οσο τιποτε αλλο:P

Σημερα μια Περδικα με τα μικρα της...πολυ ωραιο θεαμα!

Εκει που παιρνω τα σκυλια καθε μερα για τον 15λεπτο ξεσκασμα τους...και φασσες και τρυγονια και φυλικουτουνια και πεζουνια ολα μαζι σε σιταρι υψους 1 μετρου και να κατεβαινουν μεσα για φαι...κατι βρηκαν στη μεση του αθεριστου......πολυ ωραιο θεαμα :P

Εμεις τα χαιρομαστε ετσι....αλλοι παλι τα χαιρονται διαφορετικα :cry:
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
BAIKAL TEAM
Full Member
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: 26 Οκτ 2015, 19:43

Re: ΦΑΣΣΑ - ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2016

Δημοσίευση από BAIKAL TEAM »

τρυγόνια από ότι φαινετα επετσοκοψαν τα για ακομα μια χρονια οι λιγοι υπερανω του νομου...αισχος...
πιστευκω ότι το μονο που μας σωζει είναι ένα γερο ταπανι και στους υπερανω του νομου και στους θηροφυλακες και στους εγγλεζους των βασεων...τιποτε μα τιποτε άλλο...μια ζωη ημασταν τα προβατα και ετσι θα παραμείνουμε...και αρεσκει μου που είναι και αυστηροι στο θεμα εαρινο τρυγονι...

οσοι είναι από τα κοκκινοχωρια νομιζω ξερουν σε τι αναφέρομαι...αναθεμα μας μες τουντο τοπο ποιον

υστερα μιλουμε και για κυνηγετικη παιδεια...μα σε ποιους???ποιος τα ακουει αν δεν είναι μελος???που για να είναι σημαινει αγαπα το χομπι αυτό και θελει να πει 2 κουβέντες με συναδελφους...

λυπάμαι πραγματικα που σε καποια φαση είχαμε εντονες συζητήσεις και τσακωμους στο φορουμ για τα ρεχτα περδικια...αστειο πραγματικα!!!!
Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
sanguine tuo...
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΦΑΣΣΑ - ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2016

Δημοσίευση από Laurona »

Να μας βουρουν πουπισω με το πικετουι των 300 ευρω ξερουν ομως μθα χαρά. .....στες επιτρεπομενες γινετε των 30 πουτανων...οχι της που τα να ς απλα κ συ να θελεις να σε ετοιμος για ενδημικο......με τα σκατα της νυκτας κ τους λαθροθηρες τι να ασχοληθουμε ολαν?
Πιασε τον απλον να καμεις κομποδεμα ....κ αιστους αλλους....εννα δειξουμε ρο εργο μας εξαλου μς κανενα γερουι που στηνει βερκα τον σεπτεμβρη.
Τωρα εχει ριαλια σιουρα.....
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΦΑΣΣΑΣ”