ΦΑΣΣΑ - ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2016

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: ΦΑΣΣΑ - ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2016

Δημοσίευση από Pathfinder »

Αχερκωτης έγραψε:Αλεξη που κατεβαινα που Κανναβιου ειχα εννοια αν δω κανενα αρμα να σε χαιρετισω..ηντα μεσημερι εκαμαμε σταση Λατσι για φαι..
Νικο μου Στρουμπι σταματησαμε 2 φορες κ στο πηαινε κ στο ελα αφου το σαφαρι μας στον Ακαμα ηταν με 2 Jeep Wrangler 40L κ ηθελαν φαι!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
2η κιτρινη που επηες σαφαρι και δεν ειπες τιποτε :)
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: ΦΑΣΣΑ - ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2016

Δημοσίευση από Pathfinder »

Nikos έγραψε:Ρε κουρούπεττοι και οι δύο σας ερέξετε πόξω που το σπίτι μου και εν ήρτετε να πιούμε εναν καφέ??
Την επομενη φορα φιλε θα σου κατεβω
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΦΑΣΣΑ - ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2016

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

Τωρα που να βρεθουμε στη συναντηση ε να σας σασω ουλους σας....τουτη την Παφο εκαμετε την την πολη των διερχομενων και ενα τηλ δεν :D
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: ΦΑΣΣΑ - ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2016

Δημοσίευση από Nikos »

Pathfinder έγραψε:
Nikos έγραψε:Ρε κουρούπεττοι και οι δύο σας ερέξετε πόξω που το σπίτι μου και εν ήρτετε να πιούμε εναν καφέ??
Την επομενη φορα φιλε θα σου κατεβω
Όποτε θέλεις φίλε!! :)
Άβαταρ μέλους
BAIKAL TEAM
Full Member
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: 26 Οκτ 2015, 19:43

Re: ΦΑΣΣΑ - ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2016

Δημοσίευση από BAIKAL TEAM »

Οσο αφορα τα εαρινα τρυγόνια σημερα ημουν Αγια Ναπα και περασα από παραδοσιακούς τρυγονοτοπους...κρανιου τοπος...ουτε τρυγονι...ισως είναι καπως νωρις αλλα παλια θυμαμαι τετοια εποχη εβαζε λιγα πουλια...

Για οσους θυμούνται και είναι από την περιοχη...δεν θα ξεχασω ποτε τα κυνηγια που εκανα με τον πατερα μου στην Ττελια (αν είμαι σωστος για την ονομασια της περιοχης)...πανω από τον Κοννο προς highway...
Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
sanguine tuo...
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Δημοσιεύσεις: 1154
Εγγραφή: 20 Αύγ 2010, 10:31
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: ΦΑΣΣΑ - ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2016

Δημοσίευση από Dimitris »

Το περασμένο Σάββατο περπατούσα κέντρο Λεμεσού, κοντά στο roundabout του Άι Νικόλα και είδα για 1η φορά που κοντά 3 κόκκινα τρυγόνια να τσιμπολογούν πάνω στο πεζοδρόμιο σε απόστση 2 μέτρων από εμένα :!: . Στην αρχή επήρα τα για φιλικουτούνια αλλά γλήορα εκατάλαβα ότι κάτι δεν πάει καλά και αμέσως εθυμήθηκα το άρθρο του περιοδικού για το συγκεκριμένο είδος. 8-)
«Τα φυτά των ζώων ένεκέν εστι και τα ζώα των ανθρώπων χάριν»
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΦΑΣΣΑ - ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2016

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

BAIKAL TEAM έγραψε:Οσο αφορα τα εαρινα τρυγόνια σημερα ημουν Αγια Ναπα και περασα από παραδοσιακούς τρυγονοτοπους...κρανιου τοπος...ουτε τρυγονι...ισως είναι καπως νωρις αλλα παλια θυμαμαι τετοια εποχη εβαζε λιγα πουλια...

Για οσους θυμούνται και είναι από την περιοχη...δεν θα ξεχασω ποτε τα κυνηγια που εκανα με τον πατερα μου στην Ττελια (αν είμαι σωστος για την ονομασια της περιοχης)...πανω από τον Κοννο προς highway...
θα ερθουν φιλε,θα ερθουν....σιγα σιγα......εγω ειδα τσαλαπετινο πριν 3 εβδομαδες εκει που παιρνω τα σκυλια βολτα....ακουσα πανω στη τρεμιθια θορυβο και λεω ειναι καμια κοκονα....τελικα εφυγε απο πανω μου ο τσαλαπετινος....ατε να δεις!
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: ΦΑΣΣΑ - ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2016

Δημοσίευση από πανικος »

BAIKAL TEAM έγραψε:Οσο αφορα τα εαρινα τρυγόνια σημερα ημουν Αγια Ναπα και περασα από παραδοσιακούς τρυγονοτοπους...κρανιου τοπος...ουτε τρυγονι...ισως είναι καπως νωρις αλλα παλια θυμαμαι τετοια εποχη εβαζε λιγα πουλια...

Για οσους θυμούνται και είναι από την περιοχη...δεν θα ξεχασω ποτε τα κυνηγια που εκανα με τον πατερα μου στην Ττελια (αν είμαι σωστος για την ονομασια της περιοχης)...πανω από τον Κοννο προς highway...
καλημερα λεωνιδα .παραδοσιακος τοπος περασματος τρυγονιων εκει που λες.αυτη την εβδομαδα θα αρχισουν καλα περασματα κανονικα.και εγω εφτασα με τον πατερα μου οαταν ειμουν μικρος το απριλιατικο τρυγονι.δεν ξερω γιατι εμεινε στο μυαλο μου ως το καλυτερο κυνηγι .εχω εικονες ακομα και ηχους απο κελαηδηματα αηδονιων αποτυπωμενα στο μυαλο μου,κριμα χασαμε ενα απο τα καλυτερα κυνηγια για καποιους αχρηστους :evil:
και κατι αλλο αφου εισουν στην επαρχια ρε λεωνιδα γιατι δεν ειδοποιησες :?:
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
BAIKAL TEAM
Full Member
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: 26 Οκτ 2015, 19:43

Re: ΦΑΣΣΑ - ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2016

Δημοσίευση από BAIKAL TEAM »

πανικος έγραψε:
BAIKAL TEAM έγραψε:Οσο αφορα τα εαρινα τρυγόνια σημερα ημουν Αγια Ναπα και περασα από παραδοσιακούς τρυγονοτοπους...κρανιου τοπος...ουτε τρυγονι...ισως είναι καπως νωρις αλλα παλια θυμαμαι τετοια εποχη εβαζε λιγα πουλια...

Για οσους θυμούνται και είναι από την περιοχη...δεν θα ξεχασω ποτε τα κυνηγια που εκανα με τον πατερα μου στην Ττελια (αν είμαι σωστος για την ονομασια της περιοχης)...πανω από τον Κοννο προς highway...
καλημερα λεωνιδα .παραδοσιακος τοπος περασματος τρυγονιων εκει που λες.αυτη την εβδομαδα θα αρχισουν καλα περασματα κανονικα.και εγω εφτασα με τον πατερα μου οαταν ειμουν μικρος το απριλιατικο τρυγονι.δεν ξερω γιατι εμεινε στο μυαλο μου ως το καλυτερο κυνηγι .εχω εικονες ακομα και ηχους απο κελαηδηματα αηδονιων αποτυπωμενα στο μυαλο μου,κριμα χασαμε ενα απο τα καλυτερα κυνηγια για καποιους αχρηστους :evil:
και κατι αλλο αφου εισουν στην επαρχια ρε λεωνιδα γιατι δεν ειδοποιησες :?:
Πανικο μου ηρτα για κηδεια φιλε και ειχα μαζι μου και τη μανα μου...

Θυμαμαι και γω σε εκεινη την περιοχη οι αριθμοι που χτυπουσαν τοτε οι πατεράδες παππούδες μας ηταν εξωπραγματικοι...μιλαμε εχω ακομα το μυαλο μου τα μπουλούκια που εσιηζαν στις τερατζιες...και ηταν κοπες πολύ μεγαλες σε αριθμο...
Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
sanguine tuo...
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΦΑΣΣΑ - ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2016

Δημοσίευση από Laurona »

Dimitris έγραψε:Το περασμένο Σάββατο περπατούσα κέντρο Λεμεσού, κοντά στο roundabout του Άι Νικόλα και είδα για 1η φορά που κοντά 3 κόκκινα τρυγόνια να τσιμπολογούν πάνω στο πεζοδρόμιο σε απόστση 2 μέτρων από εμένα :!: . Στην αρχή επήρα τα για φιλικουτούνια αλλά γλήορα εκατάλαβα ότι κάτι δεν πάει καλά και αμέσως εθυμήθηκα το άρθρο του περιοδικού για το συγκεκριμένο είδος. 8-)
Ειδα κ γω σε εκεινη την περιοχη κ διωπησα μπας κ φκαλετε με πελλο :-D
Και τσαλαπετοινους πολλους εδω κ τρεις βδομαδες οπως λεει ο Σολων.
Σχετικα νωρις.
Αλλο που παρατηρησα φετος ειναι πολυς ποντικος κ ποντικα αλλα υπερβολικα αυξημενη κ η πυτιοκαμπη.
Στες περιοχες μου εν τραγικα.
Δεν εμεινε πεφκος.
Εαν δεν κανουν κατι δεν θα μεινει δάσος .
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΦΑΣΣΑΣ”