ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

Sergios έγραψε:
SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:
Sergios έγραψε:Καλά τα είπε ο Σπύρος ούτε εγώ θα πάω την ερχόμενη Κυριακή Πάφο αφού θα παραστω σε άλλη πανύγηρις των τρυγονιών....λένε οτι του Σταυρού μπάζει τρυγόνια έτσι στις 13 παραμονές ίσως πετύχουμε....πάντα με την ελπίδα....και τελευταία εξόρμηση ίσως ξαναδοκιμάσω Πάφο....! Σημειώστε οτι τα φιλικουτούνια όπως ήρταν πιό χαμηλά μου στο σκοτεινό πρωινό μου πεδίο τα νόμισα για τρυγόνια....με μια σιεπεθκιά επέσαν και τα 2 το άλλο με ένα φτερό εγέλασεν μου αφού επια να το πιάσω εκείνο πρώτο....το άσχημο είναι οτι ήταν φιλικουτούνια και εγώ φιλικουτούνια έν παίζω γιατι εν μου αρέσκει....εμαράζωσα αλλά τι να κάνω ας έρκουνταν λιο πιο ψηλά στο φως να τα καταλάβω.....κρίμας τα.....
+1000 ΣΕΡΓΙΕ....ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΦΙΛΕ ΦΤΑΝΕΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ!

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΛΙ ΓΙΑ ΘΗΡΕΥΣΗ...ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΟ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΟ...ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΡΙΧΝΕΙΣ ΣΕ ΠΑΠΑΓΑΛΟΥΣ/ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ!

ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕ ΒΡΕΘΗΚΑ ΚΑΠΟΥ ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΣΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ ΑΠΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑ...ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ,ΒΡΗΚΑΤΕ ΤΙΠΟΤΑ...ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΗΓΑΜΕ....ΔΗΛΑΔΗ...ΠΗΡΑΜΕ ΛΙΓΑ ΦΙΛΙΚΟΥΤΟΥΝΙΑ 8-10 ΕΝΑ ΤΡΥΓΟΝΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΑΣΣΑ :?

ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΠΑΙΡΝΑΝΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ...ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΜΑ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΦΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΠΕΖΟΥΝΙΑ ΚΑΙ ΛΙΓΕΣ ''ΣΙΔΕΡΕΝΙΕΣ'' ,ΩΡΑΙΟ ΘΕΑΜΑ ΚΑΙ ΑΜΑ ΛΑΧΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΟΠΛΟ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ....ΘΑ ΒΑΛΩ ΚΑΝΕΝΑ ΒΙΝΤΕΟ!
Σόλωνα μου σαν κυνηγός προτιμώ την ποιότητα παρά την ποσότητα....δεν ξέρω πως είδε την παρέα μας ο Σπύρος πάντως κυνηγάμε με τον νού και όπως πρέπει....δεν κυνηγάμε για χάρη φωτογραφίας...είτε 1 φάσσα δω είτε 10 - 20 το ίδιο μου κάνει για μένα είναι η γενική συμπεριφορά της παρέας η θετική ενέργεια που εκπνέει στους ξένους συναδέλφους κυνηγούς....οκ δεν λέω ότι είμαστε τέλειοι αλλά σε καμιά περίπτωση δεν θα μπούμε σε απαγορευμένες δεν θα σταθούμε να κόφκουμε τους υπόλοιπους δεν κοτσιανιάζουμε πόστα όπως είπε ο Σπύρος....βασικά όπου και να σταθήκαμε εκτοσ της περασμένης Κυριακής 2-3 πουλιά με το κέφι μας επέξαμεν τα....ουτε μαραζι ουτε άγχος.....να αγχώνουντε οι καρακυνηγοί που δεν θα έχουν να λένε κουβέντες στους καφενέδες χωρίς αυτο να ισχύει για φίλους που είναι τυχεροί και κάνουν αριθμούς ικανά και νόμιμα και μπράβο τους....
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Δημοσίευση από admin »

και μια φασούα Σέρβική που μας την έφερε ο Κώστας
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Δημοσίευση από andreasana210326 »

admin έγραψε:και μια φασούα Σέρβική που μας την έφερε ο Κώστας
Πολυ ωραια βολη και καλη προσκοπευση. Στο τελος πρεπει να φωναζε ...ΦΥΓΕΤΕ ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΤΡΕΝΟΟΟΟ :D :D
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Δημοσίευση από admin »

Πάνω στις γραμμές του τρένου έπαιξα ένα που τους πιο μεγάλους και ωραίους λαγούς που θυμάμε ,,, εδοκίμασε να φύγει αλλά τον πήρε το τρένο (fair jubilee-killer rugo)
Προσέχουμε...για να έχουμε
ΑΡΗΣ_ΛΕΜΕΣΟΣ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2013, 11:19

Re: ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Δημοσίευση από ΑΡΗΣ_ΛΕΜΕΣΟΣ »

μα έχουμε και τρένα στη Κύπρο;;;μασζαλα μας!
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Δημοσίευση από admin »

Εαν διαβαζες πιο πανω φιλε Αρηανε θα εβλεπες οτι μιλουσαμε για Σερβια .
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
LAGOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 09 Σεπ 2010, 13:20

Re: ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Δημοσίευση από LAGOS »

admin έγραψε:Πάνω στις γραμμές του τρένου έπαιξα ένα που τους πιο μεγάλους και ωραίους λαγούς που θυμάμε ,,, εδοκίμασε να φύγει αλλά τον πήρε το τρένο (fair jubilee-killer rugo)
Άριστε εν και τούτοι καλοί αλλά άλλη η χάρη του αμα ακούσεις την λατζιά να σούζετε και δείς μια σκιά να φέυγει.. :)
Σοβαρά τωρά..Είχα την τύχη να κυνηγήσω και εγώ σε γειτονική χώρα οταν είμουν φοιτητής.. Εντελώς διαφορετική νοοτροπία, αντιλήψεις, τρόπος κυνηγίου.. Εκεί θα κυνηγούν όμως και τα παιδιά τους και τα εγγόνια τους σε αντίθεση με εμάς..
Αν βρέθηκε αντίδοτο....δεν το θέλω. ..
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΕΣ ΚΥΝΗΓΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ:P
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Δημοσίευση από Pathfinder »

Καλα να περασετε παιδες αυριο οσοι πατε...βαλω την πρωτη απουσια
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Εγώ για τρυγόνια αύριο πάλε :D
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΦΑΣΣΑΣ”