ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Απάντηση
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Δημοσίευση από miky55 »

ΣΟΛΩΝΑ ΛΑΜΠΑΔΑ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ .ΟΣΟ ΕΝ ΤΟ ΟΠΛΟ ΣΟΥ. :lol:
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

miky55 έγραψε:ΣΟΛΩΝΑ ΛΑΜΠΑΔΑ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ .ΟΣΟ ΕΝ ΤΟ ΟΠΛΟ ΣΟΥ. :lol:
ΕΙΧΑΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΕΥΧΕΣ ΜΙΧΑΛΗ ΜΟΥ ΧΘΕΣ...ΜΙΑ ΛΑΜΠΑΔΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΧΑΜΕΝΗ ΠΟΤΕ!
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

Φτάνει που είστε και οι δύο καλά Σόλωνα! Σωστές και οι συμβουλές όταν έχει κεραυνούς. Ακριβώς έτσι όπως τα είπες. Πάνω απ' όλα η ασφάλεια μας.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Δημοσίευση από MARIOSE »

Πάντως Αλέξη και Σόλωνα δεν γνώριζα αυτές τες βασικές οδηγίες για έτσι περιπτώσεις (αφού 44 χρονών τζιαι εν μου έτυχε ποτέ έτσι πράγμα...). Ευχαριστούμε. :)
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Δημοσίευση από πανικος »

ευτυχως που πηγαν ολα καλα σολωνα .γιναμε τροπικο κλιμα .καλες οι οδηγιες που δωσατε για ετσι περιπτωσεις.ωραιο το διχτυ με τις φασσες ειναι για να κρατα τα εντομα απο τα πουλια :?:
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
justDOit
Full Member
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2010, 03:17

Re: ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Δημοσίευση από justDOit »

Ερώτηση σε σχέση με τους κεραυνούς: Να κάτσουμε στο αυτοκίνητο και να περιμένουμε μέχρι να περάσει η μπόρα είναι επικίνδυνο ; Ή είναι καλύτερα να βγούμε από το αυτοκίνητο;
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Πραγματικα εχει δικαιο ο κυριος Μιχαλης ηταν 20 Σεπτεμβριου που γιορταζει ο Αγιος Ευσταθιος ο Προστατης των Κυνηγων.

Φοβερη εμπειρια Σολωνα στην κυριολεξια.

Ειναι ενα μαθημα για ολους μας. Μπορει η φυση να μας δινεται απλοχερα και μεις να την αγνοουμε επειδη την εχουμε συνηθισει, αλλα πρεπει να την περνουμε σοβαρα, γιατι οταν "θυμωσει" μας δειχνει ποσο μικροι ειμαστε.
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

πανικος έγραψε:ευτυχως που πηγαν ολα καλα σολωνα .γιναμε τροπικο κλιμα .καλες οι οδηγιες που δωσατε για ετσι περιπτωσεις.ωραιο το διχτυ με τις φασσες ειναι για να κρατα τα εντομα απο τα πουλια :?:
ΠΑΝΙΚΟ ΕΠΙΝΟΗΣΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ....ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΒΟΛΙΚΟ ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΟΥ ΟΙ ΜΥΓΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΣΦΗΚΕΣ ΚΑΝΟΥΝ ΝΤΟΥ ΣΤΑ ΠΟΥΛΑΚΙΑ ΜΑΣ....ΠΩΣΗΝ ΩΡΑ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΠΑΤΣΟΥΣ ΤΩΝ ΚΑΗΜΕΝΩΝ ΤΩΝ ΠΟΥΛΙΩΝ...ΕΤΣΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΜΩ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΤΕΒΗΚΕ ΑΥΤΗ Η ΙΔΕΑ...

ΕΚΟΨΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΑΠΟ ΠΥΚΝΟ ΔΙΧΤΥ..ΠΕΡΙΠΟΥ 1Χ1...ΕΒΓΑΛΑ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΤΡΥΠΑ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΙΣΑ ΙΣΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΚΟΤΣΑΔΟΡΟΣ ΤΟΥ ΠΕΡΤΙΚΟΔΕΤΗ...ΜΕΤΑ ΤΟ ΕΓΛΩΒΙΖΕΙΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ Π.Χ ΕΓΩ ΕΒΑΛΑ ΤΕΛΛΑ....

ΚΡΕΜΜΑΖΕΙΣ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΤΟ ΠΙΑΝΕΙΣ ΜΕ ΕΝΑ ΛΑΣΤΙΧΑΚΙ ΠΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΤΑ ΜΑΛΙΑ....ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΜΥΓΕΣ ΟΥΤΕ ΣΦΗΚΕΣ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ....ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΠΛΕΩΝ ΜΟΝΟ ΠΑΝΩ ΣΤΙΣ ''ΣΙΔΕΡΕΝΙΕΣ" :D

ΦΙΛΕ justDOit ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΓΕΙΩΣΗΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΤΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΜΕΤΑΛΛΟΥ ΕΤΣΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΣΦΑΛΕΙΣ....ΟΧΙ ΣΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΟΜΩΣ ΜΕ ΟΡΟΦΗ ΡΟΥΧΕΝΗ(ΚΟΥΚΟΥΛΛΑ)!!!

ΘΑ ΕΝΟΙΞΩ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΒΡΗΚΑ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΤΥΧΕ ΑΥΤΟ... ΠΕΡΠΑΤΑΜΕ ΠΟΛΥ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΣΑΝ ΚΥΝΗΓΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΑΥΤΟ...ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ....ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ Η ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΜΑΣ ΠΑΙΔΙΑ!!!

ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΓΙΑ ΠΕΡΕΤΕΡΟ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΕΙ....ΑΥΤΟ ΟΜΟΛΟΓΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΚΑΤΑΙΓΙΔΑΣ ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΜΩ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΤΟΣΗ ΔΥΣΚΟΛΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ,ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΝΕΡΟ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΝΕΡΟ ΔΕΝ ΕΣΤΕΛΝΑΝ ΤΟ ΣΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΑΦΗ..ΔΕΝ ΕΚΛΕΙΝΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ...ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟ 6-7 ΦΟΡΕΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ....ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΩ ΟΜΩΣ....ΤΗΝ ΛΑΜΠΑΔΑ ΜΙΧΑΛΗ ΜΟΥ ΜΑΛΛΩΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΑΨΩ!!!
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Δημοσίευση από Pathfinder »

justDOit έγραψε:Ερώτηση σε σχέση με τους κεραυνούς: Να κάτσουμε στο αυτοκίνητο και να περιμένουμε μέχρι να περάσει η μπόρα είναι επικίνδυνο ; Ή είναι καλύτερα να βγούμε από το αυτοκίνητο;
Φιλε στην ουσια το αυτοκινητο ενεργει σαν αλεξικεραυνο δηλαδη τραβα τους κεραυνους λογω του μεταλλου ΑΛΛΑ λογω των λαστιχων του Αν κτυπηθει και εισαι μεσα το ρευμα θα διαλεξει την πιο ευκολη διαδρομη προς την γη δλδ απο την αντενα οροφη πορτες και γη.Εμπειρικα μιλωντας ειδα σχεδον τελειωμενο σπιτι που το κτυπησε κεραυνος στην αντεννα του και ενα κομματι κουγκρι απο το στηθαιο της οροφης 50*50 εκ εξατμιστηκε.Ολη η ηλεκτρικη εγκατασταση του κυριολεκτικα ελιωσε μεσα στις σωληνες.
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Δημοσίευση από Nikos »

Σόλωνα ευτυχώς που δεν πάθατε τιποτα απο κεραυνούς και τα νερά που φάγατε εν το πιο λίγο!!
Αυτό με το όπλο το ήξερα αλλά για να είμαι ειλικρινής τα υπόλοιπα όχι.... αφορμή να μάθουμε όλοι μας το πως να προστατευόμαστε κάτω απο αυτές τις καιρικές συνθήκες....
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΦΑΣΣΑΣ”