ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Δημοσιεύσεις: 1154
Εγγραφή: 20 Αύγ 2010, 10:31
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Δημοσίευση από Dimitris »

:o :shock:
Επήες Αγγλία το ΣΚ και επέστρεψες?
«Τα φυτά των ζώων ένεκέν εστι και τα ζώα των ανθρώπων χάριν»
Άβαταρ μέλους
ChrisApostolou
Full Member
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 19 Δεκ 2013, 11:32
Τοποθεσία: PAPHOS

Re: ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Δημοσίευση από ChrisApostolou »

Dimitris έγραψε::o :shock:
Επήες Αγγλία το ΣΚ και επέστρεψες?
Αγγλια? Που ετσι τυχη....αλλα και Κυπρο κατι γινετε!!!!
Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

Re: ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Δημοσίευση από kanaris »

spyrosspyrou851 έγραψε:Οι 2 από τους 3 της παρέας δεν τον εποκαπνίσαμε κάν, εγώ προσωπικά αηδίασα με την κατάσταση, έκατσα σε ένα πόστο, ήρταν εκάτσαν 2 από τα δεξιά μου και 4 από τα αριστερά μου, 30 μέτρα ο καθένας, ότι επροσπαθούσε να μου κοντέψει έπρεπε να περάσει από 10 όπλα, που να περάσει μάνα μου.

Επήγαμε ακόμα πιο νωρίς να πιάσουμε καλύτερα πόστα, υπολογίζαμε δηλαδή με το τι είδαμε τις προηγούμενες 2 Κυριακές, πιάσαμε κάποια πόστα, ο Σέργιος και ο άλλος της παρέας αποφάσισαν να πάν λίγο πιο κάτω και εγώ έμεινα τζιαμέ που εκατέβασα τα πράγματά μου. Ήρτεν ένας λαλεί μου έχει 10 χρόνια που κυνηγά και αριστερά μου έχει άλλο που έχει 18 χρόνια που κυνηγά το πόστο. Σε μια φάση ο πρώτος, όταν ήταν νύκτα ακόμα ήρτε και μου είπε ότι θα έρτει κάποιος και αν μου πει κάτι να φύγω και να μην κάμω φασαρία, και έκατσε 20 λεπτά μαζί μου νομιζόμενος ότι έτσι θα έπιανα τα πράματά μου και να φύω. Ήρτεν εκείνος που κυνηγά 18 χρόνια και λαλεί μου ρε κουμπάρε έχω πόστο δαμέ, λαλώ του "Ηντα εν κοτσιανασμένα τίποτε", λαλεί μου "ε ναι, εν κοτσιανιαμένα, τώρα να δούμε αν θα έχουμε προβλήματα". Όπως και να χει έμεινα τζιαμέ, δεν επέρασε πουλί, ήταν γραμμή τα όπλα, δεν μπόρεσε να μου κοντέψει τίποτε. Ότι κινείτο εσύρναν του, πεζούνια άσπρα, φάσσες, κοράζινοι. Φάσσες στα 70-80 μέτρα ύψος εφωνάζαν μου να τους σύρω, λαλώ τους "Μα εν τζιαι οτιδήποτε πουλί περάσει εννά του σύρνω". "Εννά τα ξαναδείς ρε κουμπάρε?" Η σταθερή απάντηση.

Απλώς το μόνο που έκαμνα ήταν να αλλάζω χαρτούτσιες. Πάντως τα πουλιά ο λόγος που τις 2 Κυριακές περνούσαν που τζιαμέ απ' ότι εφάνηκε ήταν οι πυρκαγιές, επειδή υπήρχαν πυρκαγιές τα πουλιά περνούσαν από αλλού, και επειδή εκτές δεν είχε πυρκαγιές τα πουλιά έπιασαν τις κανονικές τους πορείες. Στο τέλος της ημέρας εκινήθηκαν τα παραπάνω πουλιά προς το μέρος μας αλλά όταν και άλλοι κυνηγοί εκαταλάβαν τις εγίνετουν ήρταν και εκάτσαν και άλλοι κοντά μας, στο τέλος όταν ήρτε ο Σέργιος και μας είδε 10μ ο ένας από τον άλλο λαλεί μου "Μα κάθεστε δίπλα-δίπλα"; Αυτό είναι το καλοκαιρινό κυνήγι της φάσσας στην Πάφο. Χαλάλι σας παιδιά.

Ο "καλός" της παρέας, ο Σέργιος, έπιασε ένα φιλικουτούνι. :)
Ε! Τώρα ένα ξαναπαείς?
Έτσι κυνήγι να σου λείπει Σπύρο!!!
ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

kanaris έγραψε:
spyrosspyrou851 έγραψε:Οι 2 από τους 3 της παρέας δεν τον εποκαπνίσαμε κάν, εγώ προσωπικά αηδίασα με την κατάσταση, έκατσα σε ένα πόστο, ήρταν εκάτσαν 2 από τα δεξιά μου και 4 από τα αριστερά μου, 30 μέτρα ο καθένας, ότι επροσπαθούσε να μου κοντέψει έπρεπε να περάσει από 10 όπλα, που να περάσει μάνα μου.

Επήγαμε ακόμα πιο νωρίς να πιάσουμε καλύτερα πόστα, υπολογίζαμε δηλαδή με το τι είδαμε τις προηγούμενες 2 Κυριακές, πιάσαμε κάποια πόστα, ο Σέργιος και ο άλλος της παρέας αποφάσισαν να πάν λίγο πιο κάτω και εγώ έμεινα τζιαμέ που εκατέβασα τα πράγματά μου. Ήρτεν ένας λαλεί μου έχει 10 χρόνια που κυνηγά και αριστερά μου έχει άλλο που έχει 18 χρόνια που κυνηγά το πόστο. Σε μια φάση ο πρώτος, όταν ήταν νύκτα ακόμα ήρτε και μου είπε ότι θα έρτει κάποιος και αν μου πει κάτι να φύγω και να μην κάμω φασαρία, και έκατσε 20 λεπτά μαζί μου νομιζόμενος ότι έτσι θα έπιανα τα πράματά μου και να φύω. Ήρτεν εκείνος που κυνηγά 18 χρόνια και λαλεί μου ρε κουμπάρε έχω πόστο δαμέ, λαλώ του "Ηντα εν κοτσιανασμένα τίποτε", λαλεί μου "ε ναι, εν κοτσιανιαμένα, τώρα να δούμε αν θα έχουμε προβλήματα". Όπως και να χει έμεινα τζιαμέ, δεν επέρασε πουλί, ήταν γραμμή τα όπλα, δεν μπόρεσε να μου κοντέψει τίποτε. Ότι κινείτο εσύρναν του, πεζούνια άσπρα, φάσσες, κοράζινοι. Φάσσες στα 70-80 μέτρα ύψος εφωνάζαν μου να τους σύρω, λαλώ τους "Μα εν τζιαι οτιδήποτε πουλί περάσει εννά του σύρνω". "Εννά τα ξαναδείς ρε κουμπάρε?" Η σταθερή απάντηση.

Απλώς το μόνο που έκαμνα ήταν να αλλάζω χαρτούτσιες. Πάντως τα πουλιά ο λόγος που τις 2 Κυριακές περνούσαν που τζιαμέ απ' ότι εφάνηκε ήταν οι πυρκαγιές, επειδή υπήρχαν πυρκαγιές τα πουλιά περνούσαν από αλλού, και επειδή εκτές δεν είχε πυρκαγιές τα πουλιά έπιασαν τις κανονικές τους πορείες. Στο τέλος της ημέρας εκινήθηκαν τα παραπάνω πουλιά προς το μέρος μας αλλά όταν και άλλοι κυνηγοί εκαταλάβαν τις εγίνετουν ήρταν και εκάτσαν και άλλοι κοντά μας, στο τέλος όταν ήρτε ο Σέργιος και μας είδε 10μ ο ένας από τον άλλο λαλεί μου "Μα κάθεστε δίπλα-δίπλα"; Αυτό είναι το καλοκαιρινό κυνήγι της φάσσας στην Πάφο. Χαλάλι σας παιδιά.

Ο "καλός" της παρέας, ο Σέργιος, έπιασε ένα φιλικουτούνι. :)
Ε! Τώρα ένα ξαναπαείς?
Έτσι κυνήγι να σου λείπει Σπύρο!!!
Καλοκαίρι στην Πάφο ποτέ ξανά (το πιο πιθανόν ποτέ ξανά στην Πάφο) στις περιοχές μου που γνωρίζω τζαι ότι γίνει, μόνος μου μόνος μου, έχω συνηθίσει έτσι τζαι αλλιώς και προτιμώ το. Να σηκωνούμαστε που η ώρα 1 με την ελπίδα να πιάσουμε καλύτερα πόστα και να έρκεται ο άλλος να κάθεται 30 μέτρα που μένα επειδή τζίνο εν το πόστο του τζαι σεβασμός προς εμένα μηδέν. Να μου λείπει έτσι "κυνήγι". Εξορμήσεις για τρυγονάκια δαμέ κοντά τζαι τον Νοέμβρη για πέρτικους.
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Δημοσίευση από sotiris!129 »

για το κυνηγι τα τελευταια χρονια εφαρμοζω το σχεδιο του 10ευρου !
με 10 ευρο πεζινα πρεπει να φκαλω ολη την μερα μου με σπανιες εξαιρεσεις στο κυνηγι της μπεκατσας και το καλοκαιρινο κυνηγι φασσας που μπορει να κουμπισω το 15ευρο και αν αξηζει τον κοπο μπορει να σπασω το σχεδιο και για την πρωτη κυριακη του περτικου που σε αυτες τες σπανιες φορες ουτως η αλλιως παω με παρεα κυνηγι και γινεται share η πεζινα !!!
ειδικα ομως στο κυνηγι της ζικλας εφαρμοζεται κατα κανονα το σχεδιο και τες πλειστες φορες μετα απο το πηγαινε ελα του προινου και απογευματινου κυνηγιου μενουν και "ρεστα" απο το 10 ευρο !
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Δημοσίευση από Sergios »

Καλά τα είπε ο Σπύρος ούτε εγώ θα πάω την ερχόμενη Κυριακή Πάφο αφού θα παραστω σε άλλη πανύγηρις των τρυγονιών....λένε οτι του Σταυρού μπάζει τρυγόνια έτσι στις 13 παραμονές ίσως πετύχουμε....πάντα με την ελπίδα....και τελευταία εξόρμηση ίσως ξαναδοκιμάσω Πάφο....! Σημειώστε οτι τα φιλικουτούνια όπως ήρταν πιό χαμηλά μου στο σκοτεινό πρωινό μου πεδίο τα νόμισα για τρυγόνια....με μια σιεπεθκιά επέσαν και τα 2 το άλλο με ένα φτερό εγέλασεν μου αφού επια να το πιάσω εκείνο πρώτο....το άσχημο είναι οτι ήταν φιλικουτούνια και εγώ φιλικουτούνια έν παίζω γιατι εν μου αρέσκει....εμαράζωσα αλλά τι να κάνω ας έρκουνταν λιο πιο ψηλά στο φως να τα καταλάβω.....κρίμας τα.....
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

Sergios έγραψε:Καλά τα είπε ο Σπύρος ούτε εγώ θα πάω την ερχόμενη Κυριακή Πάφο αφού θα παραστω σε άλλη πανύγηρις των τρυγονιών....λένε οτι του Σταυρού μπάζει τρυγόνια έτσι στις 13 παραμονές ίσως πετύχουμε....πάντα με την ελπίδα....και τελευταία εξόρμηση ίσως ξαναδοκιμάσω Πάφο....! Σημειώστε οτι τα φιλικουτούνια όπως ήρταν πιό χαμηλά μου στο σκοτεινό πρωινό μου πεδίο τα νόμισα για τρυγόνια....με μια σιεπεθκιά επέσαν και τα 2 το άλλο με ένα φτερό εγέλασεν μου αφού επια να το πιάσω εκείνο πρώτο....το άσχημο είναι οτι ήταν φιλικουτούνια και εγώ φιλικουτούνια έν παίζω γιατι εν μου αρέσκει....εμαράζωσα αλλά τι να κάνω ας έρκουνταν λιο πιο ψηλά στο φως να τα καταλάβω.....κρίμας τα.....
+1000 ΣΕΡΓΙΕ....ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΦΙΛΕ ΦΤΑΝΕΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ!

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΛΙ ΓΙΑ ΘΗΡΕΥΣΗ...ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΟ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΟ...ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΡΙΧΝΕΙΣ ΣΕ ΠΑΠΑΓΑΛΟΥΣ/ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ!

ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕ ΒΡΕΘΗΚΑ ΚΑΠΟΥ ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΣΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ ΑΠΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑ...ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ,ΒΡΗΚΑΤΕ ΤΙΠΟΤΑ...ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΗΓΑΜΕ....ΔΗΛΑΔΗ...ΠΗΡΑΜΕ ΛΙΓΑ ΦΙΛΙΚΟΥΤΟΥΝΙΑ 8-10 ΕΝΑ ΤΡΥΓΟΝΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΑΣΣΑ :?

ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΠΑΙΡΝΑΝΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ...ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΜΑ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΦΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΠΕΖΟΥΝΙΑ ΚΑΙ ΛΙΓΕΣ ''ΣΙΔΕΡΕΝΙΕΣ'' ,ΩΡΑΙΟ ΘΕΑΜΑ ΚΑΙ ΑΜΑ ΛΑΧΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΟΠΛΟ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ....ΘΑ ΒΑΛΩ ΚΑΝΕΝΑ ΒΙΝΤΕΟ!
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
mikros
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 18 Μαρ 2011, 18:55

Re: ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Δημοσίευση από mikros »

Σε μερικές περιοχές(προσωπικά είδα σε 2 στην Πάφο) οι φάσσες να περνούν απο τους κυνηγούς λές και είναι πεζούνια του κλουφκιού...
Τα φιλικουτούνια ήταν πολύ πιο άγρια απο τες ''σιδερενιες''

Καλύτερα φιλικουτούνια άγρια, παρά πολύχρωμα πεζούνια που τα βαφτίζεις αρκοπέζουνα...
Εσχει και'αλλου παρτακαλιες,
που καμνουν μαντορινια
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

mikros έγραψε:Σε μερικές περιοχές(προσωπικά είδα σε 2 στην Πάφο) οι φάσσες να περνούν απο τους κυνηγούς λές και είναι πεζούνια του κλουφκιού...
Τα φιλικουτούνια ήταν πολύ πιο άγρια απο τες ''σιδερενιες''

Καλύτερα φιλικουτούνια άγρια, παρά πολύχρωμα πεζούνια που τα βαφτίζεις αρκοπέζουνα...
Υπάρχουν πράγματι και άγρια φιλικουτούνια, όπως εκείνο που έπαιξα την προηγούμενη Κυριακή, όχι όπως εκείνα της πόλης που ακόμα λίγο θα τρώνε που το χέρι μας, όσον αφορά τα πολύχρωμα, αν δείς κάποιες φωτογραφίες στο φατσοβιβλίο επιβεβαιώνεται απόλυτα τούτο που λαλείς, καφέ, άσπρα, δεν γλιτώνει τίποτε, προκτές εμένα ότι εκινείτο μου εφωνάζαν να του σύρω, δεν παν να ήταν πεζούνια άσπρα, δεν εγλίτωνε τίποτε.
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Δημοσίευση από Sergios »

SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:
Sergios έγραψε:Καλά τα είπε ο Σπύρος ούτε εγώ θα πάω την ερχόμενη Κυριακή Πάφο αφού θα παραστω σε άλλη πανύγηρις των τρυγονιών....λένε οτι του Σταυρού μπάζει τρυγόνια έτσι στις 13 παραμονές ίσως πετύχουμε....πάντα με την ελπίδα....και τελευταία εξόρμηση ίσως ξαναδοκιμάσω Πάφο....! Σημειώστε οτι τα φιλικουτούνια όπως ήρταν πιό χαμηλά μου στο σκοτεινό πρωινό μου πεδίο τα νόμισα για τρυγόνια....με μια σιεπεθκιά επέσαν και τα 2 το άλλο με ένα φτερό εγέλασεν μου αφού επια να το πιάσω εκείνο πρώτο....το άσχημο είναι οτι ήταν φιλικουτούνια και εγώ φιλικουτούνια έν παίζω γιατι εν μου αρέσκει....εμαράζωσα αλλά τι να κάνω ας έρκουνταν λιο πιο ψηλά στο φως να τα καταλάβω.....κρίμας τα.....
+1000 ΣΕΡΓΙΕ....ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΦΙΛΕ ΦΤΑΝΕΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ!

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΛΙ ΓΙΑ ΘΗΡΕΥΣΗ...ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΟ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΟ...ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΡΙΧΝΕΙΣ ΣΕ ΠΑΠΑΓΑΛΟΥΣ/ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ!

ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕ ΒΡΕΘΗΚΑ ΚΑΠΟΥ ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΣΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ ΑΠΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑ...ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ,ΒΡΗΚΑΤΕ ΤΙΠΟΤΑ...ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΗΓΑΜΕ....ΔΗΛΑΔΗ...ΠΗΡΑΜΕ ΛΙΓΑ ΦΙΛΙΚΟΥΤΟΥΝΙΑ 8-10 ΕΝΑ ΤΡΥΓΟΝΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΑΣΣΑ :?

ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΠΑΙΡΝΑΝΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ...ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΜΑ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΦΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΠΕΖΟΥΝΙΑ ΚΑΙ ΛΙΓΕΣ ''ΣΙΔΕΡΕΝΙΕΣ'' ,ΩΡΑΙΟ ΘΕΑΜΑ ΚΑΙ ΑΜΑ ΛΑΧΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΟΠΛΟ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ....ΘΑ ΒΑΛΩ ΚΑΝΕΝΑ ΒΙΝΤΕΟ!
Σόλωνα μου σαν κυνηγός προτιμώ την ποιότητα παρά την ποσότητα....δεν ξέρω πως είδε την παρέα μας ο Σπύρος πάντως κυνηγάμε με τον νού και όπως πρέπει....δεν κυνηγάμε για χάρη φωτογραφίας...είτε 1 φάσσα δω είτε 10 - 20 το ίδιο μου κάνει για μένα είναι η γενική συμπεριφορά της παρέας η θετική ενέργεια που εκπνέει στους ξένους συναδέλφους κυνηγούς....οκ δεν λέω ότι είμαστε τέλειοι αλλά σε καμιά περίπτωση δεν θα μπούμε σε απαγορευμένες δεν θα σταθούμε να κόφκουμε τους υπόλοιπους δεν κοτσιανιάζουμε πόστα όπως είπε ο Σπύρος....βασικά όπου και να σταθήκαμε εκτοσ της περασμένης Κυριακής 2-3 πουλιά με το κέφι μας επέξαμεν τα....ουτε μαραζι ουτε άγχος.....να αγχώνουντε οι καρακυνηγοί που δεν θα έχουν να λένε κουβέντες στους καφενέδες χωρίς αυτο να ισχύει για φίλους που είναι τυχεροί και κάνουν αριθμούς ικανά και νόμιμα και μπράβο τους....
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΦΑΣΣΑΣ”