ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
titosblaser
Full Member
Δημοσιεύσεις: 194
Εγγραφή: 10 Αύγ 2012, 09:59

Re: ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Δημοσίευση από titosblaser »

Καλά και ασφαλές κυνήγια φίλε solona


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dietitian&Nutritionist
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Δημοσίευση από Pathfinder »

Εικόνα :)...υγεια
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

Re: ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Δημοσίευση από kanaris »

Pathfinder έγραψε:Εικόνα :)...υγεια
Πολύ καλά! Με τι φυσίγγιο? :D
ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

kanaris έγραψε:
Pathfinder έγραψε:Εικόνα :)...υγεια
Πολύ καλά! Με τι φυσίγγιο? :D

ΕΠΠΕΣΕ ΚΟΥΤΣΟΦΤΕΡΟΣ Η ΕΠΙΑΣΕΣ ΤΟΝ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΒΕΡΚΑ :?: :D
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

ΚΟΨΑΜΕ ΤΟ ΠΑΠΑΓΑΛΟ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ 2 ΑΡΚΟΠΕΖΟΥΝΑ ΜΕ 1 ΤΟΥΦΕΚΙΑ + ΕΝΑ ΚΑΛΛΙΚΟΜΑ ΣΕ ΜΙΑ ''ΣΙΔΕΡΕΝΙΑ''!

ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΑΛΙ :P

ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Δημοσίευση από miky55 »

ΣΗΜΕΡΑ ΕΝΑ ΠΟΥΛΙ ΟΛΟ ΚΙ'ΟΛΟ ,ΜΙΑ ΧΑΡΤΟΥΤΣΙΑ 31 ΚΟΝΚΟΡΤ,ΕΠΕΣΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΗ ΒΡΗΚΑ .
ΛΟΓΩ ΠΟΔΙΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΗΚΑ ΣΤΟ ΑΡΚΑΤΖΙ ΝΑ ΨΑΞΩ.
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Δημοσίευση από Pathfinder »

Ναι ρε περιπεζετε μας κιολας:):)...
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Δημοσίευση από sotiris!129 »

το προϊ για τρυγονια παραθαλασσια ως τες 8 δεν ειδα φτερο ασε που μια φαση νομιζα πως στο συγκεκριμενο σημειο ηρθε κυνηγι ο Ντζιμης απο τον πολυ κοσμο που ειχε ! (μια καρακαξα και μια τσεντα συκα το προι σε δευτερο τοπο ως τες 10)
απογευμα πας τα βουνα πουκας τους πευκους !!!
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Οι 2 από τους 3 της παρέας δεν τον εποκαπνίσαμε κάν, εγώ προσωπικά αηδίασα με την κατάσταση, έκατσα σε ένα πόστο, ήρταν εκάτσαν 2 από τα δεξιά μου και 4 από τα αριστερά μου, 30 μέτρα ο καθένας, ότι επροσπαθούσε να μου κοντέψει έπρεπε να περάσει από 10 όπλα, που να περάσει μάνα μου.

Επήγαμε ακόμα πιο νωρίς να πιάσουμε καλύτερα πόστα, υπολογίζαμε δηλαδή με το τι είδαμε τις προηγούμενες 2 Κυριακές, πιάσαμε κάποια πόστα, ο Σέργιος και ο άλλος της παρέας αποφάσισαν να πάν λίγο πιο κάτω και εγώ έμεινα τζιαμέ που εκατέβασα τα πράγματά μου. Ήρτεν ένας λαλεί μου έχει 10 χρόνια που κυνηγά και αριστερά μου έχει άλλο που έχει 18 χρόνια που κυνηγά το πόστο. Σε μια φάση ο πρώτος, όταν ήταν νύκτα ακόμα ήρτε και μου είπε ότι θα έρτει κάποιος και αν μου πει κάτι να φύγω και να μην κάμω φασαρία, και έκατσε 20 λεπτά μαζί μου νομιζόμενος ότι έτσι θα έπιανα τα πράματά μου και να φύω. Ήρτεν εκείνος που κυνηγά 18 χρόνια και λαλεί μου ρε κουμπάρε έχω πόστο δαμέ, λαλώ του "Ηντα εν κοτσιανασμένα τίποτε", λαλεί μου "ε ναι, εν κοτσιανιαμένα, τώρα να δούμε αν θα έχουμε προβλήματα". Όπως και να χει έμεινα τζιαμέ, δεν επέρασε πουλί, ήταν γραμμή τα όπλα, δεν μπόρεσε να μου κοντέψει τίποτε. Ότι κινείτο εσύρναν του, πεζούνια άσπρα, φάσσες, κοράζινοι. Φάσσες στα 70-80 μέτρα ύψος εφωνάζαν μου να τους σύρω, λαλώ τους "Μα εν τζιαι οτιδήποτε πουλί περάσει εννά του σύρνω". "Εννά τα ξαναδείς ρε κουμπάρε?" Η σταθερή απάντηση.

Απλώς το μόνο που έκαμνα ήταν να αλλάζω χαρτούτσιες. Πάντως τα πουλιά ο λόγος που τις 2 Κυριακές περνούσαν που τζιαμέ απ' ότι εφάνηκε ήταν οι πυρκαγιές, επειδή υπήρχαν πυρκαγιές τα πουλιά περνούσαν από αλλού, και επειδή εκτές δεν είχε πυρκαγιές τα πουλιά έπιασαν τις κανονικές τους πορείες. Στο τέλος της ημέρας εκινήθηκαν τα παραπάνω πουλιά προς το μέρος μας αλλά όταν και άλλοι κυνηγοί εκαταλάβαν τις εγίνετουν ήρταν και εκάτσαν και άλλοι κοντά μας, στο τέλος όταν ήρτε ο Σέργιος και μας είδε 10μ ο ένας από τον άλλο λαλεί μου "Μα κάθεστε δίπλα-δίπλα"; Αυτό είναι το καλοκαιρινό κυνήγι της φάσσας στην Πάφο. Χαλάλι σας παιδιά.

Ο "καλός" της παρέας, ο Σέργιος, έπιασε ένα φιλικουτούνι. :)
Άβαταρ μέλους
ChrisApostolou
Full Member
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 19 Δεκ 2013, 11:32
Τοποθεσία: PAPHOS

Re: ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Δημοσίευση από ChrisApostolou »

Χθες 1 οπλο οι 100! Baikal 18,4 γεμωσιες 33γρ psp2 ολη μερα 7νουμερο σκαι! Την αλλη κυριακη....μεινετε με το καλο!!!!!
rps20150907_151304.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΦΑΣΣΑΣ”