ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Δημοσίευση από MARIOSE »

Τούτον που λαλείς να κάμεις εν τούτο που απολαμβάνω και εγώ. Μόνος αν γίνεται και αν περάσουν επεράσαν. Εν θέλω πολλές, αν περάσουν που κοντά μου 5-6 φορές είμαι βασιλιάς!!

Φυσικά εν λλίο χλωμό να πάω καλοκαίρι, ψιλοβαρκούμαι τη φασαρία. Όμως επειδή πέρσι άκουσα πως σε κάποιους τόπους ήταν λίγοι οι κυνηγοί, ίσως να πάω.
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Δημοσίευση από Sergios »

MARIOSE έγραψε:Τούτον που λαλείς να κάμεις εν τούτο που απολαμβάνω και εγώ. Μόνος αν γίνεται και αν περάσουν επεράσαν. Εν θέλω πολλές, αν περάσουν που κοντά μου 5-6 φορές είμαι βασιλιάς!!

Φυσικά εν λλίο χλωμό να πάω καλοκαίρι, ψιλοβαρκούμαι τη φασαρία. Όμως επειδή πέρσι άκουσα πως σε κάποιους τόπους ήταν λίγοι οι κυνηγοί, ίσως να πάω.
Είπαμε Μάριε μου το κυνήγι είναι στρατηγική....να δεις που πάει ο κόσμος ο πολλής και να μπεις στην σκέψη του πουλιού ποιες διαδρομές εν πιθανόν να ακολουθήσει αμαν ακούσει φασαρία....την πιο ήσυχη και την πιό δύσβατη που εν μπορει να φκει οποιοσδήποτε....έχω στα υπόψη μου έναν τόπο έτσι πάρα πολύ δυνατό αλλά εν δειλινός που ίσως παω που το πρωί κι αν πιάσω καμιά δυό να έχω ελπίδες για εναν σεβαστό αριθμό το δείλις....τόπος που εξιτάρει για μη καρδιακούς....εγώ τζαι τα αγρινά.....
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Δημοσίευση από MARIOSE »

Αααα θα σου βάλουμε τζιαί εσένα κοριό. Να δούμε που θα πάεις! :lol: :lol:

Φίλε μου έχεις δίκιο. Είναι τζιαί τούτη η προετοιμασία που λαλείς ένα μεγάλο κομμάτι της ευχαρίστησης. Να σινιάρεις ένα καλό ποστούι, να υπολογίσεις τις πορείες τους, τις αποστάσεις των βολών, τα φυσίγγια σου κτλ κτλ. Αν πετύχει και το σενάριο σου ακόμα, πόμπα!

Φέτος αν θα πάω ή θα πάω στη συνήθη τοποθεσία που πάει η παρέα και ότι βγει (γνωστά τα περάσματα και οι πορείες των πουλιών) ή θα πάω σε ένα τόπο που ξέρω ότι πριν την άδεια εν έχει πουλιά και την ημέρα της άδειας εμφανίζονται.
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Δημοσίευση από Sergios »

MARIOSE έγραψε:Αααα θα σου βάλουμε τζιαί εσένα κοριό. Να δούμε που θα πάεις! :lol: :lol:

Φίλε μου έχεις δίκιο. Είναι τζιαί τούτη η προετοιμασία που λαλείς ένα μεγάλο κομμάτι της ευχαρίστησης. Να σινιάρεις ένα καλό ποστούι, να υπολογίσεις τις πορείες τους, τις αποστάσεις των βολών, τα φυσίγγια σου κτλ κτλ. Αν πετύχει και το σενάριο σου ακόμα, πόμπα!

Φέτος αν θα πάω ή θα πάω στη συνήθη τοποθεσία που πάει η παρέα και ότι βγει (γνωστά τα περάσματα και οι πορείες των πουλιών) ή θα πάω σε ένα τόπο που ξέρω ότι πριν την άδεια εν έχει πουλιά και την ημέρα της άδειας εμφανίζονται.
Φίλε μου και κοριο να μου βάλεις μπορεί να μεν πιάνει τζιμέσα που εννα είμαι :) για τον Αύγουστο εν η αναγνώριση και η προετοιμασία η γλύκα τωρά αν παίξω και είμαι τυχερός καλοδεχούμενο αν μεν παίξω με η πρώτη με η τελευταία φορά είναι
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Δημοσίευση από MARIOSE »

Σωστός! Έβρε τους μούρμουρους τζιαί τηλεφώνα μου να έρτω να το συζητήσουμε κατά τη διάρκεια του ψαρέματος ;)
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Δημοσίευση από Sergios »

MARIOSE έγραψε:Σωστός! Έβρε τους μούρμουρους τζιαί τηλεφώνα μου να έρτω να το συζητήσουμε κατά τη διάρκεια του ψαρέματος ;)
Μινίσκουμε στις κουβέντες σαν να....τώρα να ποκάτσουμε λιο με τις δουλειές έτσι όπως πάμε εν μας έμεινε ώρα για μας
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Δημοσίευση από MARIOSE »

Φίλε αύριο το μεσημέρι αν δεν έχεις δουλειά κόπιασε να πάμε παρέα για κουρκούνες τζιαί θα το πιντώσουμε με λλίο νυχτερινό.

Τηλεφώνα μου αν θέλεις τζιαί θα το κανονίσουμε! Διαφορετικά άλλη μέρα έβρε ώρα τζιαί πάμε στες μουρμούρες, επεθύμησα τες!
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Δημοσίευση από Sergios »

MARIOSE έγραψε:Φίλε αύριο το μεσημέρι αν δεν έχεις δουλειά κόπιασε να πάμε παρέα για κουρκούνες τζιαί θα το πιντώσουμε με λλίο νυχτερινό.

Τηλεφώνα μου αν θέλεις τζιαί θα το κανονίσουμε! Διαφορετικά άλλη μέρα έβρε ώρα τζιαί πάμε στες μουρμούρες, επεθύμησα τες!
Δουλεύουμε φίλε αύριο έχω και γάμους μεν ρωτάς αλλά θα το κανονίσουμε
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Δημοσίευση από MARIOSE »

Έγινε λεβέντη μου 8-)
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: ΦΑΣΣΑ- ΤΡΥΓΟΝΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2015

Δημοσίευση από Sergios »

72 κι απόψε....αϋπνίες...βγαίνουν τα φυσίγγια έξω και μπαίνουν ξανά μέσα στο ερμάρι.....
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΦΑΣΣΑΣ”