Quota στο Κυνήγι της Φάσσας

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: Quota στο Κυνήγι της Φάσσας

Δημοσίευση από kypros »

Rai έγραψε:
kypros έγραψε:Δεν ειναι λογικο να εχει κοτα σε ευκαιριακα κυνηγια που αν τις πετυχεις πρεπει να δικαιουσε να κανεις 10 15 πουλια. Πιο πολλα ειναι ετσι κιαλλιος εξαιρετικα δυσκολα. Συμφωνω να σταματησει η κρεατοσυλλογη των ταισματων αλλα.αυτων δεν λυεται με.το κοτα.
Κύπρο τί εννοείς οταν αναφέρεσαι σε ευκαιριακά κυνήγια και ποια είναι η γνώμη σου για την μείωση του quota στα περδίκια απο 5 στα 3 ?
Επίσης θα ήθελα να ξέρω την προσωπική σου άποψη για την άδεια κυνηγίου και τι ποσό πιστέυεις θα πρέπει να πληρώνουμε για την ανανέωση της.

Rai
Ραι,
Αποκαλω τη φασσα ευκαιριακο κυνηγι γιατι η καρπωση της αποτελει ευκαιριακο γεγονος. Συμβαινει δηλαδη καποτε και υπο προυποθεσεις που πολυ συχνα οφειλονται σε συγκιριες καιρικες συνθηκες.μετακυνησεις και τυχη. Σε ετσι κυνηγια κυνηγας 10 και τις πετυχενεις μια. Εκεινη τη μια.θελεις να.μπορεις.να.χτυπησεις 10 πουλια να το χαρεις. Πιστευω οτι το κοτα στη φασσα δεν θα βοηθησει. Ακομα και ενας φανατικος φασσαρις που κανει ολοχρονα κυνηγια και καρπωνεται πχ 100 πουλια δεν θα πιανει παντα δεκα. Θα πιασει 9 φορες 2,3 και.μια.φορα 15. Εκεινη τη φορα ειναι.κριμα να στερηθει την.καρπωση. η φασσα δεν λιγοστευει απο το νομιμο κυνηγι οσες και να.πεξουμε.διοτι απλα δεν θα ειναι πολλες. Τη φασσα τη τρωει η νηφιτσα, ο κορονος, το ταισμα,το αεροβολο, ο σιγαστηρας και η καιρικες.συνθηκες.ατη αναπαραγωγη.

Για το κοτα στα περδικια συμφωνω. Αφου μειωθηκαν σωστα μειωθηκε και το κοτα γιατι εδω η κυνηγιετικη καρπωση παιζει ρολο. Το περδικι ειναι ντοπιαρικο πουλι και πρεπει τα οπλα να.μην ριχνουν ασυγκρατητα. Η περδικα αντιθετα με.τη φασσα επιρεαζεται απο το πιεστικο κυνηγι που μπορει να.τις.εξαληψει αοο συγκεκριμενους τοπους αν δεν μπει μετρο

Για την αδεια κυνηγιου ειχα ξανατοποθετηθει και.αποψη μου ειναι.οτι θα επρεπε ν.ηταν πιο ακριβη. Ταυτοχρονα ομως επρεπε να υπαρχει σωστη διαφανια.και.διαχειριση των λςφτων υπερ των κυνηγων, κατι που μεχρι τωρα δεν γινεται.
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Quota στο Κυνήγι της Φάσσας

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

Rai έγραψε:
SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:Προσωπικά θα συμφωνήσω με την σκέψη του RAI περί κότα για τις σιδερένιες....βασικά είτε κάποια στιγμή βάλουν κότα η όχι δεν με χαλά καθόλου....και αύριο να το κάνουν όμως,είμαι μέσα!

Κάποιες φορές από τις ΠΟΛΛΕΣ....κάνουμε αριθμούς των 10-15 πουλιών,πολλές φορές όμως είπαμε ότι και 3-4 πουλιά να μας δώσουν ευκαιρία θα ήμαστε πολύ ευχαριστημένοι!

ΤΟ ΘΕΜΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΣΦΆΓΙΑΣΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΝΟΜΙΜΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΝΟΜΟΥΣ!!!
Σόλωνα για να είμαι ειλικρινής δέν περίμενα να σε βρεί σύμφωνο μία τέτοια ιδέα .Ίσως φυσικά ο λόγος που είσαι έτοιμος να το δεχτείς να είναι και το γεγονός ότι είσαι "χορτασμένος ' απο θήραμα.... :)
Σόλωνα τί αριθμό περίπου μπορεί να κάνει ένας καλός φασσάρης απο τον Άυγουστο μέχρι τον Φεβρουάριο ?

Rai
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
Rai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 667
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010, 22:33

Re: Quota στο Κυνήγι της Φάσσας

Δημοσίευση από Rai »

Κύπρο,
συμφωνούμε σε 2 από τα 3 σημεία.Δέν ξέρω άν φταίει το παλιοberetta μου που με κάνει να λυπάμαι πλέον το θήραμα ( όλα ζωντανά ) ή το γεγονός ότι έχουμε κρούσει γενικά σε όλα μας τα κυνήγια και πρέπει να φυσούμε πλέον και του γιαουρτιού. Ευκαιριακά κυνήγια όπως εσύ το ερμηνεύεις έχουν καταντήσει πλέον όλα μας τα κυνήγια .
Το quota κατά την γνώμη μου πρέπει να διαμορφώνεται ανάλογα με την αφθονία του κάθε θηράματος και πρέπει να είναι αλληλοσυνδεδεμένο με το κόστος της κυνηγετικής άδειας.
Το ότι το κυνήγι δεν κινδυνεύει από το νόμιμο κυνηγό είναι κάτι που το λέγαμε και για το περδίκι αλλά και για τον λαγό και προσωπικά δεν το πιστεύω . Κάποιοι γνωστοί περδικοκυνηγοί τον αριθμό που αναφέρεις για τις φάσσες τον έκαναν/κάνουν σε περδίκια (άγρια ) στις 18 εξορμήσεις και περηφανεύονται και από πάνω.
Την υπογραφή σου φίλε ίσως να πρέπει να την διαβάζουμε και διαφορετικά.
Μακάρι οι νέοι να μπορούσαν και οι γέροι να ’ξεραν

Rai
Fa i cazzi tuoi
Rais Team
Άβαταρ μέλους
giorgos80
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 20 Σεπ 2010, 10:33

Re: Quota στο Κυνήγι της Φάσσας

Δημοσίευση από giorgos80 »

Ατομο με υποληψη στο φορουμ καυχιοταν σε αλλο φορουμ για 15 περδικια τη 1η κυριακη
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: Quota στο Κυνήγι της Φάσσας

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

giorgos80 έγραψε:Ατομο με υποληψη στο φορουμ καυχιοταν σε αλλο φορουμ για 15 περδικια τη 1η κυριακη
Ντροπή του αν αληθεύει. ..
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: Quota στο Κυνήγι της Φάσσας

Δημοσίευση από πανικος »

giorgos80 έγραψε:Ατομο με υποληψη στο φορουμ καυχιοταν σε αλλο φορουμ για 15 περδικια τη 1η κυριακη
ονομα φιλε ετσι για να ξερουμε με ποιους εχουμε να κανουμε.αφου αναφερες την περιπτωση πε και το ονομα(ψευδωνημο) η μην το αναφερεις καθολου το θεμα.αν εχω λαθος και δεν γινεται κατανοητο.
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: Quota στο Κυνήγι της Φάσσας

Δημοσίευση από andreasana210326 »

πανικος έγραψε:
giorgos80 έγραψε:Ατομο με υποληψη στο φορουμ καυχιοταν σε αλλο φορουμ για 15 περδικια τη 1η κυριακη
ονομα φιλε ετσι για να ξερουμε με ποιους εχουμε να κανουμε.αφου αναφερες την περιπτωση πε και το ονομα(ψευδωνημο) η μην το αναφερεις καθολου το θεμα.αν εχω λαθος και δεν γινεται κατανοητο.
+10000000000000000000000
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: Re: Quota στο Κυνήγι της Φάσσας

Δημοσίευση από Pathfinder »

giorgos80 έγραψε:Ατομο με υποληψη στο φορουμ καυχιοταν σε αλλο φορουμ για 15 περδικια τη 1η κυριακη
Φιλε Γιωργο η να πεις το ονομα του η να μην το αναφερεις καθολου γιατι κακο κανει και καλο δεν κανει...
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Quota στο Κυνήγι της Φάσσας

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:
Rai έγραψε:
SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:Προσωπικά θα συμφωνήσω με την σκέψη του RAI περί κότα για τις σιδερένιες....βασικά είτε κάποια στιγμή βάλουν κότα η όχι δεν με χαλά καθόλου....και αύριο να το κάνουν όμως,είμαι μέσα!

Κάποιες φορές από τις ΠΟΛΛΕΣ....κάνουμε αριθμούς των 10-15 πουλιών,πολλές φορές όμως είπαμε ότι και 3-4 πουλιά να μας δώσουν ευκαιρία θα ήμαστε πολύ ευχαριστημένοι!

ΤΟ ΘΕΜΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΣΦΆΓΙΑΣΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΝΟΜΙΜΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΝΟΜΟΥΣ!!!
Σόλωνα για να είμαι ειλικρινής δέν περίμενα να σε βρεί σύμφωνο μία τέτοια ιδέα .Ίσως φυσικά ο λόγος που είσαι έτοιμος να το δεχτείς να είναι και το γεγονός ότι είσαι "χορτασμένος ' απο θήραμα.... :)
Σόλωνα τί αριθμό περίπου μπορεί να κάνει ένας καλός φασσάρης απο τον Άυγουστο μέχρι τον Φεβρουάριο ?

Rai
ΑΜΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟ ΤΗΛ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΤΟΣΟ ΧΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΛΗΨΗ ΚΑΙ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΠΕΡΙΠΑΤΟ ΤΙ ΝΑ ΚΑΜΕΙΣ :twisted:

ΤΩΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 16 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΠΕΡΑΝ ΤΩΝ 34-36 ΩΡΩΝ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ :? ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΗ ΠΕΡΙΠΛΑΝΗΣΗ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΑΤΩ ΧΩΜΑ ΚΥΠΡΙΑΚΟ....ΔΟΞΑ ΣΟΙ Ο ΘΕΟΣ :P

RΑΙ ΣΕ ΜΕΓΑΛΟ ΒΑΘΜΟ ΙΣΧΥΕΙ ΤΟ ''ΧΟΡΤΑΣΜΕΝΟΣ'' ΣΙΓΟΥΡΑ,ΟΣΟ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ!

ΙΣΩΣ ΑΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΛΕΓΕΣ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΣΤΑ 25 ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΚΑΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΕΝΑ ΞΕΡΟ ΟΧΙ!

Η ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΗ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ.... ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΣΩ ΣΤΗ ΦΥΛΑΧΤΡΑ ΜΟΥ... ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ Η ΚΑΡΠΩΣΗ ΑΝ ΕΙΝΑΙ 3-5-7-10 ΠΟΥΛΙΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!

ΣΙΓΟΥΡΑ (ΤΟ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΚΥΠΡΟΣ)ΑΝ ΣΟΥ ΔΩΘΕΙ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΝΟΥΜΕΡΟ ΣΧΕΤΙΚΑ ΨΗΛΟ Η ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ....ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΟΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΜΕ ΕΝΑ ΔΙΣΚΟΛΟ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΟΠΩΣ Η ''ΣΙΔΕΡΕΝΙΑ'' ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΡΑΙΑ ΚΑΙ ΠΟΥ!

ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΠΟΥ ΖΗΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΠΕΙΣ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ....ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΜΙΛΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΟ ΦΑΣΣΑΡΗ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΖΗΤΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ,ΘΑ ΠΩ ΟΤΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 70-80 ΠΟΥΛΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΔΕΧΟΤΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΘΕΩΡΟΥΣΕ ΑΠΟΤΥΧΙΑ..ΓΙΑ ΟΛΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ!
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: Re: Quota στο Κυνήγι της Φάσσας

Δημοσίευση από Pathfinder »

SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:
SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:
Rai έγραψε: Σόλωνα για να είμαι ειλικρινής δέν περίμενα να σε βρεί σύμφωνο μία τέτοια ιδέα .Ίσως φυσικά ο λόγος που είσαι έτοιμος να το δεχτείς να είναι και το γεγονός ότι είσαι "χορτασμένος ' απο θήραμα.... :)
Σόλωνα τί αριθμό περίπου μπορεί να κάνει ένας καλός φασσάρης απο τον Άυγουστο μέχρι τον Φεβρουάριο ?

Rai
ΑΜΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟ ΤΗΛ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΤΟΣΟ ΧΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΛΗΨΗ ΚΑΙ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΠΕΡΙΠΑΤΟ ΤΙ ΝΑ ΚΑΜΕΙΣ :twisted:

ΤΩΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 16 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΠΕΡΑΝ ΤΩΝ 34-36 ΩΡΩΝ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ :? ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΗ ΠΕΡΙΠΛΑΝΗΣΗ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΑΤΩ ΧΩΜΑ ΚΥΠΡΙΑΚΟ....ΔΟΞΑ ΣΟΙ Ο ΘΕΟΣ :P

RΑΙ ΣΕ ΜΕΓΑΛΟ ΒΑΘΜΟ ΙΣΧΥΕΙ ΤΟ ''ΧΟΡΤΑΣΜΕΝΟΣ'' ΣΙΓΟΥΡΑ,ΟΣΟ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ!

ΙΣΩΣ ΑΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΛΕΓΕΣ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΣΤΑ 25 ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΚΑΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΕΝΑ ΞΕΡΟ ΟΧΙ!

Η ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΗ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ.... ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΣΩ ΣΤΗ ΦΥΛΑΧΤΡΑ ΜΟΥ... ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ Η ΚΑΡΠΩΣΗ ΑΝ ΕΙΝΑΙ 3-5-7-10 ΠΟΥΛΙΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!

ΣΙΓΟΥΡΑ (ΤΟ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΚΥΠΡΟΣ)ΑΝ ΣΟΥ ΔΩΘΕΙ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΝΟΥΜΕΡΟ ΣΧΕΤΙΚΑ ΨΗΛΟ Η ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ....ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΟΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΜΕ ΕΝΑ ΔΙΣΚΟΛΟ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΟΠΩΣ Η ''ΣΙΔΕΡΕΝΙΑ'' ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΡΑΙΑ ΚΑΙ ΠΟΥ!

ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΠΟΥ ΖΗΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΠΕΙΣ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ....ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΜΙΛΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΟ ΦΑΣΣΑΡΗ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΖΗΤΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ,ΘΑ ΠΩ ΟΤΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 70-80 ΠΟΥΛΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΔΕΧΟΤΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΘΕΩΡΟΥΣΕ ΑΠΟΤΥΧΙΑ..ΓΙΑ ΟΛΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ!
Καλοσωρισες στα πατρια εδαφη φιλε.Ελπιζω να περασετε υπεροχα :) Οσον για την απαντηση που ζητουσε ο φιλος Rai εδω και μερες δεν περιμενα κατι διαφορετικο απο εσενα και ιδιαιτερα ενα αριθμο (εχαλασες μου τα στο τελος λιο:) ).Ας μην ξεχνουμε ολοι μας οτι στα χομπυ μας δεν εχει σημασια ο προορισμος αλλα το ταξιδι.Φυσικα που την αλλη για να αρχισεις να εκτιμας τις μικρες λεπτομερειες πρεπει να περασεις απο ολα τα αλλα σταδια του κυνηγου(4). Συμφωνω απολυτα στο κομματι που λεεις οτι το κυνηγι ειναι μια "ιεροτελεστια" η οποια αρχιζει απο την προετοιμασια του εξοπλισμου/μυαλου/συναισθηματων (οτι και να προυποθετει τουτο) μεχρι και την επιστροφη στο σπιτι και φτου παλε που την αρχη.
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΦΑΣΣΑΣ”