ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΚΟΥΙΖ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΚΟΥΙΖ

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

ΛΟΙΠΟΝ....ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟ ΕΚΕΡΔΙΣΕ ΣΤΟ ΚΟΥΙΖ ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΤΑΘΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΑΚΑΡΙΑΙΑΣ ΒΟΛΗΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ!
ΑΛΛΩΣΤΕ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΕΒΑΛΑ ΤΙΣ ΦΩΤΟ....ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΟΤΙ ΟΙ ΦΩΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΒΓΗΚΑΝ ΑΠΟ ΠΟΥΛΙΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΑΚΑΘΑΡΙΣΤΑ ΣΤΟ ΨΥΓΕΙΟ, ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΜΟΥ!

ΠΟΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ!!!

ΡΕ ΦΙΛΕ ΓΕΜΙΣΕ Ο ΤΟΠΟΣ ΦΤΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 2 ΝΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΔΕΝ ΕΠΕΣΕ,ΑΛΛΟΣ ΛΕΕΙ...ΡΕ ΦΙΛΕ ΜΑ Η ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΧΤΥΠΗΣΑ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΗΤΑΝ ΤΡΟΜΕΡΑ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΙ Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΗΤΑΝ ΑΚΑΡΙΑΙΟΣ ...ΕΠΕΣΕ ΣΑΝ ΠΕΤΡΑ!

ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΤΕ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΑ ΔΥΟ ΑΚΡΑ!!!

ΠΟΥΛΙ Ν1
ΣΤΗ ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥΛΙ Ν1 ΥΠΑΡΧΟΥΝ 2 ΣΚΑΓΙΑ ΣΕ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΗΜΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΒΛΗΘΕΙ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ......ΠΟΥ ΟΜΩΣ,ΟΠΩΣ ΑΠΕΔΕΙΧΘΗ, ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΤΗΝ ΑΠΕΤΟΥΜΕΝΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΒΑΛΟΥΝ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΤΟ ΤΡΕΧΩ 2-3 ΛΕΠΤΑ,ΟΛΟΖΩΝΤΑΝΟ!
Η ΒΟΛΗ ΗΤΑΝ ΣΤΑ 30-32Μ ΜΕ Ν6....ΕΥΚΟΛΟΣ Ο ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΥΨΟΥΣ ΤΟΥ ΠΟΥΛΙΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΤΟΥ ΕΔΑΦΟΥΣ!
ΚΑΙ ΤΑ 2 ΣΚΑΓΙΑ ΤΑ ΒΡΗΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΣΑ ΜΕΡΙΑ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ...ΕΜΕΙΝΑΝ ΣΤΟ ΚΡΕΑΣ ΤΟΥ ΠΟΥΛΙΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΣ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΖΩΤΙΚΑ ΟΡΓΑΝΑ ΤΟΥ ΠΟΥΛΙΟΥ....ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ....ΣΤΑ 30-32Μ(ΦΩΤΟ)!!!

ΠΟΥΛΙ Ν2
ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥΛΙ Ν2 ΥΠΑΡΧΟΥΝ 3 ΣΚΑΓΙΑ...ΤΑ 2 ΣΕ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΗΜΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΒΛΗΘΕΙ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΚΑΙ ΤΟ 1 ΣΕ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΜΗ ΣΩΣΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΜΕΣΗ ΚΑΤΑΒΟΛΗ ΤΟΥ ΘΗΡΑΜΑΤΟΣ!
Η ΒΟΛΗ ΗΤΑΝ ΠΕΡΙΠΟΥ(ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΤΟ ΑΕΡΑ)40-45Μ ΜΕ Ν5 ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΑ ΣΚΑΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΟΥΤΟ ΣΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΒΑΛΟΥΝ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΑΚΑΡΙΑΙΑ...ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΓΕΙΝΕ!

ΠΟΥΛΙ Ν3
ΣΤΗ ΤΡΙΡΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥΛΙ Ν3 ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΛΑΣΙΚΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΣ....<<ΡΕ ΦΙΛΕ,Η ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΧΤΥΠΗΣΑ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΗΤΑΝ ΤΡΟΜΕΡΑ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΕΠΕΣΕ ΣΑΝ ΠΕΤΡΑ>>
ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΠΑΕΙ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥ ΜΕΝΕΙ Η ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΧΤΥΠΗΣΕ 1 ΠΟΥΛΙ ΣΤΑ 50-55Μ ΜΕ Ν6 ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΟΠΟΤΕ ΤΟΥΦΕΚΑΕΙ ΣΤΑ ΤΟΣΑ ΜΕΤΡΑ.. ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΝΑ ΠΕΦΤΟΥΝ ΣΑΝ.... ''ΠΕΤΡΕΣ''!!

ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΑΣ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΣΤΑ 50-55Μ ΠΕΡΙΠΟΥ(ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ)ΚΑΙ 1* ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΕ Ν6, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ ΤΥΧΗ ΜΕ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΠΑ-ΡΑ-ΥΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΑΚΑΡΙΑΙΑ ΕΝΑ ΠΟΥΛΙ ΣΑΝ ΤΗΝ ''ΣΙΔΕΡΕΝΙΑ''.

ΕΓΩ...ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΑΠΟΣΤΑΣΗΣ ΤΩΝ 50-55Μ ΜΕ 2* ΚΑΙ ΤΟ ΑΚΑΡΙΑΙΟ ΣΚΟΤΩΜΑ ΘΕΛΕΙΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΕΛΕΝΧΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΕΙΧΑΙ ΣΥΜΒΕΙ....ΜΕ ΕΤΡΩΓΕ Η ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ!!
ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΕΠΕΔΕΙΧΘΗ ΕΚ ΤΩΝ ΥΣΤΕΡΩΝ ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ ΕΙΧΑΙ ΠΕΣΕΙ ΣΑΝ ΠΕΤΡΑ,ΚΕΡΑΥΝΟΒΟΛΗΜΕΝΟ ΑΠΟ 1 ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΣΚΑΓΙ Ν6 ΠΟΥ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΕΙΧΑΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΤΟΥ ΠΟΥΛΙΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΒΡΕΙ ΣΤΗ ΚΑΡΔΙΑ(ΦΩΤΟ)

ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ.....ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΝΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΦΕΥΓΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΥΝΗΓΟΤΟΠΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΕΝΟΥΝ ΑΡΚΕΤΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ......ΚΑΝΤΕ ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΛΕΝΧΟ ΣΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΕΤΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ....ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙ'ΑΥΤΟ :P
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
nike powder
Full Member
Δημοσιεύσεις: 591
Εγγραφή: 09 Φεβ 2013, 19:09

Re: ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΚΟΥΙΖ

Δημοσίευση από nike powder »

ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΙ ΤΥΧΗ!!! ΕΝΑ ΣΚΑΙ ΣΤΙΝ ΚΑΡΔΙΑ
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΚΟΥΙΖ

Δημοσίευση από MARIOSE »

Ωραίος Σόλωνα! Όποιος μελετά γνωρίζει. :)
Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

Re: ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΚΟΥΙΖ

Δημοσίευση από kanaris »

Σόλων α είσαι δυνατός. Δηλαδή μετα τη βολή βάζεις τους καρτέλες με όλα αυτά τα στοιχεία όπως τα συνεδρια? :lol:
ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΚΟΥΙΖ

Δημοσίευση από kypros »

Οντως η μελετη του πουλιου μετα την βολη λειει πολλα. Οσο αφορα τις σιδερενειες εγω γιαυτο παντα επιμενω να τις κυνηγω με τσιοκ 3,2 και 1 και ποτε ανοικτοτερο. Ειναι πουλι δυνατο που και με 2 σκαγια καταστηθα μπορει να φυγει σαν να μην συμβαινει τιποτε. Πρεπει να μπορουμε να χτυπουμε αυτο το πουλι με 4 σκαγια τουλαχιστον για να ειμαστε αισιοδοξοι για καλες επυτιχιες συστηματικα. Γιαυτο με ενα κλειστο τσιοκ και παντα σε λογικα πλαισια αποστασεων μπορουμε να νικησουμε την δυναμη της. Ειναι ενα πουλι σχετικα ευκολο στη σκοπευση στο καρτερι και δεν πρεπει να εχουμε λογικα προβλημα να το πετυχουμε με κλειστα τσιοκ ακομα και σε μικρες αποστασεις αν τυχει. Καλυτερα οσες χτυπαμε να μπαινουν στο σακκο παρα να γεμιζουμε τα βουνα πληγωμενες.
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
LEFKIOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2011, 20:20

Re: ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΚΟΥΙΖ

Δημοσίευση από LEFKIOS »

Εγω φίλε εχω λίγο την αμφιβολεία μου για το πρωτο πουλί που κτυπηθηκε στα 30-32μ με νο6 και δεν το τρυπησε αρκετά βαθκια. :o :o :o Το δευτερο πουλι που κτυπηθηκε στο ιδιο σημείο ,δηλ στο στήθος με ιδιο νο 6 και σε διπλάσια σχεδον απόσταση τρυπησε το στηθος και μαλιστα εισχορισε μεχρι την καρδία. Εχω την αποψη οτι ή η αποσταση δεν πρέπει να ηταν 32μ η το φυσίγγιο δεν ηταν Gem :) Θυμάσε τι φυσίγγιο ηταν. :!: :!:
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΚΟΥΙΖ

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

LEFKIOS έγραψε:Εγω φίλε εχω λίγο την αμφιβολεία μου για το πρωτο πουλί που κτυπηθηκε στα 30-32μ με νο6 και δεν το τρυπησε αρκετά βαθκια. :o :o :o Το δευτερο πουλι που κτυπηθηκε στο ιδιο σημείο ,δηλ στο στήθος με ιδιο νο 6 και σε διπλάσια σχεδον απόσταση τρυπησε το στηθος και μαλιστα εισχορισε μεχρι την καρδία. Εχω την αποψη οτι ή η αποσταση δεν πρέπει να ηταν 32μ η το φυσίγγιο δεν ηταν Gem :) Θυμάσε τι φυσίγγιο ηταν. :!: :!:
ΛΕΥΚΙΕ ΜΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ...Η ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ Ο ΠΟΤΑΜΟΣ,Η ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΗΤΑΝ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΥΤΗ .....ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ;)
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΚΟΥΙΖ

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

ΘΑ ΜΠΩ ΟΜΩΣ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΩ ΤΑ ΑΔΙΚΑΙΚΟΛΟΓΗΤΑ....ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΠΟΥΛΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΡΑΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΑ ΣΚΑΓΙΑ(32Μ) :shock: ,ΜΗΠΩΣ ΣΤΡΑΠΑΤΣΑΡΙΣΤΗΚΑΝ ΤΑ ΣΚΑΓΙΑ ΠΑΡΑΠΑΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΚΑΙ ΕΧΑΣΑΝ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΗΣΗ ΤΟΥΣ...ΤΑ ΣΚΑΓΙΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΣΕ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ....(32Μ) :shock:

ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑ....ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΔΑ ΖΩΝΤΑΝΟ ΕΙΠΑ....ΜΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΚΟΝΤΙΝΗ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΣ ΕΒΑΛΑ ΣΚΑΓΙ....ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΚΟΥΤΣΟΦΤΕΡΗ....ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΕΚΑΤΣΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΕΚΛΑ ΜΕ ΛΙΓΟ ΨΑΞΙΜΟ ΕΙΔΑ ΤΙΣ 2 ΠΛΗΓΕΣ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΛΕΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ....ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΤΟ ΕΨΑΞΑ!!!!
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΚΟΥΙΖ

Δημοσίευση από kypros »

Mia χρονια πιο πολια που κυνηγησα φασσα δυο εξορμησεις με ενα mc bell choke ειχα χτυπησει 5,6 πουλια στα 25-30 μετρα βασιλικη βολη και επεφταν ζωντανα και περπατουσαν διπλα μου. Ημουν στην φυλακτρα και δεν τα μαζεβα γιατι εβγεναν συνεχομενα τα επομενα πουλια. Οταν τελιοσε το περασμα και τα μαζεψα απο το χωραφι διπλα μου ακομα ηταν ζωντανα. Σκαγια ειχαν καταστηθα αλλα προφανος οι κατανομες η τα φυσιγγια δεν ηταν ιδανικα για αμεση καταβολη. Αρα παιζει ρολο το φυσιγγι στη φασσα. Εαν δεν ειναι καταλληλο δεν εχει την απαιτουμενη διατριτικοτητα. Και αυτο λυνεται σε μεγαλο βαθμο με το πιο κλειστο τσιοκ
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΚΟΥΙΖ

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

kypros έγραψε:Mia χρονια πιο πολια που κυνηγησα φασσα δυο εξορμησεις με ενα mc bell choke ειχα χτυπησει 5,6 πουλια στα 25-30 μετρα βασιλικη βολη και επεφταν ζωντανα και περπατουσαν διπλα μου. Ημουν στην φυλακτρα και δεν τα μαζεβα γιατι εβγεναν συνεχομενα τα επομενα πουλια. Οταν τελιοσε το περασμα και τα μαζεψα απο το χωραφι διπλα μου ακομα ηταν ζωντανα. Σκαγια ειχαν καταστηθα αλλα προφανος οι κατανομες η τα φυσιγγια δεν ηταν ιδανικα για αμεση καταβολη. Αρα παιζει ρολο το φυσιγγι στη φασσα. Εαν δεν ειναι καταλληλο δεν εχει την απαιτουμενη διατριτικοτητα. Και αυτο λυνεται σε μεγαλο βαθμο με το πιο κλειστο τσιοκ
ΚΥΠΡΟ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΕΖΕΙ ΡΟΛΟ ΚΑΙ ΛΕΩ ΕΓΩ ΤΟΝ ΚΑΘΟΡΙΣΤΗΚΟ ΡΟΛΟ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΗΡΑΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΟΙ ΣΙΔΕΡΕΝΙΕΣ.

ΑΡΧΙΣΑ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΑΡΙΘΜΗΣΩ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΛΟΓΟΥΣ ΤΟ ΓΙΑΤΙ....ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΒΡΗΚΑΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΕΙΔΗ ΣΚΑΓΙΩΝ ΣΤΟ ΦΥΣΙΓΓΙ?
ΕΧΕΙ ΣΚΑΓΙΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΗΣ ΔΙΑΜΕΤΡΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΚΑΝΑΝ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ
ΣΤΗΝ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ.
ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΤΑ ΠΙΣΤΟΝΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΘΟΛΟΥ Κ.Λ.Π,Κ.Λ.Π.

ΜΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΕΡΙΞΑ ΣΤΟ ΠΕΡΔΙΚΙ ΣΤΑ 40Μ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ''ΣΑΛΑΤΑ'' ΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΦΥΣΙΓΓΙ... ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΜΑΡΙ.....ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΩ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ, ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΗΓΕ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΦΥΣΙΓΓΙ ΣΟΥ...ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ :roll:

ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΗΣΗ ΜΟΥ ΕΤΥΧΕ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΑΛΛΑ ΕΠΩΝΥΜΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΤΑΞΗΣ ΤΩΝ 30-35Μ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ!
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΦΑΣΣΑΣ”