ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΡΥΓΟΝΙ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2014

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Panmoy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 485
Εγγραφή: 21 Οκτ 2010, 10:20

Re: ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΡΥΓΟΝΙ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2014

Δημοσίευση από Panmoy »

spyrosspyrou851 έγραψε:
Dimitris έγραψε:
Panmoy έγραψε:Εχαρηκα για τους Λεμεσιανους τους περτικους, ειδα πολλους!
Alectoris chukar cypriotes lemesianious
Ενδημικό υπο-υποείδος που ζεί στην επαρχία Λεμεσού. Χαρακτηρηστικό της το αυθόρμητο ξεπέταγμα, δεν δέχεται φέρμα, φέφκει σσιστή όπως τα stukas και ξανακάθεται στου εωσφόρου την μανα.
Όταν δεν υπάρχει κυνήγι αρέσκεται στο να κοροϊδεύει τους επίδοξους θηρευτές της με το χαρακτηριστικό κακκάρισμα της αλλά και με προκλητικές εμφανίσεις μπροστά τους. Όταν δε είναι περίοδος κυνηγιού, αν την σηκώσεις στο Πισσούρι, θα την ξανασηκώσεις στη Παρεκκλησιά

Έτο γιατί είδες πολλούς ;)
Εκτός από αυθόρμητο, θα το περίγραφα και ως "εκρηκτικό" το ξεπέταγμά της, ιφ γιου νόου γουοτ αη μιν :lol: :lol: :lol:
Superfelt 5no. Σπυρε σημερα...εποχη του θερους ιφ γιου νοου χουατ αι μιν :D
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Δημοσιεύσεις: 1154
Εγγραφή: 20 Αύγ 2010, 10:31
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΡΥΓΟΝΙ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2014

Δημοσίευση από Dimitris »

spyrosspyrou851 έγραψε:Εκτός από αυθόρμητο, θα το περίγραφα και ως "εκρηκτικό" το ξεπέταγμά της, ιφ γιου νόου γουοτ αη μιν :lol: :lol: :lol:
Σωστόοοο! Περπατάς αμέριμνος και ακούεις ενα Φρρρρρρρ και πιάνεται η καρδία σου, πιο κατω πάλι τα ίδια και τότε έρκεται σου στο νού ο Μάμας που ελάλε στα νέα "Νέα έκρηξη βόμβας είχαμε χτες βράδυ στη Λεμεσό"
«Τα φυτά των ζώων ένεκέν εστι και τα ζώα των ανθρώπων χάριν»
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΡΥΓΟΝΙ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2014

Δημοσίευση από Sergios »

Dimitris έγραψε:
Sergios έγραψε:Ερώτηση....Ποιος εν επιε Λατούρο σήμερα??? Μόνο οι σαντουιτσιες και τα καζαντουθκια έλειπαν....επια το Σάββατο 2 τρυγόνια αλλά επειδήαπαιχθανομαι την πολυκοσμία σήμερα ορεινή Λάρνακας όλο κι όλο 2 φασσες ψηλούμενες είδαμε....ενθαρρυντικά μηνύματα από περδίκια εστω εκεί που είμουν
Άι αμ λάικ γιου!
χεχε ! Ούτε ξέρω που κόφκει τούτο, αλλά μόνο και μόνο που πάουν πολλοί εκεί, ούτε θέλω να μάθω που είναι.
Φίλε εν εξαιρετικά πόστα για τρυγόνια....Όσο είμασταν λίγοι επιεννες η ώρα 5 και διάλεγες πόστο απολάμβανες κυνηγι τρυγωνιού τωρά πρέπει να πάεις που τα μεσάνυχτα κι εκτός αυτού έρχονται μόλις ξημερώσει και καθουντε μπροστά σου πίσω σου...εμένα να μου λείπει ενεκατσιασα τους
andreas78

Re: ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΡΥΓΟΝΙ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2014

Δημοσίευση από andreas78 »

sotiris!129 έγραψε:εκει που τα σεττερ κολλουν :lol:
a bastard above all ... ;)

Σωτηράκη, ωραία η φωτογραφία και πιο ωραία η καρπωση σου.....αλλα τα περιττά σχόλια δεν νομίζω να προσφέρουν κατι.!
Βιντεακι δεν είδαμε όμως, έμεινε απο μπαταρία η κάμερα..??
LEFKIOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2011, 20:20

Re: ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΡΥΓΟΝΙ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2014

Δημοσίευση από LEFKIOS »

Απόλαυση η χθεσινή μέρα, :D όχι τόσο σε κάρπωση αλλά σε μια πολύ ήσυχη κυνηγετική μέρα, :D απαλλαγμένη από αντιφασοκυνηγούς :) . Ολόκληρη περιοχή χιλιομέτρων με μονο 4-5 οπλα :o . Ω τι γαλήνη θεέ μου, Στο νερό που πήγαμε είμαστε μόνοι μας :o . Κατάφερα και κτύπησα τρία πουλιά, το ένα δυστυχώς έπεσε σε χαράδρα και στάθηκε αδύνατο να το εντοπίσω. Το Lambro A36 σε no 5 έκανε πολύ ωραίο σκότωμα στα 35μ με τρεια σκαγια στο πλευρό της φασας να βγενουν αποτην άλλη. Ο πολύ υγρός καιρός , 80%, ηταν ο ιδανικός καιρός γιαυτή. Είχα όμως και ένα διπλό καλλίκομα που θα κάνω πολύ καιρό να το ξεχάσω. Με έπιασαν στο υπνο 2 φασσες και όταν τις πηρα χαμπάρι ηρταν στα 5 μ σχεδον να κάτσουν πανω στη τερατζιά που καθομου από κατω της, επεξα την πρωτη sta 5-6m ενώ την ειχα σιγουρη αλλα τιποτε, η δεύτερη εκανε ένα τρελο ζικ ζακ ,βουτοντας χαμηλά στο έδαφος ,προσπάθησα να την ακολουθησω αλλα και η δευτερη στο γάμο του καρακιοζη. Τις τελευταιες 2 εξωρμήσεις πάντοτε τις απολαμβανω διοτι δεν βρισκω καθολου κυνηγούς, και αν εβρω καποιους ειναι καθαροαιμοι φασάρηες και δεν με ενοχλεί καθολου, διοτι γνωριζουν κα κυνηγησουν αυτό το θηραμα.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΡΥΓΟΝΙ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2014

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΛΕΥΚΙΕ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΚΥΝΗΓΑΣ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΞΟΡΜΗΣΕΙΣ ΤΟ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΕΙΣ!

ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΜΕΡΑ ΜΕ 3 ΠΟΥΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ...ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΑΤΥΧΙΕΣ!

ΤΟ ΠΡΩΙ Ο ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΔΕΝ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΠΟΣΤΟ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΚΕΝΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΜΠΗΚΑΝ 3 ΚΛΑΣΣΙΚΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΕΝΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΑΘΟΜΟΥΝ 1 + 1 ΟΡΙΑΚΗ!

ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ .....ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΠΛΕΩΝ...ΨΑΧΝΟΤΑΣ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΤΥΠΗΜΕΝΟ ΠΟΥΛΙ ΜΠΗΚΕ ΑΚΟΜΑ 1 ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΛΛΑ ΜΕ ΒΡΗΚΕ ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΜΟΥΓΙΑ ΜΕΣ ΤΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ ΑΛΛΑ ΣΤΙΛ ΤΡΥΓΟΝΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΡΙΞΩ....ΜΕΤΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΝΤΑΣ ΑΛΛΑ 2 ΠΟΥΛΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΟΥΣΑ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΤΩΝ ΜΑΤΙΩΝ ΜΟΥ ΣΤΑ 60Μ ΜΠΗΚΕ ΠΟΥΛΙ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΑΣΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΡΙΞΩ!

ΤΟ ΩΡΑΙΟ ΗΤΑΝ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΝΤΟΥΦΕΚΙΑ ΣΤΑ 40Μ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΕ ΤΣΟΚ 5* ΚΑΙ Ν6 ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΠΕΣΕ ΣΑΝ ΠΕΤΡΑ...ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΒΟΛΗ... ΚΑΤΑΒΟΛΗ ΤΟΥ ΘΗΡΑΜΑΤΟΣ 100% :P

ΑΝΑΜΟΝΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΚΥΡΙΑΚΗ... ΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ ;)
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΡΥΓΟΝΙ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2014

Δημοσίευση από sotiris!129 »

andreas78 έγραψε:
sotiris!129 έγραψε:εκει που τα σεττερ κολλουν :lol:
a bastard above all ... ;)

Σωτηράκη, ωραία η φωτογραφία και πιο ωραία η καρπωση σου.....αλλα τα περιττά σχόλια δεν νομίζω να προσφέρουν κατι.!
Βιντεακι δεν είδαμε όμως, έμεινε απο μπαταρία η κάμερα..??
Αντρικακι λυπαμαι αν εθηξα τα κυνοφιλικα σου αισθηματα
Βιντεακια δεν εχει απο κυνηγι πρως το παρον γιατι εχαλασε η βαση της cameras που μπενει πανω στο οπλο
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
andreas78

Re: ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΡΥΓΟΝΙ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2014

Δημοσίευση από andreas78 »

Επ´ ουδενή, το Σωτηράκης δεν ηταν ειρωνικό, αν δεις τις λιγοστές, μεταξύ μας συνομιλίες, στις πλείστες, έτσι σε αποκαλώ και μονο λόγο της μικρότερης ηλικίας σου, για κανένα αλλο λόγο και χωρις κανένα υπονοούμενο, ασχέτως των όποιων αντιπαραθέσεων μπορει να είχαμε..!!!!
Προσωπικα, δεν μου άρεσε η παράθεση σου και ναι, με θίγει, θα μπορούσες να πεις καθαρόαιμα, αλλα εσυ επέλεξες τα Αγγλικο Setter, θιγοντας μια φυλή που εχει αποδήξει την αξία της στα βουνά και σε οποιοδήποτε αλλο τεραίν στο πέρασμα του χρόνου, με τον μεγαλήτερο αριθμό γεννήσεων τα τελευταία χρονια στην Ευρώπη και έχοντας τον αριθμό Νο2 στον καταλογο εγγραφής του FCI, μετα το Αγγλικο Pointer.
Τωρα για την καρπωση σου, θα επαναλάβω οτι ειναι ζηλευτή και αξιόλογη. Θα απολάμβανα όμως περισσότερο τα ξεφωλιασματα σου, με τον σκύλο σου, στις περιοχές με την συνοδεία σκύλου....με ενα βιντεάκι οπως εσυ ξέρεις να φτιάχνεις, αλλα δυστυχώς....χάλασε η βάση.
Καλα να περνάς και μην δώσεις συνέχεια στο θεμα.. ειναι κρίμα να χαλάμε το τοπικ..!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΡΥΓΟΝΙ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2014

Δημοσίευση από sotiris!129 »

αυτο που κανενας δεν σηκώνει μυγα στο σπαθι του εδω μεσα πρεπει να το κοιταξουμε! :|
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΡΥΓΟΝΙ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2014

Δημοσίευση από admin »

Επίες να τους την πείς ρε μιτσή με τον λάκη τον γλυκούλι έτσι για την πλάκα και είπαν σου την .... :lol: :lol: χαλαρά το θέμα με την μύγα θα το επιληφθεί ο γιατρός και θα το ευλογήσει ο πάτερ
Προσέχουμε...για να έχουμε
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΦΑΣΣΑΣ”