Η ΠΤΩΣΗ(DROP) ΤΟΥ ΣΚΑΓΙΟΥ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΚΑΙ Η ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΟΥ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Η ΠΤΩΣΗ(DROP) ΤΟΥ ΣΚΑΓΙΟΥ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΚΑΙ Η ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΟΥ

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

ΑΝΟΙΓΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ,ΚΑΙ ΑΠΕΥΘΥΝΟΜΑΙ ΚΥΡΙΟΣ ΣΤΟΥ ΦΑΣΣΑΡΙΕΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΚΑΡΤΕΡΙ.

ΑΛΗΘΕΙΑ....ΠΟΣΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΔΙΝΕΤΕ ΤΗΝ ΑΠΕΤΟΥΜΕΝΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΠΤΩΣΗ ΤΟΥ ΣΚΑΓΙΟΥ(DROP)ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ, ΠΡΙΝ ΤΟ ΠΑΤΗΜΑ ΤΗΣ ΣΚΑΝΔΑΛΗΣ?

Η ΦΥΣΙΚΗ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΕΝΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΦΥΓΕΙ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΦΑ ΔΥΝΑΜΗ...ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΑΡΧΙΖΕΙ(ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΕΛΞΗΣ ΤΗΣ ΓΗΣ)ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΚΑΜΠΥΛΗ ΤΡΟΧΙΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ ΞΑΝΑ ΣΤΗΝ ΓΗ.

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΒΟΛΗ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΣΥΜΒΕΝΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΣΚΑΓΙΑ.
ΟΠΩΣ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΙ ΒΟΛΕΣ ΤΗΣ ΦΑΣΣΑΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΙΝΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΟΡΙΑΚΕΣ.

ΘΑ ΗΤΑΝ ΣΩΣΤΟ ΟΣΟΙ ΚΥΝΗΓΟΥΝ ΤΗΝ ΦΑΣΣΑ ΝΑ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥΣ ΑΥΤΟ.ΟΤΑΝ ΣΗΚΩΝΟΥΜΕ ΤΟ ΟΠΛΟ ΣΕ ΜΑΚΡΙΝΗ ΒΟΛΗ (ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ ΤΡΑΒΕΡΣΑ)ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΣΩΣΤΗ ΠΡΟΣΚΟΠΕΥΣΗ ΑΛΛΑ ΣΗΚΩΝΟΥΜΕ ΕΠΙΠΛΕΩΝ ΤΗΝ ΚΑΝΝΗ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ ΛΙΓΟ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΑΝΩ.

ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΤΡΟΠΟ ΑΝΤΙΣΤΑΘΜΙΖΟΥΜΕ ΚΑΠΩΣ ΤΗΝ ΚΑΜΠΥΛΗ ΠΟΥ ΘΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΠΤΩΣΗΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΝΑ ΤΟ ΠΛΗΞΟΥΝ (ΟΣΟ ΓΙΝΕΤΕ)ΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΣΚΑΓΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΑ ΑΔΥΝΑΤΑ ΣΚΑΓΙΑ.
ΕΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΚΑΤΟΧΗ ΜΑΣ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΨΙΛΟΠΑΙΖΕΙ ΛΙΓΟ...Π.Χ.60-40 Η ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΒΗΘΗΤΙΚΟ ΓΙΑ ΜΑΣ.

ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΔΥΟ ΚΛΑΣΣΙΚΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΣΕ ΣΤΑΤΙΚΟ ΣΤΟΧΟ(ΦΑΣΣΑ)ΚΑΙ ΛΕΩ ΣΤΑΤΙΚΟ ΣΤΟΧΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΟΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΤΙΚΟ....ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΥΜΒΕΙ ΠΕΡΣΙ...ΑΠΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΜΕΤΡΗΣΩ ΤΙΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ ΜΕ ΑΠΟΣΤΑΣΙΟΜΕΤΡΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΑ ΓΙΑ ΠΕΡΑ ΣΩΣΤΟΣ.ΤΟ ΝΑ ΛΕΣ ΕΠΑΙΞΑ ΤΟ ΤΑΔΕ ΠΟΥΛΙ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ...ΤΩΣΑ ΜΕΤΡΑ Η ΤΟΣΑ ΒΗΜΑΤΑ...ΝΟΜΙΖΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ.

Η ΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΗΤΑΝ ΣΕ ΠΟΥΛΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΝΩ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΦΥΛΑΧΤΡΑ ΣΕ ΟΡΘΙΑ ΘΕΣΗ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΕΚΑΘΙΣΕ ΣΕ ΔΕΝΤΡΟ ΣΕ ΥΨΟΜΑ ΠΙΣΩ ΜΟΥ.ΑΠΟ ΤΟ ΠΙΣΩ ΜΕΡΟΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΙΨΗ...ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΜΟΥΓΙΑ ΜΕΣ ΤΟ ΓΑΛΑ.ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΝΑ ΕΝΟΧΛΙΤΟ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΜΟΥ ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΟΥΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΑΠΟΣΤΑΣΗΣ.ΚΑΘΕ ΤΟΣΟ ΓΥΡΝΟΥΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΒΛΕΠΑ ΑΛΛΑ Η ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΣΤΟ ΜΑΤΙ ΗΤΑΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΗ ΓΙΑ ΒΟΛΗ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΗ ΩΡΑ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΣΗΚΩΣΩ ΟΠΛΟ.ΕΙΧΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ Ν3 ..ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΜΗ ΚΑΙ ΣΗΚΩΣΑ ΤΟ ΟΠΛΟ ΜΟΥ 1-1.5 ΜΕΤΡΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΛΙ.ΤΡΑΒΗΞΑ ΣΚΑΝΔΑΛΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΕΠΕΣΕ...ΗΤΑΝ 77 ΜΕΤΡΑ.
Η ΑΛΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΚΑΘΟΜΟΥΝ ΣΤΗΝ ΦΥΛΑΧΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΔΥΟ ΠΟΥΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΣΕ ΒΑΛΑΝΙΔΙΑ ΞΕΡΗ.ΤΟ ΕΝΑ ΠΟΥΛΙ ΗΤΑΝ ΑΚΡΙΒΟΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ 1.5 ΜΕΤΡΟΥ ΠΕΡΙΠΟΥ.H ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΣΤΟ ΜΑΤΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΡΚΕΤΗ.ΒΑΖΩ Ν4 ΚΑΙ ΣΗΚΩΝΩ ΤΟ ΟΠΛΟ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΥΛΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ...ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ ΘΗΜΑΜΕ ΤΟ (DROP)ΚΑΙ ΜΕΤΑΚΙΝΩ ΤΟ ΟΠΛΟ ΜΟΥ ΣΤΟ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΠΟΥΛΙ...ΤΡΑΒΩ ΣΚΑΝΔΑΛΗ ΚΑΙ ΠΕΥΤΕΙ ΤΟ ΑΠΟΚΑΤΩ ΠΟΥΛΙ....ΗΤΑΝ 65 ΜΕΤΡΑ.

ΑΥΤΟ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΤΟ ΘΗΜΑΣΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΕΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΚΟΠΕΥΣΗ....ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΝ ΟΙ ΒΟΛΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΟΙΟ ΣΩΣΤΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ!!!
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Η ΠΤΩΣΗ(DROP) ΤΟΥ ΣΚΑΓΙΟΥ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΚΑΙ Η ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΟΥ

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Σολων εχει βαση αυτο που λες.

Καθαρισες τα αυτα τα πουλια? Ποσα σκαγια ειχαν πανω και που? Ειναι και αυτο πολυ ενδιαφερον...
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
vti-chris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 22 Φεβ 2011, 13:29

Re: Η ΠΤΩΣΗ(DROP) ΤΟΥ ΣΚΑΓΙΟΥ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΚΑΙ Η ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΟΥ

Δημοσίευση από vti-chris »

Σόλωνα έγιναν και κάποιες μελέτες σε Ελλαδίτικη ιστοσελίδα κυρίως για να αποδείξουν σε αυτούς που ρίχνουν πέραν των 50μ ότι η πτώση σκαγιών είναι τέτοια που δύσκολα μπορεί κάποιος να την υπολογίσει όταν ρίχνει σε περαστό πουλί και ο χρόνος είναι περιορισμένος.
Αν δεν απατώμαι έλεγε για βολή από όρθια θέση με το όπλο παράλληλο με το έδαφος...στα 70μ. τα σκάγια είχαν χτυπήσει το έδαφος. Βέβαια αφήνει παραθυράκια αμφισβήτησης όσο αφορά τα σκάγια που κατευθύνονται προς τα πάνω, αν χτύπησαν όλα τα σκάγια στο έδαφος ή αν εκεί άρχισαν να χτυπούν...κ.α.

Στο παγκόσμιο ρεκόρ για την πιο μακρινή βολή σε πήλινο στόχο με λειόκαννο ο George Digweed κάνει αναφορά στη σκόπευση που έκανε σε κάθε στάδιο όπου λάμβανε υπόψη την πτώση των σκαγιών...η βολή ήταν στις 130yards(118m)

http://www.youtube.com/watch?v=Teixm6JMw_k&safe=active
-"Δύο πράγματα δεν έχουν όρια:το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία...και για το σύμπαν δεν είμαι απόλυτα βέβαιος"
-"Το σημαντικό είναι να μην σταματήσεις να κάνεις ερωτήσεις. Η περιέργεια έχει τον λόγο της που υπάρχει"
Alb. Einstein
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: Η ΠΤΩΣΗ(DROP) ΤΟΥ ΣΚΑΓΙΟΥ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΚΑΙ Η ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΟΥ

Δημοσίευση από Pathfinder »

Εγω ημουν της αποψης οτι απο την στιγμη που η κινητικη ενεργεια στα σκαγια περασει το peak της (στην ουσια δεν υπαρχει peak αλλα μια σταθερα για καποιο χρονικο οριο), και δεν ειναι αρκετη για να κρατησει τα σκαγια σε μια ευθεια πορεια, τοτε αρχιζει αυτη η καμπυλη/καθοδικη πορεια, η οποια πιστευα οτι δεν ειναι αρκετη για να καταβαλει αμεσα το θηραμα, ποσο μαλλον την φασσα. Τα τραυματα που ειχαν ποσα ηταν και ποσο "σοβαρα" αν μπορουμε να τα πουμε ετσι (πιο σοβαρα εν εσιει αφου επιασες τες :D ).
Πολυ σημαντικο αυτος που εξηγας φιλε αλλα ελπιζω να μην γινει το εναυσμα να παιζουμε πουλια που τα 100μ
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
giorgos80
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 20 Σεπ 2010, 10:33

Re: Η ΠΤΩΣΗ(DROP) ΤΟΥ ΣΚΑΓΙΟΥ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΚΑΙ Η ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΟΥ

Δημοσίευση από giorgos80 »

vti-chris έγραψε:Σόλωνα έγιναν και κάποιες μελέτες σε Ελλαδίτικη ιστοσελίδα κυρίως για να αποδείξουν σε αυτούς που ρίχνουν πέραν των 50μ ότι η πτώση σκαγιών είναι τέτοια που δύσκολα μπορεί κάποιος να την υπολογίσει όταν ρίχνει σε περαστό πουλί και ο χρόνος είναι περιορισμένος.
Αν δεν απατώμαι έλεγε για βολή από όρθια θέση με το όπλο παράλληλο με το έδαφος...στα 70μ. τα σκάγια είχαν χτυπήσει το έδαφος. Βέβαια αφήνει παραθυράκια αμφισβήτησης όσο αφορά τα σκάγια που κατευθύνονται προς τα πάνω, αν χτύπησαν όλα τα σκάγια στο έδαφος ή αν εκεί άρχισαν να χτυπούν...κ.α.

Στο παγκόσμιο ρεκόρ για την πιο μακρινή βολή σε πήλινο στόχο με λειόκαννο ο George Digweed κάνει αναφορά στη σκόπευση που έκανε σε κάθε στάδιο όπου λάμβανε υπόψη την πτώση των σκαγιών...η βολή ήταν στις 130yards(118m)

http://www.youtube.com/watch?v=Teixm6JMw_k&safe=active
Εικόνα
Εκαμαμεν το μ@@τσι@ επιστημη
vti-chris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 22 Φεβ 2011, 13:29

Re: Η ΠΤΩΣΗ(DROP) ΤΟΥ ΣΚΑΓΙΟΥ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΚΑΙ Η ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΟΥ

Δημοσίευση από vti-chris »

Pathfinder έγραψε:Εγω ημουν της αποψης οτι απο την στιγμη που η κινητικη ενεργεια στα σκαγια περασει το peak της (στην ουσια δεν υπαρχει peak αλλα μια σταθερα για καποιο χρονικο οριο), και δεν ειναι αρκετη για να κρατησει τα σκαγια σε μια ευθεια πορεια, τοτε αρχιζει αυτη η καμπυλη/καθοδικη πορεια, η οποια πιστευα οτι δεν ειναι αρκετη για να καταβαλει αμεσα το θηραμα, ποσο μαλλον την φασσα. Τα τραυματα που ειχαν ποσα ηταν και ποσο "σοβαρα" αν μπορουμε να τα πουμε ετσι (πιο σοβαρα εν εσιει αφου επιασες τες :D ).
Πολυ σημαντικο αυτος που εξηγας φιλε αλλα ελπιζω να μην γινει το εναυσμα να παιζουμε πουλια που τα 100μ
Ο καθένας με το μυαλό που κουβαλά.
Βέβαια ο άνθρωπος δεν είναι τυχαίος...απλά το αναφέρω για να δείξω ότι αυτό που ανάφερε ο Σόλωνας όντως ισχύει.
-"Δύο πράγματα δεν έχουν όρια:το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία...και για το σύμπαν δεν είμαι απόλυτα βέβαιος"
-"Το σημαντικό είναι να μην σταματήσεις να κάνεις ερωτήσεις. Η περιέργεια έχει τον λόγο της που υπάρχει"
Alb. Einstein
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: Η ΠΤΩΣΗ(DROP) ΤΟΥ ΣΚΑΓΙΟΥ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΚΑΙ Η ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΟΥ

Δημοσίευση από Pathfinder »

vti-chris έγραψε:
Pathfinder έγραψε:Εγω ημουν της αποψης οτι απο την στιγμη που η κινητικη ενεργεια στα σκαγια περασει το peak της (στην ουσια δεν υπαρχει peak αλλα μια σταθερα για καποιο χρονικο οριο), και δεν ειναι αρκετη για να κρατησει τα σκαγια σε μια ευθεια πορεια, τοτε αρχιζει αυτη η καμπυλη/καθοδικη πορεια, η οποια πιστευα οτι δεν ειναι αρκετη για να καταβαλει αμεσα το θηραμα, ποσο μαλλον την φασσα. Τα τραυματα που ειχαν ποσα ηταν και ποσο "σοβαρα" αν μπορουμε να τα πουμε ετσι (πιο σοβαρα εν εσιει αφου επιασες τες :D ).
Πολυ σημαντικο αυτος που εξηγας φιλε αλλα ελπιζω να μην γινει το εναυσμα να παιζουμε πουλια που τα 100μ
Ο καθένας με το μυαλό που κουβαλά.
Βέβαια ο άνθρωπος δεν είναι τυχαίος...απλά το αναφέρω για να δείξω ότι αυτό που ανάφερε ο Σόλωνας όντως ισχύει.
ουτε αμφισβητησα τι ειπε ο ανθρωπος ουτε αμφιβαλω για τις γνωσεις του ουτε και ο ειδικος ειμαι για να το καμω τουτο. απλα εθεσα αυτα που νομιζα. οτι ισχυαν. τωρα το σχολιο σου εσενα ρε φιλε μου διαβαζω το εγω λαθος η πραγματι εν λιο λαθος???
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
vti-chris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 22 Φεβ 2011, 13:29

Re: Η ΠΤΩΣΗ(DROP) ΤΟΥ ΣΚΑΓΙΟΥ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΚΑΙ Η ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΟΥ

Δημοσίευση από vti-chris »

Αναφέρομαι στις βολές πέραν των 100μ. φίλε, μην ταράζεσαι.
-"Δύο πράγματα δεν έχουν όρια:το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία...και για το σύμπαν δεν είμαι απόλυτα βέβαιος"
-"Το σημαντικό είναι να μην σταματήσεις να κάνεις ερωτήσεις. Η περιέργεια έχει τον λόγο της που υπάρχει"
Alb. Einstein
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: Η ΠΤΩΣΗ(DROP) ΤΟΥ ΣΚΑΓΙΟΥ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΚΑΙ Η ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΟΥ

Δημοσίευση από Pathfinder »

συγνωμη φιλε.
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
vti-chris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 22 Φεβ 2011, 13:29

Re: Η ΠΤΩΣΗ(DROP) ΤΟΥ ΣΚΑΓΙΟΥ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΚΑΙ Η ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΟΥ

Δημοσίευση από vti-chris »

Λάθος δικό μου που δεν το διευκρίνισα!
No harm done!!
-"Δύο πράγματα δεν έχουν όρια:το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία...και για το σύμπαν δεν είμαι απόλυτα βέβαιος"
-"Το σημαντικό είναι να μην σταματήσεις να κάνεις ερωτήσεις. Η περιέργεια έχει τον λόγο της που υπάρχει"
Alb. Einstein
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΦΑΣΣΑΣ”