Κυνήγι φασσας 2013-2014 αποτελέσματα εξορμησεων

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Κυνήγι φασσας 2013-2014 αποτελέσματα εξορμησεων

Δημοσίευση από Sergios »

Στο θέμα αυτό θα ήταν ωραίο να μάθουμε τα αποτελέσματα φωτογραφικό υλικό από τις εξορμήσεις και ποιά φυσίγγια μας έδωσαν τα επιθυμητά αποτελέσματα....
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: Κυνήγι φασσας 2013-2014 αποτελέσματα εξορμησεων

Δημοσίευση από Sergios »

DSC_0279-1.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
nike powder
Full Member
Δημοσιεύσεις: 591
Εγγραφή: 09 Φεβ 2013, 19:09

Re: Κυνήγι φασσας 2013-2014 αποτελέσματα εξορμησεων

Δημοσίευση από nike powder »

Sergios έγραψε:Στο θέμα αυτό θα ήταν ωραίο να μάθουμε τα αποτελέσματα φωτογραφικό υλικό από τις εξορμήσεις και ποιά φυσίγγια μας έδωσαν τα επιθυμητά αποτελέσματα....


ti oplo ine?
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: Κυνήγι φασσας 2013-2014 αποτελέσματα εξορμησεων

Δημοσίευση από Sergios »

Προσωπικά έπιασα 11 σιδερένιες συνολικά η παρέα 3 όπλα 28 φασσες τα περισσότερα πουλιά τα έπιασα με την victory europa μπεζ 32γρ 7 πουλιά τα. 2 πουλιά με την victory λιλά 31γρ 1 πουλί με την. Victory sporting nickel 36 gr και 1 με την victory άσπρη 35γρ εχτές δούλευαν πολύ τα χαμηλά γραμμάρια...
Φανηκαμε άτυχοι γιατί σε συγκεκριμένα πόστα αν είχε 2 κυνηγούς ήταν να λιφτουμε τα φυσίγγια αλλά αυτά έχει κάποτε το κυνήγι σημασία εχει οτι ήρθαμε σώοι και αβλαβείς σπίτι
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: Κυνήγι φασσας 2013-2014 αποτελέσματα εξορμησεων

Δημοσίευση από Sergios »

nike powder έγραψε:
Sergios έγραψε:Στο θέμα αυτό θα ήταν ωραίο να μάθουμε τα αποτελέσματα φωτογραφικό υλικό από τις εξορμήσεις και ποιά φυσίγγια μας έδωσαν τα επιθυμητά αποτελέσματα....


ti oplo ine?
Miroku Mk60 grade 3 ****/** fixed choke 30 inch
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Κυνήγι φασσας 2013-2014 αποτελέσματα εξορμησεων

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Ωραιο το grade 3! Sporting η κυνηγετικο? Βαρος?

Ειναι με 18.7 αυλους?
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: Κυνήγι φασσας 2013-2014 αποτελέσματα εξορμησεων

Δημοσίευση από Sergios »

Φίλε γράφει MK60-SPORT αλλά εν στενή η ριγα του 8-9 μιλιμετρα βάρος 3.400 νομίζω καλό βάρος για 30αρι και αυλους 18.4 ποτέ μου δεν συμπάθησα τους διευρυμένους αυλους....έχω το φωτογραφία στο κυνηγετικά όπλα Miroku Mk60 Grade3 αν θέλεις να το δεις.....αύριο θα το πιάσει και ένας απ τους συγκυνηγους μου όλο και κάτι θα είδε εχτές:)
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Κυνήγι φασσας 2013-2014 αποτελέσματα εξορμησεων

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Αρεσκει μου σαν οπλο εμφανησιακα θα το επιανα! Αλλα σαν να και δεν με πολλοβολευκουν τα ψηλα προφιλ. Μπορει και να θελει και συνηθεια...
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
titosblaser
Full Member
Δημοσιεύσεις: 194
Εγγραφή: 10 Αύγ 2012, 09:59

Re: Κυνήγι φασσας 2013-2014 αποτελέσματα εξορμησεων

Δημοσίευση από titosblaser »

Sergios έγραψε:Φίλε γράφει MK60-SPORT αλλά εν στενή η ριγα του 8-9 μιλιμετρα βάρος 3.400 νομίζω καλό βάρος για 30αρι και αυλους 18.4 ποτέ μου δεν συμπάθησα τους διευρυμένους αυλους....έχω το φωτογραφία στο κυνηγετικά όπλα Miroku Mk60 Grade3 αν θέλεις να το δεις.....αύριο θα το πιάσει και ένας απ τους συγκυνηγους μου όλο και κάτι θα είδε εχτές:)
φιλε Σεργιε σκεφτομαι να αγορασω το browning b 725 sporting 32'' apoklistika για τις φασσες εχεις καμια αποψη για τουτο το ολπο????
Dietitian&Nutritionist
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: Κυνήγι φασσας 2013-2014 αποτελέσματα εξορμησεων

Δημοσίευση από Sergios »

Breda Pegaso έγραψε:Αρεσκει μου σαν οπλο εμφανησιακα θα το επιανα! Αλλα σαν να και δεν με πολλοβολευκουν τα ψηλα προφιλ. Μπορει και να θελει και συνηθεια...
φίλε όοοοοοτι όπλο και να πιάεις όσο και να σου κάθετε πάντα έχει κάτι διαφορετικό απο το κάθε όπλο που είχες...μπορεί να έχει 2 σημάδια ένα απλό παράδειγμα....το πιστολέ του κοντακιού διαφέρει , το πάχος του κοντακιού η το παρακόντακο χοντρό η λεπτό , στην επόμιση μπορεί να μέν τα βλέπεις αλλά σαν έμπειρος κυνηγός νιώθεις αυτόματα τις διαφορές και τούτο παίζει πολλή ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ διαφορά στην ντουφεκιά αμαν αλλάξεις που την μιά μέρα στην άλλη όπλο.....μπορεί να μέν πάρει χρόνο να εξοικιωθείς εξαρτάται πόσο γρήγορα θα το βγάλεις που το νού σου αλλά δεν παύει να θέλει προπόνηση....άμαν πιάεις το τέμπο του όπλου και αποκτήσεις παλμό μαζί του ετέλιωσε να πιάεις το προηγούμενο σου όπλο πάλε θα το νιώθεις άβολα....
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΦΑΣΣΑΣ”