6η αίσθηση

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: 6η αίσθηση

Δημοσίευση από Sergios »

BAIKAL 1980 έγραψε:
Pathfinder έγραψε:Εγω παλε για να μην αναφερτω στο αγχος των προηγουμενων βδομαδων τουλαχιστον, απλα μιλω για την Κυριακη το πρωι.Να σηκωστω αλουππα αλουππα να μεν ξυπνησω την γυναικα και το μωρουι μου (φετος ). Να τους δωκω που ενα φιλουι (του γιου μου εννα του δωκω 2 γιατι εν η λατρεια μου :D ) πριν να κατεβω κατω, να ντυθω και να αφηκω τα αρβυλα διπλα που την πορτα να τα βαλω τελευταια.Να βαλω τον καφε πανω, να φκαλω τα φαγια που το ψυγειο και να τα βαλω μες στην βουρκα.Βαλω τον καφε μες τον θερμο φορτονομαι τα πραματα και παιρνω τα στην πορτα.Φορω τα αρβυλα, δενω τα, πιανω τα πραματα, φκαλω τα εξω που την πορτα, βαλω τα κλειθκεια πανω στην κλειδωνια και γυριζω την πριν να την κλεισω για να μεν ξυπνησω την συζηγο και να εχω ακομα ενα παραπονο να ακουω που εννα ερτω το δειλις (αναμεσα στα αλλα που θυμαται συγκεκριμενα την μερα του κυνηγιου :D ).Συρνω τα πραματα μεστο αυτοκινητο και παρακαλω να μεν με ξατιμασουν οι γειτονες την ωρα που να το ξεκινησω.Σταρταρω το, παιρνει, πρωτη , εξαφανιστηκα.Με καρτερω να βρασει οπως αλλες φορες με τιποτε.Καπνος!! :)
Πιανω την παρεα που θα παμε μαζι, τηλεφωνιουμαστε με τους υπολοιπους αν ειναι στο σημειο συναντησης και ξεκινουμε. Κατα την διαρκεια της διαδρομης σκεφτουμαστε τι μπορει να εχει αλλαξει απο την τελευταια εξορμηση στην τοποθεσια μας.Αν επηαν αλλοι τζιαμε, εμεις να παμε ποτζιει, αν μεν βαλει τα πουλια που τζιαμε γιατι ανακατωσαν τα να παμε βουρητοι τζικατω και ξερω γω.Κανενα 15λεπτο πριν την αφιξη, ανοιγουμε και λιο το παραθυρο του αυτοκινητου να μπει φρεσκος πρωινος αερας να πιασουμε την θερμοκρασια μας :)
Φτανουμε ολοι μαζι.Χωνουμε τα αυτοκινητα στους προκαθορισμενους χωρους.Βαλουμε τα φαναρια κεφαλης και κατεβαινουμε.Ανοιγω την πορτα του Isuzu, τραβω εξω το γκαζουι για τον κυπριακο μου, και βαλω διπλα τον θερμο με το Νεσκαφε για τους υπολοιπους. Αφταινουν τα τσιαρα και αναλυουμε την κατασταση και στους υπολοιπους που δεν ηταν μαζι μας στις αναγνωρισεις. Εχουμε παντα ενα καλο μισαωρο ετσι πριν αρματωθουμε και φυγουμε.Κατι η λιγη παγωνια, κατι οι πρωτες πρωινες μυρωθκιες του θυμαρκου, της αρκοριγανης καμνει σε να ξεχασεις τα οποια προβληματα και αν εχεις.Απολαμβανεις το γεγονος οτι και οι αλλοι μαζι σου εχουν τα ιδια γουστα.Βλεπεις το μες τα μαθκια τους. Τελειωνουμε με τον καφε, θελει αλλο κανενα 20λεπτο να ξημερωσει και φευγουμε για το ποστο.
Καθε βημα που καμνω, παλιες μου επιτυχιες, παλια μου τρελα παιξιματα, σκεφτομαι το καλυτερο κυνηγετικο σεναριο που θα μπορουσε να μου τυχει. φασσες ποτζιει, περτιτζια ποδα, κανενας λαος φκαρμενος που αλλους που τους εφυε, οτι εν πρεπει να βιαζομαι, να ειμαι ηρεμος, να μεν βουρω, να μεν τσιαριζω συνεχεια γιατι παντα κατι μου φευκει τζινι την ωρα. Παω στο ποστο μου.Εναποθετω τα πραματα μου.Βρισκω το καλυτερο δυνατο σημειο καλυψης/αποκρυψης συμφωνα παντα με τον αναδρομο Ερμη :D , απο που θα φκει ο ηλιος ακριβως, απο που φυσα, απο που θα ερκονται τα πουλια, που θα εχω τα πιο λιγα εμποδια προστα μου για να μην δω η χασω πιασμενο πουλι.Το στιγμα δοθηκε, αποφαση εληφθηκε.Καρφωνω την χειροποιητη, γυριστη, ανυψωμενη :D καρεκλα μου στο εδαφος και παιρνω θεση μαχης.Βαλω τον σταυρο μου και σκεφτομαι για τελευταια εκουσια φορα (για τις επομενες 8-10 ωρες ;) ) την οικογενεια μου. Καμνω τα τελευταια μου 1-2 dry-shootings για να ερτει η στολη στα καταλληλα σημεια να μεν με τραβα πισω, αποσυμπιεζω τα αυτια, τεντωνω τα ματια στιγμιαια για να χαλαρωσουν οι μυες τους.Στο μυαλο μου κυριαρχει η σκεψη...Ειμαι ετοιμος!!!Ειμαι ετοιμος!!!Ειμαι ετοιμος!!!Ελατε!!!Ελατε!!!Ελατε Πουλουθκια μου!!! :D

P.S Τελικα ο αλλος αμαν εσιει ωρα γραφει και εκθεσεις :lol:

...να σου ζησει φιλουι μου!!!!απεκτησα εναν γιοκκαρο και γω προσφατα και σε καταλαβω απολυτα!!!!!!!

πελλαμος η περιγραφη σου....σαν να ειμαι γω!!!! :lol:

@Σεργιε ποσες εμειναν ρε φιλε????ποσες????????????????????
58 ωρες 31 λεπτα 59 , 58 , 57 δευτερολεπτα
MIKEShooter
Full Member
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 06 Σεπ 2012, 12:43

Re: 6η αίσθηση

Δημοσίευση από MIKEShooter »

Κοππελια 51 Ωρες και 40 λεπτα!!!! :)
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: 6η αίσθηση

Δημοσίευση από Sergios »

54 ωρες 9 λεπτα 59 ,58 , 57 δευτερόλεπτα μιλάμε για η ωρα 5 της κυριακής
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: 6η αίσθηση

Δημοσίευση από Sergios »

46 ωρες 6 λεπτά 59, 58, 57 δευτερόλεπτα 1 τζιαι ποψε πααααανωωω σας
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Δημοσίευση από Pathfinder »

Να σου ζησει ο γιοκκαρος σου και σενα φιλε baikal.Να παμε και να ερτουμε με το καλο να τους καμουμε αγουυυ...αγουυυυ :) τζιε να μας χασκογελουν...θελουμε τιποτε αλλο πε μου? :)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
BAIKAL 1980

Re:

Δημοσίευση από BAIKAL 1980 »

Pathfinder έγραψε:Να σου ζησει ο γιοκκαρος σου και σενα φιλε baikal.Να παμε και να ερτουμε με το καλο να τους καμουμε αγουυυ...αγουυυυ :) τζιε να μας χασκογελουν...θελουμε τιποτε αλλο πε μου? :)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

...ο ι φιλε μου!!!τουτες εν οι χαρες μας!!!!

ατε τζαι εν εμεινε τιποτε...1 τζαι ποψε!!!!!
WOODPIGEONHUNTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 739
Εγγραφή: 28 Ιαν 2013, 19:43
Τοποθεσία: λευκωσια

Re: Re:

Δημοσίευση από WOODPIGEONHUNTER »

BAIKAL 1980 έγραψε:
Pathfinder έγραψε:Να σου ζησει ο γιοκκαρος σου και σενα φιλε baikal.Να παμε και να ερτουμε με το καλο να τους καμουμε αγουυυ...αγουυυυ :) τζιε να μας χασκογελουν...θελουμε τιποτε αλλο πε μου? :)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

...ο ι φιλε μου!!!τουτες εν οι χαρες μας!!!!

ατε τζαι εν εμεινε τιποτε...1 τζαι ποψε!!!!!
ακριβως εν εμεινεν τπτ!!
εγω φεφκω ποψε :o :o :o :D :D :D
ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΑΤΡΕΦΤΕΙ ΠΟΤΕ........ΕΙΜΑΙ ΦΑΣΣΑΡΩΣΤΟΣ!!!!
BAIKAL 1980

Re: Re:

Δημοσίευση από BAIKAL 1980 »

WOODPIGEONHUNTER έγραψε:
BAIKAL 1980 έγραψε:
Pathfinder έγραψε:Να σου ζησει ο γιοκκαρος σου και σενα φιλε baikal.Να παμε και να ερτουμε με το καλο να τους καμουμε αγουυυ...αγουυυυ :) τζιε να μας χασκογελουν...θελουμε τιποτε αλλο πε μου? :)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

...ο ι φιλε μου!!!τουτες εν οι χαρες μας!!!!

ατε τζαι εν εμεινε τιποτε...1 τζαι ποψε!!!!!
ακριβως εν εμεινεν τπτ!!
εγω φεφκω ποψε :o :o :o :D :D :D

...τζαι γω αρκοψες!!! :lol:

αφηκε τζαι καμμια να ζησει...εχουμε καιρο μπροστα μας!!!!! ;)
ARRWSTOSFASSAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2013, 00:55

Re: 6η αίσθηση

Δημοσίευση από ARRWSTOSFASSAS »

Sergios έγραψε:
vti-chris έγραψε:Τούτα που λαλείται έννε τίποτε κοντά στο πρωϊνό άδιασμα της ουροδόχου κύστεως!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
που να καταλιας ενα κολωχαρτο τζιαι να σου φακκα το φρέσκο το βορκουι στα @@ χαχαχαχαχα

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ΕΙΜΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΣ...ΕΙΜΑΙ ΦΟΡΕΑΣ...ΕΧΩ ΤΖΙΝΙ!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΦΑΣΣΑΣ”